Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 1,6-os 2 éves Astrám. Kötelező szervizre vittem ahol kiderült, hogy a szelepfedél alól olajszivárgás van. A motor elülső részén a motorburkolaton és a szelepfedél illeszkedésénél végig kevés olajszennyeződés van. A szerviz szerint a motor oldalsó részén valamilyen szelepek miatt nem síkban van a tömítés és ezért ott néha elenged. Eddig egy ilyen esetük volt. A dologhoz hozzá tartozik, hogy a probléma elött autópályán több száz km-en át tartósan 130 Km/h-val mantem, egyébként csak országúton használtam az autót. Az autó még éppen garanciális. Jövő héten viszem a kocsit a javításra.

Ti már hallottatok ilyen esetről? 21000 Km van az autóban, Mantec tanácsára mindig Mobil 1 ESP 0w40 olajat kapott, gyári szűrővel. Mire kell figyelni a szelepfedél tömítés cseréjekor? Szükséges utána rögtön olajat cserélni? Ezt megkérdeztem a szerelőtől is, mondván akkor halasszuk az olajcserét is egy hétig, ne kelljen kétszer, de azt mondták, hogy nem szükséges...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6-os 2 éves Astrám. Kötelező szervizre vittem ahol kiderült, hogy a szelepfedél alól olajszivárgás van. A motor elülső részén a motorburkolaton és a szelepfedél illeszkedésénél végig kevés olajszennyeződés van. A szerviz szerint a motor oldalsó részén valamilyen szelepek miatt nem síkban van a tömítés és ezért ott néha elenged. Eddig egy ilyen esetük volt. A dologhoz hozzá tartozik, hogy a probléma elött autópályán több száz km-en át tartósan 130 Km/h-val mantem, egyébként csak országúton használtam az autót. Az autó még éppen garanciális. Jövő héten viszem a kocsit a javításra.

Ti már hallottatok ilyen esetről? 21000 Km van az autóban, Mantec tanácsára mindig Mobil 1 ESP 0w40 olajat kapott, gyári szűrővel. Mire kell figyelni a szelepfedél tömítés cseréjekor? Szükséges utána rögtön olajat cserélni? Ezt megkérdeztem a szerelőtől is, mondván akkor halasszuk az olajcserét is egy hétig, ne kelljen kétszer, de azt mondták, hogy nem szükséges...

Nincs köze az olajcserének hozzá, egy csepp olaj sem fog hiányozni belőle, mivel a hengerfejben csak járó motor esetén van olaj, ilyenkor nem igazán van bent, csak amennyi fent maradt, de a szelepfedél levételekor az sem folyik ki.

Ki kell cserélni a tömítést és kész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2004-es Astrám van, tavaly novemberben vettem kifogástalan állapotban. Az utóbbi időben egy enyhe ciripelő hang hallatszik a motor járása közben, akár üresben van, akár 1-ben elindulás előtt. Gázadás hatására eltűnik a hang, és ami fura, hogy nem a motorból jön, hanem sokkal inkább az autó alja felől, onnan is középtájt. Aláfeküdni még nem volt időm. Annyi infó még, hogy az alja kicsit már rozsdás, lehet ezzel összefüggésben? Az igazi hideg és tél előtt érik az aljának a lekezelése korrózióvédelmileg.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2004-es Astrám van, tavaly novemberben vettem kifogástalan állapotban. Az utóbbi időben egy enyhe ciripelő hang hallatszik a motor járása közben, akár üresben van, akár 1-ben elindulás előtt. Gázadás hatására eltűnik a hang, és ami fura, hogy nem a motorból jön, hanem sokkal inkább az autó alja felől, onnan is középtájt. Aláfeküdni még nem volt időm. Annyi infó még, hogy az alja kicsit már rozsdás, lehet ezzel összefüggésben? Az igazi hideg és tél előtt érik az aljának a lekezelése korrózióvédelmileg.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ha gázadásra megszűnik, akkor talán a kipufogórendszerrel lehet valami. Érdemes végignézni, hátha valamelyik rögzítéssel van valami gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

egy f astra 1.4 16v x14xe nem indul, szivattyú nyomja a benzint, szikra van, jeladók jók(cserélve, lila relé cserélve)

Tünetek padlógázon mintha el akarna indulni, mintha csak két henger, vagy egy menne, gyújtáskapcsolót elengedem kb egy másodpercig megy és leáll(de nem normálisan jár,csak hörög)

Lehetséges hogy gyenge a szikra, de az egész trafót cseréltem, meg gyertyákat is, és így is ugyanolyan erőtlen a fénye, mi okozhatja a hibát??

v.kinek v.mi ötlete esetleg???

