Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

450Screenshot_20170727_08.png

18 órája, rotel írta:

A hátramenet fokozat nincs szinkronizálva a váltóban.Akinek hajlamos recsegésre,annak azt szokták ajánlani,hogy várjon 2-3 másodpercet mielőtt beteszi hátramenetbe a váltót (ennyi idő alatt a váltóban leállnak a fogaskerekek és nem fog recsegni).Ez Opel sajátosság hosszú évek óta.

Akinek hidegen rángat,bakkecske módjára indul el az autója,ott nagy valószínűséggel valamelyik tartóbak (többnyire a váltónál lévő) lehet a hibás.Sokszor az üzemmeleg motor mellett már nem jelentkezik a probléma.

Ha jól emlékszem a kézi könyv azt írja hogy várjunk 4 mp et és csak utána rakjuk be hátra menetbe. Gondolom nem véletlen. 

Módosítva : ateeeka
Új csatolmány
Link to comment
Megosztás:

18 órája, rotel írta:

Kuplung holtjáték rendesen be van állítva?Az A16XER még viszonylag fiatal motornak számít,nem hinném,hogy már a szinkrongyűrűk rosszalkodnának.

 

Én úgy tudom ennél a típusnál nem lehet kuplung holtjátékot állítani. EGR meg nincs benne. Azt viszont nem tudom, hogy ennél a típusnál hogy van megoldva a kartergáz elvezetés.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Kess said:

A16XER motorba milyen gyertyát raktok illetve hány km-ként cserélitek?

(kb 25000 km-rel ezelőtt cseréltünk, mert misfire volt az egyik hengerben, megjavult, tegnap megint előjött, eddig birta)

Én eddig 2x cseréltem. Gyárit tettem bele innen: https://cromax.hu/gyujtogyertya_opel_rc10mcc_39776

Eddig az előírt 60.000 Km-enként cseréltem, bár én sokat autópályázom. Városi használatban érdemes gyakrabban cserélni. De még én is elgondolkodtam, hogy lehet ezentúl 30-40.000 Km-ként fogom cserélni. 60.000-hez közel mintha kicsit gyengébb lett volna  a motor, de feltűnő javulást nem hozott a csere. De lehet ez is csak placebo. Olyan mint mikor olajcsere vagy autómosás után mintha kicsit jobban menne a verda, csak itt fordítva. :)

Ilyen misfire még a  gyújtótrafók hibája miatt szokott lenni. Nemrég cserélt itt is valaki ha jól emlékszem. "Gyújtósor"-ként is keress rá.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 01. at 11:56, quad405 írta:

Ilyen misfire még a  gyújtótrafók hibája miatt szokott lenni. Nemrég cserélt itt is valaki ha jól emlékszem. "Gyújtósor"-ként is keress rá.

De lehet még akár fallslevegő, bepisilő injektor vagy leragadó szelep is (twinportoknál). Mindenki arról álmodik hogy a gyertyacsere legyen a megoldás, de csak a legszerencsésebb esetekben az sajnos, amikor elhanyagolt előéletű a gép. Ha 25000 alatt tényleg megette a gyertyát ott megintcsak van valami más baj, tehát a gyertyahalál okozat és nem ok! - szvsz

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎08‎.‎01‎. at 9:34, Kess írta:

A16XER motorba milyen gyertyát raktok illetve hány km-ként cserélitek?

(kb 25000 km-rel ezelőtt cseréltünk, mert misfire volt az egyik hengerben, megjavult, tegnap megint előjött, eddig birta)

Utoljára Denso IK16L gyertyát tettem bele és még benne van (eddig 35.000 km-t mentem vele). Ez egy irídiumos gyertya, drága, de alapjáraton egyenletesebb lett a motor járása és alacsony fordulatszámon jobban húz. Legalábbis amikor beletettem ez tűnt fel.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, kezdőkabriós írta:

Utoljára Denso IK16L gyertyát tettem bele és még benne van (eddig 35.000 km-t mentem vele). Ez egy irídiumos gyertya, drága, de alapjáraton egyenletesebb lett a motor járása és alacsony fordulatszámon jobban húz. Legalábbis amikor beletettem ez tűnt fel.

Nekem 2 éve RC10MCC Champion gyertya volt a GM lógós dobozban, most 25000 km van benne, semmi gondom vele. Régebben Bosch FQR8LEU2 volt a "gyári", mostanság meg úgy hallottam Brisk.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 08. at 8:47, szilike24 írta:

Sziasztok. Milyen benzint erdemes tankonkolni z16xep be? En 95ost szoktam bele rakni.

