Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Hát kiszürni nem tudom menyire lehet, ami fontos ne hidd el ami az órában van:) 5-6 éve autoban nem 100.000-120.000km van ezt garanatálom, biztos van olyan is, de ritka.

Nekem spec 120Le van gond nélkül 100.000km én csak ajánlani tudom.

üdv

Én is csak dicsérni tudom a Z19DT, 120 LE-s motort. Most van benne 109e km és a 0w-30-as Castrol Edge olajból 15e km alatt nem fogyott semmi. Most Mobil Synt S 5W-40 került bele ami szintén teljesíti a Opel GM-LL-B-025 szabványt kíváncsi leszek az olajfogyásra.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak dicsérni tudom a Z19DT, 120 LE-s motort. Most van benne 109e km és a 0w-30-as Castrol Edge olajból 15e km alatt nem fogyott semmi. Most Mobil Synt S 5W-40 került bele ami szintén teljesíti a Opel GM-LL-B-025 szabványt kíváncsi leszek az olajfogyásra.

40 a vegen nem a legjobb neki, ha jol tudom.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak dicsérni tudom a Z19DT, 120 LE-s motort. Most van benne 109e km és a 0w-30-as Castrol Edge olajból 15e km alatt nem fogyott semmi. Most Mobil Synt S 5W-40 került bele ami szintén teljesíti a Opel GM-LL-B-025 szabványt kíváncsi leszek az olajfogyásra.

Igaz, nekem 2.2 Direct van, de mikor vettem az autót Mobil Synt S 5W-40 volt benne (igaz GM-LL-A-025-s szabványt nem teljesíti) és fullon volt az olaj, pedig 33000kmet futott vele az autó és nem volt hozzátöltve! És úgy tudom a dízelnek jó ez az olaj, mert ahogy írtad a szabványt teljesíti! Úgyhogy az olajfogyástól szerintem nem aggódj, jó kis olaj ez!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem Saab 9.3-am van 1.9TiD,ugye Opel Z19DTH motoros. Olyan problémám van, hogy beindítás után, lehet az hideg meleg a motor elkezd rángatni, egyenetlenül jár, olyan mintha nem menne egy henger. Kék füst, és reszkető motor. Ez hidegen akár 5 percig is eltart.

Gépre lett dugva (Saab,Opel Vectra programok) hibakód semmi.

Porlasztók kiszedve, beméretve, hibátlanok (ettől a mutatványtól a hajam kihullott, nem volt túl olcsó).

EGR szelep 2x kitakarítva.

Összes szűrő friss, már 2x cseréltem, nehogy az legyen.

Valaki tud okosat mondani? Mert nekem ilyet beszéltek " EGR szelepet hiába takarítod, csak csere! Valamint szívócsonkban pillangó szelepek vezértengely cseréje!"

Volt valakinek hasonló problémája? Mi volt rá a megoldás?

Előre is köszi, üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem Saab 9.3-am van 1.9TiD,ugye Opel Z19DTH motoros. Olyan problémám van, hogy beindítás után, lehet az hideg meleg a motor elkezd rángatni, egyenetlenül jár, olyan mintha nem menne egy henger. Kék füst, és reszkető motor. Ez hidegen akár 5 percig is eltart.

Gépre lett dugva (Saab,Opel Vectra programok) hibakód semmi.

Porlasztók kiszedve, beméretve, hibátlanok (ettől a mutatványtól a hajam kihullott, nem volt túl olcsó).

EGR szelep 2x kitakarítva.

Összes szűrő friss, már 2x cseréltem, nehogy az legyen.

Valaki tud okosat mondani? Mert nekem ilyet beszéltek " EGR szelepet hiába takarítod, csak csere! Valamint szívócsonkban pillangó szelepek vezértengely cseréje!"

Volt valakinek hasonló problémája? Mi volt rá a megoldás?

Előre is köszi, üdv mindenkinek.

Hello megnéztem neked angol fórumokon, egy fickónak azonos problémája volt, ezt a választ kapta:

"That was my first instinct, Mass Air Flow Sensor, its the sensor on the intake pipe after the air box, unplug it, if it doesn't make it worse id say thats at fault "

Szóval a légtömegmérőt érdemes nézegetni, ő kihúzta és nem lett rosszabb a helyzet... (szívócsövön van). Egy próbát megér... sok szerencsét.

