Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Beltér, gyári hifi + karosszéria (Zafira B)


forumadmin

Recommended Posts

Kedves Barátaim!

Vettem egy Zafira B-t (2011), amit németországból hoztak be. Waze-t használok, de jó lenne, ha lenne magyar navigáció is benne. Csak német cd térképet kaptam hozzá. Ncorról próbáltam letölteni kiírni de nem veszi be. NAVI 70-be kellene.

A német cd-vel a gps működik.

Van valakinek ötlete?

Köszönöm:

t

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos a gyári navigációk támogatása megszűnt. CD70 esetén 2014/15-ös térkép a legfrissebb, DVD90-hez pedig a 2019-es (ez BMW térkép). További frissítések nem lesznek ezekhez a rádiókhoz. Ha a 2019-es mégis kellene, akkor a rádiót szükséges cserélni, egyúttal a kijelzőt is (ha most monokróm grafikus van, de ha színes akkor nem). Elérhető még a magyar nyelv is a navigációhoz, ehhez itt a fórumon is találni szakembert.

Ha megfelelő a 2014/15-ös navigációs adatbázis, akkor jó a letöltött fájl. Egyszer írható lemezre kell kiírni, a lehető legkisebb sebességgel (lehetőleg 1×), a bevált író program pedig az ImgBurn.

Sok balesetmentes kilométert kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

nCore: Navteq Opel CD70 Navigation Eastern Europe, a mérete 536,78 MB (író program: ImgBurn vagy cd burner xp)

Pollenszűrő: a kesztyűtartó mögött van. Az alsó takaró műanyagot és a kesztyűtartót kell kivenni, majd pár torx csavar eltávolításával a pollenszűrő fedelét is le lehet venni. Kell hozzá türelem és ügyeskedés, hogy gyűrődés nélkül kerüljön a helyére az új.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni tőletek. 2010-es B Zafirában Zenec típusú Navigáció van. Kérdésem az lenne, hogy tud e nekem valaki cd.-t hozzá. Illetve, hogy lehet-e valahogy a menüt magyarosítani. Két távirányító van hozzá. Nem érintőképernyős. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne ,hogy a Zafira b 2006-os  1.9 cdti.Van benne nekem egy Cd70 navis rádiom a rádiomba nem volt aux mód.Én opcomal feltelepitettem a rádióra az aux módot és vettem hozzá egy ilyen Bluetooth adapter az ebayről a Bluetooth adaptert a telefon látja s kapcsolodik hozzá nem szólal meg csak kattogóhangot ad ha bekapcsolom az auxot, valami zavarhatja ?Van valakinek ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?Elöre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rádióban hardveresen ki kell építeni az AUX-ot. Ez néhány pici alkatrészt jelent, amit a rádió paneljén, a megfelelő helyre kell forrasztani. Itt a fórumon Somi csinál ilyen gyári minőségben, nagy gyakorlattal (megvárható). Továbbá a rádió nagy csatlakozójában (quad-lock) is ki kell építeni a kivezetést (bal, jobb, test).

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.