Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

22 órája, quad405 írta:

Nah, trafócsere lett a vége. Az 1-es trafó tövében áthúzott a szikra. Viszont a gyári (amúgy Champion) gyertyák 27.000 Km után rosszabb állapotban voltak mint az előzőek 60.000-nél. Pedig az is gyárri GM  (Champion) volt. Ennyit a gyári minőségről. Az új Bosch gyertyákkal megtáltosodott az autó. Sokkal erősebb, dinamikusabb lett. Egyenletesebben jár a motor. Indulásnál nem nyeklik-nyaklik mint előtte. Az előző 2 gyertyacserénél nem vettem észre nagy különbséget. Nem hittem volna, hogy ennyit számít egy gyertya. Le a kalappal a Bosch előtt!

Gyári Champion?Én 17 éve Opel-es vagyok,de mindig a Bosch számított gyárinak.Az utóbbi 1-2 évben olvastam másoktól,hogy van gyári NGK meg Brisk is.Persze most csak a gyertyákra gondoltam. :)

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, rotel írta:

Gyári Champion?Én 17 éve Opel-es vagyok,de mindig a Bosch számított gyárinak.Az utóbbi 1-2 évben olvastam másoktól,hogy van gyári NGK meg Brisk is.Persze most csak a gyertyákra gondoltam. :)

 

Opel nem vész el, csak átalakul.

A franciák hódításával együtt, valószinűleg, a gyári alkatrészek beszállítói köre is PSA érdekeltségből kerül majd ki. Lásd gyári gyertya-Champion.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Opel nem vész el, csak átalakul.

A franciák hódításával együtt, valószinűleg, a gyári alkatrészek beszállítói köre is PSA érdekeltségből kerül majd ki. Lásd gyári gyertya-Champion.

Mar csak Soros Gyorgy armanykodasa hianyzik a kepbol :)

A Champion amerikai marka, de ma mar a szinten amerikai Federal Mogul resze. Tehat ha okvetlenul osszeeskuves-elmelet kell, akkor inkabb a GM keresendo mogotte, bar valoszinuleg ennel sokkal egyszerubb a dolog, es ez a ceg tudott eppen szallitani adott specifikacioju termeket jo aron.

Gyertyak teren a Champion egy elismert marka, hibas darabok pedig barmelyik cegnel elofordulnak, bar a jelen esetben nem is biztos, hogy a gyertya volt a hunyo...

Link to comment
Megosztás:

Nem összeesküvés elmélet, szimpla üzletpolitika. A franciák gyári beszállítója a Champion, legalább is így tudom.

A Champion gyertyának pedig nincs jó híre Opeles felhasználók körében.

Az aktuál-politikát, itt inkább hagyd ki!

Üdvözlettel: Zoltán

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

42 perce, Cs. Zoltán írta:

Nem összeesküvés elmélet, szimpla üzletpolitika. A franciák gyári beszállítója a Champion, legalább is így tudom.

A Champion gyertyának pedig nincs jó híre Opeles felhasználók körében.

Az aktuál-politikát, itt inkább hagyd ki!

Ha ugy vesszuk, opeles korokben az Opelnek sincs jo hire, legalabbis pl. a gyari olajat nagy lelkesedessel szidjak sokan.

Persze, hogy uzletpolitika, de az erdekeltseg es a beszallito messze nem ugyanaz.

Aktualpolitika? Azzal sajnos szembesulni kell, hogy az allami szinten eroltetett osszeeskuves-elmeletek erdekes latasmodot alakithatnak ki az elet egyeb teruletein is...

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csaba66 said:

Mar csak Soros Gyorgy armanykodasa hianyzik a kepbol :)

A Champion amerikai marka, de ma mar a szinten amerikai Federal Mogul resze. Tehat ha okvetlenul osszeeskuves-elmelet kell, akkor inkabb a GM keresendo mogotte, bar valoszinuleg ennel sokkal egyszerubb a dolog, es ez a ceg tudott eppen szallitani adott specifikacioju termeket jo aron.

