Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

1 óra, quad405 írta:

 

Na de uraim! Most akkor van csereperiódus vagy nincs csereperiódus? :)

A GM DEX-cool vajon melyik csoportba tartozik? A címkén csak annyi van hogy ethane-diol-t tartalmaz ami ha jól tudom etilénglikol. Ebből

sok nem derül ki. A szín pedig úgy tudom nem irányadó.

Amikor vezérlést kell cserélni úgyis le kell engedni, ritkán jön le az egész a leeresztőn, ha a blokkon végigfolyik meg úgyis szennyeződik, ekkor érdemes újat beletölteni. Ekkora időzítsd a cserét és akkor nyugodt lehetsz jó pár évig. A könyvben nem látni csereperiódust. Sok cikk van róla pölö egyből idézet:

" Mint minden folyadék az autóban, a hűtőfolyadék is idővel tönkremegy. A szokásos kék színű etilén-glikol alapú hűtővizet 2 évente, vagy max. 55 000 km-ként cserélni kell. 

A mérnök állandóan törik a fejüket, hogyan is csökkenthetnék a gyártott gépjárművek szerviz igényét. A legújabb kocsikban az etilén-glikolnak egy teljesen új – megnövelt élettartamú – keverékét használják. Itt a csere időintervallumát már kitolták 5 évre, vagy 180 000 km-re. 

A fagyálló folyadék színekkel azért vagyunk zavarban, mert mára minden gyártó kijött a növelt üzemciklusú hűtővíz egy saját verziójával. Ebben a General Motors volt az éllovas a 90-s években. Az ő megnövelt ciklusidejű fagyálló hűtőfolyadékjuknak (Dex-cool) a színe a narancs volt. Mikor ezt a piacra dobták kijelentették, hogy az általuk gyártott gépkocsikban kizárólag ezeket fogják használni. Azóta a többi gyár is kijött a saját hosszú élettartamú gyártmányaival, melyeket ettől eltérően színeztek, hogy a szervizek könnyebben meg tudják őket különböztetni. "

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Egyebkent az is erdekes, hogy az olajoknal a motor gyartoja adja meg a csereperiodust, es nem az olajhoz adja meg annak a gyartoja, a hutoviznel pedig inkabb forditottnak tunik a helyzet.

Igen. De az automataváltók esetében viszont használhatod bármelyiket kategóriát, viszont az olaj gyártója mondja meg, hogy hány km után kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Nincs csereperiodusa, ahogy a valtoolajnak sincs. Ettol fuggetlenul sokan tudni velik, hogy x kilometerenkent vagy y evenkent mindkettot cserelni kell, mert kulonben meg a tulajdonos unokai is megbetegszenek :)

A fagyaspontot kell ellenorizni, es akkor cserelni, ha az nem stimmel. Mas okot nem latok a cserere, plane a motor koranak fuggvenyeben.

A GM fagyálló flakonján 5 év lejárati idő van. Most akkor a flakonban a spájzban 5 év alatt tönkremegy, a kocsiban meg mindenféle durva dolgoknak kitéve pedig nem?:)

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

52 perce, zotya975 írta:

Amikor vezérlést kell cserélni úgyis le kell engedni, ritkán jön le az egész a leeresztőn, ha a blokkon végigfolyik meg úgyis szennyeződik, ekkor érdemes újat beletölteni.

Nem minden motornal kell leengedni, bar az lehet, hogy minden benzinesnel.

43 perce, sasa58 írta:

A GM fagyálló flakonján 5 év lejárati idő van. Most akkor a flakonban a spájzban 5 év alatt tönkremegy, a kocsiban meg mindenféle durva dolgoknak kitéve pedig nem?:)

Erdekes, valoban. Eddig csak a cimkek szovegeit neztem, de a gyartasi ido mellett ott van a lejarati is.

Ezek alapjan majdnem mindenkinek kellett volna mar legyen egy hutoviz csereje, de sokaknak ketto is.

Viszont mashol nincs szo rola, meg a TIS-ben sem, legalabbis a Z17DTH motornal. Azt erdekes modon irjak, hogy huto, hengerfej es hengerfej tomites csere eseten ne a regi vizet tegyuk vissza. Vizpumpa cserenel ezek szerint maradhat a regi...

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, sasa58 said:

A GM fagyálló flakonján 5 év lejárati idő van. Most akkor a flakonban a spájzban 5 év alatt tönkremegy, a kocsiban meg mindenféle durva dolgoknak kitéve pedig nem?:)

Igazad van! Ezt el is felejtettem. Ezt az egyetlen támpontot találtam én is mikor próbáltam rájönni a csereperiódusra.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, quad405 írta:

A bal oldalira én is azt mondanám, hogy csak valami kioldott kosz, de a jobb oldalira simán rávágnám, hogy olaj. Elgondolkodtató, hogy vajon hova tűnt... Biztos nem törölték ki szervizben a tudtodon kívül?

