Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok, az alábbi esetre szeretnék véleményeket és segítséget kérni tőletek.

Egy népszerű H astráról van szó, 1.3 benzin................

1.3 benzines? Gondolom ez inkább dízel lenne!? De a probléma szempontjából talán ez mindegy is...

Nem jelzett, amikor először felforrt a víz??? Ez hogy lehet?

Szerintem a blokkot is kellett fúrni, nagyobb gyűrűk, stb. Viszont, ha a cm3 stimmel és tényleg dízel, akkor ha víz kerül az olajba, akkor tuti a turbó is megsínylette rendesen!

A lényeg, hogy ha ennyit költöttél motorfelújításra, akkor remélhetőleg kértél és kaptál is erről számlát. Minden munkára és pláne a beépített új alkatrészekre kell, hogy legyen garancia.

A motorblokk repedését mindenféle képen átkellett volna nézni célszerszámmal, repedés keresővel.....megvan erre a technológia.

Szerintem ne hagyd magad lerázni annyival, hogy add el az autót így!

Link to comment
Megosztás:

1,4 benzines. Elnézést a pontatlanságért, de az eseten valóban nem sokat változtat.

Nem jelzett mikor felforrt a víz.. ugye a H astraba nincs erre mutató, csak piros felkijáltójel, de akkor már le is állt a motor.

Én is úgy gondolom teljesen laikusként, hogy átkellett volna nézniük a megfelelő szerszámmal.

Számlát nem kaptam, de egy leíró vázlatot arra vonatkozólag, hogy mit csináltak, mit javítottak, mit cseréltek stb. igen.

1.3 benzines? Gondolom ez inkább dízel lenne!? De a probléma szempontjából talán ez mindegy is...

Nem jelzett, amikor először felforrt a víz??? Ez hogy lehet?

Szerintem a blokkot is kellett fúrni, nagyobb gyűrűk, stb. Viszont, ha a cm3 stimmel és tényleg dízel, akkor ha víz kerül az olajba, akkor tuti a turbó is megsínylette rendesen!

A lényeg, hogy ha ennyit költöttél motorfelújításra, akkor remélhetőleg kértél és kaptál is erről számlát. Minden munkára és pláne a beépített új alkatrészekre kell, hogy legyen garancia.

A motorblokk repedését mindenféle képen átkellett volna nézni célszerszámmal, repedés keresővel.....megvan erre a technológia.

Szerintem ne hagyd magad lerázni annyival, hogy add el az autót így!

Link to comment
Megosztás:

1,4 benzines. Elnézést a pontatlanságért, de az eseten valóban nem sokat változtat.

Nem jelzett mikor felforrt a víz.. ugye a H astraba nincs erre mutató, csak piros felkijáltójel, de akkor már le is állt a motor.

Én is úgy gondolom teljesen laikusként, hogy átkellett volna nézniük a megfelelő szerszámmal.

Számlát nem kaptam, de egy leíró vázlatot arra vonatkozólag, hogy mit csináltak, mit javítottak, mit cseréltek stb. igen.

Szia!

Milyen az a "repedés kereső szerszám" szerinted? Ha csak több száz kilométer után megy el a víz akkor valószínűleg nem egy grand kanyon alakult ki. Nem védem a szerelőt, félre ne értsd! Nem lehet minden műhelyben röntgen berendezés. Vedd le a kiegyenlítő tartály fedelét, és járasd a motort. Várd meg amíg felmelegszik. Ha buborékok jelennek meg a fagyállóban, vagy finom olajfilm alakul ki a felszínén akkor az égéstérbe jut a víz, szagold meg a kipufogó gázt, érezni a fagyálló jellegzetes szagát, erősebb fehér füstje van a természetesnél, magasabbra emelkedik a motor hőmérséklete a normálisnál. Nem biztos, hogy a motortömb repedt, a hengerfej is lehet sérült, az az érzékenyebb, vékonyabbak a falak a vízjáratok körül. Akárhogy is van nem lesz olcsó dolog! Vagy cserélsz egy hengerfejet, és talán jó lesz, de lehet, hogy nem. Ha a motortömb repedt, akkor csak a csere segít. A szerelőre nehéz lesz ráverni a balhét, maximum bevállalja munkadíj nélkül, meg segít szerezni alkatrészt. Elég sok macera, akár honnan nézed, ezért ajánlotta neked az eladást, de annak is megvannak a buktatói. Vagy megmondod, hogy hibás, és jóval ár alatt adod, vagy jöhetnek később a problémák.

