Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

9 órája, Kishenceg írta:

Illetve, a gyári színe kb. narancssárga, ehelyett a piros kell? Vagy ne keverjem?

(Bocs, ha nagyon triviális dolgokat, vagy hülyeségeket kérdezek...:blush: )

Tomenyen inkabb piros, de higitani kell, utana narancssarganak is tunhet...

10 órája, Kishenceg írta:

TIS? Az mi pontosan?

Google: Opel TIS :)

Link to comment
Megosztás:

16 órája, quad405 írta:

Köszi a gyors választ. A fent említett korai szelepszár szimmering & gyűrű kopás mennyire jellemző az XER-ekre? Mert látom a twinportoknál gyakran előjön.

Nem keverendőek össze ezek a motorok a korábbi XE motorokkal, amelyekre ezek jellemzőek voltak, ezen kívül mint írtam is használat függő.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 14. at 20:29, quad405 írta:

így külön már nem tudom, mert nekem mást is cseréltek. Összességében 100.000-150.000 közé becsülném az egész bulit. Csak az olajhűtő minimum 50.000. Sok kis és nagy tömítés, amik egyenként nem túl drágák de sok van belőlük. + a munkadíj. Ami ugye változó. Amennyire tudom le kell bontani a kipufogó leömlőt, alatta az olajszűrőházat és az alatt van az olajhűtő. Én nem annyira értek hozzá de nem kis meló. + olajcsere + hűtővízcsere. A hűtőrendszert sem árt átmosni párszor. A kiegyenlítő tartályt éppen ki lehet mosni, de nem tudom mennyire szeretnek ilyesmivel foglalkozni a szerelők. Márkaszervizben cserélik azt is. Ha valaki lelkiismeretesen csinálja, van meló vele. Oda vidd ahol tapasztaltabbak és főleg ahol minden kis tömítést be tudnak azonosítani. A menetteljesítményre ez nem hat. Nem emiatt lomha.

Csak hogy legyen kerek a sztori 60ezerbe állt meg a buli.A hiba tényleg a tömítések miatt volt. azt cserélték 7db-t, olajat nem cserélték(2dl olajveszteséget említettek, olajhűtő cseréje fel sem merült. Hútőfolyadékot cseréltek a kiengylítőt takarították.Ennyi,azt mondták nem lesz gondom vele.Még egyszer köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, csilok said:

Csak hogy legyen kerek a sztori 60ezerbe állt meg a buli.A hiba tényleg a tömítések miatt volt. azt cserélték 7db-t, olajat nem cserélték(2dl olajveszteséget említettek, olajhűtő cseréje fel sem merült. Hútőfolyadékot cseréltek a kiengylítőt takarították.Ennyi,azt mondták nem lesz gondom vele.Még egyszer köszönöm a segítséget

Köszönöm a visszajelzést. Örülök, hogy sikerült olcsóbban megúszni. Reméljük tartós lesz. Hol csináltattad? Gyári tömítéseket tettél, vagy ajánlottak jobbat?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, quad405 írta:

Köszönöm a visszajelzést. Örülök, hogy sikerült olcsóbban megúszni. Reméljük tartós lesz. Hol csináltattad? Gyári tömítéseket tettél, vagy ajánlottak jobbat?

Dunaújvárosi vagyok itt helyben a Safety car szervizben csinálták (a megszűnt helyi Opel márkaszerviből verbuvált csapat -legalábbis a vezető szerelők-). Ők is kizárólag gyári tömítésekkel dolgoztak ezért tovább is tartott  a beszerzése..Azóta olvastam ha cseréltem volna az olajhűtőt akkor biztos többet nem fordulna elő még egyszer mert módosították az újakat.Üdv

Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, csilok said:

Dunaújvárosi vagyok itt helyben a Safety car szervizben csinálták (a megszűnt helyi Opel márkaszerviből verbuvált csapat -legalábbis a vezető szerelők-). Ők is kizárólag gyári tömítésekkel dolgoztak ezért tovább is tartott  a beszerzése..Azóta olvastam ha cseréltem volna az olajhűtőt akkor biztos többet nem fordulna elő még egyszer mert módosították az újakat.Üdv

Hol olvastad? Milyen évjárattól van ez a módosított olajhűtő?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, quad405 írta:

Hol olvastad? Milyen évjárattól van ez a módosított olajhűtő?

