Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

4 órája, kezdőkabriós írta:

Én nem tankolok Lukoilnál, mert az egyik kutas szerint az Lukoilos benzinben 10% ethanol van a többi kúton pedig csak 4,4% a 95-ös benzin ethanol tartalma. Nem biztos, hogy ez igaz, mindenesetre a Lukoil nem válaszolt az ezzel kapcsolatos kérdésemre amit az ügyfélszolgálati emailcímükre küldtem, ezért már nem bízom bennük.

Régebben a Lukoil kúton ha leemelted a töltőpisztolyt alatta a hitelesítőmatrica mellett ott volt, hogy 10% a biokomponens tartalom! Ettől függetlenül nem ment az enyém rosszabbul és nem evett többet abból se.

4 órája, kezdőkabriós írta:

Egyébként van egy bevált szisztémám a benzin árának csökkentésére: rendeltem egy MOL Green kártyát, ami 5 választott kúton 5 Ft kedvezményt ad

Korábban mindig az Agipnál tankoltam, kár hogy bedarálta őket a MOL.

Amióra az Agipot bekajálta a MOL, náluk is lehet használni a Forensis kártyát amit feltölteni se kell és 9Ft kedvezményt ad 95-ösre és 15Ft-ot a 100as premiumra!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kisp113 írta:

Pusztán üzemanyagár alapon nekem ezt nem sikerült kihozni. Általában 25+ Ft-tal is drágább a prémium 95 a simánál, ami 7,5% felárat jelent. Nekem eddig a közelébe sem sikerült mennem ehhez az értékhez a tapasztalt fogyasztáscsökkenéssel, ha egyáltalán volt az bármennyi is. (amit egyszer tankoltam OMV Maxx motion 95 az meg kifejezetten pocsék volt! alig ment az autó és +1 liter lett a vége)

Gyanítom hogy ebben is akkora lehet a szórás mint a sima üzemanyagoknál, akár márkán belül is. Így simán előfordulhat hogy egy adott kút normál üzemanyaga jobb minőségű mint egy másiknál(de azonos márkánál) a prémium.

Egyszer Pestről hazafelé Érden kellett tankolnom,(mert a sárga már világított) a Lukoilnál,hát meglepödtem utána...:huh:

Érezhetően élénkebb lett töle a gép(még a G 8V),akkor éreztem ilyet mikor előszőr tankoltam Maxmotion 95-t:)

 

Link to comment
Megosztás:

Én gyakran tankolok a Lukoilnál is, de nem válogatok, ott tankolok, ahol rámjön, (a noname kutakat azért kerülöm) és soha semmi különbséget nem éreztem, sem a fogyasztásban, sem az autó menetteljesítményében.  Persze előfordulhat, hogy valaki egy nagyon elfuserált kúton tankol, valami eldugott helyen, ahol jobban megpancsolták a benzint. Többször próbálkoztam már prémium benzinekkel is, az eredmény - semmi. Szerintem túl van az egész misztifikálva.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, a hűtőfolyédék kiegyenlítő tartályában van egy kicsi olaj.

Az olaj nem is látszik a folyadékon, a fal oldalán látni,hogy kicsit barnás,olajos. kb2 e km rel ezelőtt takarítottam ki a tartályt és és most újra látszik. Ez idő alatt kb5mm csökkenhetett a víz. A fogyasztásom normális, nem füstöl a kipufogó, olajbetöltő sapka nem habos...

Az autót 70e km rel vettük, mi nem hajtottuk,folyadék volt benne,olajat nem eszi, fogyasztásom is kb állandó.

zx14xep motor van benne.

Hengerfejes lehet? vagy van más nyűgjük ezeknek a motoroknak?

Van esetleg ötletetek?

 

üdv.:Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, a hűtőfolyédék kiegyenlítő tartályában van egy kicsi olaj.

Az olaj nem is látszik a folyadékon, a fal oldalán látni,hogy kicsit barnás,olajos. kb2 e km rel ezelőtt takarítottam ki a tartályt és és most újra látszik. Ez idő alatt kb5mm csökkenhetett a víz. A fogyasztásom normális, nem füstöl a kipufogó, olajbetöltő sapka nem habos...