Itt egy link, ami pedig Boost Pressure Sensor tisztitasrol szol.

http://www.astraownersnetwork.co.uk/showthread.php?t=88535

Link to comment
Megosztás:

A segitségeteket szeretném kérni 1 hónapja vett signumom néha az első inditásra beindul de pár másodperc múlva leáll és második inditásra az istennek nem akar beindulni töbszöri probálkozás és jó sok "köszörülés" után kell életre. És utána már minden rendben. A motor 2,2 DT a motor kód Y22DTR . Ja és nem nagyon függ a hidegtől sem csinálta már -10 és +8 foknál is. De indult már -10nél pöcre is. Semmi szabályszerüséget eddig nem találtam mikor milyen kedve van de két háromnaponta elöfordul a jelenség. Hibakód nincs. Köszönettel: zolihart

Link to comment
Megosztás:

A segitségeteket szeretném kérni 1 hónapja vett signumom néha az első inditásra beindul de pár másodperc múlva leáll és második inditásra az istennek nem akar beindulni töbszöri probálkozás és jó sok "köszörülés" után kell életre. És utána már minden rendben. A motor 2,2 DT a motor kód Y22DTR . Ja és nem nagyon függ a hidegtől sem csinálta már -10 és +8 foknál is. De indult már -10nél pöcre is. Semmi szabályszerüséget eddig nem találtam mikor milyen kedve van de két háromnaponta elöfordul a jelenség. Hibakód nincs. Köszönettel: zolihart

Azért elbeszélgethetsz avval is, aki eladta...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Van egy 2004. évjáratú Vectra C 2.2 dti autóm, ami y22dtr motorkódú.

Keresnék hozzá turbónyomás szabályozó szelepet. Bontottat is, már, ha nem az volt a hibája az autónak, amiből kivették. <_<

Ja, és tud valaki kézikönyvet ajánlani hozzá a web-en? Elvileg Essentia kiadás, bár van benne cd tár, telefon, bőr belső. Nem tudom, hogy melyik felszereltséghez milyen opciókat lehet választani.

Na szóval, szelep kellene, meg kézikönyv!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Van egy 2004. évjáratú Vectra C 2.2 dti autóm, ami y22dtr motorkódú.

Keresnék hozzá turbónyomás szabályozó szelepet. Bontottat is, már, ha nem az volt a hibája az autónak, amiből kivették. <_<

Ja, és tud valaki kézikönyvet ajánlani hozzá a web-en? Elvileg Essentia kiadás, bár van benne cd tár, telefon, bőr belső. Nem tudom, hogy melyik felszereltséghez milyen opciókat lehet választani.

Na szóval, szelep kellene, meg kézikönyv!

Előre is köszi!

A vákuum-vezérlő mágnesszelepre gondolsz,vagy a turbó megkerülőszelepére?

Link to comment
Megosztás:

Ez ránézésre ugyanaz mint a B Vectráé........

Azt nem tudom, hogy kompatibilis-e a B Vectra-éval.

Azért kérdeztem, hogy tudsz-e segíteni szerezni bontottan, mert újat nincs "kedvem" venni.

Megnéztem az 1.9 CDTI szelepét is, de az nem jó bele.

Igazából csak az egyik műanyag "pöcse" van letörve ( így vettem ), de azt gondolom nem lehet javítani.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy kompatibilis-e a B Vectra-éval.

Azért kérdeztem, hogy tudsz-e segíteni szerezni bontottan, mert újat nincs "kedvem" venni.

Megnéztem az 1.9 CDTI szelepét is, de az nem jó bele.

Igazából csak az egyik műanyag "pöcse" van letörve ( így vettem ), de azt gondolom nem lehet javítani.

Ennyiért otthon is kellene lennie,nem egy bonyolult alkatrész,meg nagyon tönkremenni se szokott.Mire ezt itt megrendelem,kipostázzák,hazapostázom,többe lesz ,mint egy otthoni bontóban.Na meg a sok utaztatás közben van rá esély,hogy az új is megsérül.

Link to comment
Megosztás:

Ennyiért otthon is kellene lennie,nem egy bonyolult alkatrész,meg nagyon tönkremenni se szokott.Mire ezt itt megrendelem,kipostázzák,hazapostázom,többe lesz ,mint egy otthoni bontóban.Na meg a sok utaztatás közben van rá esély,hogy az új is megsérül.

Köszi ukslayer a segítséget. Majd keresgélek itthon. Bár azt mondták, hogy nem sűrű a 2.2 DTI motorhoz való alkatrész.

Mégegyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi ukslayer a segítséget. Majd keresgélek itthon. Bár azt mondták, hogy nem sűrű a 2.2 DTI motorhoz való alkatrész.

Mégegyszer köszi!

Túlnyomórészének egyeznie kell a kétliteresével,ha jól emlékszem a 2,2-esben egyel több mágnesszelep van,de az is csak automata váltónál,ami a fojtószelepet vezérli.De ez a turbóvezérlő tök ugyanaz mindegyikben.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

3 napja kijött a kis szervízjel az 1.9 CDTi Signumomba. Azóta egyre sűrűbben kidobja. Olyankor olyan mintha turbó nem is lenne.