Gyertyak teren a Champion egy elismert marka, hibas darabok pedig barmelyik cegnel elofordulnak, bar a jelen esetben nem is biztos, hogy a gyertya volt a hunyo...

Én már csak amondó vagyok, hogy Stop-Champion! :-) Hogy mi tett tönkre mit, azt már szerintem soha nem fogjuk megtudni. A szerelő haver kíváncsiságból elvitte kiméretni a trafósort. Kíváncsi vagyok mit sütnek ki. Tény, hogy amennyire tudom, a trafósort is kopó alkatrésszé degradálta az Opel. A 147.000 Km-rel még viszonylag szerencsésnek mondhatom magam. A kollégám már 2x cserélte 150.000-ig és az autó új gazdája is nemrég cserélte újra. Elraktam a 60.000-nél lecserélt gyertyákat a most kiszedett 120.000-nél cseréltek dobozával együtt. A 60.000-res doboza sajnos nincs már meg, de az utóbbi dobozán "Made in USA" felirat szerepel. Én is elcsodálkoztam , hogy vajon miért éri meg az USA-ból hozni a gyertyát. Vagy hamis. De erre nem is merek gondolni. Szóval ezek alapján a fent említett úriembernek több köze lehet a dologhoz mint Sárközinek. :-) Ha jól emlékszem az eredeti gyári is Champion volt amit 60-nál cseréltem. Szóval szerintem emiatt sem jelenthetjük már ki kategorikusan, hogy gáyri = Bosch. Valamiért a szerelőnek is Bosch volt beégve a memóriájába. Szerinte a Champion gyenge minőség. Annyi különbség van a 2 szett Champion  közt, hogy a régebbieknek bordázott a porcelán felső része. Úgy tűnik, már a Chamion is máshol gyártat időközben.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

7 perce, quad405 írta:

Úgy tűnik, már a Chamion is máshol gyártat időközben.

A mashol gyartatas ma mar teljesen termeszetes, es a vegfelhasznalo szempontjabol elvileg semmi jelentosege nincs. Hogy mast ne mondjak, az Audi es a Mercedes is gyartat Magyarorszagon...

A kerdes az, milyen alapanyagokbol, milyen tervek alapjan, milyen technolgiaval, milyen technologiai fegyelem es minosegellenorzes mellett tortenik a gyartas, ehhez pedig a foldrajzi helynek, vagy a melosok nemzetisegenek sincs koze.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csaba66 írta:

Ha ugy vesszuk, opeles korokben az Opelnek sincs jo hire, legalabbis pl. a gyari olajat nagy lelkesedessel szidjak sokan.


 

Kérdés,hogy mi az ,ami gyári Opel olaj?A GM ugyebár nem olajfeldolgozó,így saját olaja nincs és nem is volt soha.A 2000-es évek első felében a gyári beszállító az Elf (francia) cég volt,amivel nem volt általában gond minőség terén.Később viszont a Total (szintén francia) lett a beszállító....na itt már kezdtek elszaporodni a problémák elég rendesen (van pár autószerelő ismerősöm,plusz saját Opel-es tapasztalat).2010 óta már nem tudom,hogy ki a gyár beszállítója (ekkor untam meg az egyre gyatrább minőséget és váltottam Motul olajra).

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, rotel írta:

Kérdés,hogy mi az ,ami gyári Opel olaj?A GM ugyebár nem olajfeldolgozó,így saját olaja nincs és nem is volt soha.A 2000-es évek első felében a gyári beszállító az Elf (francia) cég volt,amivel nem volt általában gond minőség terén.Később viszont a Total (szintén francia) lett a beszállító....na itt már kezdtek elszaporodni a problémák elég rendesen (van pár autószerelő ismerősöm,plusz saját Opel-es tapasztalat).2010 óta már nem tudom,hogy ki a gyár beszállítója (ekkor untam meg az egyre gyatrább minőséget és váltottam Motul olajra).

Szinte mindenrol el lehet mondani, hogy beszallitotol veszik... Attol valik valami Opel alkatressze, hogy a beszallito teljesiti az eloirt kovetelmenyeket, minoseget, stb. Ugyanarra az alkatreszre pedig tobb beszallito is kell, mert egy adott ceggel tortenhet barmi, ezzel nem lehet kockaztatni a teljes gyartast.

