Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

11 órája, rotel írta:

Nekem pont nemrég kellett kipufogó flexibilis csövet cseréltetnem,mert szép lassan elgyengült az autó,emelkedett a fogyi,alsóbb fordulaton ki-kihagyott a motor és hangosabb lett (de nem túl durván).Azóta visszajöttek a lovak a ménesbe. :)

A benzines motorok lelki eleteben abszolut nem vagyok jaratos (legfeljebb azt latom, hogy sokkal melyebb van nekik, mint a dizeleknek :) ), de az egyaltalan nem vilagos, hogy a kipufogo szivargasa mitol okoz elgyengulest, plane kihagyast... Az ember azt gondolna, hogy ha kisebb ellenallast kell legyozni az egestermekek kitolasakor, attol legfeljebb no a hajtasra marado teljesitmeny...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Pityeeesz írta:

Szia!

Tömítetlenségre nem innék mérget, hogy nincs, gondoltam már én is rá, hogy ez lehet a gond. Amiket leírtál, hogy elgyengült az autó, stb. erre mindegyikre én is rá tudok bólintani. Mennyibe kerül ennek a kipufogó flexibilis csőnek a cseréje illetve az alkatrész?

Gyergyákat megfogom nézni, sőt valószínűleg cserélem is. Városban 6-7 km távon használom legsűrűbben. 1-2 havonta esik be Pest - Fehérvár - Kecskemét útvonal. Levegőszűrő oké mert ezt rendszeresen cserélem. 

Megnéztem egy weboldalon, több méretű flexi cső létezik, 40 mm - 100 mm-ig. Neked melyik van a kocsi alatt?

De mondjuk úgyis le kell venni, hogy lássam, tényleg el van-e tömődve.

Baromi hálás vagyok a hozzászólásodért, de a többiek is szuperek. További ötletek esetleg még? :)

A16XER motorral volt tapasztalat. Vásárlás után finoman rángatott, majd egyre kellemetlenebb lett a dolog. Mi is a legolcsóbb megoldással kezdtük, vettünk 4 db. GM gyertyát 6 ezerért. Nekünk annyi segítség volt, hogy tudtuk a szervizkönyv alapján már bőven esedékes volt a csere. A rángatás megszűnt. Aztán jött a műszaki, ahol kiderült, hogy a flexicsőnél átereszt, és nem menne át a vizsgán. Csere után minden oké, és az autó is érezhetően erősödött. Lehet, hogy a felxicsőnél lévő szivárgás bekavarhatott a közelben lévő lambdaszondának is.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

A benzines motorok lelki eleteben abszolut nem vagyok jaratos (legfeljebb azt latom, hogy sokkal melyebb van nekik, mint a dizeleknek :) ), de az egyaltalan nem vilagos, hogy a kipufogo szivargasa mitol okoz elgyengulest, plane kihagyast... Az ember azt gondolna, hogy ha kisebb ellenallast kell legyozni az egestermekek kitolasakor, attol legfeljebb no a hajtasra marado teljesitmeny...

Astra555 leírta a lényeget:közvetlenül a flexi cső után van a 2.lambdaszonda,amely így fals jelet kap és rossz utasításokat ad az ecu-nak a keverék képzést illetően.

 

Módosítva : rotel
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Pityeeesz írta:

Szia!

Tömítetlenségre nem innék mérget, hogy nincs, gondoltam már én is rá, hogy ez lehet a gond. Amiket leírtál, hogy elgyengült az autó, stb. erre mindegyikre én is rá tudok bólintani. Mennyibe kerül ennek a kipufogó flexibilis csőnek a cseréje illetve az alkatrész?

Gyergyákat megfogom nézni, sőt valószínűleg cserélem is. Városban 6-7 km távon használom legsűrűbben. 1-2 havonta esik be Pest - Fehérvár - Kecskemét útvonal. Levegőszűrő oké mert ezt rendszeresen cserélem. 

Megnéztem egy weboldalon, több méretű flexi cső létezik, 40 mm - 100 mm-ig. Neked melyik van a kocsi alatt?

De mondjuk úgyis le kell venni, hogy lássam, tényleg el van-e tömődve.

Baromi hálás vagyok a hozzászólásodért, de a többiek is szuperek. További ötletek esetleg még? :)

Én kipufogósnál csináltattam és így volt 15 ezer.Ha jól emlékszem talán 200x55 mm a méret.Otthon csak akkor állj neki,ha van flex-ed és CO hegesztő berendezésed,mert nem csavarkötéssel van rögzítve.A hiba nem eltömődés,hanem kifújás formájában jellemző és emiatt bolondul meg minden.A flexibilis cső átlag 4-8 ezer környékén van.

