Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Beltér, gyári hifi + karosszéria (Zafira B)


forumadmin

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Látom még üres ezért elkezdem :)

A Zafir B rádióját fogom nem sokára lecserélni valami komolyabbra.

2 dines beépítő keretet keresek fényes fekete színben és valami olyan fejegységet ami tud MP3-at és USB csati is van rajta!

Nekem DVD nem kell!

Milyent lehetne bele tenni ami kommunikál akár interfésszel a kormányon levő gombokkal?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a Zafira B antennának van-e 12v-os erősítő része, és ha van milyen színűek a vezetékek a csatiban és testet is kell hozzá vagy csak 12V ?

Segítséget előre is köszönöm!

Vettem bele egy Erisin márkájú rádiót ami nagyon király, viszont az antenna szerintem nem működik megfelelően nem tudom a vezeték színeket amik a gyári csatiban vannak elvileg!?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy zafira b- be a gyári CD 30- as fejegységet milyen (a jelenlegi helyére passzoló és színben is megegyező) multimédiás fejegységre lehetne kicserélni? Persze olyanra lenne szükségem, amely a BC és Setings gombokat is képes egyúttal kezelni, a neten nézegettem, ami színben és formában is passzolna az autóval, az rendkívül magas árban van. Esetleg valaki végzett már fejegység cserét? Annak érdekelnének a tapasztalatai.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy zafira b- be a gyári CD 30- as fejegységet milyen (a jelenlegi helyére passzoló és színben is megegyező) multimédiás fejegységre lehetne kicserélni? Persze olyanra lenne szükségem, amely a BC és Setings gombokat is képes egyúttal kezelni, a neten nézegettem, ami színben és formában is passzolna az autóval, az rendkívül magas árban van. Esetleg valaki végzett már fejegység cserét? Annak érdekelnének a tapasztalatai.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.

Szia!

Én a nyáron cseréltem erre: http://www.erisin.com/erisin-es6526p-black-opel-hd-car-dvd-player-3g-dvr-bt-nav-canbus-in_p484.html

Mindent tud és csak be kellett illeszteni a helyére, meg maradt a kormányról vezérelhetőség is.

A beépítést is magam végeztem csak a rádió mögötti műanyagokat kellett kicsit kivágni nagyobbra a csatlakozók miatt, hogy elférjenek!

Minden szépen működik.

Ha érdekel a rendelés és szállítás kérdezz nyugodtan!

Módosítva : Laci01
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!

Egy kis segítségre volna szükségem. Fél éve vettem egy Zafira B-t, és a gyári magnóval valami gáz van cd 70 navi. Néha kap áramot néha nem, " ki be kapcsol állandóan"

Ha esetleg bekapcsol akkor meg nincs navim, és a navi cd-t se tudom kiszedni belőle. Kiszedtem a magnót, a biztosíték jó. Valami ötlet esetleg valakinek??

Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy zafira b- be a gyári CD 30- as fejegységet milyen (a jelenlegi helyére passzoló és színben is megegyező) multimédiás fejegységre lehetne kicserélni? Persze olyanra lenne szükségem, amely a BC és Setings gombokat is képes egyúttal kezelni, a neten nézegettem, ami színben és formában is passzolna az autóval, az rendkívül magas árban van. Esetleg valaki végzett már fejegység cserét? Annak érdekelnének a tapasztalatai.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.

Szia!

Magyar nyelvű 7 vagy 8 colos gyárival pontosan megegyező méretű és kinézetű, érintőképernyős, navis, bcvel kommunikáló, kormányvezérlést meghagyó cuccot is építenek be.

250 körül van, de le a kalappal.

Nem google magyarított, hanem a teljes szoftver magyar.

Az eredeti egység pontos mérete.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Magyar nyelvű 7 vagy 8 colos gyárival pontosan megegyező méretű és kinézetű, érintőképernyős, navis, bcvel kommunikáló, kormányvezérlést meghagyó cuccot is építenek be.

250 körül van, de le a kalappal.

Nem google magyarított, hanem a teljes szoftver magyar.

Az eredeti egység pontos mérete.

Sziasztok!

Amit feljebb belinkeltem az is mindent tud és futár árral is csak 90000ft volt!!

