Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Hali!

Nem tudja valaki, hogy a z19dth motorkodú vectrához melyik hosszbordásszíj kell, az 1050mm-es vagy az 1410mm-es? Tudom le is lehetne szedni megnézni, de reménykedek hátha tudja valaki.:-)

Köszi!

Ok, közbe rájöttem, hogy a hosszabbik kell, igaz ehhez le kellett szedni. :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,nemrég vagyok tulaja egy 2008-as Z19DT vectrának (88kw,120le).
Az első problémám : kb három hete a fogyasztás 6,2-ről 7,4re(L/100km) változott és 2000f/p alatt erőtlen lett.
Hibaüzi nincs, kb 30-40 km távon használom,falvakon keresztül. TECH 2 nemtalált hibát részecskeszűrő 34%os.

A második : a központi kijelzőn minden indításnál a SAFEGUARD CHEC jelenik meg,OK gombra eltűnik.
A TECH 2 nemtalált hibát,de a riasztó (manuálisan) kulcsal nyitásra riaszt.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek!!!Opel Vectra Z19 Dth tipusú autómban,sajnos esedékes a részecske szűrő csere!!!Valakinek van tapasztalata végleg kiiktatásról???Vagy inkább vegyem meg bele az újjat??!De mi a garancia hogy nem fog megint eldugulni??!...S.O.S kellene egy kis segítség!!!Tanácstalanság...Köszi a válaszokat előre is!!!...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Vectra 1.9 DTH-m van (150LE), az autó gyárilag részecskeszűrő nélküli. Hamarosan szívósor javítás előtt állok, és többen ajánlották, hogy dugóztassam le. Tudtok-e valakit ajánlani Bp-en vagy környékén, aki szakszerűen, precízen és korrekt áron meg tudja ezt a hadműveletet csinálni? Köszi előre is! Vagy egyáltalán érdemes-e dugóztatni, bár tudom erről nagyon megoszlanak a vélemények.

Módosítva : baltamas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Vectra 1.9 DTH-m van (150LE), az autó gyárilag részecskeszűrő nélküli. Hamarosan szívósor javítás előtt állok, és többen ajánlották, hogy dugóztassam le. Tudtok-e valakit ajánlani Bp-en vagy környékén, aki szakszerűen, precízen és korrekt áron meg tudja ezt a hadműveletet csinálni? Köszi előre is! Vagy egyáltalán érdemes-e dugóztatni, bár tudom erről nagyon megoszlanak a vélemények.

Szia. Ez a szívósor javítás előtti állapot ez milyen? Mik a tünetek? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok
Az lenne a problémám ((((
Z19DT Signum 120LE)))) hogy alig akar beindulni a kocsi az első reggeli indításkor. Gondoltam izzítás gondja lehet. Izzítógyertyákat kicseréltem, akksi bika, izzítórelé ad áramot a gyertyák felé. Viszont ha már egyszer beindult azaz meleg utána pöccre indul. Nem rég volt cserélve a kettős kuplung. Azóta ezt csinálja addig pöccre indult. Valamit nem köthettek vissza esetleg testkábel?! Vissza vinném a szerelőhöz hogy nézze meg csak már 1500 km-re van tőlem. Többen az önindítót mondják pedig hallom hogy teker rendesen, de akkor melegen miért indul be elsőre? Köszönöm a válaszokat előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a problémám ((((Z19DT Signum 120LE)))) hogy alig akar beindulni a kocsi az első reggeli indításkor. Gondoltam izzítás gondja lehet. Izzítógyertyákat kicseréltem, akksi bika, izzítórelé ad áramot a gyertyák felé. Viszont ha már egyszer beindult azaz meleg utána pöccre indul. Nem rég volt cserélve a kettős kuplung. Azóta ezt csinálja addig pöccre indult. Valamit nem köthettek vissza esetleg testkábel?! Vissza vinném a szerelőhöz hogy nézze meg csak már 1500 km-re van tőlem. Többen az önindítót mondják pedig hallom hogy teker rendesen, de akkor melegen miért indul be elsőre? Köszönöm a válaszokat előre is

Szia!

Nekem y22dtr motor van a vectrában de ugyanezzel a hibajelenséggel bajlódtam, mindezeket végigjártuk mi is sőt még a vezérműláncon is feszített v állított utána a szerelőm, majd fel lett újítva az önindító és szinte tökéletes lett!

Ha viszont nem az, akkor adagoló, az viszont fél melegen nem akar beindulni inkább csak!

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

20005-ös, 150 ekm-t futott Y19DTH motorral szerelt Vectrám szépen indul, jól megy, de az EGR zárásáig egyenetlenül jár. Hibajelzés nincs, EGR, MAP tiszta, izzítógyertyák jók, légtömegmérő jó, minden értéket megnéztünk, OK, szívósor elég kormos, de a pillangószelepek szépen mozognak.

Egy hete keressük a baját, de nem találjuk. Tipp?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van egy 2006-os Vectra C 1.9d cdti, a motorkód z19dth .

A probléma feketén füstől. Fogyasztás nem nőtt meg,ugyan úgy megy mint korábban. A müszerfalon semmi hibát nem jelez, op com se jelez hibát. Részecske szűrő fél éve lett cserélve. Valakinek ven-e ötlete mi lehet a baj?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni tőletek!!!Opel Vectra Z19 Dth tipusú autómban,sajnos esedékes a részecske szűrő csere!!!Valakinek van tapasztalata végleg kiiktatásról???Vagy inkább vegyem meg bele az újjat??!De mi a garancia hogy nem fog megint eldugulni??!...S.O.S kellene egy kis segítség!!!Tanácstalanság...Köszi a válaszokat előre is!!!...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Van egy Vectrám z19dth motor kódú.

Ezt a hiba kódot dobta ki P2279.

Ki törölték és azóta nem produkalt hibát.

Mi lehetett a gond?

Amikor ki villant az obd lámpa az előtt a kocsi nem akart húzni, de utána már jól működött.

A választ előre is köszönöm.

P2279 Beszívott levegő Rendszer tömítetlenség

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!..????Megint egy észrevétel,ez által hiva is nekem!!!...Opel Vectra 1.9 Dth autó!!!...Beindítom,megy pörög..Érzem a 150 lóerőt!!!...☺Aztán 1 fékhasználat,autó erőtlen,füstöl...Olyan mintha át állt volna szervízüzem módba...De nincs chek lámpa...Részecske szűrő csere volt,az feltanítva stb...Hiba kód semmi...MI LEGET A GUBANC??...????????Valaki találkozott ilyennel...????????Köszíí előre is a segítséget....????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!..????Megint egy észrevétel,ez által hiva is nekem!!!...Opel Vectra 1.9 Dth autó!!!...Beindítom,megy pörög..Érzem a 150 lóerőt!!!...Aztán 1 fékhasználat,autó erőtlen,füstöl...Olyan mintha át állt volna szervízüzem módba...De nincs chek lámpa...Részecske szűrő csere volt,az feltanítva stb...Hiba kód semmi...MI LEGET A GUBANC??...????????Valaki találkozott ilyennel...????????Köszíí előre is a segítséget....????????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.