Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motor - dízel


forumadmin

Recommended Posts

Köszi a választ!

Elnézést,én fogalmaztam rosszul: http://autoolaj.hu/olajok/opel-5w-30-long-life-5-liter-motorolaj

Én erre gondoltam! Helyette szeretnék valami igazán jó olajat.

Én ENEOS HYPER PREMIUM 5W-30 vagy 5W-40-et. ;)

Mondjuk én azt használom.

G aztrával jártam úgy, hogy kapta a Casrtol edge 0W-30-at, nem fogyott... Majd ezt az Opel Dexos 2 5W-30at meg ette, egy olajcsere alatt elfogyott 1-1.5l... Majd gondoltam kipróbálom az Eneost, és abból sme fogyott. Jah és a GM olajjal hangosabb volt.

Link to comment
Megosztás:

Én ENEOS HYPER PREMIUM 5W-30 vagy 5W-40-et. ;)

Mondjuk én azt használom.

G aztrával jártam úgy, hogy kapta a Casrtol edge 0W-30-at, nem fogyott... Majd ezt az Opel Dexos 2 5W-30at meg ette, egy olajcsere alatt elfogyott 1-1.5l... Majd gondoltam kipróbálom az Eneost, és abból sme fogyott. Jah és a GM olajjal hangosabb volt.

Köszi a választ!

Ehez mit szólsz?

Castrol Edge Turbo D 0w-30
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2 hete vettem egy 2008-as Meriva 1,7 CDTI-t ugy nez ki minden rendben van vele, de alacsony fordulatnál kb 1200 nal ha emelkedonel odalépek neki valami ciripelős nyikorgós majdnem fémes hangnak mondható jelenség lép fel. Normalis vízszintes uton sosem jelentkezik, és magasabb fordulaton sem. Valami ötlet?! Válaszotokat köszönöm Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2 hete vettem egy 2008-as Meriva 1,7 CDTI-t ugy nez ki minden rendben van vele, de alacsony fordulatnál kb 1200 nal ha emelkedonel odalépek neki valami ciripelős nyikorgós majdnem fémes hangnak mondható jelenség lép fel. Normalis vízszintes uton sosem jelentkezik, és magasabb fordulaton sem. Valami ötlet?! Válaszotokat köszönöm Üdv: Laci

Vagy valamelyik görgő szól, vagy megcsúszik a hosszbordás szíjad, én az utóbbira szavazok, amikor odalépsz neki, akkor nagyobb a terhelés hirtelen ezért megcsúszhat, ellenőrizd a szíjat és a feszességét, hátha az...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Mennyi Km-t szoktatok elmenni egy olajcserével? Én most 13e km-nél tartok, 14-15e környékén le akarom cserélni. Most ENEOS Hyper Premium 5W-30 van benne. A BC 40%-ot ír még ki hátralévő életartamnak az olajra. Amúgy at utóbbi 2300km alatt csak 3%-ot csökkent, igaz azt 1 hét alatt tettem bele, hosszú utakkal. Tudom 30e az előírt, de az sok, a G-ben is 15e alatt ki szoktam cserélni az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi Km-t szoktatok elmenni egy olajcserével? Én most 13e km-nél tartok, 14-15e környékén le akarom cserélni. Most ENEOS Hyper Premium 5W-30 van benne. A BC 40%-ot ír még ki hátralévő életartamnak az olajra. Amúgy at utóbbi 2300km alatt csak 3%-ot csökkent, igaz azt 1 hét alatt tettem bele, hosszú utakkal. Tudom 30e az előírt, de az sok, a G-ben is 15e alatt ki szoktam cserélni az olajat.

Ha sokáig szeretnéd használni akkor max 10 ezrenként lecseréled független attól mit írnak elő...

Link to comment
Megosztás:

T Davee!

"... mit írnak elő ..."

Nem írnak elő semmit.

A fedcomp szól, hogy "itt az idő", és 500 km belül cserélni kell.