Szóval ma kicsit körbevizsgáltam (kedden megyek hibakiolvasni), hogy a csövek épek-e... A pillangó szelep előtti csövet mikor levettem, azt hittem elájulok.

Olyan mennyiségű olajsár volt végigrakódva a pillangószelepre, és a házra, hogy majdnem felére szűkült az átmérője. Gyorsan levettem, és hát az egész szívósor olyan végig amíg beláttam lámpával.

Szóval a kérdés: A két dolog összefügghet-e. Lassítja a levegőáramlást az olajsár és így túlterheli a turbót ezért az leszabályoz???

...és a kérés: Ha valakinek van valami tapasztalata, instrukciója, esetleg ábrája, vagy képe, ami segíti a szívósor leszerelést, illetve szétszerelést, az legyen szíves ossza meg velem ezeket.

Nagyon köszönöm!

Üdv: Bandi

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

3 napja kijött a kis szervízjel az 1.9 CDTi Signumomba. Azóta egyre sűrűbben kidobja. Olyankor olyan mintha turbó nem is lenne.

Szóval ma kicsit körbevizsgáltam (kedden megyek hibakiolvasni), hogy a csövek épek-e... A pillangó szelep előtti csövet mikor levettem, azt hittem elájulok.

Olyan mennyiségű olajsár volt végigrakódva a pillangószelepre, és a házra, hogy majdnem felére szűkült az átmérője. Gyorsan levettem, és hát az egész szívósor olyan végig amíg beláttam lámpával.

Szóval a kérdés: A két dolog összefügghet-e. Lassítja a levegőáramlást az olajsár és így túlterheli a turbót ezért az leszabályoz???

...és a kérés: Ha valakinek van valami tapasztalata, instrukciója, esetleg ábrája, vagy képe, ami segíti a szívósor leszerelést, illetve szétszerelést, az legyen szíves ossza meg velem ezeket.

Nagyon köszönöm!

Üdv: Bandi

Sziasztok!

Gondoltam leírom a megoldást, mert hátha segít valakinek...

Szóval kitisztítottam a pillangószelepet, egr-t és a szívósort amennyire tudtam. Kedden voltam hibakiolvasni ismerősömnél, és turbó nyomásszabályzó szelepre írt hibát.

Ez jobbra a hűtőre rögzítve van elhelyezve, két vákuumcső megy rá, és hát az egyik cső ki volt szakadva és nem tudott nyitni rendesen. Ezt megcsináltuk, aztán lett is turbó, eltűnt a hiba, de nem volt az igazi. Megnéztük terhelés alatt, és az ecu által elvárt 1,1bar helyett csak kb 0,5-0,6bar-t teljesített a turbó.

A megoldás a DPF regeneráció volt (110%-ra írta a tech2 a telítettséget). Azóta sima liba, életre kapott a ménes.

Üdv mindenkinek, Bandi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, a következő probléma iránt. 1.9 diesel vectra C AGR szelepem tönkrement. Potom pénzért 48e ruppó plusz a szerelési költségért kicseréltettem. Hurrá mert elaludt a "sárga kis tengeralatjáróm" a műszerfalon. Ellenben azóta rángat az autóm (ingadozik a fordulat), gázadáskor . Mitől lehet?! Az érdekesség az, hogy ha lehúzom a csatlakozót kiiktatva az AGR szelepet tökéletesen működik minden. Műszerre tették s rángatás közben is minden OK mondták, nem tudni mi a baja mert hibakódot nem generál!

Merre induljak, hogy előrébb legyek.

Jó lenne valami kis segítség, vagy infó! B)

Megbízható egy kis "Dög", szeretem, de így nem olyan "faca"

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, a következő probléma iránt. 1.9 diesel vectra C AGR szelepem tönkrement. Potom pénzért 48e ruppó plusz a szerelési költségért kicseréltettem. Hurrá mert elaludt a "sárga kis tengeralatjáróm" a műszerfalon. Ellenben azóta rángat az autóm (ingadozik a fordulat), gázadáskor . Mitől lehet?! Az érdekesség az, hogy ha lehúzom a csatlakozót kiiktatva az AGR szelepet tökéletesen működik minden. Műszerre tették s rángatás közben is minden OK mondták, nem tudni mi a baja mert hibakódot nem generál!

Merre induljak, hogy előrébb legyek.

Jó lenne valami kis segítség, vagy infó! B)

Megbízható egy kis "Dög", szeretem, de így nem olyan "faca"

Előre is köszönöm

Szerviz nem vállal garanciát a munkájára?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.