Itt olvastam a fórumon. Valaki kért tanácsot milyen motorral vegyen Astrát és válaszban összehasonlították a különböző motor tipusokat és azok gyakori hibáit..Ott írta a srác hogy ez típus hiba de már módosították az olajhűtöt és nem fordul elő. Évjáratot nem írt....most hirtelen kerestem de nem találtam meg újra........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z14XEP motorú Astrám kb 1200 km alatt megevett több, mint másfél liter olajat. Mi okozhatja ezt, és mit lehet vele tenni?

GM Dexos2 5W-30 olaj van benne, nagyrészt autópályás használat (1000 km az 1200-ból), bő 130-as tempóval. 232 ezer km van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, holex said:

Sziasztok. Z14XEP motorú Astrám kb 1200 km alatt megevett több, mint másfél liter olajat. Mi okozhatja ezt, és mit lehet vele tenni?

GM Dexos2 5W-30 olaj van benne, nagyrészt autópályás használat (1000 km az 1200-ból), bő 130-as tempóval. 232 ezer km van a kocsiban.

Szó esett itt 1-2 hete ilyen hibáról ugyan ezzel a motorral kapcsolatban, csak abban sokkal kevesebb km volt. Ha jól emlékszem 150.00 körül.  Felmerült szelepszár szimering és/ vagy gyűrűkopás, valamint szelepfedélmembrán szakadás. Ha 1-2 oldalt visszanézel, szerintem megtalálod a hozzászólásokat. Én nem értek hozzá, de logikusan gondolkozva, ha hirtelen jött elő a hiba, akkor legvalószínűbb szerintem a membrán átszakadása. Ha jól emlékszem a hozzászólásokra, ilyenkor nagyon erősen szívja az olajbetöltő nyílás zárókupakját ha megpróbálod járó motornál levenni.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, quad405 írta:

Szó esett itt 1-2 hete ilyen hibáról ugyan ezzel a motorral kapcsolatban, csak abban sokkal kevesebb km volt. Ha jól emlékszem 150.00 körül.  Felmerült szelepszár szimering és/ vagy gyűrűkopás, valamint szelepfedélmembrán szakadás. Ha 1-2 oldalt visszanézel, szerintem megtalálod a hozzászólásokat. Én nem értek hozzá, de logikusan gondolkozva, ha hirtelen jött elő a hiba, akkor legvalószínűbb szerintem a membrán átszakadása. Ha jól emlékszem a hozzászólásokra, ilyenkor nagyon erősen szívja az olajbetöltő nyílás zárókupakját ha megpróbálod járó motornál levenni.

Ilyen szelepfedél membrán problémát az 1.6-osnál szoktak írni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma hajnalban beindítottam a kocsit (Astra H 1.4 2007, 126000 km), s a köv. probléma adódott. Az autó elkezdett dadogni, mintha  a dugattyúk baromi lassan mozognának aztán motorlámpa kigyulladt a műszerfalon. Kisebb gázadás, h magához térjen, ekkor a motorlámpa kialudt, a  dadogás alábbhagyott de kigyulladt az a kis ikon a műszerfalon amin egy autó van fogóval/villáskulccsal.

Ekkor leállítottam a motort, vártam pár másodpercet s újraindítottam. Mintha mi sem történt volna, pöccre indult a gép, alapjárat meg se moccant. 5w40 olaj van benne de 13000 km alatt - előző olajcsere - rá lett töltve még 2 l (mobil 1 5w40 és 5w30 1-1l), s két napot állt. Azért annyira nem volt hideg. Kezdjek aggódni, vagy vmi egyszerű dolog ijesztett rám?

 

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Peter80 írta:

Sziasztok!

Ma hajnalban beindítottam a kocsit (Astra H 1.4 2007, 126000 km), s a köv. probléma adódott. Az autó elkezdett dadogni, mintha  a dugattyúk baromi lassan mozognának aztán motorlámpa kigyulladt a műszerfalon. Kisebb gázadás, h magához térjen, ekkor a motorlámpa kialudt, a  dadogás alábbhagyott de kigyulladt az a kis ikon a műszerfalon amin egy autó van fogóval/villáskulccsal.

