Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

29 perce, Papplan írta:

Persze. De nehéz eldönteni a kérdésből, ki milyen kvalitással bír. Egy kerékcsere is megoldhatatlan problémát támaszt a járművezetők igen nagy százalékának. Arról nem beszélve, hogy autószerelő tevékenység! Ki hogyan írja le a jelenséget, azt külön tudomány elemezni.

Oké, én alapból abból indulok ki, hogy aki autós fórumokra jár tanácsot kérni az nem szerelőhöz viszi az autót, mert ugye akkor miért itt kérdezné mi lehet a baja? Valami furcsa van az autóval ami szokatlan elviszem a szerelő bácsihoz és megcsinálja. Ezért ha kérdeznek én úgy szoktam válaszolni hogy ezt nézd meg vagy azt szedd ki. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 130lovas cdti motor a kocsinkban. Nincs vele semmi bajunk, tök jól működik. Mit kell cserélni, és milyen gyakran?
Gondolok itt pl az ilyen-olyan szűrőkre. Azért kérdezem, mert most a márkaszerviz egész olcsónak tűnik, de nem tudom tényleg szükség van e, amit az éves karbantartásnál javasolnak árajánlatban.

Tehát lesz e baja a kocsinak, ha a "Pollenszűrő, Csere Kettős működtetésű Pollen- / Légszűrő", a "Légszűrő, Kiszerelés és csere" nem történik meg?

Ezeket mikor kell cserélni, és milyen gyakran?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 11. at 19:30, zotya975 írta:

Oké, én alapból abból indulok ki, hogy aki autós fórumokra jár tanácsot kérni az nem szerelőhöz viszi az autót, mert ugye akkor miért itt kérdezné mi lehet a baja? Valami furcsa van az autóval ami szokatlan elviszem a szerelő bácsihoz és megcsinálja. Ezért ha kérdeznek én úgy szoktam válaszolni hogy ezt nézd meg vagy azt szedd ki. :)

...És hogy már beszélünk a témáról, lám előjön újabb információ a jelenségről.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Papplan írta:

...És hogy már beszélünk a témáról, lám előjön újabb információ a jelenségről.

Hát a távgyógyítás-diagnosztika  nehéz szakma, van hogy olyan infót kapsz ami éppen nem fontos, aztán van hogy olyan marad el ami meg szűkíti a hibák körét. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Sziszatok!

Jeleneg egy J Asztrát szeretnék szeretni, de nem nagyon engedi. Viccet félretéve, komoly gondom van, a márkaszervíz is csak néz mint borjú az új kaput.

Vázolnám is:

- az autó 1esben, hideg motorral (nem egyből indulok, 1-2 percet várok indulás előtt, nyáron is) 1700- 2200 rpm között berángat, megtorpan

- random ez előfordul egyenletes gázadásnál is, torpan egyet, kettőt, hármat, aztán mintha mi sen törtétn volna megy tovább

- ahogy észleltem, ha a motor be van melegedve a hiba megszűnik

- nincs lámpa, és a szervíz szerint hibakód sincs...jujjdejóóó

Márkeszervíz eddigi tevékenysége:

- EGR szelep csere

- üzemanyag szűrő cserebre 

- firmware upgrade, most már Opeltimus Prime szinten van

- olaj és szűrő csere

Semmi sem segített, szintúgy rángat, megtorpan Ha így folytatja veszem a fejszét és összevágom a kocsit vagy felgyújtom...

 

Bármi ötlet?:blink:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Smó írta:

Sziszatok!

Jeleneg egy J Asztrát szeretnék szeretni, de nem nagyon engedi. Viccet félretéve, komoly gondom van, a márkaszervíz is csak néz mint borjú az új kaput.

Vázolnám is:

- az autó 1esben, hideg motorral (nem egyből indulok, 1-2 percet várok indulás előtt, nyáron is) 1700- 2200 rpm között berángat, megtorpan

- random ez előfordul egyenletes gázadásnál is, torpan egyet, kettőt, hármat, aztán mintha mi sen törtétn volna megy tovább

- ahogy észleltem, ha a motor be van melegedve a hiba megszűnik

- nincs lámpa, és a szervíz szerint hibakód sincs...jujjdejóóó

Márkeszervíz eddigi tevékenysége:

- EGR szelep csere

- üzemanyag szűrő cserebre 

- firmware upgrade, most már Opeltimus Prime szinten van

- olaj és szűrő csere

Semmi sem segített, szintúgy rángat, megtorpan Ha így folytatja veszem a fejszét és összevágom a kocsit vagy felgyújtom...

