Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma utólérte a végzet az én autómat is - Z16xer - indulás után kb. 2km kigyorsításnál elkezdett rángatni és utána hiába nyomtam nagyon erőtlen volt, motor visszajelző kigyulladt úgyhogy jobbnak láttam azonnal félreállni. Álló helyzetben ingadozó alapjárat és ECN 030401 hibakód...

Persze ma és holnap minden szervíz zárva, úgyhogy így jártam...mi lehet ez? Tudtok segíteni?

Előre is köszönet!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma utólérte a végzet az én autómat is - Z16xer - indulás után kb. 2km kigyorsításnál elkezdett rángatni és utána hiába nyomtam nagyon erőtlen volt, motor visszajelző kigyulladt úgyhogy jobbnak láttam azonnal félreállni. Álló helyzetben ingadozó alapjárat és ECN 030401 hibakód...

Persze ma és holnap minden szervíz zárva, úgyhogy így jártam...mi lehet ez? Tudtok segíteni?

Előre is köszönet!!!

Amint lehet, menj el szervízbe. Addig ne is használd az autót. Nekem is gyújtáskimaradás volt, csak az 1-es hengerben. 4 gyertya + trafósor csere lett a vége.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amint lehet, menj el szervízbe. Addig ne is használd az autót. Nekem is gyújtáskimaradás volt, csak az 1-es hengerben. 4 gyertya + trafósor csere lett a vége.

Igen, az lesz! Tegnap kivettük a gyertyákat és elég nagy volt a gyeryahézag, úgyhogy kicsit közelebb ütöttük, most szépen egyenletesen jár a motor, persze holnap első dolgom lesz venni új gyertyákat és elvinni a szervízbe, nehogy valami komolyabb probléma kerekedjen ki belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megkérdezni, hogy a Z16XER és az A16XER motorok között van valami különbség, mivel nekem az utóbbi van (H-s Astra) és sok webshopban fel sem ajánlja ezt a motorkódot hanem csak a J Astránál. Tehát nyugodtan böngészhet az ember a Z-s kóddal vagy mi legyen. Igaz nem most lényeges mert még szinte új a kocsi hanem majd a későbbiekben, csak míg friss a dolog gondoltam rákérdezek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Remélem valakinek van ötlete.2006-os 1.6 benzines H astra.Olyan problémám lenne hogy cseréltünk az autón olaj+szürő,gyertya,levegő és pollenszürő,ill vez szij és vizpumpa.Utána kb 30km mulva másnap elkezdett finom gázadasra de épp csak a pedál érintésére sipoló hang jön ,ill tartós trhelésre mint késöbb kiderült a szivotorokból.A pillangószelep nyit és jön a sipolás.Azt mondtak tipushiba rossz a szelepfedél,cseréljem ki és rendben lesz.Ok nagy nehezen csere hiba nem szünt meg.Az auto amúgy hibátlan jól megy nem rángat jól fogyaszt olaj sem fogy ugyhogy semmi sem hibakód csak a hang.Most azt mondták lehet hogy EGR!?Van tippetek?Elöre is kösz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Remélem valakinek van ötlete.2006-os 1.6 benzines H astra.Olyan problémám lenne hogy cseréltünk az autón olaj+szürő,gyertya,levegő és pollenszürő,ill vez szij és vizpumpa.Utána kb 30km mulva másnap elkezdett finom gázadasra de épp csak a pedál érintésére sipoló hang jön ,ill tartós trhelésre mint késöbb kiderült a szivotorokból.A pillangószelep nyit és jön a sipolás.Azt mondtak tipushiba rossz a szelepfedél,cseréljem ki és rendben lesz.Ok nagy nehezen csere hiba nem szünt meg.Az auto amúgy hibátlan jól megy nem rángat jól fogyaszt olaj sem fogy ugyhogy semmi sem hibakód csak a hang.Most azt mondták lehet hogy EGR!?Van tippetek?Elöre is kösz!

Enyém is sípol és szintén semmi baja.