Természetesen ez csak az ÉN VÉLEMÉNYEM! Tehát SZERINTEM!

Sajnálom, hogy így jártál, több szerencsét a továbbiakban!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ Neked is.

Leírom még egyszer, hogy Te se értsd félre.

"Hengerfej síkba csiszolása, nyomáspróba, rendben! Új gyűrűk, minden ami kell, új tömítés. Rendben! Mondhatjuk, hogy a motort felújították." A gépműhelyben ,mert szerintem csak itt lehet megfelelő körülmények között ezt az eljárást lefolytatni (a hengerfej csiszolását) volt röntgen is. Ezért nem kellett a hengerfejet komplett cserélni.

Azt is leírtam, hogy biztos, hogy kerül az égéstérbe víz, mert az olajbeöntő nyílásnál kicsapódva megjelent a fagyálló adaléka iszap szerűen.

Kérdésem: Amikor szétszedték az autót... teljesen... nem terheli felelősség a szerelőt, HA már döbbenetes módon (állítólag soha nem láttak még ilyet) felforrt a motor, hogy a blokkot is megnézze?

Nem a szerelőre akarom verni meg senkire, mert nincs balhé.

Én csak pusztán azt szeretném tudni, hogy van e felelőssége abban, hogy MINDENT átnézett, megcsinált kivéve a motorblokkot.

És utólag mkor jelentkezett megint a baj, akkor miből tudta pusztán ránézéssel megállapítani, hogy a motorblokk repedt meg!??

Laikusként nekem ez úgy hangzik, hogy egy betegnek a szívét kiveszik, orvosolják rajta amit kell, de alatta van még gond, amit meg KELL nézni mielőtt visszateszik a szivet. De nem kellő gondossággal jár el az orvos... a műtétet megcsinálta, de a beteg meghalt.

Azt gondolom minden autónak is a motor a lelke!

És bocs a hasonlatért, csak hangsúlyozom ismét, laikusként én így gondolom.

Szia!

Milyen az a "repedés kereső szerszám" szerinted? Ha csak több száz kilométer után megy el a víz akkor valószínűleg nem egy grand kanyon alakult ki. Nem védem a szerelőt, félre ne értsd! Nem lehet minden műhelyben röntgen berendezés. Vedd le a kiegyenlítő tartály fedelét, és járasd a motort. Várd meg amíg felmelegszik. Ha buborékok jelennek meg a fagyállóban, vagy finom olajfilm alakul ki a felszínén akkor az égéstérbe jut a víz, szagold meg a kipufogó gázt, érezni a fagyálló jellegzetes szagát, erősebb fehér füstje van a természetesnél, magasabbra emelkedik a motor hőmérséklete a normálisnál. Nem biztos, hogy a motortömb repedt, a hengerfej is lehet sérült, az az érzékenyebb, vékonyabbak a falak a vízjáratok körül. Akárhogy is van nem lesz olcsó dolog! Vagy cserélsz egy hengerfejet, és talán jó lesz, de lehet, hogy nem. Ha a motortömb repedt, akkor csak a csere segít. A szerelőre nehéz lesz ráverni a balhét, maximum bevállalja munkadíj nélkül, meg segít szerezni alkatrészt. Elég sok macera, akár honnan nézed, ezért ajánlotta neked az eladást, de annak is megvannak a buktatói. Vagy megmondod, hogy hibás, és jóval ár alatt adod, vagy jöhetnek később a problémák.

