Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Üdv mindenkinek. Elnézést ha rossz helyre írok, új vagyok itt. Sikerült fél éve vennem egy h astrát, és az lenne vele a problémám ami sok astra tulajdonosnak még rajtam kívül h zabálja az olajat. 1.6 benzines 150000 km. Már mindent elolvastam ezzel kapcsolatban. Gyárilag ilyen az ecotec 0.6/1000km stb. Mondjuk ez nekem vicces. Szeretem az autót nem akarnám eladni, nem magyarországon élek "sajnos" és itt elég húzós egy ilyen nagyobb motorfelujítás. Úgyhogy mielött levetetném a hengerfejet, hogy mi lehet a baj szeretném jómagam leellenőrizni a szelepfedélben ezt a bizonyos sokszor ludas kartellgázszellőztető szelepet. A kérdésem az lenne hogy miként tudnám ezt megtudni hogy rendesen működik-e? Mert ha azzal van a probléma akkor inkább én kicserélem, és nem bontatom a motort. Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Soldier77 írta:

Üdv mindenkinek. Elnézést ha rossz helyre írok, új vagyok itt. Sikerült fél éve vennem egy h astrát, és az lenne vele a problémám ami sok astra tulajdonosnak még rajtam kívül h zabálja az olajat. 1.6 benzines 150000 km. Már mindent elolvastam ezzel kapcsolatban. Gyárilag ilyen az ecotec 0.6/1000km stb. Mondjuk ez nekem vicces. Szeretem az autót nem akarnám eladni, nem magyarországon élek "sajnos" és itt elég húzós egy ilyen nagyobb motorfelujítás. Úgyhogy mielött levetetném a hengerfejet, hogy mi lehet a baj szeretném jómagam leellenőrizni a szelepfedélben ezt a bizonyos sokszor ludas kartellgázszellőztető szelepet. A kérdésem az lenne hogy miként tudnám ezt megtudni hogy rendesen működik-e? Mert ha azzal van a probléma akkor inkább én kicserélem, és nem bontatom a motort. Segítségeteket előre is köszönöm.

Ha lepattintod a trafósor fedelét elől a peremben ott lesz a szívó nyílása a kartergáz membránnak, ha ott olajos, vagy erősen szív azon a lyukon akkor kiszakadt.

Másik lehetőség, járó motornál vedd le az olajbeöntő kupakot, ha húzza és nem tudod levenni, vagy nagyon nehezen akkor szintén kuka, ugyan ez járó motornál a nívó pálcával.

Csere vagy komplett szelepfedél (itthon kb 50 ezer) vagy külön membrán 5-8-10 ezerért attól függően mennyiért találsz, meg persze egy szelepfedél tömítés mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Davee írta:

Ha lepattintod a trafósor fedelét elől a peremben ott lesz a szívó nyílása a kartergáz membránnak, ha ott olajos, vagy erősen szív azon a lyukon akkor kiszakadt.

Másik lehetőség, járó motornál vedd le az olajbeöntő kupakot, ha húzza és nem tudod levenni, vagy nagyon nehezen akkor szintén kuka, ugyan ez járó motornál a nívó pálcával.

Csere vagy komplett szelepfedél (itthon kb 50 ezer) vagy külön membrán 5-8-10 ezerért attól függően mennyiért találsz, meg persze egy szelepfedél tömítés mindenképp.

Köszönöm a gyors választ. Meg is lesem hamar.

Link to comment
Megosztás:

Ha az a két kis csavarhúzó hegynyi lyuk a szívónyílás ott nem sz8v és nem is olajos. Nívópálca kijön az olajbeöntö sapkája kicsit szív de nem olyan nagyon hogy nagyobb erőfeszítést igényelne a levétele,de ha leveszem emelkedik egy kicsit a fordulatszám. Asszem olajat cserélek feltöltöm csurig és megnézem pontosan mennyit kap be egy ezresen vegyes használatban, és majd eldöntöm h ez még belefér vagy el kell adni. Köszi mégegyszer s gyors segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem egy OBD olvasót és feltettem a DashCommand-ot a telefonomra, viszont a listából nem tudom kiválasztani az Opel-t.