Tökéletesen megy minden rajta:a navi igo8 primo mikro sd. kártyán és a frissítése is pofon egyszerű teljesen magyar!

Ezen kívül ha elolvastad amit leírtak róla Magyarországon 350000 alatt sem hoztad volna ki!

Mobil stikkel 3G internet is és 2 képernyőt vinni tudó DVD, tolató kamera előkészítés (csak egy kamera kell hozzá pluszba ami 4-5 ezer körül már van).

A navinál igaz neked kell beszerezni a szoftvert de jó párat támogat!

Én júliusban nagyon utána néztem több helyről kértem ajánlatot és a legjobb az ERISIN volt tudásban és árban is!

Csak össze kötöttem a gyári csatikkal és betoltam a helyére! A rádió háta mögötti műanyagokon kellett alakítani a sok csati miatt, de azt a másik rádiók miatt is megcsinálják csak max. nem tudsz róla mert nem látod!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Szia!

Én a nyáron cseréltem erre: http://www.erisin.com/erisin-es6526p-black-opel-hd-car-dvd-player-3g-dvr-bt-nav-canbus-in_p484.html

Mindent tud és csak be kellett illeszteni a helyére, meg maradt a kormányról vezérelhetőség is.

A beépítést is magam végeztem csak a rádió mögötti műanyagokat kellett kicsit kivágni nagyobbra a csatlakozók miatt, hogy elférjenek!

Minden szépen működik.

Ha érdekel a rendelés és szállítás kérdezz nyugodtan!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bocsánat, hogy még csak most válaszolok, de valami oknál fogva nem kaptam üzit a válaszodról... További kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban. Nekem nincs a járgányban kormányról való vezérlés gyárilag kialakítva, de viszont a bc gombra szükségem lenne, az Általad említett multimédia azt tudja kezelni, illetve mennyibe fáj egy ilyen multimédia?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bocsánat, hogy még csak most válaszolok, de valami oknál fogva nem kaptam üzit a válaszodról... További kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban. Nekem nincs a járgányban kormányról való vezérlés gyárilag kialakítva, de viszont a bc gombra szükségem lenne, az Általad említett multimédia azt tudja kezelni, illetve mennyibe fáj egy ilyen multimédia?

Köszi!

Szia!

Sajnos az eredeti rádión levő gombokat nem helyettesíti semmi az utólag beszerelt egységek egyikében sem! Nekem multi kormányom van szerencsére ,és a korábban linkelt fejegység tartalmazza az átalakítót ami révén megmaradt a kormányról vezérelhetőség!

Az ára jelenleg 183 euro + 38 euro DHL futár (ha jól emlékszem 82000 ft körül volt akkor amikor én vettem szállítással együtt átszámítva)! De az ERISIN honlapján ha beírod a keresőjébe OPEL ZAFIRA B akkor több fajta lehetőséget is kihoz az autóhoz!Az Árat át tudod állítani euróra!

2 hét alatt jött meg és csak kihúztam a gyárit az újjat pedig betoltam (a csatlakozók miatt kellet a rádió mögötti műanyag részből kivágni, csak azért, hogy elférjenek a vezetékek!)

Ha kérdésed van csak bátran!

Ha akarod le tudom fényképezni milyen a helyén bent!

Módosítva : Laci01
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos az eredeti rádión levő gombokat nem helyettesíti semmi az utólag beszerelt egységek egyikében sem! Nekem multi kormányom van szerencsére ,és a korábban linkelt fejegység tartalmazza az átalakítót ami révén megmaradt a kormányról vezérelhetőség!

Az ára jelenleg 183 euro + 38 euro DHL futár (ha jól emlékszem 82000 ft körül volt akkor amikor én vettem szállítással együtt átszámítva)! De az ERISIN honlapján ha beírod a keresőjébe OPEL ZAFIRA B akkor több fajta lehetőséget is kihoz az autóhoz!Az Árat át tudod állítani euróra!

2 hét alatt jött meg és csak kihúztam a gyárit az újjat pedig betoltam (a csatlakozók miatt kellet a rádió mögötti műanyag részből kivágni, csak azért, hogy elférjenek a vezetékek!)

Ha kérdésed van csak bátran!

Ha akarod le tudom fényképezni milyen a helyén bent!

