Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

1 perc, Astra555 írta:

Szívóbenzinesnél felejtős, nem lesz sokkal jobb, de elmegy rá sok pénzed. De, ha rászánod magad, mindenképpen olyan céghez vidd, ahol fékpados méréssel állítják be, és lesz róla papírod, hogy mennyi volt és mennyi lett.

Én azzal is tökéletesen elégedett leszek ha a nyaraló pacik visszatérnek a motorba. Először mindenképpen az általatok javasolt dolgokat ellenőrzöm végig. 

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Pityeeesz said:

Én azzal is tökéletesen elégedett leszek ha a nyaraló pacik visszatérnek a motorba. Először mindenképpen az általatok javasolt dolgokat ellenőrzöm végig. 

Valaki itt írt róla pár hónapja, hogy ő elvitte egy ismert Pesti céghez és jó lett az eredmény. Nem is annyira a lovak számának növekedése volt a  lényeg, hanem hogy megszűnt a motor lomhasága és talán alacsonyabb fordulaton nőtt a nyomaték és egyből visszaesett Euro 3-ba.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, quad405 írta:

Valaki itt írt róla pár hónapja, hogy ő elvitte egy ismert Pesti céghez és jó lett az eredmény. Nem is annyira a lovak számának növekedése volt a  lényeg, hanem hogy megszűnt a motor lomhasága és talán alacsonyabb fordulaton nőtt a nyomaték és egyből visszaesett Euro 3-ba.

Először tényleg rendbe szeretném tudni az autót, gyertya csere, flexi cső legyen frankó és égészséges. Olaj csere előtt is állok, szóval ha ezek mind megvannak és még mindig lomha lesz, utána gondolkodok el jobban a chiptuningon. De köszönök minden tanácsot :)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Pityeeesz írta:

Először tényleg rendbe szeretném tudni az autót, gyertya csere, flexi cső legyen frankó és égészséges. Olaj csere előtt is állok, szóval ha ezek mind megvannak és még mindig lomha lesz, utána gondolkodok el jobban a chiptuningon. De köszönök minden tanácsot :)

Mindenképpen legyen rendben az autó. Padra azért is érdemes rátenni, mert láthatod az alapállapotot. Hiába érzed, hogy rendben van, ha mégis hiányzik pár LE.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, quad405 írta:

Te Csicsó én ezt már a múltkor sem értettem, hogy mit akarsz ezzel az előtét ellenállással. Tipegő nem azt mondta, hogy maximális fordualton megy a venti csak azt, hogy be-bekapcsol. Bekapcsolt klímánál ez teljesen normális, akár hideg motornál is.

Ha bekapcsolod a klímát a ventinek pár másodpercen belül el kel indulnia 1.fokozaton és végig mennie kell amíg ki nem kapcsolod.

Ha a hűtőviz hömérséklete eléri a kb.100-112 fokot(motortípustól függően)akkor kapcsol a 2.fokozat.

Ha ki-be kapcsolgat a venti(ilyenkor 2.fokozaton megy asszem) akkor hibás az előtét ellenállás.:(

Én is így kezdtem tavaly mikor megvettem a gépet azért mondom.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem pontosan értem amiről értekeztek, mert ez ismeretlen terület nekem. De, ha ez segít, akkor még hozzáteszem, hogy amikor reggel klímával indítom kocsit, ahogy motor hűtőventillátor bekapcsol arra pár másodpercre, meg utána többször, akkor úgy az megy és zúg, mint az állat. " Majd szét pörög." Még menet közben is észre veszem, amikor bekapcsol arra pár másodpercre.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, tipego írta:

Sziasztok.

Nem pontosan értem amiről értekeztek, mert ez ismeretlen terület nekem. De, ha ez segít, akkor még hozzáteszem, hogy amikor reggel klímával indítom kocsit, ahogy motor hűtőventillátor bekapcsol arra pár másodpercre, meg utána többször, akkor úgy az megy és zúg, mint az állat. " Majd szét pörög." Még menet közben is észre veszem, amikor bekapcsol arra pár másodpercre.

Az elözö hozzászólásomban leírtam a problémát, a megoldás: hűtőventillátor elötét ellenállás csere

Link to comment
Megosztás:

5 órája, p.csabi1 írta:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Azt szeretném megkérdezni, hogy a vezérlést állító mágneszelepeknél lévő csatot hogy lehet levenni?

A másik kérdésem pedig az, hogy azt hogy lehet megállapítani hogy a kettő közül melyik nem működik rendesen?

 

Azt a kis sárga pöcköt lenyomod, miközben húzod kifelé.

Pl. a hibakódból, ha van. (0011462 - kipufogó oldali, 001463 szívóoldali)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Tanácsot szeretnék kérni , hogy  mit gondoltok arról , hogy bár az ajánlott km-t még nem érte el a paripa (jelenleg 85.000) de már öt éves elmúlt és vacilálok , hogy le kéne cseréltetni a gumi szíjjal hajtott dolgokat ! Beleértve a vezérlést is ! A gyári ajánlás az 10 év vagy valami ilyesmi viszont eddig minden "szaki" azt mondta , hogy a gumi dolgoknál 5-6 év. mert elfárad,kiszárad,megnyúlik stb stb. . Valamint az is érdekelne , hogy vajon mennyire reális ár a 150.000 forint egy olajcserével egybekötött vezérlés cserére ?  Válaszotokat előre is köszönöm !    

Link to comment
Megosztás:

39 perce, gerigeree írta:

Sziasztok ! 