Vagyis az, hogy valamibol a "gyari" x markaju, mindig ugy ertendo, hogy x is a beszallitok kozott van, de egyaltalan nem kizarolagos. Az mar csak hab a tortan, hogy adott esetben egy beszallito is lehet, hogy eppen mashonnan veszi keszen az alkatreszt, de a nevet adja hozza, garantalja a minoseget, stb.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, rotel írta:

Kérdés,hogy mi az ,ami gyári Opel olaj?A GM ugyebár nem olajfeldolgozó,így saját olaja nincs és nem is volt soha.A 2000-es évek első felében a gyári beszállító az Elf (francia) cég volt,amivel nem volt általában gond minőség terén.Később viszont a Total (szintén francia) lett a beszállító....na itt már kezdtek elszaporodni a problémák elég rendesen (van pár autószerelő ismerősöm,plusz saját Opel-es tapasztalat).2010 óta már nem tudom,hogy ki a gyár beszállítója (ekkor untam meg az egyre gyatrább minőséget és váltottam Motul olajra).

 

Utoljára márkaszervizben a Castrolt emlegették gyári olajként. Bár azt, hogy mitől gyatrább minőségű a gyári olaj, mint a szép színes címkés, hangzatos és drága társaik,  még soha senki sem támasztotta alá mérésekkel. Szerinted a gyatra minőség nem volna jó ok a konkurenciának egy gyors és végzetes támadásra? Ráadásul sokba nem is kerül egy független teszt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 04. at 13:45, Astra555 írta:

Utoljára márkaszervizben a Castrolt emlegették gyári olajként. Bár azt, hogy mitől gyatrább minőségű a gyári olaj, mint a szép színes címkés, hangzatos és drága társaik,  még soha senki sem támasztotta alá mérésekkel. Szerinted a gyatra minőség nem volna jó ok a konkurenciának egy gyors és végzetes támadásra? Ráadásul sokba nem is kerül egy független teszt.

A Castrol akár még jó is lehet,feltéve,hogy nem hamis.De sajnos ennek az olajnak a vásárlása már hivatalos helyeken is rizikós.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 04. at 7:52, csaba66 írta:

Szinte mindenrol el lehet mondani, hogy beszallitotol veszik... Attol valik valami Opel alkatressze, hogy a beszallito teljesiti az eloirt kovetelmenyeket, minoseget, stb. Ugyanarra az alkatreszre pedig tobb beszallito is kell, mert egy adott ceggel tortenhet barmi, ezzel nem lehet kockaztatni a teljes gyartast.

Vagyis az, hogy valamibol a "gyari" x markaju, mindig ugy ertendo, hogy x is a beszallitok kozott van, de egyaltalan nem kizarolagos. Az mar csak hab a tortan, hogy adott esetben egy beszallito is lehet, hogy eppen mashonnan veszi keszen az alkatreszt, de a nevet adja hozza, garantalja a minoseget, stb.

Én a magam részéről soha többet nem veszek GM olajat,ha teljesíti a gyár által előírt követelményeket,ha nem.Nekem (meg sok-sok márkatársnak) épp elég volt a saját negatív tapasztalat a gyatra minőségű olajtól.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, rotel írta:

A Castrol akár még jó is lehet,feltéve,hogy nem hamis.De sajnos ennek az olajnak a vásárlása már hivatalos helyeken is rizikós.

Ujabb erv a gyari olaj mellett, amit az ara miatt nem annyira erdemes hamisitani, meg ugye minek "jobbat" venni, ha ugyis Castrol? :) 

Persze azt sem lehet elegszer leirni, hogy egyreszt nincs semmilyen biztos informacionk a szallitorol, masreszt nem csak egy szallito van...

 

2 perce, rotel írta:

Én a magam részéről soha többet nem veszek GM olajat,ha teljesíti a gyár által előírt követelményeket,ha nem.Nekem (meg sok-sok márkatársnak) épp elég volt a saját negatív tapasztalat a gyatra minőségű olajtól.