Köszi szépen az infókat! Nézelődök még ez ügyben, de sztem a cmp vagy zenec márkáknál maradok, igaz az egy kicsit vastagabb árkategóriában mozog. Ezek a termékek teljes mértékben kezelik a bc gomb funkcióit. Ha van fejlemény, hogy mire jutottam majd jelzek.

Szia!

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen az infókat! Nézelődök még ez ügyben, de sztem a cmp vagy zenec márkáknál maradok, igaz az egy kicsit vastagabb árkategóriában mozog. Ezek a termékek teljes mértékben kezelik a bc gomb funkcióit. Ha van fejlemény, hogy mire jutottam majd jelzek.

Szia!

Szia!

Néztem az általad megadott márkákat,de egyik sem tudja kezelni a BC gombot csak azt ami a kormányról vezérelhető!!!! Ezek az utólag beszerelt rádiók egyike sem tudja helyettesíteni mivel magán a rádión nincs ilyen gomb!!! Ezt nagyon nézd meg nehogy belefuss egy drága rádióba és nem tudja amit elvársz!

Sajnos ezek csak a canbuszon összekötött egységeket tudják kezelni amelyik tudja a sima gombokat és kapcsolókat nem!

A BC gomb a gyári rádióba bele van építve és ha nincs kormányról vezérelhető lehetőséged el fogod veszteni sajnos!

Ennek nagyon nézz utána mert súlyos összegeket adsz ki feleslegesen!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi szépen az infót! Egyébként már felhívtam őket telefonon, azt az infót közölték, hogy nem magán a multimédián van a BC gomb, hanem a menüjéből hívható elő az- az van benne egy ilyen ikon. Ez valóban így van mert utánna néztem más oldalakon is... A fickó azt is mondta, hogy teljes mértékben ugyan azokat a funkciókat tudja mint a gyári CD 30 is tud és Can bus rendszerrel kommunikál. Ha igényt tartok rá, akkor a helyszínen be is tudják mutatni. Csak ne lenne olyan k....a drága :( na majd még meglátom, ha nem rakoncátlankodik többet a kicsike, akkor lehet, hogy beinvesztálok rá...

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok! 

Segítségeteket kérném hasonló témában ha még aktuális és itt vagytok a fórumon! Most tervezem a fejegység lecserélését egy Erisin ES2681P típusra! Látom, hogy néhányan már rendelkeztek ezzel a márkával (Erisin). Látom be is vált, a csere sem okozott nagyobb bonyodalmat! Én a H-s Astrámba szeretnék egy Multimédiás eszközt és ha jól tudom a Zafira és az Astra műszerfalában ugyanolyan méretűek a fejegységek! Itthon ezt 150e-ért adnák de a gyári oldalon még a behajózási és egyéb parcel szolgáltatással is csak kb 90e-re jönne ki! A kérdéseim a következőek: 1. megbízható -e ez a termék? (nektek van-e rossz tapasztalatotok?) 2. Garanciát tudtok -e érvényesíteni, és ha igen akkor hogyan? 3. Jól számolom -e a költségeket, vagy rakódik -e rá még valamiféle előre nem látható költség? Ha tudtok a rendelésben segíteni akkor nagyon szívesen venném, nem lennék hálátlan sem! Jahh és egy számomra fontos dolog: matt cróm előlappal lehet -e ezt rendelni? Vagy egyféle színű és a többi elemet kell cserélnem ahhoz, hogy egységes képet mutasson? és végül 4. A mobil internet csatlakoztatásával (már ha mögötte még elfér a stick) a Google Maps és azok funkciói elérhetőek lesznek, ergo nem kell bele navigáció? Egyébként a net nélkül is futtatható rajta valamilyen navigáció (pld. iGo)?

Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 08. at 16:31, Andrew2710 írta:

Sziasztok! 