Természetesen ez csak az ÉN VÉLEMÉNYEM! Tehát SZERINTEM!

Sajnálom, hogy így jártál, több szerencsét a továbbiakban!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Milyen az a "repedés kereső szerszám" szerinted? Ha csak több száz kilométer után megy el a víz akkor valószínűleg nem egy grand kanyon alakult ki. Nem védem a szerelőt, félre ne értsd! .........

Szia Frankie64!

Többféle eljárás van erre: videó endoszkóp (ilyen nekem is van, pedig nem dolgozom autószerelőként), penetráló folyadékos vizsgálat és a mágneses repedés vizsgálat.

Gondolom én, hogy megfelelő eszközök nélkül nem vállalnak el olyan munkát, amit nem tudnak 100%-osan elvégezni. Attól komolyabb dolog egy motorfelújítás, sem mint a hátsó sufniban összedobják.

Na meg azért gondolj bele, ráköltött most 300K-t és erre csak azt tudják mondani, hogy adja el az autót vagy több száz ezerért vegyen bele egy bontott motort! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szia Frankie64!

Többféle eljárás van erre: videó endoszkóp (ilyen nekem is van, pedig nem dolgozom autószerelőként), penetráló folyadékos vizsgálat és a mágneses repedés vizsgálat.

Gondolom én, hogy megfelelő eszközök nélkül nem vállalnak el olyan munkát, amit nem tudnak 100%-osan elvégezni. Attól komolyabb dolog egy motorfelújítás, sem mint a hátsó sufniban összedobják.

Na meg azért gondolj bele, ráköltött most 300K-t és erre csak azt tudják mondani, hogy adja el az autót vagy több száz ezerért vegyen bele egy bontott motort! :huh:

Szia!

Én elhiszem, hogy többféle vizsgálat létezik a repedések megtalálására. De a gépműhelyben kiveszik a szelepeket a hengerfejből, lemarják, vagy köszörülik, a szelepeket megköszörülik, a fészkeket újra marják, visszaszerelik. Utána vákum szivattyúval ellenőrzik a zárást. Ha szemmel látható repedés nincs, és nem hegesztették a hengerfejet akkor a vízteret nem nyomáspróbázzák. Ezekkel a repedésekkel az a gond, hogy a motor melegedésével tágulnak és engednek át. Különben nem tudott volna két hónapot autózni a felújítás után. Azt hiszem az nem vitás, hogy járó motorba nem dugunk kamerát. A penetráló folyadék sem igazán jó, mert ha az egéstérben végzi akkor nem nagyon tudjuk hasznát venni. Azt nem írta Nocsak, hogy a motortömbbel mi történt, de ha járt is gépes műhelyben és fúrták, vagy hónolták, nem valószínű, hogy kerestek repedést. Ha csak gyűrűzték, akkor nem kell csak egy akna, meg egy satu és egy szerelő, és a blokkot a helyéről még ki sem kell venni. És hidd el a szervizek nem fognak egy miliméterrel sem több munkát végezni, mint amennyi feltétlen muszáj. Dolgoztam egy darabig mak sárga angyalkájaként és láttam "csodákat".

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én elhiszem, hogy többféle vizsgálat létezik a repedések megtalálására. De a gépműhelyben kiveszik a szelepeket a hengerfejből, lemarják, vagy köszörülik, a szelepeket megköszörülik, a fészkeket újra marják, visszaszerelik. Utána vákum szivattyúval ellenőrzik a zárást. Ha szemmel látható repedés nincs, és nem hegesztették a hengerfejet akkor a vízteret nem nyomáspróbázzák. Ezekkel a repedésekkel az a gond, hogy a motor melegedésével tágulnak és engednek át. Különben nem tudott volna két hónapot autózni a felújítás után. Azt hiszem az nem vitás, hogy járó motorba nem dugunk kamerát. A penetráló folyadék sem igazán jó, mert ha az egéstérben végzi akkor nem nagyon tudjuk hasznát venni. Azt nem írta Nocsak, hogy a motortömbbel mi történt, de ha járt is gépes műhelyben és fúrták, vagy hónolták, nem valószínű, hogy kerestek repedést. Ha csak gyűrűzték, akkor nem kell csak egy akna, meg egy satu és egy szerelő, és a blokkot a helyéről még ki sem kell venni. És hidd el a szervizek nem fognak egy miliméterrel sem több munkát végezni, mint amennyi feltétlen muszáj. Dolgoztam egy darabig mak sárga angyalkájaként és láttam "csodákat".