 

Bármi ötlet?:blink:

Azt megkérdezhetem, hogy a márkaszervízes mutatvány mennyibe került?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Smó írta:

Nem sokkal 100.000 alatti volt a művelet.

EGR: ~60.000

Üzemanyagszűrő: ~ 13.000

Olaj meg légszűrő: ~ 20.000

Olaj és olajszűrő nem segíthet ezen a problémán, az biztos.

Néztek élő adatot? Biztosan lehet majd valamit látni... 

Motorkód, évjárat? 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi témában:

Adott az autóm, Astra J A17DTR motorral.

Mai napon azt tapasztaltam, hogy levettem a lábam a gázról és motorfékkel közlekedtem (volna) de a fordulat megállt kicsivel 1000 rpm fölött és az autó ment mintha a tempomat be lenne kapcsolva. Sebesség valahol 50-60 km/h körül volt mert lakott területen belül volt. Lehet, hogy még szép lassan gyorsult is mintha gázt adtam volna. Ezt produkálta 5-6 fokozatban. Fogyasztás valahol 7-8 liter környékén.

Visszakapcsoltam 4-es fokozatba, a fogyasztás rögtön visszaesett nullára és az autó ott már lassult is.

Létezhet hogy ez a regenerálás folyamata? Nem régóta van meg nekem ez az autóm és mellette ez az első dízel szekerem is.

Még tanulom a dízel rejtelmeit

Azt már tapasztaltam, hogy az alapjárat néha ingadozik (úgy tudom ez ennél a motornál majdnem normális és a nyomásszabályozó cseréjével orvosolható), de az utóbbi időben ezt annyira nem tapasztaltam, igaz sokat nem is szoktam állni üresben járatva a motort, hogy előjöjjön, mert nem rögtön indulás után szokott előjönni, hanem egy kis járatás után.

Minden esetre a nyomásszabályozót már megrendeltem hozzá és ki fogom cserélni.

Előfordulhat, hogy ezt a tapasztalt "önműködést", hogy magától nekiindul, ezt is a nyomásszabályozó hibája okozza?

Ha ez a regenerálás lenne, akkor azt milyen időközönként végzi az autó, mert az elmúlt időszakban ezt már tapasztaltam, és akkor kicsit sűrűnek tűnik a regenerálás, vagy inkább rövidnek tűnik a regenerálások közötti idő (vagy megtett távolság).

Elvileg az autónak szép hangja van megy is rendesen. Németországi behozatal első és egyetlen tulajdonostól, teljesen leinformálható km állással. 140 000 km van benne (5 éves)

Szervizkönyve meg van, végig ugyan ott ugyan annál az Opel márkakereskedődél volt szervizelve

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 08. at 19:35, visityu írta:

Üdv mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi témában:

Adott az autóm, Astra J A17DTR motorral.

Mai napon azt tapasztaltam, hogy levettem a lábam a gázról és motorfékkel közlekedtem (volna) de a fordulat megállt kicsivel 1000 rpm fölött és az autó ment mintha a tempomat be lenne kapcsolva. Sebesség valahol 50-60 km/h körül volt mert lakott területen belül volt. Lehet, hogy még szép lassan gyorsult is mintha gázt adtam volna. Ezt produkálta 5-6 fokozatban. Fogyasztás valahol 7-8 liter környékén.

Visszakapcsoltam 4-es fokozatba, a fogyasztás rögtön visszaesett nullára és az autó ott már lassult is.

Létezhet hogy ez a regenerálás folyamata? Nem régóta van meg nekem ez az autóm és mellette ez az első dízel szekerem is.

Még tanulom a dízel rejtelmeit

Azt már tapasztaltam, hogy az alapjárat néha ingadozik (úgy tudom ez ennél a motornál majdnem normális és a nyomásszabályozó cseréjével orvosolható), de az utóbbi időben ezt annyira nem tapasztaltam, igaz sokat nem is szoktam állni üresben járatva a motort, hogy előjöjjön, mert nem rögtön indulás után szokott előjönni, hanem egy kis járatás után.

Minden esetre a nyomásszabályozót már megrendeltem hozzá és ki fogom cserélni.

Előfordulhat, hogy ezt a tapasztalt "önműködést", hogy magától nekiindul, ezt is a nyomásszabályozó hibája okozza?