Segítségeteket kérném hasonló témában ha még aktuális és itt vagytok a fórumon! Most tervezem a fejegység lecserélését egy Erisin ES2681P típusra! Látom, hogy néhányan már rendelkeztek ezzel a márkával (Erisin). Látom be is vált, a csere sem okozott nagyobb bonyodalmat! Én a H-s Astrámba szeretnék egy Multimédiás eszközt és ha jól tudom a Zafira és az Astra műszerfalában ugyanolyan méretűek a fejegységek! Itthon ezt 150e-ért adnák de a gyári oldalon még a behajózási és egyéb parcel szolgáltatással is csak kb 90e-re jönne ki! A kérdéseim a következőek: 1. megbízható -e ez a termék? (nektek van-e rossz tapasztalatotok?) 2. Garanciát tudtok -e érvényesíteni, és ha igen akkor hogyan? 3. Jól számolom -e a költségeket, vagy rakódik -e rá még valamiféle előre nem látható költség? Ha tudtok a rendelésben segíteni akkor nagyon szívesen venném, nem lennék hálátlan sem! Jahh és egy számomra fontos dolog: matt cróm előlappal lehet -e ezt rendelni? Vagy egyféle színű és a többi elemet kell cserélnem ahhoz, hogy egységes képet mutasson? és végül 4. A mobil internet csatlakoztatásával (már ha mögötte még elfér a stick) a Google Maps és azok funkciói elérhetőek lesznek, ergo nem kell bele navigáció? Egyébként a net nélkül is futtatható rajta valamilyen navigáció (pld. iGo)?

Köszönöm szépen előre is!

Szia!

Nekem már több mit 1 éve meg van és semmi bajom vele, tökéletesen működik az Erisin.

Tehát a válaszaim a kérdéseidre:

1,igen megbízhatónak tartom

2,Garancia a gyártónál van 1 év ha jól emlékszem, érvényesíteni godolom ha felveszed a kapcsolatot simán megy, a honlapon van chet lehetőség ott megkérdezheted.

3,A költségekre a banki átutalási összeg jön rá ami bankonként eltérő, mielőtt utalsz a vételárat és a szállítási költséget kérdezd meg a bankot mennyibe kerül és annyival többet utal. nekem a ha jól emlékszem a szállítási költségnyivel kellet többet utalni.A rendelésben tudok segíteni, bár ha a Crome-on keresztül csinálod akkor van fordító benne azzal egyszerű mint ha, Magyar oldalon rendelnéd!A színt neked kell kiválasztani vagy meg kell kérdezni a help cheten keresztül, hogy van-e neked megfelelő és milyen számon rendeled ha van.A rendelésnél figyelj arra NE KÖZVETLEN RENDELD hanem Németországon vagy Anglián keresztül a vám miatt!

4.Én IGO-t használok mivel saját navigáció van bennük külső antennával és egy csak erre van benne egy mikro SD ram. Ha jól emlékszem több fajta naviprogramot támogat, de ezek mind le vannak írva a honlapon a rádió leírásában! Nem kell mobil internet a navihoz!

Ha van még kérdésed bátran!

Szia!

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szevasz Laci01!

Köszi az infókat, sokat segített, bár ahogy jobban belemélyedtem a témába újabb és újabb kérdések merültek fel bennem. Olvasom több helyen hogy a BC adataimat nem biztos, hogy a tervezett fejegységgel is elő tudom majd hívni, holott épp nemrég cseréltem a fogyasztási adatok miatt grafikusra a kijelzőmet. Először is ha már felajánlottad segítségedet a témában, akkor szeretnélek tisztelettel megkérni rá, hogy az általam választott típus specifikációja között nézd már meg, hogy használható lesz -e a BC!? Adok egy linket a típusra: http://www.erisin.com/erisin-es2681p-7-opel-vauxhall-holden-android-444-car-dvd-player-gps_p589.html Az oldalon próbáltam chet-en rákérdezni az előlap színekre de eddig semmilyen válasz vagy reakció nem történt részükről - vagy csak én nem találom a válaszukat, nem tudom! Írtad azt is, hogy kérdezzem meg a bankot az utalási költségről! Ezt hogyan értetted? Menjek be a számlavezető bankomhoz és kérdezzem meg, hogy mennyi lesz az utálás díja? Azt nem automatikusan vonják le? Nem szeretném elszúrni a dolgot és egyébként sincs paypass-om, már ha ott ezzel kell fizetni. A megrendelésben tudnál -e segíteni? Természetesen nem ingyen! Bocsánat az összes zafirásnak, hogy astrásként ide írogatok!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Andrew2710 írta:

Szevasz Laci01!