Nem, nem volt szervízben mióta nálam van. Az anyag magától oldódott fel. Látszik, hogy több helyen hasonlít a két kép, nem lett belenyúlva.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Nem minden motornal kell leengedni, bar az lehet, hogy minden benzinesnel.

Erdekes, valoban. Eddig csak a cimkek szovegeit neztem, de a gyartasi ido mellett ott van a lejarati is.

Ezek alapjan majdnem mindenkinek kellett volna mar legyen egy hutoviz csereje, de sokaknak ketto is.

Viszont mashol nincs szo rola, meg a TIS-ben sem, legalabbis a Z17DTH motornal. Azt erdekes modon irjak, hogy huto, hengerfej es hengerfej tomites csere eseten ne a regi vizet tegyuk vissza. Vizpumpa cserenel ezek szerint maradhat a regi...

Arra gondoltam hogy vezérlés cserekor vízpumpát is cserélnek, amikor ki van billentve ott szokott még kifolyni.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, zotya975 said:

Arra gondoltam hogy vezérlés cserekor vízpumpát is cserélnek, amikor ki van billentve ott szokott még kifolyni.

Sok motornál nem kötelező cserélni. A haverom Z18XER-jén pl. nem is cserélték. Csergőék oldalán láttam valami vezérléscserés árlistát. Abban benne van, hogy melyik motornál nem szükséges a csere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, quad405 írta:

Sok motornál nem kötelező cserélni. A haverom Z18XER-jén pl. nem is cserélték. Csergőék oldalán láttam valami vezérléscserés árlistát. Abban benne van, hogy melyik motornál nem szükséges a csere.

Igen, ezek nyilvan azok a motorok, ahol a vizpumpat nem a vezermuszij hajtja. A Z17DTH is ilyen (es nyilvan a tobbi 1.7-es is). Meg markaszervizben sem csereltek, ugy, hogy  az elozo tulaj mindig csak kotelezo szervizt kert, minden tovabbi utasitas nelkul (ceges szamlara konnyu :) ). 

Ettol persze vannak, akik szerint ezeknel a motoroknal is kell periodikusan cserelni a vizpumpat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Ha már a folyadékoknál tartunk ... ti fékfolyadékot milyen gyakran cseréltek? Kétévente előírás szerint, vagy méretitek a víztartalmát és csak ha jelez a műszer?

En kicserelem 2-3 evente; nem olyan nagy tetel, es azert biztonsagi kerdes. Persze nem mintha olyan tempoban, vagy helyeken jarnek, hogy eselyem lenne felforralni a fekfolyadekot...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
23 órája, dsteel írta:

Z13DTH-nál falazás után szoftverből kiírattam, különben hibát dob. Valaki úgy használja, nekem jobban tetszik hibakód nélkül :)

Én lehúzott csatlakozóval használom már vagy 5 éve, csak a műszaki vizsgákra dugom vissza. Lehúzva úgy ketyeg a motor, mint a svájci óra, EGR szeleppel még új korában is egyenetlenül járt.

Viszont így folyamatosan világít a motorkontroll lámpa; hogy lehet szoftevrből kiíratni? OPCOM-om van, azzal lehet?

Link to comment
Megosztás:

57 perce, pjotr írta:

Én lehúzott csatlakozóval használom már vagy 5 éve, csak a műszaki vizsgákra dugom vissza. Lehúzva úgy ketyeg a motor, mint a svájci óra, EGR szeleppel még új korában is egyenetlenül járt.

Viszont így folyamatosan világít a motorkontroll lámpa; hogy lehet szoftevrből kiíratni? OPCOM-om van, azzal lehet?

Alapjáraton én is érzékelem, hogy egyenetlenül jár. Lehúzott csatlakozó mellett az EGR szelep teljesen zárva van? (Z14XEP)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pjotr írta:

Én lehúzott csatlakozóval használom már vagy 5 éve, csak a műszaki vizsgákra dugom vissza. Lehúzva úgy ketyeg a motor, mint a svájci óra, EGR szeleppel még új korában is egyenetlenül járt.

Viszont így folyamatosan világít a motorkontroll lámpa; hogy lehet szoftevrből kiíratni? OPCOM-om van, azzal lehet?

Nem lehet. Keress egy teljesítmény optimalizálással, növeléssel foglalkozó műhelyt, általában ott értenek ehhez, meg a dpf kiíráshoz is.