Engem is zavart és foglalkoztatott, de azóta mentem vele 50ekm-t és már nem érdekel. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy opel astra h 1.6 benzin majd utolag beszerelt gaz. 40 ezer km mentem gazzal minden oke volt, indult benzinnel majd gazra valtott. 3 ezer km ezelott voltam gaz szurocseren majd vmit visszavettek, allitottak. Jo is volt kevesebbet fogyasztott gazbol.majd tegnap probaltam reggel inditani es nagyon nehezen indult. Amikor beindult lattam hogy gazzal indul(ezert indult nehezen). Hidegen nem megy benzinnel csak melegen. Tegnap egy mester altal javasolt gyertyacseret megtettuk, a helyzet nem javult. 3 muhelybe voltam hibaolvasason 2 az ac pumpat mondta es az egyik egy hoerzekelot a motorba ami a gazzal van osszekotve es akkor kapcsol a gaz ha jelet ad. Egy par ezer forint kirepult mar a nagy semmire:s szeretnek toletek segitseget kerni hatha vki hallot mar ilyesmirol! A valaszokat elore is koszonom!

Udv Gergo!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tegnap voltam szervízben /XEP1.6/ átnézetni a gépet, végeztünk akkor a szervízes azt mondja, hogy néha nem ártana hosszú úton 98-ast tankolni bele, mert kitisztítja a rendszert.Ilyet még nem mondtak, adalékokról meséltek már de ezt még nem.Úgy tudom 95-ös van előírva gyárilag.Vagy tényleg "tisztitsa" a 98-as? Üdv.

Link to comment
Megosztás:

X-el kezdődő motorkódoktól és onnan felfelé az összes benzines opel motorban van kopogás érzékelő és 98-as előgyújtástábla is (kivétel x14nz). Így az z16xep-ben is(VW-ekben pl ritkább a 98-as gyújtástábla)

Z16XEP
Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, klopfgeregelt

Egyébként én próbáltam már az összes prémium és nem prémium benzint,nekem a mol evo neo vált be legjobban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók,

Nekem a következő probléma jelentkezett, a kedvencemnél Astra H 1.6-os Twinportos benzines 2004, Z16XEP,

Néha, főleg hegymenetben vettem észre hogy a motor erőtlenné válik, menet közben lefullad és ha nem engedem el a gázt, hanem nyomom neki, akkor furcsa halkan kerregő hang hallatszik, mintha állítani / billegtetni szeretne valamit a motortérben és nem menne, ez vagy egy idő után elmúlik vagy csak 2-3 indítást követően.

Ha erre tudnátok valami okosat mondani akkor azért hálás lennék, hogy miért lehet, előfordult már hasonló másnál is?

Veszprém Marsalban azt mondták, motor diagnosztika után, hogy a kód alapján bemenet kiiktató szelep (twinport szelep?) csere kell, ez elvileg a szívósoron belül van, alkatrész szinten nem tudnak ilyet szerezni, csak magát a szívósort egyben, de ha találok egyet akkor az említett szelepet átszerelik belőle. Ha tudtok rá más elnevezést (pillangó sor?) az említett szelepre vagy találkoztatok már ilyennel, akkor kérlek írjátok meg a tapasztalatotokat, vagy ha alkatrész beszerzésben tudna valaki segíteni azért is hálás lennék.

Válaszokat előre is köszönöm

Kovács Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók,

Nekem a következő probléma jelentkezett, a kedvencemnél Astra H 1.6-os Twinportos benzines 2004, Z16XEP,

Néha, főleg hegymenetben vettem észre hogy a motor erőtlenné válik, menet közben lefullad és ha nem engedem el a gázt, hanem nyomom neki, akkor furcsa halkan kerregő hang hallatszik, mintha állítani / billegtetni szeretne valamit a motortérben és nem menne, ez vagy egy idő után elmúlik vagy csak 2-3 indítást követően.

Ha erre tudnátok valami okosat mondani akkor azért hálás lennék, hogy miért lehet, előfordult már hasonló másnál is?

Veszprém Marsalban azt mondták, motor diagnosztika után, hogy a kód alapján bemenet kiiktató szelep (twinport szelep?) csere kell, ez elvileg a szívósoron belül van, alkatrész szinten nem tudnak ilyet szerezni, csak magát a szívósort egyben, de ha találok egyet akkor az említett szelepet átszerelik belőle. Ha tudtok rá más elnevezést (pillangó sor?) az említett szelepre vagy találkoztatok már ilyennel, akkor kérlek írjátok meg a tapasztalatotokat, vagy ha alkatrész beszerzésben tudna valaki segíteni azért is hálás lennék.