Üdv!

Frankie

Kezdem úgy gondolni, hogy a 200-300ezer ft-ba kerülő javításoknál, már inkább érdemes motort cserélni, sajnálom szegényt, hogy így járt...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ Neked is.

Leírom még egyszer, hogy Te se értsd félre.

"Hengerfej síkba csiszolása, nyomáspróba, rendben! Új gyűrűk, minden ami kell, új tömítés. Rendben! Mondhatjuk, hogy a motort felújították." A gépműhelyben ,mert szerintem csak itt lehet megfelelő körülmények között ezt az eljárást lefolytatni (a hengerfej csiszolását) volt röntgen is. Ezért nem kellett a hengerfejet komplett cserélni.

Azt is leírtam, hogy biztos, hogy kerül az égéstérbe víz, mert az olajbeöntő nyílásnál kicsapódva megjelent a fagyálló adaléka iszap szerűen.

Kérdésem: Amikor szétszedték az autót... teljesen... nem terheli felelősség a szerelőt, HA már döbbenetes módon (állítólag soha nem láttak még ilyet) felforrt a motor, hogy a blokkot is megnézze?

Nem a szerelőre akarom verni meg senkire, mert nincs balhé.

Én csak pusztán azt szeretném tudni, hogy van e felelőssége abban, hogy MINDENT átnézett, megcsinált kivéve a motorblokkot.

És utólag mkor jelentkezett megint a baj, akkor miből tudta pusztán ránézéssel megállapítani, hogy a motorblokk repedt meg!??

Laikusként nekem ez úgy hangzik, hogy egy betegnek a szívét kiveszik, orvosolják rajta amit kell, de alatta van még gond, amit meg KELL nézni mielőtt visszateszik a szivet. De nem kellő gondossággal jár el az orvos... a műtétet megcsinálta, de a beteg meghalt.

Azt gondolom minden autónak is a motor a lelke!

És bocs a hasonlatért, csak hangsúlyozom ismét, laikusként én így gondolom.

Szia!

Az olajba be tud jutni a fagyálló más úton is, nem csak az égéstéren át.

A szerelő is megbízik a hengerfej javítójában és a saját munkájában, azért mondta a blokk repedést.

Esetleg nézesd meg más helyen is.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az alábbi esetre szeretnék véleményeket és segítséget kérni tőletek.

Egy népszerű H astráról van szó, 1.3 benzin.

Eset: Egy vízcső szívárgása miatt, beállt a motor. Kilyukadt egy kis cső, elfolyt a hűtővíz, nem jelzett az autó csak mikor már nagy volt a baj. Nyár volt, nagyon okos hozzá nem értő emberek ráöntöttek hideg vizet, motort újra indít, tovább szenved még 10km és végleg megáll.

Trélerre fel, szerelőhöz el. Megállapítás: Felforrt a motor, mindent újítani cserélni kell. Ámen! Tudomásul vettem, meg is csinálták.

Hengerfej síkba csiszolása, nyomáspróba, rendben! Új gyűrűk, minden ami kell, új tömítés. Rendben! Mondhatjuk, hogy a motort felújították. 1 hét után újra nálam az autó. Örömködés :) Majd... eltelt 2 hónap, az autót használom távolabbi utakra. Egyik alkalommal "véletlenül" nyitom fel a motortetőt, (elfogyott az ablakmosó) megdöbbenve látom, hogy nincs fagyálló a hűtő kiegyenlítőjébe. Sokkolt a látvány!

