Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag


forumadmin

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

 

2004-es C-s Corsámba szeretnék ködlámpát beszerelni. Ehhez a biztosítéktáblában a relék és biztosítékok elő vannak készítve. A kapcsolót tudom hogy cserélni kell illetve a kábelezést is meg kell valahogy oldani...

 

A kérdésem az lenne, hogy a gyári bontott ködlámpát hogy lehet beszerelni a lökhárítóba ha van hozzá univerzális erre kialakított ködlámpatakaró? A rögzítések érdekelnének!

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Jelenleg az alap fényszóróm van, ami erősen matt  és több helyen sérült. Arra gondoltam cserélni kellene.  Nem tudom, hogy az u.n  szabad formázású parabolatükrös (FF) fényszóró, helyett  a lencsés(projektoros) lámpa előre lépés lenne, vagy csak "szebb" . Dilemma ON :)

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
10 órája, Simon4261 írta:

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban, h hol lehet hátravinni a tápkábelt a tűzfalon kerrsztül (mélyláda, erősítő)corsa c 1.0 ? Nagyon zárt a rendszer sajnos ... Köszönöm

Bal elől ahol a többi kábel is bemegy, kívül a levélrácsot lebontod és a műanyag fedeled, belül a vezető oldalon a lábtér műanyagot és felül is van egy fedél, utána szabad az út a tűzfalon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok, Tigra B nem gyári  multimédia nem müködik a kormányról. Gyári kábelek és can bus adapter. A kis kijelzőn minden müködik , kiírja a hangerőt a csatorna váltást stb tehát a rádoó vezérli a cant és komunikál vele csak a kormányról nem vezérel semmit.  rádió Androidos univerzális ( tanítható ) a kormány vezérlés de a kormány egy gombjára sem reagál.Van esetleg valami trük vagy Tech 2 vel megnézhető mi a bibi? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Tisztelt fórumtársak!

Ebben a topicban már írtam a problámról, de inkább ide tartozik, ezért megismétlem a kérésem...

Pár hete kaptam a cégtől, ahol dolgozom egy újabb (másik) céges autót (Opel Combo C, 2011-es évj.), amiben csak CD30-as rádió van...

Eléggé sürgőssé vált, hogy vezetés közben tudjam a főiskolai előadások hanganyagát mp3-ban hallgatni, mert közlednek a vizsgák. Nagyjából az egyetlen normális lehetőség, hogy veszek egy CD30 MP3-at és azt "áthangoltatom" erre az autóra.

Van-e valakinek eladó ilyen (lapos előlapos, mattfekete) jó állapotban, működőképesen?
Hirtelen ilyen képet találtam róla, így néz ki a jelenlegi (csak MP3-nélkül):

https://www.ebay.de/itm/Radio-CD-Radio-CD30-mp3-6284-OPEL-COMBO-TOUR-1-4-/132291053351

És valaki össze tudja e nekem hangolni a mostanai céges autómmal (Combo C, 2011-es évj.)?
(Nem tudom, hogy meg van-e a kocsi kódja, a szervizkönyvet elvileg hozza/küldi majd a kereskedő, mert azt nem kapta meg a főnököm, mikor pár hete megvette az autót)

Somit jópár napja kerestem privátban emiatt, de ezidáig nem válaszolt...

Ha bárki tud valami megoldást/segítséget, kérem jelentkezzen privátban és majd tel. számmal rövidre zárjuk a dolgot, mert így fórumon/e-mailben macerás megbeszélni bármi konkrétat!

Előre is köszönöm!

Üdv:
KZ.
(Alias Logosz)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 2 months later...
On 2018. 11. 14. at 18:26, drtraktor1 írta:

Sziasztok!

Opel Corsa C Combo 1.3CDTI 2005-be szeretnék tempomatot. Lehet-e, ha igen, hogyan? Ugyanebbe az autóba szeretnék androidos  (opel kinézetű) fejegységet, de mindenhol azt írják, hogy 2006-tól.