Gyertyákat az általad leírtak alapján mindenképp cseréld!A legjobb és leginkább belevaló a gyári gyertya.Nem drága.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, rotel írta:

Astra555 leírta a lényeget:közvetlenül a flexi cső után van a 2.lambdaszonda,amely így fals jelet kap és rossz utasításokat ad az ecu-nak a keverék képzést illetően.

Igen, koszonom, igy mar ertheto.

2 órája, rotel írta:

Én kipufogósnál csináltattam és így volt 15 ezer.Ha jól emlékszem talán 200x55 mm a méret.Otthon csak akkor állj neki,ha van flex-ed és CO hegesztő berendezésed,mert nem csavarkötéssel van rögzítve.A hiba nem eltömődés,hanem kifújás formájában jellemző és emiatt bolondul meg minden.A flexibilis cső átlag 4-8 ezer környékén van.

Bandazsolassal nem oldhato meg? Vannak direkt kipufogora valo tekerentyuk... Bar ez nyilvan nem vegleges megoldas, mert ha flex cso van, akkor gondolom mozog.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Igen, koszonom, igy mar ertheto.

Bandazsolassal nem oldhato meg? Vannak direkt kipufogora valo tekerentyuk... Bar ez nyilvan nem vegleges megoldas, mert ha flex cso van, akkor gondolom mozog.

Pont ezért van a flexibilis szakasz a kipufogó rendszeren,hogy el legyen választva a motor kipufogó leömlő után az alváz alatt végig futó rész.Ha végig merev lenne,akkor a motor mozgása miatt mindig törne valahol valamelyik része a kipufogó rendszernek.

Ami a bandázst illeti,az csak olyan vész eseti megoldás az első normális műhelyig.

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látom pont jókor néztem meg ezt a topikot. Pár hete egy 7 éves 1.6, 116 lovas Astra h kombi tulajdonos lettem. A rövid használat alatt két dolgot tapasztaltam: A hűtő ventillátor a hideg motor indítást követően is fél percen belül bekapcsol, de csak pár másodpercre, ezt követően kb fél percenként ezt megismétli, hiába hideg a motor. Nem tudom, hogy ez probléma-e, és ha igen, akkor mi lehet a gond? Kérdés még, hogy hol a bánatban mutatja ez a kocsi vízhőfokot? Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán felmelegszik-e üzemi hőfokra?

A másik amit tapasztaltam, hogy minden fokozatban, haladáskor is, de főleg gyorsításkor, kb. 2600-2900 fordulat között morgás hallható, és vibráció érezhető a hajtáslánc felöl. Pontosabban nem tudom meghatározni a helyet. Ez mondjuk országuton pont 90-100 közötti tempót jelent. Ismét az a kérdés, hogy ez probléma-e, ha igen, akkor mi?

A válaszokat előre köszönöm szépen.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tipego írta:

Sziasztok!

Úgy látom pont jókor néztem meg ezt a topikot. Pár hete egy 7 éves 1.6, 116 lovas Astra h kombi tulajdonos lettem. A rövid használat alatt két dolgot tapasztaltam: A hűtő ventillátor a hideg motor indítást követően is fél percen belül bekapcsol, de csak pár másodpercre, ezt követően kb fél percenként ezt megismétli, hiába hideg a motor. Nem tudom, hogy ez probléma-e, és ha igen, akkor mi lehet a gond? Kérdés még, hogy hol a bánatban mutatja ez a kocsi vízhőfokot? Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán felmelegszik-e üzemi hőfokra?

A másik amit tapasztaltam, hogy minden fokozatban, haladáskor is, de főleg gyorsításkor, kb. 2600-2900 fordulat között morgás hallható, és vibráció érezhető a hajtáslánc felöl. Pontosabban nem tudom meghatározni a helyet. Ez mondjuk országuton pont 90-100 közötti tempót jelent. Ismét az a kérdés, hogy ez probléma-e, ha igen, akkor mi?

A válaszokat előre köszönöm szépen.

Üdv.

Ez a morgás úgy látszik típus jegy ennél  a motornál (enyém is csinálja Z16XER). :)

Olvastam már olyat,hogy valaki a féltengelyeket kiegyensúlyoztatta (úgy,mint a kerekeket,súlyokat raktak rá) és csillapodott vagy megszűnt a jelenség.