Link to comment
Megosztás:

űdv opel-os kolégák!!!! nem régiben vettem en is egy h astrat Z14XEP és lenne egy olyan problémám h a bénzin mutató és a fedélzeti számitogép 2 külőn értékett mutatt a fedélzeti számitógép szerint még megtehetek 20km de a benzin mutató szerint többett lehett meg tenni és a benzin mutató égő sem világitt sárgán nem is gyulad ki erre kérnék segitségett ha lehetséges....előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

űdv opel-os kolégák!!!! nem régiben vettem en is egy h astrat Z14XEP és lenne egy olyan problémám h a bénzin mutató és a fedélzeti számitogép 2 külőn értékett mutatt a fedélzeti számitógép szerint még megtehetek 20km de a benzin mutató szerint többett lehett meg tenni és a benzin mutató égő sem világitt sárgán nem is gyulad ki erre kérnék segitségett ha lehetséges....előre is köszönöm!!!

Szia!

A mutató a tankban lévő benzinmennyiséget mutatja, a BC pedig az átlagfogyasztás alapján megtehető km-t (két külön dolog). Nullázd le tankoláskor a BC-t, akkor nagyjából pontosan fogja mutatni a hátralévő km-t. Ez attól is függ, mennyire pontos, számolj utána, hogy egyezik- e az átlagfogyasztás. Benzinesnél ez általában jó szokott lenni, a dízel másképpen kalkulál.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A mutató a tankban lévő benzinmennyiséget mutatja, a BC pedig az átlagfogyasztás alapján megtehető km-t (két külön dolog). Nullázd le tankoláskor a BC-t, akkor nagyjából pontosan fogja mutatni a hátralévő km-t. Ez attól is függ, mennyire pontos, számolj utána, hogy egyezik- e az átlagfogyasztás. Benzinesnél ez általában jó szokott lenni, a dízel másképpen kalkulál.

értem és köszönöm de még egy annyit hogyan kell le nullázni a bc-t?

Link to comment
Megosztás:

űdv opel-os kolégák!!!! nem régiben vettem en is egy h astrat Z14XEP és lenne egy olyan problémám h a bénzin mutató és a fedélzeti számitogép 2 külőn értékett mutatt a fedélzeti számitógép szerint még megtehetek 20km de a benzin mutató szerint többett lehett meg tenni és a benzin mutató égő sem világitt sárgán nem is gyulad ki erre kérnék segitségett ha lehetséges....előre is köszönöm!!!

Szia!

A BC adatokat a vezetési stílus, a forgalmi helyzet is befolyásolja. Például, ha negyed körül van a tank és egyhelyben állsz, klímázol vagy fűtesz - alapjáraton ketyeg - akkor a megtehető km -ek száma akár 100km alá is csökkenhet. Illetve, ha "megcipőzöd" akkor is tud extrém adatokak kiírni. :-)

Nekem az a tapasztalatom, hogy az Opel BC igen érzékeny a változásokra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt tudom, Z16XEP motornál 150.000 km után kell cserélni a vezérműszíjat, ami nálam épp esedékes. Amikor néztem csergőnél árat készletre, azt írták, hogy ennél a típusnál nem kell vízpumpát cserélni vele és nem is írtak árat hozzá. Bővebb infó itt: http://www.csergoe.hu/akciok/120-opel-vezerles-akcio-2

Lehet ennek hinni szerintetek? Én eddig úgy tudtam minden autónál szokás vízpumpát cserélni a vezérléssel.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt tudom, Z16XEP motornál 150.000 km után kell cserélni a vezérműszíjat, ami nálam épp esedékes. Amikor néztem csergőnél árat készletre, azt írták, hogy ennél a típusnál nem kell vízpumpát cserélni vele és nem is írtak árat hozzá. Bővebb infó itt: http://www.csergoe.hu/akciok/120-opel-vezerles-akcio-2

Lehet ennek hinni szerintetek? Én eddig úgy tudtam minden autónál szokás vízpumpát cserélni a vezérléssel.

Köszi!