Bár dízel autóval nincs tapasztalatom tempomat ügyben, de a sajátomba szereltem, és a net szerint a motorvezérlőd neked is támogatja. Ha így van, akkor meg kell nézni hogy ki van-e kábelezve (megvannak-e a szükséges csatlakozók), és ha igen, akkor csak egy kuplungpedál-kapcsoló, egy fékkapcsoló,  és egy tempomatos indexkar kell hozzá, valamint felprogramozás, és kész is. Gezoli fórumtársunk leírása ugyan Astrához szól, de tanulmányozása hasznos lehet, az elv sztem ugyanaz.

Az androidos Opel kinézetű fejegység pontosan mit takar? Utólagos dupla DIN méretű fejegységet számtalan formát lehet kapni android rendszerrel, bármelyiket bele is lehet faragni Combóba, de nem értem az "Opel kinézetű" kitételt.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 15. at 20:06, tgabika76 írta:

Bár dízel autóval nincs tapasztalatom tempomat ügyben, de a sajátomba szereltem, és a net szerint a motorvezérlőd neked is támogatja. Ha így van, akkor meg kell nézni hogy ki van-e kábelezve (megvannak-e a szükséges csatlakozók), és ha igen, akkor csak egy kuplungpedál-kapcsoló, egy fékkapcsoló,  és egy tempomatos indexkar kell hozzá, valamint felprogramozás, és kész is. Gezoli fórumtársunk leírása ugyan Astrához szól, de tanulmányozása hasznos lehet, az elv sztem ugyanaz.

Az androidos Opel kinézetű fejegység pontosan mit takar? Utólagos dupla DIN méretű fejegységet számtalan formát lehet kapni android rendszerrel, bármelyiket bele is lehet faragni Combóba, de nem értem az "Opel kinézetű" kitételt.

Sziasztok!

 

Nekem Corsa C-m van, 2004-es, 1.2-es (Z12XE), szintén tempomatot szeretnék beépíteni, viszont ellenőriztem, sajnos nincs bekábelezve, úgyhogy nem úgy van, hogy csak beleejtem az új kart és egy kuplung pedál kapcsolót és feltanítom.. kábelezésben szeretnék segítséget kérni, akinek tapasztalata van! Előre is köszi! :)

Módosítva : nlajos89
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
20 órája, Freud írta:

Sziasztok!

Van egy 2005 évjáratú opel combom , szeretnék bele rakatni egy tempómatot és érdeklődnek az iránt hogy a műszer falon van valami vissza jelző lámpa gyárilag a tempómat működése közben vagy sem?

Nincs.

Mármint a Combot nem ismerem ilyen szempontból, de alig egy hónapja programoztam fel egy tempomatot egy 2006-os évjáratú Tigra TT-be, aminek a műszerfala megegyezik a Comboéval, és abban sem volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Sima mezei Cd30- hoz szeretnék egy aux bemenetet. Sajnos elkapkodtam, vettem egy bluetooth egységet cd30mp3 aux rádióhoz, de az enyém nem, hogy nem aux-os, de még nem is mp3-as. Mintha valahol a fórumban olvastam volna, hogy van erre megoldás.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Laci73 írta:

Sziasztok,

Sima mezei Cd30- hoz szeretnék egy aux bemenetet. Sajnos elkapkodtam, vettem egy bluetooth egységet cd30mp3 aux rádióhoz, de az enyém nem, hogy nem aux-os, de még nem is mp3-as. Mintha valahol a fórumban olvastam volna, hogy van erre megoldás.

Köszönöm

Találtam egy ilyet, talán ez segít: http://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=DPPzuus1TS

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 Uj opeles vagyok, nemreg vettem egy 2005-os Combo C Tour 1.7CDTI-t. (Z17DTH)


Multikormany van benne, de nem mukodik. Hamar megtalaltam az okat, a kormany atvezeto nem multikormanyos, es gyanitom, hogy innentol kezdve a radio fele sem megy el a plusz 2 vezetek (CD30MP3). Van valakinek tapasztalata, hogy mit kell csereljek, vagy behuzzak hozza?