Az üzemi hőfokot a titkos menüben tudod megnézni,attól függ milyen kijelzővel rendelkezel.Nekem 3 soros GID van és a menete a következő:

1.A fejegységen Settings gomb hosszan benyom (kb.5 mp).

2.Hallani egy csippanást és ezután a BC gomb folyamatos nyomkodásával lépkedni a titkos menüben.A Coolant a motorhőfok értékét mutatja.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, tipego said:

Sziasztok!

Úgy látom pont jókor néztem meg ezt a topikot. Pár hete egy 7 éves 1.6, 116 lovas Astra h kombi tulajdonos lettem. A rövid használat alatt két dolgot tapasztaltam: A hűtő ventillátor a hideg motor indítást követően is fél percen belül bekapcsol, de csak pár másodpercre, ezt követően kb fél percenként ezt megismétli, hiába hideg a motor. Nem tudom, hogy ez probléma-e, és ha igen, akkor mi lehet a gond? Kérdés még, hogy hol a bánatban mutatja ez a kocsi vízhőfokot? Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán felmelegszik-e üzemi hőfokra?

A másik amit tapasztaltam, hogy minden fokozatban, haladáskor is, de főleg gyorsításkor, kb. 2600-2900 fordulat között morgás hallható, és vibráció érezhető a hajtáslánc felöl. Pontosabban nem tudom meghatározni a helyet. Ez mondjuk országuton pont 90-100 közötti tempót jelent. Ismét az a kérdés, hogy ez probléma-e, ha igen, akkor mi?

A válaszokat előre köszönöm szépen.

Üdv.

A hűtőventillátor hideg motornál valószínűleg azért indul be időnként mert be van kapcsolva  a klíma. Kapcsold ki a klímát. Akkor nem kellene beindulnia.

 

A morgás az szelepvezérlést változtató "okos" kerekekből jön. Nem hiba csak idegesítő. Kb. ezen a fordulaton kezdenek el dolgozni. Az enyém is csinálja újkorától.

Majd jön a "traktorrozás" is, ha még nincs. Pár mp-ig hallható dízeles kattogás hidegindításkor.  Na az már probléma. Az a fent említett kerekek kopásából ered. Ha már nagyon vészes a kopás akkor állítólag check-lámpa is kigyullad. Borsos áron cserélik. Davee fórumtársunk itt leírta, hogy mi okozza a kopást: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Gondolom A16XER-ed van neked is. Mennyit futott és inkább rövid vagy hosszú utakon használták?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, quad405 írta:

A hűtőventillátor hideg motornál valószínűleg azért indul be időnként mert be van kapcsolva  a klíma. Kapcsold ki a klímát. Akkor nem kellene beindulnia.

 

A morgás az szelepvezérlést változtató "okos" kerekekből jön. Nem hiba csak idegesítő. Kb. ezen a fordulaton kezdenek el dolgozni. Az enyém is csinálja újkorától.

Majd jön a "traktorrozás" is, ha még nincs. Pár mp-ig hallható dízeles kattogás hidegindításkor.  Na az már probléma. Az a fent említett kerekek kopásából ered. Ha már nagyon vészes a kopás akkor állítólag check-lámpa is kigyullad. Borsos áron cserélik. Davee fórumtársunk itt leírta, hogy mi okozza a kopást: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Gondolom A16XER-ed van neked is. Mennyit futott és inkább rövid vagy hosszú utakon használták?

Ha viszont be van kapcsolva a klíma és ki-be kapcsolgat a ventillátor(nagy fokozaton megy) akkor hűtőventillátor előtét ellenállás csere:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget. Igen Z16XER motor. Holnap reggel megnézem a titkos menüt, és kikapcsolom klímát. Aztán meglátjuk.  A kocsit a sógoroknál Bécsben vettem. Egy állatorvos hölgyé volt, és jórészt autópályán ment vele 140000 km-t.

Üdv.

Módosítva : tipego
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, tipego said:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget. Igen Z16XER motor. Holnap reggel megnézem a titkos menüt, és kikapcsolom klímát. Aztán meglátjuk.  A kocsit a sógoroknál Bécsben vettem. Egy állatorvos hölgyé volt, és jórészt autópályán ment vele 140000 km-t.

Üdv.

Változik a világ... Régen a nyugdíjas orvos vagy ügyvéd volt a menő. :) Reméljük a sógoroknak jobb alkatrészekből rakták össze a verdát és téged elkerülnek a típushibák. 10év vagy 150.000 Km-nél ne felejtsd majd el a vezérléscserét! 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, quad405 írta:

Változik a világ... Régen a nyugdíjas orvos vagy ügyvéd volt a menő. :) Reméljük a sógoroknak jobb alkatrészekből rakták össze a verdát és téged elkerülnek a típushibák. 10év vagy 150.000 Km-nél ne felejtsd majd el a vezérléscserét! 