Azért, mert itt a vízpumpa nem a vezérléskörön van, hanem a hosszbordás szíj hajtja. Cserélni csak probléma esetén szokták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt tudom, Z16XEP motornál 150.000 km után kell cserélni a vezérműszíjat, ami nálam épp esedékes. Amikor néztem csergőnél árat készletre, azt írták, hogy ennél a típusnál nem kell vízpumpát cserélni vele és nem is írtak árat hozzá. Bővebb infó itt: http://www.csergoe.hu/akciok/120-opel-vezerles-akcio-2

Lehet ennek hinni szerintetek? Én eddig úgy tudtam minden autónál szokás vízpumpát cserélni a vezérléssel.

Köszi!

Csao! Nemrég cseréltem vezérlést, z16xep 120.000km kell Én úgy tudom!

Nekem 140.000km lett lecserélve. A vízpumpa nincs a vezérlés körbe, hanem a hosszbordás szíj hajtja meg. Ha nem csörög, nem folyik ne cseréld.

SKF vezérlés szettet vettem a B...DI autó-nál kedvezményemmel 26.900 Ft volt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Egy nagyon átfogó, és tudom nem egyszerű kérdésem van:
1 évvel ezelőtti motorolaj cserénél, a nívó pálcán mutatott "max" jelzésig volt töltve (Mobil 1 ESP 0W-40) a kocsi motorja, folyamatos ellenőrzés mellett láttam (nem töltöttem újra), hogy fogy belőle, és mára elért a csere periódus, és pont a "min" szint felett van 1 picivel.
Az autó nem füstöl, nem csörög, szervizelt, igényes autó. A motorolaj beöntő sapkát sűrűn törölgetni kellett, mert olajos volt, de ennyit nem verhetett ki, vagy igen? :(

Z14XEP motor 180 ezer km-el.
Bármi féle tipp?

Link to comment
Megosztás:

Azért, mert itt a vízpumpa nem a vezérléskörön van, hanem a hosszbordás szíj hajtja. Cserélni csak probléma esetén szokták.

Csao! Nemrég cseréltem vezérlést, z16xep 120.000km kell Én úgy tudom!

Nekem 140.000km lett lecserélve. A vízpumpa nincs a vezérlés körbe, hanem a hosszbordás szíj hajtja meg. Ha nem csörög, nem folyik ne cseréld.

SKF vezérlés szettet vettem a B...DI autó-nál kedvezményemmel 26.900 Ft volt!

Köszi a válaszokat, ma is tanultam valamit! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon átfogó, és tudom nem egyszerű kérdésem van:

1 évvel ezelőtti motorolaj cserénél, a nívó pálcán mutatott "max" jelzésig volt töltve (Mobil 1 ESP 0W-40) a kocsi motorja, folyamatos ellenőrzés mellett láttam (nem töltöttem újra), hogy fogy belőle, és mára elért a csere periódus, és pont a "min" szint felett van 1 picivel.

Az autó nem füstöl, nem csörög, szervizelt, igényes autó. A motorolaj beöntő sapkát sűrűn törölgetni kellett, mert olajos volt, de ennyit nem verhetett ki, vagy igen? :(

Z14XEP motor 180 ezer km-el.

Bármi féle tipp?

T.beny158 én nekkem is ijen autom van Z14XEP és én is már olaj csere ota le nyomtam pár 1000-km de én nem vettem észre h fogyna az olajból az én tippem a következő...szerintem vagyis hallotam már sok beszédett és ojanokatt is h az ecotec motroknál ez meg engedett h fogyaszon cserétől cseréjig valamenyi olajatt de én szerintem ezzek a tipusu autok nem fogyasztanak csak abba az esetbe ha nem kellő képpen vannak kezelve,vagyis hideg inditás utan várni pár percett nem pörgetni errőst a motort meg ijenek remélem tudtam segiteni legaláb is egy probátt meg ér szerintem údv.bia

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha ennyi olajat fogyaszt csak az boven belefer. Bar nem írtad, hogy mennyi km mentel az 1ev alatt.

Bocs, teljesen igazad van! ~8 ezer km ment bele

(fateromnak is ugyanilyen tipusú motor van a G-s Astrájában és ott nincs egy cseppnyi olajveszteség sem :S Komolyan nem kell ezen aggódni akkor ?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,6-os Astra H elinduláskor olyan mint ha le akarna fulladni. Ha adok egy kis gázt, akkor egy pillanatnyi

felpörgés után visszaesik a fordulatszám alapjáratra. Mitől van ez?

Mindíg tanuló vezető módban indulok, egy kicsit túlpörgetem, mert különben rángat.

András

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.