Tanácsot szeretnék kérni , hogy  mit gondoltok arról , hogy bár az ajánlott km-t még nem érte el a paripa (jelenleg 85.000) de már öt éves elmúlt és vacilálok , hogy le kéne cseréltetni a gumi szíjjal hajtott dolgokat ! Beleértve a vezérlést is ! A gyári ajánlás az 10 év vagy valami ilyesmi viszont eddig minden "szaki" azt mondta , hogy a gumi dolgoknál 5-6 év. mert elfárad,kiszárad,megnyúlik stb stb. . Valamint az is érdekelne , hogy vajon mennyire reális ár a 150.000 forint egy olajcserével egybekötött vezérlés cserére ?  Válaszotokat előre is köszönöm !    

A saját tapasztalatom, hogy nálam 120.000 km környékén, (igaz, ekkor volt 5-6 éves a járgány) volt a vezérlés csere, nyilván vízpumpával együtt. 70ezer pénzbe került munkadíjjal együtt. Szerintem a 150ezer olajcserével együtt nagyon drága, de ez az én véleményem.

Olajcserét én már házilag végzem, legalább tudom, hogy mit öntök bele :)

Módosítva : Pityeeesz
Link to comment
Megosztás:

32 perce, gerigeree írta:

Tanácsot szeretnék kérni , hogy  mit gondoltok arról , hogy bár az ajánlott km-t még nem érte el a paripa (jelenleg 85.000) de már öt éves elmúlt és vacilálok , hogy le kéne cseréltetni a gumi szíjjal hajtott dolgokat ! Beleértve a vezérlést is ! A gyári ajánlás az 10 év vagy valami ilyesmi viszont eddig minden "szaki" azt mondta , hogy a gumi dolgoknál 5-6 év. mert elfárad,kiszárad,megnyúlik stb stb. . Valamint az is érdekelne , hogy vajon mennyire reális ár a 150.000 forint egy olajcserével egybekötött vezérlés cserére ?  Válaszotokat előre is köszönöm !    

Nyilvan attol fugg, milyen motor, a benzinesek kozott van, ami nem is szijas. A csereperiodusnal nem csak km, hanem ev is meg van adva, es ha egyiket sem erted el, akkor szerintem kar cserelni, bar masok errol mast fognak mondani. Gumi dologbol sok van, ilyen erovel kezdhetned akar a vizcsoveket is cserelni.

A 150ezer igen soknak tunik, kerdezz meg egy markaszervizt, mennyiert csinaljak meg Szerviz4+ -ban.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, sasa58 írta:

Azt a kis sárga pöcköt lenyomod, miközben húzod kifelé.

Pl. a hibakódból, ha van. (0011462 - kipufogó oldali, 001463 szívóoldali)

 

Köszönöm a segítséget!

Hibakódom nincs, legalábbis amikor legutóbb néztem még nem volt,de az autó reggel első indításnál kattog utána viszont nem.

Ilyen kor vajon mi a helyzet?

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, p.csabi1 said:

 

Köszönöm a segítséget!

Hibakódom nincs, legalábbis amikor legutóbb néztem még nem volt,de az autó reggel első indításnál kattog utána viszont nem.

Ilyen kor vajon mi a helyzet?

 

Sajnos neked is kezdtek elkopni az okoskerekeid. :( Szerintem már késő bánat a mágnesszelepeket babrálni. Előbb-utóbb okoskerék csere lesz a vége. Ment itt egy vita pár hete, hogy akkor ki kell-e venni a kis szűrőket vagy nem. Van-e értelmük vagy nincs. Elmozdulnak-e vagy nem. De azt hiszem egyértelmű konklúzió nem született az ügyben. Ha valaki hozzáértő leírná a tutit az engem is érdekelne mert nekem is traktorozik. A majdani csere után már jó lenne tudni, hogy szűrővel vagy anélkül jó. Itt találsz infót a dologról: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Link to comment
Megosztás:

46 perce, quad405 írta:

 Ment itt egy vita pár hete, hogy akkor ki kell-e venni a kis szűrőket vagy nem. Van-e értelmük vagy nincs. Elmozdulnak-e vagy nem. De azt hiszem egyértelmű konklúzió nem született az ügyben.

Többek között én voltam az egyik bátor próbálkozó,aki kiszereltem a szűrőket (pontosabban a szerelőm :) ).Az első tapasztalataim jók voltak,előfordult,hogy 2-3 nap állás után is traktorhang nélkül indult az autó.Viszont később többször is megszólalt,igaz akkor kb. 1 hét állás után.Mérgemben visszaszereltettem a szűrőket (szerencse,hogy nem dobtam ki).El nem nagyon forog,mert nagyon szoros (kézzel próbáltuk),a szerelőm szerint az olajnyomás sem fogja elforgatni..A visszaszerelés óta is volt olyan,hogy 2-3 nap után nem traktorozott,ugyanakkor másik esetben 1 nap után megszólalt.A fene se érti.A motorban Motul 5W40 Dexos2 olaj van (elég drága kategória).

Link to comment
Megosztás:

6 órája, p.csabi1 írta:

 

Köszönöm a segítséget!

Hibakódom nincs, legalábbis amikor legutóbb néztem még nem volt,de az autó reggel első indításnál kattog utána viszont nem.

Ilyen kor vajon mi a helyzet?

 

Nekem 2,5 éve traktorozik, akkor vettem 62 e. Km-el (óra szerint). Első ijedségemben kicseréltem mindket mágnesszelepet - semmit sem javult. Több szerelő is azt mondja, amig nincs hibakod, addig ne foglalkozzak vele. Előbb - utóbb persze kerékcsere lesz a vége, azt tudom.

Én azt vettem észre, hogy nyáron jobban csinalja, főleg 26-27 foknal melegebb időben, 10 fok alatt meg szinte alig.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.