Vagy a svájci katolikus pap, aki hétvégén misézni járt a kocsival a szomszéd faluba.

Link to comment
Megosztás:

Igen, át fogom nézetni az alját, mert a sóra már felhívták a figyelmemet. Elvileg 130.000-nél cserélték a vezérlést. Október legvégén jár le a műszaki, akkor megnézetem szerelővel, hogy valóban kicserélték-e. Ja, és nem kereskedőtől, hanem a gazdájától vettem. 

Módosítva : tipego
Link to comment
Megosztás:

On ‎24‎.‎08‎.‎2017 at 14:06, rotel írta:

Én kipufogósnál csináltattam és így volt 15 ezer.Ha jól emlékszem talán 200x55 mm a méret.Otthon csak akkor állj neki,ha van flex-ed és CO hegesztő berendezésed,mert nem csavarkötéssel van rögzítve.A hiba nem eltömődés,hanem kifújás formájában jellemző és emiatt bolondul meg minden.A flexibilis cső átlag 4-8 ezer környékén van.

Gyertyákat az általad leírtak alapján mindenképp cseréld!A legjobb és leginkább belevaló a gyári gyertya.Nem drága.

Ma nekem is elmondták személyesen, hogy a flexi csőnél max kifújás lehetséges :)

Azt is mondták, hogy lehet tesztelni olyan formában, hogy alapjáratnál (nyilván) a kipufogó végén befogom és ha elkezd fulladozni a Motor akkor jó a flexi cső, ha viszont simán berreg tovább akkor ez a kifujás jelenség megvan.

Kipufogóshoz mindenképp elviszem, csak szeptember 4-ig szabin van.

Módosítva : Pityeeesz
Link to comment
Megosztás:

40 perce, Pityeeesz írta:

Ma nekem is elmondták személyesen, hogy a flexi csőnél max kifújás lehetséges :)

Azt is mondták, hogy lehet tesztelni olyan formában, hogy alapjáratnál (nyilván) a kipufogó végén befogom és ha elkezd fulladozni a Motor akkor jó a flexi cső, ha viszont simán berreg tovább akkor ez a kifujás jelenség megvan.

Kipufogóshoz mindenképp elviszem, csak augusztus 4-ig szabin van.

A kipufogó csővég alapjáratnál lévő befogása ezer éves gyakorlat,de azzal nem lehet pontosan lokalizálni a hibás részt,csak a tömítettség hibája derül ki.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Pityeeesz írta:

Még egy kérdés, chiptuningról mi a véleményetek? Érdemes ilyennel foglalkozni, hasznos lehet vagy csak árt a motornak?

Rigotech céget néztem Szekszárdon, YouTube-on is vannak fent referencia videók.

A "nagyok" elmondása szerint szívó benzines motorok esetén ár-érték arányban nem éri meg az a pár LE többlet.Max.10% lehet a nyereség.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, rotel írta:

A "nagyok" elmondása szerint szívó benzines motorok esetén ár-érték arányban nem éri meg az a pár LE többlet.Max.10% lehet a nyereség.

Először úgyis megnézetem ezt a flexi csövet, (ha rossz akkor csere) meg gyertyákat csérelek és utána ha jól fog menni a verda akkor nincs is szükség tuningolásra.

Most szeptember 4-ig várakozom, hmm, de utálom ezt.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, csicsó said:

De az előtét ellenállás csere még fennáll!A befújt levegő sem lesz az elvárható hőmérsékletű emiatt:(

Te Csicsó én ezt már a múltkor sem értettem, hogy mit akarsz ezzel az előtét ellenállással. Tipegő nem azt mondta, hogy maximális fordualton megy a venti csak azt, hogy be-bekapcsol. Bekapcsolt klímánál ez teljesen normális, akár hideg motornál is.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Pityeeesz írta:

Még egy kérdés, chiptuningról mi a véleményetek? Érdemes ilyennel foglalkozni, hasznos lehet vagy csak árt a motornak?

Rigotech céget néztem Szekszárdon, YouTube-on is vannak fent referencia videók.

Szívóbenzinesnél felejtős, nem lesz sokkal jobb, de elmegy rá sok pénzed. De, ha rászánod magad, mindenképpen olyan céghez vidd, ahol fékpados méréssel állítják be, és lesz róla papírod, hogy mennyi volt és mennyi lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.