Köszi az infókat, sokat segített, bár ahogy jobban belemélyedtem a témába újabb és újabb kérdések merültek fel bennem. Olvasom több helyen hogy a BC adataimat nem biztos, hogy a tervezett fejegységgel is elő tudom majd hívni, holott épp nemrég cseréltem a fogyasztási adatok miatt grafikusra a kijelzőmet. Először is ha már felajánlottad segítségedet a témában, akkor szeretnélek tisztelettel megkérni rá, hogy az általam választott típus specifikációja között nézd már meg, hogy használható lesz -e a BC!? Adok egy linket a típusra: http://www.erisin.com/erisin-es2681p-7-opel-vauxhall-holden-android-444-car-dvd-player-gps_p589.html Az oldalon próbáltam chet-en rákérdezni az előlap színekre de eddig semmilyen válasz vagy reakció nem történt részükről - vagy csak én nem találom a válaszukat, nem tudom! Írtad azt is, hogy kérdezzem meg a bankot az utalási költségről! Ezt hogyan értetted? Menjek be a számlavezető bankomhoz és kérdezzem meg, hogy mennyi lesz az utálás díja? Azt nem automatikusan vonják le? Nem szeretném elszúrni a dolgot és egyébként sincs paypass-om, már ha ott ezzel kell fizetni. A megrendelésben tudnál -e segíteni? Természetesen nem ingyen! Bocsánat az összes zafirásnak, hogy astrásként ide írogatok!

Ha van multi kormányod, akkor azzal működik a BC függetlenül a fejegységtől.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 01. at 16:35, Andrew2710 írta:

Szevasz Laci01!

Köszi az infókat, sokat segített, bár ahogy jobban belemélyedtem a témába újabb és újabb kérdések merültek fel bennem. Olvasom több helyen hogy a BC adataimat nem biztos, hogy a tervezett fejegységgel is elő tudom majd hívni, holott épp nemrég cseréltem a fogyasztási adatok miatt grafikusra a kijelzőmet. Először is ha már felajánlottad segítségedet a témában, akkor szeretnélek tisztelettel megkérni rá, hogy az általam választott típus specifikációja között nézd már meg, hogy használható lesz -e a BC!? Adok egy linket a típusra: http://www.erisin.com/erisin-es2681p-7-opel-vauxhall-holden-android-444-car-dvd-player-gps_p589.html Az oldalon próbáltam chet-en rákérdezni az előlap színekre de eddig semmilyen válasz vagy reakció nem történt részükről - vagy csak én nem találom a válaszukat, nem tudom! Írtad azt is, hogy kérdezzem meg a bankot az utalási költségről! Ezt hogyan értetted? Menjek be a számlavezető bankomhoz és kérdezzem meg, hogy mennyi lesz az utálás díja? Azt nem automatikusan vonják le? Nem szeretném elszúrni a dolgot és egyébként sincs paypass-om, már ha ott ezzel kell fizetni. A megrendelésben tudnál -e segíteni? Természetesen nem ingyen! Bocsánat az összes zafirásnak, hogy astrásként ide írogatok!

Szia!

 

Igen csatlakozom az előttem szólóhoz, a BC gomb csak kormányról elérhető, a rádióból nem, hiszen az a kocsi fedélzeti computerében van.

Igen a bankba vagy telefonon vagy személyesen kell bemenni és megkérdezni, hogy a pontos összeget ami a szállítási díjat is tartalmazza milyen feltételekkel tudod elutalni!

Akkor vonja automatikusan ha bankkártyával fizetsz, ha viszont utalod akkor azt hozzá kell számolni és ezt a pontos összeget a bank tudja csak.

Chet-elni csak akkor tudsz velük amikor ON-Line vannak ellenekező esetben nem válaszol senki, az vedd figyelemeb, hogy náluk más időszámítási zóna van tehát estefelé lehet elérni őket.

Ha Crome böngészőt használsz le tudod fordítani a megtekintett oldalt amin éppen vagy! A rendelés simán megy semmi nehézség nincs benne, a szállítást ne közvetlen kérd, hanem Németországon keresztül ezt úgy is felajánlja a rendszer.

Persze tudok segíteni, de természetesen semmit nem kérek érte, hiszen ahol tudunk segítünk :)

A rádió amit kinéztél jónak tűnik, a keresőbe gondolom a kocsid pontos típusát írtad úgy találtad.

Ha van még kérdésed csak bátran :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.