Ha ez a regenerálás lenne, akkor azt milyen időközönként végzi az autó, mert az elmúlt időszakban ezt már tapasztaltam, és akkor kicsit sűrűnek tűnik a regenerálás, vagy inkább rövidnek tűnik a regenerálások közötti idő (vagy megtett távolság).

Elvileg az autónak szép hangja van megy is rendesen. Németországi behozatal első és egyetlen tulajdonostól, teljesen leinformálható km állással. 140 000 km van benne (5 éves)

Szervizkönyve meg van, végig ugyan ott ugyan annál az Opel márkakereskedődél volt szervizelve

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Ha regenerál, akkor motorféken a fogyasztás nem 0l hanem magasabb. Alapjáraton pedig légkondi nélkül 2-3l között van. (normál alapjárati fogyasztás: 0.3-0.5l)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 9/7/2017 at 11:08 PM, Smó said:

Sziszatok!

Jeleneg egy J Asztrát szeretnék szeretni, de nem nagyon engedi. Viccet félretéve, komoly gondom van, a márkaszervíz is csak néz mint borjú az új kaput.

Vázolnám is:

- az autó 1esben, hideg motorral (nem egyből indulok, 1-2 percet várok indulás előtt, nyáron is) 1700- 2200 rpm között berángat, megtorpan

- random ez előfordul egyenletes gázadásnál is, torpan egyet, kettőt, hármat, aztán mintha mi sen törtétn volna megy tovább

- ahogy észleltem, ha a motor be van melegedve a hiba megszűnik

- nincs lámpa, és a szervíz szerint hibakód sincs...jujjdejóóó

Márkeszervíz eddigi tevékenysége:

- EGR szelep csere

- üzemanyag szűrő cserebre 

- firmware upgrade, most már Opeltimus Prime szinten van

- olaj és szűrő csere

Semmi sem segített, szintúgy rángat, megtorpan Ha így folytatja veszem a fejszét és összevágom a kocsit vagy felgyújtom...

 

Bármi ötlet?:blink:

Gyertya, trafó csere nem volt? Nálam hasonló jelenség volt és trafó csere oldotta meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 09. 07. at 23:08, Smó írta:

Sziszatok!

Jeleneg egy J Asztrát szeretnék szeretni, de nem nagyon engedi. Viccet félretéve, komoly gondom van, a márkaszervíz is csak néz mint borjú az új kaput.

Vázolnám is:

- az autó 1esben, hideg motorral (nem egyből indulok, 1-2 percet várok indulás előtt, nyáron is) 1700- 2200 rpm között berángat, megtorpan

- random ez előfordul egyenletes gázadásnál is, torpan egyet, kettőt, hármat, aztán mintha mi sen törtétn volna megy tovább

- ahogy észleltem, ha a motor be van melegedve a hiba megszűnik

- nincs lámpa, és a szervíz szerint hibakód sincs...jujjdejóóó

Márkeszervíz eddigi tevékenysége:

- EGR szelep csere

- üzemanyag szűrő cserebre 

- firmware upgrade, most már Opeltimus Prime szinten van

- olaj és szűrő csere

Semmi sem segített, szintúgy rángat, megtorpan Ha így folytatja veszem a fejszét és összevágom a kocsit vagy felgyújtom...

 

Bármi ötlet?:blink:

Hello!

Nekem is 1.7cdti van hasonló jelenséggel.Nekem van egy nagyon ügyes es jó haverom aki villamossági szerelö.Ő bogarászta hogy mi lehet ez.Arra jutott hogy a magasnyomású szivattyúban a szabályzó szelep hidegen kicsit ragad.Azt mondta hogy a cseréjével valszeg megoldható lenne,de mivel hidegen is max 0.5-1km ig csinálja, melegen meg sehogy ezert egyenlőre maradt. En is EGR re gondoltam de ő kategorikusan kijelentette hogy az nem ilyen,aztan a laptopos próbakör bebizonyitotta hogy egy pillanatra berogyik a nyomás, másik oldalon meg hirtelen elkezdi kivezérelni az ECU a szabalyzó szelepet. Ha van lehetőség vidd el egy olyanhoz aki ert a modern diesel világahoz hogy még egyszer nehogy 100 ezrekbe kerüljön a melléfogás. Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy 2012-es  Astra Sport Tourerem, 1.7 CDTi . Idén télen elkezdte naponta kiírni a Csökkentett motor teljesítményt és el is tűnt az erő az autóból. Plusssz eddig 1700-as fordulaton simán ugrott az autó, most 2500-on adja le ugyan azt a lendületet. Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma?

Módosítva : David1983
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.