Szerintetek a következő adatokat honnan tudom kinézni:

Brake specific fuel consumption

Volumetric efficiency

FInal Drive ratios

Drag Coefficients

Frontal area

Maximum engine speed

Minimum engine speed

Shift point

Speed correction

 

Amúgy a motor benzines, 1598 köbcentis és 85 kW-os. Próbáltam rákeresni a szavakkal de nem jártam sok sikerrel.

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, concware írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem egy OBD olvasót és feltettem a DashCommand-ot a telefonomra, viszont a listából nem tudom kiválasztani az Opel-t.

Szerintetek a következő adatokat honnan tudom kinézni:

Brake specific fuel consumption

Volumetric efficiency

FInal Drive ratios

Drag Coefficients

Frontal area

Maximum engine speed

Minimum engine speed

Shift point

Speed correction

 

Amúgy a motor benzines, 1598 köbcentis és 85 kW-os. Próbáltam rákeresni a szavakkal de nem jártam sok sikerrel.

 

Előre is köszönöm!

Tegyél fel TorquePro-t

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Ez a hang mitől lehet?

https://www.youtube.com/watch?v=VLsGd5V8qkI

Nekem is ilyet csinált az autóm, most lecseréltük az olajat benne a szűrővel együtt,3 napig nem csinálta de most megint elkezdte csinálni csak annyi különbséggel, hogy  most ilyen 1 másodpercig csinálja és nem ilyen hangosan.

Találtam egy leírást róla itt az oldalon:

http://www.opelforum.hu/cikkek/technika/muszaki-informaciok-magazin/z16xep-vs-z16xer-r336/

 

Jól értelmezem hogy ez lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, p.csabi1 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Ez a hang mitől lehet?

https://www.youtube.com/watch?v=VLsGd5V8qkI

Nekem is ilyet csinált az autóm, most lecseréltük az olajat benne a szűrővel együtt,3 napig nem csinálta de most megint elkezdte csinálni csak annyi különbséggel, hogy  most ilyen 1 másodpercig csinálja és nem ilyen hangosan.

Találtam egy leírást róla itt az oldalon:

http://www.opelforum.hu/cikkek/technika/muszaki-informaciok-magazin/z16xep-vs-z16xer-r336/

 

Jól értelmezem hogy ez lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm!

Jól értelmezed, ez az XER motorok egyik típushibája. Első körben lehet próbálkozni a szolenoid szelepeken levő szűrők eltávolításával (vagy a szelepek cseréjével), ha nem segít akkor a vezérlésmódosító kerekek cseréje következik. Viszont, ha csak egy másodpercig csinálja és nincs hibakódod, sem teljesítményvisszaesés, akkor még nem súlyos a probléma. Az enyém két éve csinálja, csak hidegen 2-3 mp-ig, de nem mindig. Sőt azt vettem észre, hogy télen egyáltalán nem csinálja, most tavasszal újra kezdte. Nagyon fontos az olaj minősége, csak Dexos2 minősítésűt tegyél bele, egyesek szerint a GM olaj nem igazán jó, én is Mobil1 0W40-et használok.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor gáz van,mert 5w30-as olajat raktunk bele.

:(

Mindegy.

Valószínűleg elfogom vinni a szerelőhöz aztán akkor Mobil1 0W40-es fog belemenni.

Remélem csak a szolenoid szűrőkkel megfogom úszni a dolgot.

Majd írok,hogy mi újság van vele.

Nem akarom így hagyni,mert zavar a dolog hogy valami nem okés az autóval.

Köszönöm a segítséget!

Módosítva : p.csabi1
Link to comment
Megosztás:

31 perce, p.csabi1 írta:

Hát akkor gáz van,mert 5w30-as olajat raktunk bele.

:(

Mindegy.

Valószínűleg elfogom vinni a szerelőhöz aztán akkor Mobil1 0W40-es fog belemenni.

Remélem csak a szolenoid szűrőkkel megfogom úszni a dolgot.

Majd írok,hogy mi újság van vele.

Nem akarom így hagyni,mert zavar a dolog hogy valami nem okés az autóval.

Köszönöm a segítséget!