Megvártam még kihül szépen, feltöltöttem újra. Újabb 500km és fogy a fagyálló... jelentősen.

Újra szerelő. Megállapítás: (Csak szimpla ránézéssel) A motorblokk repedt és valószínűleg ott ereszt, mert a motorba van víz!!!!!!!!!! (olaj beömlő nyílásnál már szépen ki is csapódott a fagyálló, mintha iszap lenne benne...)

Kérdésem: Amikor szétszedték az autót... teljesen... nem terheli felelősség a szerelőt, HA már döbbenetes módon (állítólag soha nem láttak még ilyet) felforrt a motor, hogy a blokkot is megnézze?

Összerakták az autót úgy, hogy egy alapvető alkatrészt nem vizsgáltattak be.

Most a lehetőségem amit ők javasoltak. Adjam el az autót ahogy csak tudom... vagy vegyek új motort bele.

Közel 300e magyar forint volt a motor felújítása. Kicsivel kellett volna megtoldanom, (ha jelzik a motorblokk repedését) és másik motort rakatok bele.

Most van egy felújított motorom... repedt blokkal.

További kérdésem, hogyan lehet megállapítani a motorblokk repedését? Nem lehet, hogy ők rontottak el valamit vagy esetleg a hengerfej tömítés volt hibás és ott enged át?

Javaslatokat is várok egyben, hogy Ti mit cselekednétek a helyemben.

Előre is köszönöm!

Ha a szerelő szerint nagyon meg volt főzve a motor, akkor a motor törzset is ki kellett kellett volna venni és azon is nyomáspróbát kellett volna csinálni, és lesíkolni a felületét is, hiszen ilyen nagy hő hatására nem csak a hengerfej deformálódik. Valószínűleg vagy repedt a blokk, vagy a motorblokknak elvetemedett a síkja és itt kerül be az olajba a fagyálló, és lehet, hogy az égéstérbe is befolyik. Ezt a motort már nem érdemes megcsináltatni, mert lehet, hogy mégegyszer ennyi lesz, mint amennyit most ráköltöttél. A helyedbe vennék egy bontott motort és megbeszélném a szerelővel, hogy tegye be ingyen. Ha így adod el, lehet, hogy ügyvéddel érkezik pár nap múlva a vevő és veheted vissza az autót, fizetheted vissza az átírást neki, írathatod újra a nevedre és utána úgyis meg kell csináltatnod.

Link to comment
Megosztás:

Mi egy főtengely törést!!! orvosoltunk motorcserével astra H-ban. A hf-et is felújítottuk síkolással (5eFt) szimeringcserével 25eFt +a bontott motor 90eFt. Barátaim munkadijjával megállt 140eFt-ba. Ha az eredeti motorhoz nyúlunk, akkor az 250 ezer fölé is mehetett volna.

Link to comment
Megosztás:

Mi meg azt, mikor az előző tulajnak külföldön elment az olajpumpája és úgy jött haza vele.

Még meg is van az a márlaszervizes számla, amire ráírták, hogy a motor nem javítható.

Aztán komplett motorcsere. A garázsban meg van még a régi motor is. Donornak hátha jó lesz még.