A masik kerdesem az lenne, hogy en is megvettem a tempomatos indexkart. A fent belinkelt magyar nyelvu beepitesi leirast tanulmanyoztam, es arra jutottam, hogy a kuplung es a fekkapcsolok megfeleloek, es be is vannak kabelezve, viszont az indexkar csatlakozojan 4 tuskebol csak 3 van kiepitve, es a kabelkotegben sincs ott a 4. szal. Ezt gondolom be kell huzni utolag, viszont a leiras alapjan nekem nem egyertelmu, hogy pontosan hova. Az astranak nyilvan mas az ECU-ja. Azt is tapasztaltam, hogy az ECU csatlakozo nem hasznalt pinjei szinten hianyoznak, szoval a siman raforrasztok/krimpelek egy uj vezeteket eleve bukott ugy. (Annyit sikerult megtudnom, hogy az en kiepitettsegem mellett egyetlen kabelt kell csak behuzni, gondolom ezt talaltam meg)

Most elsosorban a fizikai bekotes erdekel, a szoftver oldalt meg tudom oldani.

Legyszi segitsen, aki tapasztaltabb ebben! :)

Koszi!!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, HA5MI írta:

Sziasztok!

 Uj opeles vagyok, nemreg vettem egy 2005-os Combo C Tour 1.7CDTI-t. (Z17DTH)


Multikormany van benne, de nem mukodik. Hamar megtalaltam az okat, a kormany atvezeto nem multikormanyos, es gyanitom, hogy innentol kezdve a radio fele sem megy el a plusz 2 vezetek (CD30MP3). Van valakinek tapasztalata, hogy mit kell csereljek, vagy behuzzak hozza?


A masik kerdesem az lenne, hogy en is megvettem a tempomatos indexkart. A fent belinkelt magyar nyelvu beepitesi leirast tanulmanyoztam, es arra jutottam, hogy a kuplung es a fekkapcsolok megfeleloek, es be is vannak kabelezve, viszont az indexkar csatlakozojan 4 tuskebol csak 3 van kiepitve, es a kabelkotegben sincs ott a 4. szal. Ezt gondolom be kell huzni utolag, viszont a leiras alapjan nekem nem egyertelmu, hogy pontosan hova. Az astranak nyilvan mas az ECU-ja. Azt is tapasztaltam, hogy az ECU csatlakozo nem hasznalt pinjei szinten hianyoznak, szoval a siman raforrasztok/krimpelek egy uj vezeteket eleve bukott ugy. (Annyit sikerult megtudnom, hogy az en kiepitettsegem mellett egyetlen kabelt kell csak behuzni, gondolom ezt talaltam meg)

Most elsosorban a fizikai bekotes erdekel, a szoftver oldalt meg tudom oldani.

Legyszi segitsen, aki tapasztaltabb ebben! :)

Koszi!!

Légzsák átvezetőt kell cserélni.

A Corsa és a G Astra teljesen különbözik egymástól. A Corsa már CanBus rendszerű. Kellene hozzá egy kapcsolási rajz és akkor egyszerűbb lenne kideríteni, hogy elég-e az a +1 szál vezeték. Még nem volt időm kutakodni a neten kapcsolási rajz után (más extra miatt lenne rá szükségem), de ha valakinek lenne azt szívesen venném.

Ha valamit ki tudsz deríteni tempomat ügyben akkor oszd meg velem. Köszi!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, gezoli said:

Légzsák átvezetőt kell cserélni.

A Corsa és a G Astra teljesen különbözik egymástól. A Corsa már CanBus rendszerű. Kellene hozzá egy kapcsolási rajz és akkor egyszerűbb lenne kideríteni, hogy elég-e az a +1 szál vezeték. Még nem volt időm kutakodni a neten kapcsolási rajz után (más extra miatt lenne rá szükségem), de ha valakinek lenne azt szívesen venném.

Ha valamit ki tudsz deríteni tempomat ügyben akkor oszd meg velem. Köszi!

Persze, mindenkeppen!

Eddig ugy fest, hogy az egy szal plusz biztos, mert azonos autoban annyi kellett a baratomnak. A kerdes csak az, hogy honnan hova megy, meg nem jutottam a kozelebe, hogy megnezzem. Nagyon remelem, hogy nem az ECU csatiba kell belekotni, hanem valameddig elmegy a kabel itt is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.