Ez megint olyan vitatéma mint az olaj, leszögezném nem akarok vitát indítani és csak Prémiumot teszek bele. Shell és OMW a minőségi. A bolti kutakat kerülni kell. (Ne legyen vita!)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, szilike24 írta:

Sziasztok. Ismet jonnek egy kerdessel. 110 fokig felment a viz homerseklete allo helyzetben de meg nem kapcsolt be a ventillator. Z16xep motorrol van szo. Valaki valami velemenyt esetleg tapasztalatot tudnae mondani?

113-115 körül kapcsol az XEP, ha még klímázol is vagy nemrég kapcsoltad ki akkor is tolódik egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

On 10/08/2017 at 19:26, szilike24 írta:

Sziasztok. Ismet jonnek egy kerdessel. 110 fokig felment a viz homerseklete allo helyzetben de meg nem kapcsolt be a ventillator. Z16xep motorrol van szo. Valaki valami velemenyt esetleg tapasztalatot tudnae mondani?

Az enyém 113-nél kapcsol be (Z16XEP). Hagyd felmenni addig, míg be nem kapcsol..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam ebben a topicban, hátha találok olyan hozzászólást ami hasonló lehet az enyémhez.

Arra lettem figyelmes én is, hogy gyorsításnál nem húz eléggé illetve meg-meg torpan érezhetően. Sokszor dög lustának érzem. Az én verdám is Z16XER és 10 éves és 154.000 km. 120.000 km-nél cseréltem gyertyákat. Nálam is trafósor gyanús lehet? Hogyan lehetne ezt ellenőrizni, hogy ne zsákbamacska legyen?

Találtam is néhány felhasználónál megoldásokat:

GTCAR: A 10 éves Z16XER motorkódú autóm hirtelen elkezdett nem húzni, kicsit zakatolni (úgy mint amikor az egyik henger nem megy).

joma: Nekem is ez volt, trafósor csere, 24 pénz jobb helyeken.

pjotr: Gyertyacsere után visszatért bele az erő? Ha nem, akkor esélyes a gyújtótrafó sor...

Kíváncsian várom a véleményeteket, megerősítéseteket.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Pityeeesz írta:

Sziasztok!

Olvasgattam ebben a topicban, hátha találok olyan hozzászólást ami hasonló lehet az enyémhez.

Arra lettem figyelmes én is, hogy gyorsításnál nem húz eléggé illetve meg-meg torpan érezhetően. Sokszor dög lustának érzem. Az én verdám is Z16XER és 10 éves és 154.000 km. 120.000 km-nél cseréltem gyertyákat. Nálam is trafósor gyanús lehet? Hogyan lehetne ezt ellenőrizni, hogy ne zsákbamacska legyen?

Találtam is néhány felhasználónál megoldásokat:

GTCAR: A 10 éves Z16XER motorkódú autóm hirtelen elkezdett nem húzni, kicsit zakatolni (úgy mint amikor az egyik henger nem megy).

joma: Nekem is ez volt, trafósor csere, 24 pénz jobb helyeken.

pjotr: Gyertyacsere után visszatért bele az erő? Ha nem, akkor esélyes a gyújtótrafó sor...

Kíváncsian várom a véleményeteket, megerősítéseteket.

 

Hidegindításkor nem jelentkezett még a pár másodperces jellegzetes "traktorhang"?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, sasa58 írta:

Hidegindításkor nem jelentkezett még a pár másodperces jellegzetes "traktorhang"?

Nem, traktor hangra nem lett még figyelmes. Számomra a legnagyobb kérdés az a megtorpanás, mikor haladni kellene és meleg motornál is ugyanúgy érezhető.

1.6-os motornak azért kellene húznia.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Pityeeesz írta:

Nem, traktor hangra nem lett még figyelmes. Számomra a legnagyobb kérdés az a megtorpanás, mikor haladni kellene és meleg motornál is ugyanúgy érezhető.

1.6-os motornak azért kellene húznia.

Milyen gyertya van benne? Ha nem a belevaló Bosch FQR8LEU2,  akkor első körben cserélném. De akkor is megpróbálkoznék vele, ha ez van benne, ez a legolcsóbb megoldás. Hibakódod nincsen? Pedálteszttel nézted?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Milyen gyertya van benne? Ha nem a belevaló Bosch FQR8LEU2,  akkor első körben cserélném. De akkor is megpróbálkoznék vele, ha ez van benne, ez a legolcsóbb megoldás. Hibakódod nincsen? Pedálteszttel nézted?