Azért az nem semmi, hogy nekem most egy fényszórórcsere többe kerül, mint egy teljes motorcsere... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap este nem indult az autóm. Astra H Z14XEP. Ráadtam a gyújtást és csak kattogást halottam, de még csak nem is indítózott! Kivettem az aksit, egész éjjel töltöttem, hátha. Reggel visszatettem az aksit, a jelneség ugyan az. Ami érdekes, hogy tegnap este vettem észre, hogy világít a kijelző az autóban. Megnéztem és szólt a rádió, holott a gyújtás levételekor automatikusan kikapcsol! Feleségem szerint máskor is csinált már nála ilyet, hogy önállósodott a rádió! Régebben csinált olyant is, hogy immobilizer hibát jelzett indításkor. Majd újabb próbálkozásnál rendesen indult! Ezen tünetek alapján én CIM modulra gyanakszom, persze mivel nem nagyon értek hozzá, csak tipp a részemről! Van esetleg valakinek elképzelése arról, hogy mi lehet a probléma az autóval? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap este nem indult az autóm. Astra H Z14XEP. Ráadtam a gyújtást és csak kattogást halottam, de még csak nem is indítózott! Kivettem az aksit, egész éjjel töltöttem, hátha. Reggel visszatettem az aksit, a jelneség ugyan az. Ami érdekes, hogy tegnap este vettem észre, hogy világít a kijelző az autóban. Megnéztem és szólt a rádió, holott a gyújtás levételekor automatikusan kikapcsol! Feleségem szerint máskor is csinált már nála ilyet, hogy önállósodott a rádió! Régebben csinált olyant is, hogy immobilizer hibát jelzett indításkor. Majd újabb próbálkozásnál rendesen indult! Ezen tünetek alapján én CIM modulra gyanakszom, persze mivel nem nagyon értek hozzá, csak tipp a részemről! Van esetleg valakinek elképzelése arról, hogy mi lehet a probléma az autóval? Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia!

A rádióban valószínű, hogy zárlatos egy mikrokapcsoló ami a CD behelyezés érzékeléséért felel (a hat állomásgombos rádiókon jellemző), emiatt bekapcsol a CD lejátszás, ha nincs benne CD akkor pedig a rádió... Utána ez szépen leszívja az akksit... Ami viszont lehet, hogy időközben kipurcant... Én megpróbálnám először egy másik akksival, azzal indít-e, ha igen akkor akksicsere, ha nem akkor szerelő...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rádióban valószínű, hogy zárlatos egy mikrokapcsoló ami a CD behelyezés érzékeléséért felel (a hat állomásgombos rádiókon jellemző), emiatt bekapcsol a CD lejátszás, ha nincs benne CD akkor pedig a rádió... Utána ez szépen leszívja az akksit... Ami viszont lehet, hogy időközben kipurcant... Én megpróbálnám először egy másik akksival, azzal indít-e, ha igen akkor akksicsere, ha nem akkor szerelő...

Köszi a gyors választ, de szerintem nem ez lesz a gond. Cd-van bent, de a rádió szólt. Az aksit töltöttem, szerelőm megnézte az egészet, szerinte sem az akkuval van a gond! Csinált égővel tesztet, indítózáskor kicsit elhalványúlt, de azért világított. Véleménye szerint az önindítóval lesz a gebasz. Nekem csak az a furcsa, hogy az önindító részéről semmi előzménye nem volt a dolgoknak! Azt hiszem, marad az elektromos szaki. Csak örültem volna, ha nem kellett volna kilométereket vontatni, keresztűl a városon... Valahol olvastam, hogy a T14XEP motorkódú H Astráknak gyenge a motorvezérlőjük, kerülni kell a bikázást és a betolást! Kicsit félek tőle, de azt hiszem, azért megpróbáljuk majd a belökést! Köszi azért a tippet, jó lesz erre is odafigyelnem! Ez egyébkánt a sima CD30-ra és a CD30MP-re is vonatkozik? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ, de szerintem nem ez lesz a gond. Cd-van bent, de a rádió szólt. Az aksit töltöttem, szerelőm megnézte az egészet, szerinte sem az akkuval van a gond! Csinált égővel tesztet, indítózáskor kicsit elhalványúlt, de azért világított. Véleménye szerint az önindítóval lesz a gebasz. Nekem csak az a furcsa, hogy az önindító részéről semmi előzménye nem volt a dolgoknak! Azt hiszem, marad az elektromos szaki. Csak örültem volna, ha nem kellett volna kilométereket vontatni, keresztűl a városon... Valahol olvastam, hogy a T14XEP motorkódú H Astráknak gyenge a motorvezérlőjük, kerülni kell a bikázást és a betolást! Kicsit félek tőle, de azt hiszem, azért megpróbáljuk majd a belökést! Köszi azért a tippet, jó lesz erre is odafigyelnem! Ez egyébkánt a sima CD30-ra és a CD30MP-re is vonatkozik? Köszi!