Önmagában nem gáz, hogy 5W30-as olaj van benne, csak legyen Dexos2 minősítése. A Mobilt csak azért említettem, mert ez a legjobb (meg a legdrágább is), ami jó bele.

Sok vita volt már itt is az olajokról, egyesek esküsznek a GM olajra, mások meg fikázzák. A lényeg a Dexos2, ezen belül van a Castrolnak, Totalnak, Mobilnak, Motulnak, Shellnek stb.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, sasa58 írta:

Jól értelmezed, ez az XER motorok egyik típushibája. Első körben lehet próbálkozni a szolenoid szelepeken levő szűrők eltávolításával (vagy a szelepek cseréjével), ha nem segít akkor a vezérlésmódosító kerekek cseréje következik. Viszont, ha csak egy másodpercig csinálja és nincs hibakódod, sem teljesítményvisszaesés, akkor még nem súlyos a probléma. Az enyém két éve csinálja, csak hidegen 2-3 mp-ig, de nem mindig. Sőt azt vettem észre, hogy télen egyáltalán nem csinálja, most tavasszal újra kezdte. Nagyon fontos az olaj minősége, csak Dexos2 minősítésűt tegyél bele, egyesek szerint a GM olaj nem igazán jó, én is Mobil1 0W40-et használok.

Azért azok a szűrők nem véletlenűl vannak ott,a bejutó apró szennyeződésektől könnyen megszorulhat a dugattyú

Kaptunk már vevői reklamációt ebből kifolyólag a VW-től:(

Felszerelték a motorra,elindult,de meg is állt hamarosan

kaptuk a fotót a szűrő alatt figyelt kifelé a fémforgács...

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

4 órája, csicsó írta:

Azért azok a szűrők nem véletlenűl vannak ott,a bejutó apró szennyeződésektől könnyen megszorulhat a dugattyú

Kaptunk már vevői reklamációt ebből kifolyólag a VW-től:(

Felszerelték a motorra,elindult,de meg is állt hamarosan

kaptuk a fotót a szűrő alatt figyelt kifelé a fémforgács...

 

Hát ezt nem magamtól találtam ki, a TIS-ben van leírva, hogy csak a bejáratás idején van szerepe, később eltávolítható.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Astra555 írta:

Szolenoid, esélyes, hogy neked is szükséged lesz majd rá. Z/A16XER-nél előfordul.

Hát most egy kicsit lemaradtál, mert pont én tanácsoltam valakinek ezt a csere hókusz-pókuszt, mivelhogy én már túl vagyok rajta két éve. És ez a képen nem az Opelé, a kérdésem erre vonatkozott.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, sasa58 írta:

Hát azt tényleg nem ..., de mást se nagyon.

Ha visszaolvasnál, akkor talán megértenéd, hogy miről is volt szó, az adott kép miért került fel, és vélhetően milyen márkához gyártott alkatrész van ott. Így kérdéseknek már nem kellene nagyon felmerülni. Hogy ez neked nem megy, arról nem tehetek, bár ugye az ezzel a probléma, hogy Te javasoltad,  csak már nem tudod mit?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Astra555 írta:

Ha visszaolvasnál, akkor talán megértenéd, hogy miről is volt szó, az adott kép miért került fel, és vélhetően milyen márkához gyártott alkatrész van ott. Így kérdéseknek már nem kellene nagyon felmerülni. Hogy ez neked nem megy, arról nem tehetek, bár ugye az ezzel a probléma, hogy Te javasoltad,  csak már nem tudod mit?

Oszinten szolva en mar regen elvesztettem itt a fonalat...
   
Az egyik allitas szerint a szuro csak bejaratas kozben kell, utana mar nincs mit kiszurnie; ebben lehet logika.

A masik szerint a betett szuro ellenere leallt egy motor, mert a "szuro alatt figyelt kifele a femforgacs", pedig naivan azt hinne az ember, hogy pont a szuro jelenlete elozi meg a gondokat...

Az mar csak hab a tortan, hogy VW-rol van szo, bar a motor ezen resze ott is nyilvan hasonlo, de az vegkepp nem vilagos, hogy a fenykep mennyiben erositi meg, vagy cafolja, hogy bejaratas utan a szurok kivehetok.

Tehat miert kerult fel az adott kep?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.