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám van az Astrámmal, hogy tökéletesen húz, tökéletes az alapjárat, viszont

ha tartani akarom a sebességet akkor finoman rángat a kedves. Z14XEP motorral szerelt,

alig 60000 kilométerrel.A gond ahogy megfigyeltem úgy 1700-2000 fordulat tartományban

jelentkezik.Ez ötödikben nagyjából 50-60 körül van, tehát városban a legbosszantóbb.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném, ill. keresek megbízható, hozzáértő szerelőt

Pest déli részén.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van az Astrámmal, hogy tökéletesen húz, tökéletes az alapjárat, viszont

ha tartani akarom a sebességet akkor finoman rángat a kedves. Z14XEP motorral szerelt,

alig 60000 kilométerrel.A gond ahogy megfigyeltem úgy 1700-2000 fordulat tartományban

jelentkezik.Ez ötödikben nagyjából 50-60 körül van, tehát városban a legbosszantóbb.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném, ill. keresek megbízható, hozzáértő szerelőt

Pest déli részén.

Köszi.

Ha finoman mész akkor csinálja, ha nyomod neki akkor nem? És ha rángatás közben kuplungot benyomod akkor se?

Szerintem EGR szelep. Ki kell tisztítani....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van az Astrámmal, hogy tökéletesen húz, tökéletes az alapjárat, viszont

ha tartani akarom a sebességet akkor finoman rángat a kedves. Z14XEP motorral szerelt,

alig 60000 kilométerrel.A gond ahogy megfigyeltem úgy 1700-2000 fordulat tartományban

jelentkezik.Ez ötödikben nagyjából 50-60 körül van, tehát városban a legbosszantóbb.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném, ill. keresek megbízható, hozzáértő szerelőt

Pest déli részén.

Köszi.

Én városban 3 ba szoktam menni max 4 be akkor kb 2000-et forog a motor 50-55 ös tempónál. 5 be pedig olyan 70-80 km/h sebességnél kapcsolok fel és soha nem szokott rángatni.

Link to comment
Megosztás:

Én városban 3 ba szoktam menni max 4 be akkor kb 2000-et forog a motor 50-55 ös tempónál. 5 be pedig olyan 70-80 km/h sebességnél kapcsolok fel és soha nem szokott rángatni.

Én is. :)

3.-ban 50-nél 2000 a motorfordulat, 4.-ben 55-nél 1500. De ha gyorsítanom kell, inkább visszaváltok, mert ezt már nem szereti. 5.-et 80 fölött váltok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van az Astrámmal, hogy tökéletesen húz, tökéletes az alapjárat, viszont

ha tartani akarom a sebességet akkor finoman rángat a kedves. Z14XEP motorral szerelt,

alig 60000 kilométerrel.A gond ahogy megfigyeltem úgy 1700-2000 fordulat tartományban

jelentkezik.Ez ötödikben nagyjából 50-60 körül van, tehát városban a legbosszantóbb.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném, ill. keresek megbízható, hozzáértő szerelőt

Pest déli részén.

Köszi.

Le is írtad a hiba okát... Túl alacsony fordulaton használod a motort... Tisztíttasd ki az Egr-t, utána pedig maximum négyest használj ilyen sebességnél, az ötöst tartogasd az elővárosra (70-80km/h), továbbá esetenként, pár naponta hajtsd meg az autót, nyugodtan forgasd néha 4500-5500-ig haladj tartósan magasabb fordulaton. Én 155000km óta így használom és még nem kellett az egr-hez nyúlni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van az Astrámmal, hogy tökéletesen húz, tökéletes az alapjárat, viszont

ha tartani akarom a sebességet akkor finoman rángat a kedves. Z14XEP motorral szerelt,

alig 60000 kilométerrel.A gond ahogy megfigyeltem úgy 1700-2000 fordulat tartományban

jelentkezik.Ez ötödikben nagyjából 50-60 körül van, tehát városban a legbosszantóbb.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném, ill. keresek megbízható, hozzáértő szerelőt

Pest déli részén.

Köszi.

Ha van tempomatod, próbáld ki, azzal rángat e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy egy H astrának milyen időközönként kell a vezérlést cserélni? Az autó 1.6 benzin Z16XEP a motorja most van benne 101ezer km és eddig nem volt cserélve.

Illetve melyik márkát szabad beletenni? Bárdiba néztem, hogy van SKF készlet 51-ért plusz a vízpumpa ami szintén SKF az egy huszas.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.