Ekkor leállítottam a motort, vártam pár másodpercet s újraindítottam. Mintha mi sem történt volna, pöccre indult a gép, alapjárat meg se moccant. 5w40 olaj van benne de 13000 km alatt - előző olajcsere - rá lett töltve még 2 l (mobil 1 5w40 és 5w30 1-1l), s két napot állt. Azért annyira nem volt hideg. Kezdjek aggódni, vagy vmi egyszerű dolog ijesztett rám?

 

Köszi a válaszokat!

Utántöltésre csak olyan viszkozitású olajat használj, amilyen éppen a motorban van. Olvass hibakódot, hátha megtudod mi okozhatta a pillanatnyi elmezavart.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Astra555 írta:

Utántöltésre csak olyan viszkozitású olajat használj, amilyen éppen a motorban van. Olvass hibakódot, hátha megtudod mi okozhatta a pillanatnyi elmezavart.

Köszönöm a tanácsot! Ez a pedálos hibakód olvasás klassz dolog, nem tudtam róla. A reggeli történet nem jött ki újra, de az ördög nem alszik. A hibakódok a következőek 030001, 030101 és 000000 ezek váltakoznak. Opelműhely honlapját böngészve erre azt írja h az 1. hengernél (0301) ill. random (0300) történik / történhet gyújtáskimaradás. Szerencsére az autó nem rángat, teljesen normálisnak mondanám. Nem tudom milyen löttyöt töltöttek bele 13000 km-rel ezelőtt, illetve azt sem, h gyertyacsere mikor volt benne utoljára. 2. tulaj vagyok a futott km is garantált (Opel Maxabo, 113000 km-rel vettem), s elmletileg addig is jó olaj volt benne...elméletileg.

Szóval segíthet-e, ha olajcserére gyorsan elviszem, előtte közvetlenül beletöltök Liquid Moly tisztítót, s azzal engedtetem le a dzsúzt (elég sötét színű már). Új olajnak Castrol Titanium FST-t gondoltam 5w40-et, ebben találtam dexos2 minősítést, ami ha jól tudom felülírja a régebbi GM-LL....szabványokat is már. Járható ez az út, vagy gyertyacsere, netalán komolyabb szervizt is igényelhet?

A másik kérdésem az lenne, s lehet, h én rontottam el, h mennyire szerencsés utántöltögetni az olajat? 1000km/2-3dl ami fogy, nyáron 1500km-s autópálya, 130-140-es átlag tempó mellett 5dl ment el. Kézikönyv szerint szóba sem állnak velem a szervizbe emiatt :). 5w30 és 5w40 ment bele mindig amikor látható volt a fogyás. Ez közrejátszhat? Az olajok egyébként mindig opel kompatibilisek voltak, csak a viszkozitás változott. (Mobil1).

 

Köszi még egyszer a hozzászólást!

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Peter80 írta:

Köszönöm a tanácsot! Ez a pedálos hibakód olvasás klassz dolog, nem tudtam róla. A reggeli történet nem jött ki újra, de az ördög nem alszik. A hibakódok a következőek 030001, 030101 és 000000 ezek váltakoznak. Opelműhely honlapját böngészve erre azt írja h az 1. hengernél (0301) ill. random (0300) történik / történhet gyújtáskimaradás. Szerencsére az autó nem rángat, teljesen normálisnak mondanám. Nem tudom milyen löttyöt töltöttek bele 13000 km-rel ezelőtt, illetve azt sem, h gyertyacsere mikor volt benne utoljára. 2. tulaj vagyok a futott km is garantált (Opel Maxabo, 113000 km-rel vettem), s elmletileg addig is jó olaj volt benne...elméletileg.

Szóval segíthet-e, ha olajcserére gyorsan elviszem, előtte közvetlenül beletöltök Liquid Moly tisztítót, s azzal engedtetem le a dzsúzt (elég sötét színű már). Új olajnak Castrol Titanium FST-t gondoltam 5w40-et, ebben találtam dexos2 minősítést, ami ha jól tudom felülírja a régebbi GM-LL....szabványokat is már. Járható ez az út, vagy gyertyacsere, netalán komolyabb szervizt is igényelhet?