Ez a gyertya van benne amit leírtál. 60.000 km a gyertya csere ciklusa, ebben még bőven benne van. Mitől lenne rossz a gyertya? Abban igazad van, hogy a legolcsóbb megoldástól kell elindulni. Hibakódom nincs. Mi az a pedál teszt? Én menet közben tapasztalom ezt a megtorpanást, főleg 2000-res fordulat alatt. Nyilván lehet ezzel együtt élni de a normális működés tuti nem ilyen, ezért próbálok tenni valamit. Egyébként kecskeméti vagyok, ha valaki itt lenne a közelembe annak tudnék örülni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pityeeesz írta:

Ez a gyertya van benne amit leírtál. 60.000 km a gyertya csere ciklusa, ebben még bőven benne van. Mitől lenne rossz a gyertya? Abban igazad van, hogy a legolcsóbb megoldástól kell elindulni. Hibakódom nincs. Mi az a pedál teszt? Én menet közben tapasztalom ezt a megtorpanást, főleg 2000-res fordulat alatt. Nyilván lehet ezzel együtt élni de a normális működés tuti nem ilyen, ezért próbálok tenni valamit. Egyébként kecskeméti vagyok, ha valaki itt lenne a közelembe annak tudnék örülni.

Szívó és kipufogó oldalon minden rendben van?Nincs sehol semmi tömítetlenség?Fogyasztás nem emelkedett meg kissé?

Nekem pont nemrég kellett kipufogó flexibilis csövet cseréltetnem,mert szép lassan elgyengült az autó,emelkedett a fogyi,alsóbb fordulaton ki-kihagyott a motor és hangosabb lett (de nem túl durván).Azóta visszajöttek a lovak a ménesbe. :)

Mindenesetre nézd meg a gyertyákat is (a 60 ezer jó marketing dumának),mert már 30 ezernél is jócskán csökkenhet egy gyertya hőértéke például,főleg gyakori városi üzemnél.Plusz nézz rá akár a levegőszűrőre is.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pityeeesz írta:

Ez a gyertya van benne amit leírtál. 60.000 km a gyertya csere ciklusa, ebben még bőven benne van. Mitől lenne rossz a gyertya? Abban igazad van, hogy a legolcsóbb megoldástól kell elindulni. Hibakódom nincs. Mi az a pedál teszt? Én menet közben tapasztalom ezt a megtorpanást, főleg 2000-res fordulat alatt. Nyilván lehet ezzel együtt élni de a normális működés tuti nem ilyen, ezért próbálok tenni valamit. Egyébként kecskeméti vagyok, ha valaki itt lenne a közelembe annak tudnék örülni.

pedálteszt:

 

 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, rotel írta:

Szívó és kipufogó oldalon minden rendben van?Nincs sehol semmi tömítetlenség?Fogyasztás nem emelkedett meg kissé?

Nekem pont nemrég kellett kipufogó flexibilis csövet cseréltetnem,mert szép lassan elgyengült az autó,emelkedett a fogyi,alsóbb fordulaton ki-kihagyott a motor és hangosabb lett (de nem túl durván).Azóta visszajöttek a lovak a ménesbe. :)

Mindenesetre nézd meg a gyertyákat is (a 60 ezer jó marketing dumának),mert már 30 ezernél is jócskán csökkenhet egy gyertya hőértéke például,főleg gyakori városi üzemnél.Plusz nézz rá akár a levegőszűrőre is.

 

Szia!

Tömítetlenségre nem innék mérget, hogy nincs, gondoltam már én is rá, hogy ez lehet a gond. Amiket leírtál, hogy elgyengült az autó, stb. erre mindegyikre én is rá tudok bólintani. Mennyibe kerül ennek a kipufogó flexibilis csőnek a cseréje illetve az alkatrész?

Gyergyákat megfogom nézni, sőt valószínűleg cserélem is. Városban 6-7 km távon használom legsűrűbben. 1-2 havonta esik be Pest - Fehérvár - Kecskemét útvonal. Levegőszűrő oké mert ezt rendszeresen cserélem. 

Megnéztem egy weboldalon, több méretű flexi cső létezik, 40 mm - 100 mm-ig. Neked melyik van a kocsi alatt?

De mondjuk úgyis le kell venni, hogy lássam, tényleg el van-e tömődve.

Baromi hálás vagyok a hozzászólásodért, de a többiek is szuperek. További ötletek esetleg még? :)

Módosítva : Pityeeesz
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.