Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

  • 1 year later...

Üdv Corsasok!

Kérdésem lenne D corsaval kapcsolatban. Párom most vett D corsat és CAN BUS rendszerű riasztót akarunk bele tenni. Kérdés az lenne hogy hol találom meg a CAN BUS vezetékét a bizti tábla küröl. Illetve hogy lehetne "megfogni" a riasztó számára. Azt tudom hogy párhuzamosan kell a CAN rendszerre rátenni. De ha vki már csinált ilyent akkor megköszönném a választ.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok.

Pár hete vettem egy 2007es opc corsat. Auto klíma van benne elvileg, ami pár napig működött is, aztán esőben bármit csináltam vele, csak fűtött. Elvittem klímáshoz, feltöltötték gázzal, átnézték és működött. Viszont esőben/autó mosáskor is megbolondul a hőmérséklet érzékelője. Normál esetben F betűt ír, ha víz éri akkor pedig -40 fok körüli értéket.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Pár hete vettem egy 2007es opc corsat. Auto klíma van benne elvileg, ami pár napig működött is, aztán esőben bármit csináltam vele, csak fűtött. Elvittem klímáshoz, feltöltötték gázzal, átnézték és működött. Viszont esőben/autó mosáskor is megbolondul a hőmérséklet érzékelője. Normál esetben F betűt ír, ha víz éri akkor pedig -40 fok körüli értéket.

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm.

Szia!

Ha jól értelmezem amit írtál, akkor ahol a külső hőmérsékletet írja a kijelző, ott vagy "F"-et vagy -40°C-ot ír? Ha ez van akkor a külső hőmérséklet érzékelőd adta meg magát vagy pedig a csatlakozónál lehet kontakt hiba (beázik a csatlakozó). Az érzékelőnek az első lökhárítóban kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
8 órája, badicszoo írta:

Sziasztok! D corsába nem nyílik a csomagtér ajtó! Valószínűleg a microkapcsoló lehet az oka. Hogyan tudnám kinyitni? Köszönöm előre is!

Bemászol, ha bent a kalaptartó, ülés le, és a zárszerkezetnél a csomagtérből nézve bal oldalon a sarkát van egy kis pöcök, azt elhúzod és nyitva van.

Talán ez segít:

 

Mikrokapcsolót ki tudod szűrni, lehúzod a csatlakozót a kapcsolóról, a zárnyelvet benyomod aztán összezárod a két érintkezőt, ha úgy kinyit akkor a mikrokapcsoló kuka.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 08. 14. at 18:04, Ernie írta:

 

Szia!

 

Ha jól értelmezem amit írtál, akkor ahol a külső hőmérsékletet írja a kijelző, ott vagy "F"-et vagy -40°C-ot ír? Ha ez van akkor a külső hőmérséklet érzékelőd adta meg magát vagy pedig a csatlakozónál lehet kontakt hiba (beázik a csatlakozó). Az érzékelőnek az első lökhárítóban kellene lennie.

Sziasztok! Megtudná valaki mondani hogy miért nem világít a G Astrámban a pótféklámpa? Van külön biztosítéka vagy hol kezdjem el szerelni??? Sürgős köszi! András

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Sziasztok, a feleségem Corsa D autójában a kivehető ülésfűtést akarta ismét beüzemelni, de nem megy a szivargyújtó. Ha jól láttam a leírásban, akkor a motortérben lévő biztosíték dobozban a 29 számú lenne az ő biztosítéka, azonban annak semmi baja. Nem csak szemrevételezéssel, hanem ellenállás mérőműszerrel is ellenőriztem. Előzmény még, hogy akkumulátort is cseréltem pár nappall korábban. 

Kérlek adjatok tanácsot, mit kellene még megnéznem? Az akkucsere okozhatott valamilyen hibát? De miért a szivargyújtónál? Vagy van még egyéb helyen biztosíték, amit le kellene ellenőriznem?

Köszönöm előre is a segíítséget. Üdv

László

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.