Módosítva : Astra555
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémára keresem a lehetséges okokat:

Az autóm (astra H 2005 benzin 1.6) menetközben olyat produkál, hogy teljesen véletlen időszakonként, különböző körülmények között, hogy az egyik henger leáll. Ha leállítom a motort és újraindítom 10-15 másodperc után, akkor olyan mintha semmi nem történt volna és a motor tökéletesen üzemel. Tavaly nyáron kezdődött a dolog akkor még 6-700 km-enként jött ez elő, főleg hosszabb utak után, de most már 20 km alatt is produkálja a problémát. 

Három szervízbe is voltam vele, mindenütt tippeltek valamit, megcsinálták de semmi. Gyertya csere, trafó csere, keverék beállítás-software frissítés ( ami után a fogyasztás is megnőtt -.-') testelés.... ezeket csinálták eddig, de semmi változás azon kívül, hogy a trafó csere előtt csak a 301-es hibakód volt, viszont utána már 301,302,303,304... tehát mind a 4 hengre gyújtáskimaradást jelez a rendszer.

Ezek a hibák akkor is keletkeznek amikor esetleg a henger nem áll le. Ilyenkor csak felvillan a motorellenőrzés lámpa, de semmi nem érezhető, az autó jól húz.

Most én úgy látom, hogy két dolog között választhatok: 

  • vagy szétszedetem a motort és imádkozom, hogy megtalálják a bakit
  • vagy elviszem valami autó elektronikai szakemberhez és ott imádkozom

Igazából mind a kettő elég drága dolog, így ha valaki tudna tippet adni melyikkel próbálkozzak elsőkörbe azt megköszönném.

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, ptakacs írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresem a lehetséges okokat:

Az autóm (astra H 2005 benzin 1.6) menetközben olyat produkál, hogy teljesen véletlen időszakonként, különböző körülmények között, hogy az egyik henger leáll. Ha leállítom a motort és újraindítom 10-15 másodperc után, akkor olyan mintha semmi nem történt volna és a motor tökéletesen üzemel. Tavaly nyáron kezdődött a dolog akkor még 6-700 km-enként jött ez elő, főleg hosszabb utak után, de most már 20 km alatt is produkálja a problémát. 

Három szervízbe is voltam vele, mindenütt tippeltek valamit, megcsinálták de semmi. Gyertya csere, trafó csere, keverék beállítás-software frissítés ( ami után a fogyasztás is megnőtt -.-') testelés.... ezeket csinálták eddig, de semmi változás azon kívül, hogy a trafó csere előtt csak a 301-es hibakód volt, viszont utána már 301,302,303,304... tehát mind a 4 hengre gyújtáskimaradást jelez a rendszer.

Ezek a hibák akkor is keletkeznek amikor esetleg a henger nem áll le. Ilyenkor csak felvillan a motorellenőrzés lámpa, de semmi nem érezhető, az autó jól húz.

Most én úgy látom, hogy két dolog között választhatok: 

  • vagy szétszedetem a motort és imádkozom, hogy megtalálják a bakit
  • vagy elviszem valami autó elektronikai szakemberhez és ott imádkozom

Igazából mind a kettő elég drága dolog, így ha valaki tudna tippet adni melyikkel próbálkozzak elsőkörbe azt megköszönném.

Van valamilyen konkret informaciod arrol, hogy mindig ugyanaz a henger? Vagy hogy csak egy? Mi az, hogy leall? Nyilvan megy szegeny, legfeljebb nem kap uzemanyagot, vagy gyujtast, de csak a teljesitmeny csokkenesebol kovetkeztetsz erre? A motor szetszedesevel nem mesz semmire, az uzemanyag-ellatast es a gyujtast kell atnezni. Gondolom, a benzines injektorokra is van szakember, ugy, mint a dizelekre.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ptakacs írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresem a lehetséges okokat:

Az autóm (astra H 2005 benzin 1.6) menetközben olyat produkál, hogy teljesen véletlen időszakonként, különböző körülmények között, hogy az egyik henger leáll. Ha leállítom a motort és újraindítom 10-15 másodperc után, akkor olyan mintha semmi nem történt volna és a motor tökéletesen üzemel. Tavaly nyáron kezdődött a dolog akkor még 6-700 km-enként jött ez elő, főleg hosszabb utak után, de most már 20 km alatt is produkálja a problémát. 