Valóban, javítanám, előírás helyett, mit állítanak... :)

J Astra-kat annyira nem ismerem BC szempontból, nekem (H Astra nem szól semmit), mert nincs is valószínű aktiválva ha tudja is, másrészt nem fogom megvárni.

1 éves belül belemegy 10 ezer km, nem vagyok eleresztve pénzzel, de erre nem sajnálom, mert lehet, hogy 30 ezerrel lehet "spórólni", de pár év múlva majd megköszöni (szarkasztikus értelemben) garantáltan a motor.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Van egy 2011-es 1.7 CDTI Astra J kombim aminek a klimakompresszora valószínű csapágyas Békés-megyében ki foglalkozik a javításával? Szeretném ha a középső kijelzön a mostani 3 szolgáltatásnál többet mutatna és magyar menüje lenne ebben kérnék segítséget. Előre is köszi.

Módosítva : Tiger74
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Motorproblémával kapcsolatban szeretném kérni tanácsotokat/segitségeteket. Opel Astra J (2011) 1,7 CDTI 92kw/125LE 171000 km

Hideg inditásnál a motor elég furcsán működik a fordulatszám eléggé ingadozik. Video:

A másik probléma - furcsa hang - akkor jön elő mikor a motor már üzemi hőmérsékleten van. Videot is készitettem, talán az 5-12 másodperc között hallani legjobban. Olyan periodikus hang kb fél/egy másodpercenként. Video:

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Motorproblémával kapcsolatban szeretném kérni tanácsotokat/segitségeteket. Opel Astra J (2011) 1,7 CDTI 92kw/125LE 171000 km

Hideg inditásnál a motor elég furcsán működik a fordulatszám eléggé ingadozik. Video:

A másik probléma - furcsa hang - akkor jön elő mikor a motor már üzemi hőmérsékleten van. Videot is készitettem, talán az 5-12 másodperc között hallani legjobban. Olyan periodikus hang kb fél/egy másodpercenként. Video:

 

Köszi

 

 

Ez valószínű  a nagynyomású szabályozó szelepének a hibája. Ez úgymond ezen motorok egyik típushibája.

Link to comment
Megosztás:

Ez valószínű  a nagynyomású szabályozó szelepének a hibája. Ez úgymond ezen motorok egyik típushibája.

 

igen, a fordultingadozásra elég sokan panaszkodnak, és állítólag a megoldás a nyomásszabályozó szelep cseréje. a másik problémára valami ötlet? a video nem a legjobban sikerült, nemigazan volt ma hangos. holnap megpróbálok egy újat késziteni. néha olyan a hangja mintha egy mosógép lenne :-)

Link to comment
Megosztás:

igen, a fordultingadozásra elég sokan panaszkodnak, és állítólag a megoldás a nyomásszabályozó szelep cseréje. a másik problémára valami ötlet? a video nem a legjobban sikerült, nemigazan volt ma hangos. holnap megpróbálok egy újat késziteni. néha olyan a hangja mintha egy mosógép lenne :-)

 

A másodikon nekem nem ütötte meg semmi sem a fülemet. Vezérlés mikor volt cserélve? Vagy honnan jön a hang? Hallgatózni kellene. ;)

Link to comment
Megosztás:

A másodikon nekem nem ütötte meg semmi sem a fülemet. Vezérlés mikor volt cserélve? Vagy honnan jön a hang? Hallgatózni kellene. ;)

 

itt egy újabb videó, amin már jobban hallani a zajt. egy ilyen sercegő, fél másodpercenként ismétlődő zaj. Szerintem valahonnan a vezérműszij felől jön. A szervizkönyv szerint 150000 km után volt cserélve a vezérműszij, bár mivel németországból volt behozva ez csak németül, kézzel van belefirkálva.

Video:

 

Szervizkönyv: http://kepfeltoltes.hu/151005/IMAG4516_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.