A másik kérdésem az lenne, s lehet, h én rontottam el, h mennyire szerencsés utántöltögetni az olajat? 1000km/2-3dl ami fogy, nyáron 1500km-s autópálya, 130-140-es átlag tempó mellett 5dl ment el. Kézikönyv szerint szóba sem állnak velem a szervizbe emiatt :). 5w30 és 5w40 ment bele mindig amikor látható volt a fogyás. Ez közrejátszhat? Az olajok egyébként mindig opel kompatibilisek voltak, csak a viszkozitás változott. (Mobil1).

 

Köszi még egyszer a hozzászólást!

Gyertya csere(GM vagy Bosch)olajcsere(dexos2,amit a pénztárcád enged)ezekkel kellett volna amúgy is  kezdeni vásárlás után.Lánc nem csattog?

Olajfogyasztás még nem túlzó,az enyém is hasonló értékeket mutat.

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Peter80 írta:

Köszönöm a tanácsot! Ez a pedálos hibakód olvasás klassz dolog, nem tudtam róla. A reggeli történet nem jött ki újra, de az ördög nem alszik. A hibakódok a következőek 030001, 030101 és 000000 ezek váltakoznak. Opelműhely honlapját böngészve erre azt írja h az 1. hengernél (0301) ill. random (0300) történik / történhet gyújtáskimaradás. Szerencsére az autó nem rángat, teljesen normálisnak mondanám. Nem tudom milyen löttyöt töltöttek bele 13000 km-rel ezelőtt, illetve azt sem, h gyertyacsere mikor volt benne utoljára. 2. tulaj vagyok a futott km is garantált (Opel Maxabo, 113000 km-rel vettem), s elmletileg addig is jó olaj volt benne...elméletileg.

Szóval segíthet-e, ha olajcserére gyorsan elviszem, előtte közvetlenül beletöltök Liquid Moly tisztítót, s azzal engedtetem le a dzsúzt (elég sötét színű már). Új olajnak Castrol Titanium FST-t gondoltam 5w40-et, ebben találtam dexos2 minősítést, ami ha jól tudom felülírja a régebbi GM-LL....szabványokat is már. Járható ez az út, vagy gyertyacsere, netalán komolyabb szervizt is igényelhet?

A másik kérdésem az lenne, s lehet, h én rontottam el, h mennyire szerencsés utántöltögetni az olajat? 1000km/2-3dl ami fogy, nyáron 1500km-s autópálya, 130-140-es átlag tempó mellett 5dl ment el. Kézikönyv szerint szóba sem állnak velem a szervizbe emiatt :). 5w30 és 5w40 ment bele mindig amikor látható volt a fogyás. Ez közrejátszhat? Az olajok egyébként mindig opel kompatibilisek voltak, csak a viszkozitás változott. (Mobil1).

 

Köszi még egyszer a hozzászólást!

"13.000. km-rel ezelőtt"

Nem sokan szokták kivárni az 1 év vagy 30.000. km periódust. Én általában 10-15 eKm között cserélek olajat, ami nagyjából 1-2 olajcsere évente. Ha napi szinten gyakran és nagyobb tempóval használod az autót, szerintem ennél tovább ne húzd az olajcserét, a 30 ezres csere egy marketingfogás, elfelejtették mondani, hogy használattól függ a futható km.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csicsó írta:

Gyertya csere(GM vagy Bosch)olajcsere(dexos2,amit a pénztárcád enged)ezekkel kellett volna amúgy is  kezdeni vásárlás után.Lánc nem csattog?

Olajfogyasztás még nem túlzó,az enyém is hasonló értékeket mutat.

 

Érdekes számomra, hogy 1.4 xep-re ilyen olajfogyasztási adatokat írtok. Nekem a Magnatec 5w40 -ből 8000km alatt (több pálya, hosszabb utak ez idő alatt) kb 1-2dl fogyott. Eneosnál nulla a szintcsökkenés, pedig ez 5w30-as! Ja, és 198k fölötti motorfutással!

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

8 perce, Cs. Zoltán írta:

Érdekes számomra, hogy 1.4 xep-re ilyen olajfogyasztási adatokat írtok. Nekem a Magnatec 5w40 -ből 8000km alatt (több pálya, hosszabb utak ez idő alatt) kb 1-2dl fogyott. Eneosnál nulla a szintcsökkenés, pedig ez 5w30-as!

 az én esetemben az elözö tulaj(ok)betartották a 30 ezres olajcsere ciklust:(

a köv.cserénél Eneos megy bele nekem is.

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.