Az autót 70e km rel vettük, mi nem hajtottuk,folyadék volt benne,olajat nem eszi, fogyasztásom is kb állandó.

zx14xep motor van benne.

Hengerfejes lehet? vagy van más nyűgjük ezeknek a motoroknak?

Van esetleg ötletetek?

 

üdv.:Pe

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, marton.csaba2 said:

A vízpumpa alatti - a víz és olajkört is elválasztó -  tömítés szokott elfáradni.Vezérmű fedél tömítés.

Ez mennyire általános probléma? Esetleg érintheti az A16XER (Z16XER) motort is? Nekem is szóról szóra ezek a szimptómáim vannak csak lassabban fogy a víz és hónapok alatt jött össze a kellemes kis "kávéhab". Mennyire nagy meló ez a csere? Azért kérdezem, mert a Z16XER-nél még az olajhűtő szériahibája is felmerült mint lehetséges ok (bár A16XER-nél lehet, hogy ez már nem áll fenn), de ha a vezérműfedél tömítés cseréje kisebb meló, akkor talán ezzel kellen kezdeni. Nem utolsó sorban, az olajhűtő 10x annyiba kerül és még nyomáspróbára is el kell vinni a régit. Ez mind idő.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, quad405 írta:

Ez mennyire általános probléma? Esetleg érintheti az A16XER (Z16XER) motort is? Nekem is szóról szóra ezek a szimptómáim vannak csak lassabban fogy a víz és hónapok alatt jött össze a kellemes kis "kávéhab". Mennyire nagy meló ez a csere? Azért kérdezem, mert a Z16XER-nél még az olajhűtő szériahibája is felmerült mint lehetséges ok (bár A16XER-nél lehet, hogy ez már nem áll fenn), de ha a vezérműfedél tömítés cseréje kisebb meló, akkor talán ezzel kellen kezdeni. Nem utolsó sorban, az olajhűtő 10x annyiba kerül és még nyomáspróbára is el kell vinni a régit. Ez mind idő.

Barátomnak J astraja van, 1,6 motorral,de neki is ugyan ilyen, még egy fokkal csúnyább is...:S

Hamarosan kicseréltetem ezt a tömítést,aztán majd beszámolok!

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, freemailpeter said:

Barátomnak J astraja van, 1,6 motorral,de neki is ugyan ilyen, még egy fokkal csúnyább is...:S Hamarosan kicseréltetem ezt a tömítést,aztán majd beszámolok!

Köszi. Akkor valószínüleg általános hiba lesz. Ha jól tudom A16XER van sok J-ben is, meg talán B-s. Valami jó sz@r beszállítója lehet az Opelnek, mert 1 éves korában a szelepfedél tömítés is megadta magát. Egyébként én töbször mostam át a hűtőkört és 2x a tartályt. Először az első leengedésnél majd a végelges feltöltés előtt. Az öblítéseknél még bőven került vissza trutymó a rendszerből. Javaslom egy tisztító adalék használatát is. Nekem a Wynn's volt szimpi. Mikor már azt hinnéd tiszta a rendszer, ijesztő mennyi koszt tud feloldani még az adalék. Szabályosan fekete lett a víz. :(

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎11‎.‎29‎. at 15:34, kisp113 írta:

Amióra az Agipot bekajálta a MOL, náluk is lehet használni a Forensis kártyát amit feltölteni se kell és 9Ft kedvezményt ad 95-ösre és 15Ft-ot a 100as premiumra!

Új Forensis kártyát nem lehet igényelni a régit pedig már nem fogadja el sem az Agip sem a MOL.

Link to comment
Megosztás:

Akinek XER motoros autója van és már jelentkezett a jellegzetes "traktorhang" (vezérlésmódosító kerekek), nem vette észre, hogy a hideg beálltával javult a helyzet?

Én gyakorlatilag egy hónapja nem is hallom, pedig előtte minden 2. - 3. indításnál előjött, úgy rémlik tavaly is így volt. Most egyébként Mobil 1 ESP 0W40 olaj van benne.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, sasa58 írta:

Akinek XER motoros autója van és már jelentkezett a jellegzetes "traktorhang" (vezérlésmódosító kerekek), nem vette észre, hogy a hideg beálltával javult a helyzet?