Ahogy jonak latod... De ha Castrolt venni "hivatalos" helyen is rizikos, akkor mi a teendo? 

Amugy en tudom: villanyauto :) 

Egyebkent ha ennyire nem tudsz bizni a gyar olajaban, akkor az autoiktol miert nem megy el a bizalmad? 

Link to comment
Megosztás:

50 minutes ago, rotel said:

Én a magam részéről soha többet nem veszek GM olajat,ha teljesíti a gyár által előírt követelményeket,ha nem.Nekem (meg sok-sok márkatársnak) épp elég volt a saját negatív tapasztalat a gyatra minőségű olajtól.

Milyen negatív tapasztalat van általában és neked mi volt konkrétan?

 

56 minutes ago, rotel said:

A Castrol akár még jó is lehet,feltéve,hogy nem hamis.De sajnos ennek az olajnak a vásárlása már hivatalos helyeken is rizikós.

A castrolmintabolt.hu-n is rizikós?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, quad405 írta:

Milyen negatív tapasztalat van általában és neked mi volt konkrétan?

 

A castrolmintabolt.hu-n is rizikós?

Az előző autóm egy 2000-es évjáratú B Corsa volt X12XE motorral szerelve (ez ugye a 16 szelepes).11 hónaposan vettem 8500 km-rel a motorjában a Maxabónál tip-top állapotban.A motorba minden év vagy 10 ezer km után rendszeres volt az olajcsere (természetesen GM olaj ment bele).Kb.5-6 éves koráig nem is volt semmi gond .Nem volt hangja indítás után a hidrotőkéknek,az olajfogyasztás rendben volt (nem kellett az intervallumok között rátöltögetni semmit).Ezután kezdődtek a gondok (megjelentek az előzőleg említett tünetek) a motorral és nem tudtam mire vélni.Évi 10-12 ezer km-t tettem az autóba szinte végig,míg nálam volt.2 ilyen olajcserém volt és ekkor váltottam Castrol olajra (a szerelőm is javasolta).Láss csodát,minden helyreállt az olaj váltása után.Na ekkor mondtam én azt,hogy GM olajat többet soha!

A hamisításokról elég sok cikk jelent meg a neten,bőven találsz olvasnivalót.Az ember már nem tudja kiben bízhat.Én azért használok Motul-t,mert egyrészt prémium minőség (az XER motoros Astrám is nagyon kényes az olajra a változó szelepvezérlés miatt),másrészt még erről nem hallottam,hogy hamisítanák (egyelőre).

Link to comment
Megosztás:

8 perce, csaba66 írta:

Boncolgatni nem kell, eleg, ha pelda gyanant felsorolsz nehany olyan alkatreszt, amelyeket nem beszallitotol rendelnek :)

Ez már nem igazán ennek a topiknak a témája,továbbá végeláthatatlan (és felesleges) adok-kapokba nem megyek bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, rotel írta:

Ez már nem igazán ennek a topiknak a témája,továbbá végeláthatatlan (és felesleges) adok-kapokba nem megyek bele.

Kesz szerencse. hogy ilyen bolcs es visszafogott resztvevok is vannak itt, akiktol mindig lehet tanulni :)

Ha jol ertem, akkor most eppen azt tanulhattam, hogy magat az autot a GM gyartja, igy annak a minosegere tud ugyelni, ellentetben a beszallito(k)tol rendelt olajjal, ahol siman at tudjak verni szegeny GM-et, es valami hasznalhatatlan lottyot soznak ra. 

Nehez am az autogyarak sorsa; kesz mazli, hogy az egyszeru felhasznalok is siman meg tudnak oldani olyan egyszeru dolgokat, amiket ok nem :) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy égető problémámra. 

