Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok!

A pollenszűrőt szeretnék holnap cserélni. Milyen fajta csavar van a takaró fedélen, mivel tudnám kicsavarni? Speciális kulcs kell hozzá vagy sima villáskulcs is elég?

Előre is köszi.

Én 5-ös vagy 6-os hatlapfejűre emlékszem. A méretben nem vagyok biztos, de a torx készlet a dobozban maradt az tuti.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A pollenszűrőt szeretnék holnap cserélni. Milyen fajta csavar van a takaró fedélen, mivel tudnám kicsavarni? Speciális kulcs kell hozzá vagy sima villáskulcs is elég?

Előre is köszi.

Spéci annyiban kell, hogy 5,5-ös jó hozzá. A 6-os nagy, az 5-ös kicsi. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha minden igaz (ma derül ki), gyújtótrafót kell cserélnem a kocsiban. A Unixtól fogom megrendelni, mert szerencsére onnan tudok kedvezménnyel, viszont nem tudom, mi alapján válasszak, mert elég nagy a kínálat. Tudnátok esetleg segíteni? A kocsi Z16XEP.

Ezek a lehetőségek vannak:

Beru - 77e

Bremi - 45e

Eps-facet - 46e

Hans-Pries - 64e

Hüco - 58e

Magneti - 72e

Meat&Doria - 54e/41e

Meyle - 71e

Mobiletron - 41e

Ngk - 75e

Swag/Febi - 81e

Tesla - 59e

Valeo - 67e

Előre is köszönöm szépen!

Módosítva : Vertigo
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha minden igaz (ma derül ki), gyújtótrafót kell cserélnem a kocsiban. A Unixtól fogom megrendelni, mert szerencsére onnan tudok kedvezménnyel, viszont nem tudom, mi alapján válasszak, mert elég nagy a kínálat. Tudnátok esetleg segíteni? A kocsi Z16XEP.

Ezek a lehetőségek vannak:

Beru - 77e

Bremi - 45e

Eps-facet - 46e

Hans-Pries - 64e

Hüco - 58e

Magneti - 72e

Meat&Doria - 54e/41e

Meyle - 71e

Mobiletron - 41e

Ngk - 75e

Swag/Febi - 81e

Tesla - 59e

Valeo - 67e

Előre is köszönöm szépen!

NGK vagy Valeo az én javaslatom.

Ezek már a kedvezményes árak?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Megkérdezhetem, hogy milyen indíttatásból javasolod pont ezt a kettőt? Személyes tapasztalat, vagy az áruk?

Ezek a bolti listaárak, ebből jön majd még le a kedvezmény.

Az NGK gyertyák minősége miatt bízom a trafójukban is. Feltéve, hogy Made in Japan és nem Made in France.

A Valeoban pedig a magyar gyártás miatt bízom. Egyébként a Renault Meganoknak van egy típushibája, a szürke kupakos gyári gyújtótrafók szigetelése átég, a Renault fórumos guruk egyértelmű javaslata zöld kupakos Valeo trafóra csere. A Meganeban egyesével lehet a trafókat cserélni, de javasolt az összeset egyszerre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1,6 benzines, Z16XEP

Végig olvastam a fórumot a 301,302,303,304,314 hibakódokkal kapcsolatban és láttam, hogy van aki a hengerfej felújítást elvégezte. Viszont írtátok hogy ez a hiba kormolódástól a városi közlekedés alacsony fordulaton történő váltásától és az elégtelen égésből adódhat. A kérdésem az ha a szelepszárszimering és a hengerfej felújítást elvégeztetem utána mennyi ideig lesz ismét jó az autó? Én sokat használom vároban, akkor ez időszakonként újra előjöhet?

És még valami, Opel Lukács Csopakon van valakinek tapasztalata, szervízelés terén?

Jó utat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1,6 benzines, Z16XEP

Végig olvastam a fórumot a 301,302,303,304,314 hibakódokkal kapcsolatban és láttam, hogy van aki a hengerfej felújítást elvégezte. Viszont írtátok hogy ez a hiba kormolódástól a városi közlekedés alacsony fordulaton történő váltásától és az elégtelen égésből adódhat. A kérdésem az ha a szelepszárszimering és a hengerfej felújítást elvégeztetem utána mennyi ideig lesz ismét jó az autó? Én sokat használom vároban, akkor ez időszakonként újra előjöhet?