Na! Kicseréltem az aksimat a szüleimével és azzal indult! Igazad volt Levi, hálás köszönet neked! Most az a kérdés, hogy meghalt-e teljesen az aksim, vagy még menthető!? sajnálnám, 3 éves Bosch Silver... Viszont ezek szerint a rádiót ki kell vetetnem!:(

Link to comment
Megosztás:

Valahol olvastam, hogy a T14XEP motorkódú H Astráknak gyenge a motorvezérlőjük, kerülni kell a bikázást és a betolást! Kicsit félek tőle, de azt hiszem, azért megpróbáljuk majd a belökést!

Bikazasba belehalo motorvezerlokrol keringenek tortenetek, de ott sem maga az inditas okozza a gondot, hanem az akkukat osszekoto kabel felrakasa, vagy levetele (az esetleg hirtelen megindulo, vagy megszakado [inkabb ez utobbi] aram okozta feszultseglokes miatt). De ez csak akkor lehet gond, ha zarlatos akku, es tul jo a bikakabel, egyebkent nem folynak ott akkora aramok, es a vezerlonek is illik kibirni egy kis pofozast. Betolasnal viszont ilyesmirol szo sincs, igy ott nem lehet ilyen gond.

Link to comment
Megosztás:

Na! Kicseréltem az aksimat a szüleimével és azzal indult! Igazad volt Levi, hálás köszönet neked! Most az a kérdés, hogy meghalt-e teljesen az aksim, vagy még menthető!? sajnálnám, 3 éves Bosch Silver... Viszont ezek szerint a rádiót ki kell vetetnem! :(

Ha feltoltes utan sem tudott inditani, akkor valoszinuleg halott... Hiaba Bosch, az onmagaban nem garantal semmit. A radio kulon tortenet, de a kivetele egy kis ugysesseggel (vagy a megfelelo szerszammal :) ) hazilag is megoldhato. Viszont gyanus ez az egybeeses, lehet, hogy jo akkuval nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Astra H vásárlás előtt állok és lenne pár kérdésem amire talán tudtok válaszolni.

Állítólag Twinport motorosat érdemes venni, igaz ez?

Honnan tudható, hogy ilyen típusú motor van az autóban, van valami ismertetőjele vagy csak a motor típuskódja alapján lehet meghatározni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A mai nap észrevettem, hogy kb 2 dl hiányzik a hűtővíz tartályból. Feltöltöttem és megnéztem a vízpumpa körül és kis szivárgást vettem észre. 122 ezer van a kocsiban és még nem volt cserélve.

" ha ez a baja " akkor vízpumpán kívül valamit még szükséges cserélni?

Ja és egy fontos kérdés: kb mennyibe fájhat ez a dolog?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap észrevettem, hogy kb 2 dl hiányzik a hűtővíz tartályból. Feltöltöttem és megnéztem a vízpumpa körül és kis szivárgást vettem észre. 122 ezer van a kocsiban és még nem volt cserélve.

" ha ez a baja " akkor vízpumpán kívül valamit még szükséges cserélni?

Ja és egy fontos kérdés: kb mennyibe fájhat ez a dolog?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Azért egy motorkódot, évjáratot írj, mert az lényeges. Van amelyiknél a vezérlés része a vízpumpa, van a hol a hosszbordás szíjon fut. Ráadásul az ár is ettől függ, meg hogy milyet veszel hozzá (gyári, után gyártott), meg hol javíttatod.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy motorkódot, évjáratot írj, mert az lényeges. Van amelyiknél a vezérlés része a vízpumpa, van a hol a hosszbordás szíjon fut. Ráadásul az ár is ettől függ, meg hogy milyet veszel hozzá (gyári, után gyártott), meg hol javíttatod.

Szia!

2004 es évjárat z14xep. Azt hiszem a szíjon fut. Gyárit szeretnék.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.