2016 októberben még melegebb idők voltak vettem egy Zafira B-t motorkód: Z16XER minden rendben volt, de ahogy jöttek a hidegebb reggelek előjött egy olyan probléma, hogy az autó lefulladt. Pontosabban amikor hidegen beindítom alapjárattal minden rendben elindulok megyek vele kb. 300-500m-t addig semmi gond, aztán lassításkor kuplung benyomásakor szépen visszaáll alapjárati fordulatra, de kb. 500m-t követően az autó kuplung benyomása esetén lefullad, van, hogy sikerül megmenteni, de menet közben gázadásra nem akar gyorsulni, még meg is torpan.Ha gurul még az autó és kuplung benyomásra lefullad a kuplung felengedését követően egy rándulással újraindul. Ez a probléma tart kb. 5 percig, addigra annyira felmelegszik az autó, hogy jó lesz és mint ha mi se történt volna, ez amikor már reggel 15-18 fokok vannak teljesen megszünik, de jött a 2017 ősz és ismét előjött a probléma. Szerintetek mi lehet az oka?

Mindkét főmérséklet senzort kicseréltem, injektorokat kiszerelt állapotban kitisztíttatam, első lambdaszonda cserélve, beszívott levegő hőmérséklet jeladó cserélve lett. 

Tavaly benzinpumpa is lett cserélve.

Fals levegőt miatt több szerelő is megnézte, de nem szív.

Most volt fojtószelep tisztításon, de feleségem szerint még rosszabb lett a helyzet(állítása szerint).   

A fogyasztásom biztosan több mint amennyi normális lenne. 

Valami a szerelők és szerintem is az benzin- levegő keverékben lehet probléma.

Ami a legfontosabb, hogy semmi hiba üzenet nem jelentkezik!

A fojtószelepen lévő szelepállás érzékelő ha rossz azt honnan tudhatom.

Ami fontos még, hogy korábban gáz volt az autóban amit már megvétel előtt ki lett szerelve.

Egyik ötletem az volt, hogy a gáz miatt valamit állítottak esetlegesen az üzemanyag-levegő keverés arányon, de ezt nem tudom, hogy hogy lehetne, illetve esetleg az ECU-ban?

Szóval várom az észrevételeket, tapasztalatokat, megoldásokat!  

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
53 minutes ago, kisp113 said:

Valaki fel tudna okositani hogy a Z16XEP termosztátjában mi a fenének kell elektromos fűtés?

Azzal "kényszeríti" nyitásra a motorvezérlő ha a szükség úgy kívánja (pl. hirtelen nagy terhelés), megelőzve ezzel a túlmelegedést. Küldött itt a fórumon valaki egy jó kis leírást. abban ecseteli a gyártó, hogy miért is jó ez nekünk felhasználóknak. Valami olyasmi rémlik, hogy a jó hatásfok és kis szennyezőanyag kibocsátás érdekében, magas a modern motorok üzemi hőmérséklete. Nekem az jött le, hogy eleve a határon mozog ez a hőmérséklet és egy hirtelen terhelésnél, nem lehet már a lassú termosztátra bízni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Azzal "kényszeríti" nyitásra a motorvezérlő ha a szükség úgy kívánja (pl. hirtelen nagy terhelés), megelőzve ezzel a túlmelegedést. Küldött itt a fórumon valaki egy jó kis leírást. abban ecseteli a gyártó, hogy miért is jó ez nekünk felhasználóknak. Valami olyasmi rémlik, hogy a jó hatásfok és kis szennyezőanyag kibocsátás érdekében, magas a modern motorok üzemi hőmérséklete. Nekem az jött le, hogy eleve a határon mozog ez a hőmérséklet és egy hirtelen terhelésnél, nem lehet már a lassú termosztátra bízni a dolgokat.

Köszönöm én is erre gondoltam mint egyetlen logikus magyarázat. Csak a tűzijáték hiányzik padlógázon, ami ezt a nagy elővigyázatosságot indokolná! :)

Az apropója a témának hogy előugrott a villáskulcs, pedálteszt 111606 - termosztát hibát mutat. ELM327-tel nézve a hőmérséklet nagyon hamar (5-6 fokos garázsból indulva 1km-en belül) eléri a 70-75 fokot, de onnan aztán nem nagyon akar feljebb mászni. 

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.