És még valami, Opel Lukács Csopakon van valakinek tapasztalata, szervízelés terén?

Jó utat mindenkinek!

Úhhh....oda ne vidd! Kontár levevős banda!

Vidd be Veszprémbe, én mindig oda viszem, jók a tapasztalataim.....Jó ez a hely, bár komoly munkát nem végeztettem velük....de a csopaki az szar....egy tempomat kar cserére alapból azt mondták: "megcsinálják, de nem biztos, hogy sikerülni fog...." persze a pesót elkérték volna....a rezsi óra díjat is minden megkezdett órára számolják, Veszprémben a ráfordított időt fizeted ki....ha csak 1,5 óra, akkor annyit....

De ez miatt oda sem ajánlom, vidd el Pestre Novoth Tiborhoz....én ott csináltattam a motorfelújítást, megérte oda vinni....

:)

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Én nézegettem a csöveket,de nem tudom melyik az a cső-MELYIK RÉSZÉN TALÁLOM A MOTORNAK?

Üdv hacsinzon

Ez egy ujnyi vastag fekete gégecső a pillangószelep és a szelepfedél között, kb 20 cm hosszú, elég jól látható és hozzáférhető. Ha valóban onnan jön a sípoló hang, akkor hang alapján is megtalálható..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.Teljessen új vagyok, mint opelos is, meg itt is. Egy 14XEP-nek lettem a tulajdonosa kényszerűségből (volt egy totálkáros balesetem) de idő közben megszerettem,szegénykémnek elégé hányatott előélete lehetet kicsit rendbe kell szednem.

Rengeteg kérdésem lenne de nem akarok tolakodó lenni. Máshova nem tudok fordulni nincs szerelő ismeretségem.

Kettőt szeretnék kezdetnek kérdezni.

1: Milyen olajat szeret ez a fajta motor , amitől szép csendes stb, gondolok itt márkára viszkozitásra.

2: Van ez a motorból jövő pár másodperces zörgés hideg indításkor amíg oda nem ér az olaj ( olvastam hogy sok opelnél van ilyen ) ez hosszú távon okoz valami károsodást vagy ez ilyen azt kész ?

Előre is köszi.

És előre is elnézést a majdani sok kérdésért.

Üdv Boogie

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Milyen vezérműszíj készletet ajánlanátok 1,6 xer astrához?

Contitech, Ruville, Gates, Dayco, Ina vagy Skf?

52000 körül említette az Opel szalon szervíz 4+ keretében anyaggal munkadíjjal.Gondolom az gyári anyagokkal értendő,garanciával.igaz a vízpumpa nincs benne az árban ,de ahogy nézem cromax-os árakat nagy eltérés nincs

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

T Boogie77!

"... 1: Milyen olajat ..."

Az aktuális gyártóművi olajkövetelmény nem márka, és nem viszkozitás, hanem a GM dexos2 elfogadás megléte.

GM dexos2 jóváhagyással rendelkező - Mo-on kapható - motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W-30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

"... zörgés ..."

Ha csak indításkör zörög nincs teendő.

Ha majd később is, akkor vezérlés csere a feladat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2005-ös H Astrám is, 1,6 Twinport.

Érdekes jelenséget produkál, és a szerviz is tanácstalan.

Hetente, úgy 100-150 km megtétele után kigyullad a motorellenőrző lámpa.

Utána megy mint az ördög, és nem fogyaszt sokat.

Mindig ugyan azt a három hibakódot hozza:

Egyes hengersor kettes érzékelő nyitott,

Egyes hengersor kettes érzékelő túlfeszültség,

Hátsó elektromos központ nem kommunikál.

Eddig cseréltem benne egy katalizátor utáni lambdaszondát, és volt szoftverfrissítés is.

Az autó kézi váltós, sport gombos.

És ami érdekes, nehezen indul.

Tekerni kell vagy 8-at, mire beindul.

Más hiba nem olvasható ki.

Valami tipp esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.