Én gyakorlatilag egy hónapja nem is hallom, pedig előtte minden 2. - 3. indításnál előjött, úgy rémlik tavaly is így volt. Most egyébként Mobil 1 ESP 0W40 olaj van benne.

Télen nálam is valamennyit csökkenni szokott, ezt a hideg kerék okozza, összehúzódik a fém valamennyire és nem tud akkorát kotyogni mint melegen, ezért csökken indításkor a traktor hang, de attól még nyáron vagy melegen vissza fog jönni, sajnos cserélni kell és kidobni a visszacsapót, hogy ne ölje meg az új kereket.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, sasa58 said:

Akinek XER motoros autója van és már jelentkezett a jellegzetes "traktorhang" (vezérlésmódosító kerekek), nem vette észre, hogy a hideg beálltával javult a helyzet?

Én gyakorlatilag egy hónapja nem is hallom, pedig előtte minden 2. - 3. indításnál előjött, úgy rémlik tavaly is így volt. Most egyébként Mobil 1 ESP 0W40 olaj van benne.

 

43 minutes ago, Davee said:

Télen nálam is valamennyit csökkenni szokott, ezt a hideg kerék okozza, összehúzódik a fém valamennyire és nem tud akkorát kotyogni mint melegen, ezért csökken indításkor a traktor hang, de attól még nyáron vagy melegen vissza fog jönni, sajnos cserélni kell és kidobni a visszacsapót, hogy ne ölje meg az új kereket.

Én sem hallom 1-2 hete, de már bőven hideg volt mikor még hallottam, igaz nem ennyire. Én csak 6.000 Km-rel ezelőtt váltottam 0W40-esre (Castrol Edge), reméltem, hogy az tette meg jótékony hatását, de akkor ezek szerint mégsem. :(

Link to comment
Megosztás:

4 órája, quad405 írta:

 

Én sem hallom 1-2 hete, de már bőven hideg volt mikor még hallottam, igaz nem ennyire. Én csak 6.000 Km-rel ezelőtt váltottam 0W40-esre (Castrol Edge), reméltem, hogy az tette meg jótékony hatását, de akkor ezek szerint mégsem. :(

Én is most váltottam 5000 km-el ezelőtt a Mobilra, lehet, hogy ez is közrejátszott. Nekem viszont az is eszembe jutott, hogy nem lehet-e, hogy hidegben az olaj "sűrűbb" (mit kapok ezért Mantectől) és ezért nem kotyog a kerék.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, sasa58 írta:

Én is most váltottam 5000 km-el ezelőtt a Mobilra, lehet, hogy ez is közrejátszott. Nekem viszont az is eszembe jutott, hogy nem lehet-e, hogy hidegben az olaj "sűrűbb" (mit kapok ezért Mantectől) és ezért nem kotyog a kerék.

Tisztelt sasa58!

Az olajnak olyan tulajdonsága,hogy "sűrűbb" nincsen,viszkozitás lesz az

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Breeze írta:

Sziasztok!

astra h z16xep kombi kocsimhoz kellene vezérlés szett, hosszbordás szett, és kuplung szett relative olcsón. Ki mit tud ajánlani?

Egy szerelő el tudja dönteni ránézésre hogy mikor volt vezérlés cserélve?

Nem, hacsak nincs odaírva egy címkére a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Breeze írta:

Sziasztok!

astra h z16xep kombi kocsimhoz kellene vezérlés szett, hosszbordás szett, és kuplung szett relative olcsón. Ki mit tud ajánlani?

Egy szerelő el tudja dönteni ránézésre hogy mikor volt vezérlés cserélve?

Vezérlésből 40 körül már gyári(csomagolású-)t vagy SKF-et kaphatsz. 

A kuplungra én is kíváncsi lennék. Emlékeim szerint a kinyomócsapágy dobhatja meg az árat, legalábbis az én szerelőm annál az egynél köti az ebet és mást nem hajlandó beszerelni csak gyárit.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem, hacsak nincs odaírva egy címkére a motortérben.

Egy másik fórumon egy autószerelő végzettségű fórumtárs szerint a szíjon lévő feliratok kopottságából lehet következtetni a szíj futásteljesítményére. Félig-meddig igaz lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.