Három szervízbe is voltam vele, mindenütt tippeltek valamit, megcsinálták de semmi. Gyertya csere, trafó csere, keverék beállítás-software frissítés ( ami után a fogyasztás is megnőtt -.-') testelés.... ezeket csinálták eddig, de semmi változás azon kívül, hogy a trafó csere előtt csak a 301-es hibakód volt, viszont utána már 301,302,303,304... tehát mind a 4 hengre gyújtáskimaradást jelez a rendszer.

Ezek a hibák akkor is keletkeznek amikor esetleg a henger nem áll le. Ilyenkor csak felvillan a motorellenőrzés lámpa, de semmi nem érezhető, az autó jól húz.

Most én úgy látom, hogy két dolog között választhatok: 

  • vagy szétszedetem a motort és imádkozom, hogy megtalálják a bakit
  • vagy elviszem valami autó elektronikai szakemberhez és ott imádkozom

Igazából mind a kettő elég drága dolog, így ha valaki tudna tippet adni melyikkel próbálkozzak elsőkörbe azt megköszönném.

 

 Nem gyujtáskimaradás hanem égéskimaradás,nincs megfelelő fötengely szöggyorsulás

Ez több okból is lehet,aminek nem csak a gyujtás hiánya lehet az oka

Link to comment
Megosztás:

18 órája, ptakacs írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresem a lehetséges okokat:

Az autóm (astra H 2005 benzin 1.6) menetközben olyat produkál, hogy teljesen véletlen időszakonként, különböző körülmények között, hogy az egyik henger leáll. Ha leállítom a motort és újraindítom 10-15 másodperc után, akkor olyan mintha semmi nem történt volna és a motor tökéletesen üzemel. Tavaly nyáron kezdődött a dolog akkor még 6-700 km-enként jött ez elő, főleg hosszabb utak után, de most már 20 km alatt is produkálja a problémát. 

Három szervízbe is voltam vele, mindenütt tippeltek valamit, megcsinálták de semmi. Gyertya csere, trafó csere, keverék beállítás-software frissítés ( ami után a fogyasztás is megnőtt -.-') testelés.... ezeket csinálták eddig, de semmi változás azon kívül, hogy a trafó csere előtt csak a 301-es hibakód volt, viszont utána már 301,302,303,304... tehát mind a 4 hengre gyújtáskimaradást jelez a rendszer.

Ezek a hibák akkor is keletkeznek amikor esetleg a henger nem áll le. Ilyenkor csak felvillan a motorellenőrzés lámpa, de semmi nem érezhető, az autó jól húz.

Most én úgy látom, hogy két dolog között választhatok: 

  • vagy szétszedetem a motort és imádkozom, hogy megtalálják a bakit
  • vagy elviszem valami autó elektronikai szakemberhez és ott imádkozom

Igazából mind a kettő elég drága dolog, így ha valaki tudna tippet adni melyikkel próbálkozzak elsőkörbe azt megköszönném.

 

Az alábbi leírásban az első képen van jelölve egy membrán. Ha kiveszed a gyertyákat és nem őzbarnák, esetleg olajosak akkor a képen látható membrán szakadt át és nyomja be az olajat.

Természetesen olajfogyasztás is társul vele.

Másik dolog járó meleg motornál vedd le lassan az olajbeöntő sapkát, ha szívja vissza akkor biztos, hogy átszakadt.

A csere a hiedelmekkel ellentétben nem csak a komplett szelepfedél cserével történhet ami 50-70 ezer ft hanem maga a memrán is cserélhető kb 10 ezer ft-ból vagy annyiból sem + 1 szelepfedél tömítés kell értelem szerűen.

Leírás:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hete lett kész az astrám (z16xer), mivel zabálta az olajat. 500km/1liter. Kapott új gyűrűket, szelepeket, szelepvezetőket, szelepszár szimeringeket, stb. Szóval mindent kicseréltel benne. A szerelő megbízható, nem vert át.

Midezek ellenére a mai napon megint bevillant a lámpa ami azt jelzi hogy kevés az olaj. Mióta kész lett 700 kmt mentem vele, de most megint egy litert rá kellett tölteni:(

Eddig 300 ezret költöttem rá, hogy ne egye az olat, erre mégsem oldódott meg a probléma...

Szerintetek mi lehet a gond????

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎03‎.‎30‎. at 11:11, Davee írta:

 

Másik dolog járó meleg motornál vedd le lassan az olajbeöntő sapkát, ha szívja vissza akkor biztos, hogy átszakadt.

Próbaképpen levettem az olajbeöntő sapkát és egy kicsit szívja vissza. Most mi a helyzet egy kicsit sem szabad visszaszívnia? Tudom a "kicsit " nagyon szubjektív, de nem tudom máshogy érzékeltetni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.