Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

És hibajelenséged nincs?

Nekem eleinte csak hidegindításkor kerregett 2-3 mp-ig, majd ("jótanácsra") kivettem a vezérlésállító mágnesszelepről a szűrőket, és utána lett hibakódom. Na meg egyenetlen lett az alapjárat és erőtlen a motor.

Néha szokott indítàsnál kattogni párat,de azt se mindig és azt még jóval a hibakódok előtt kezdte szerintem 3-4 évesen,most 8 éves.a hibakód meg kb két éve jön elő,de el szokott múlni,majd egy két három hónap és előjön egy időre.....

és 1463.nemrég néztem

Más panaszom nincs

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Néha szokott indítàsnál kattogni párat,de azt se mindig és azt még jóval a hibakódok előtt kezdte szerintem 3-4 évesen,most 8 éves.a hibakód meg kb két éve jön elő,de el szokott múlni,majd egy két három hónap és előjön egy időre.....

és 1463.nemrég néztem

Más panaszom nincs

És ilyenkor kivillan (vagy ég) a sárga hibajelzés a műszerfalon?

A hibakód szerint valamilyen vezérlés vagy vezérlésmódosító hiba Neked is. Ha évek óta csinálja, akkor nem lehet komoly, de azért lehet, hogy utána kéne járni.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Bocsi felmerült még egy kérdés.

Szeretném a hűtőfolyadékot is lecserélni, utána is olvasgattam (bár nem egy bonyolult dolog) és egy dolgot nem tudok eldönteni, mert megoszlanak az írások. Most akkor melegen kell cserélni amikor nyitva termosztát (egyébként hány foknál nyit ki ) meg minden , vagy hidegen ?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

És ilyenkor kivillan (vagy ég) a sárga hibajelzés a műszerfalon?

A hibakód szerint valamilyen vezérlés vagy vezérlésmódosító hiba Neked is. Ha évek óta csinálja, akkor nem lehet komoly, de azért lehet, hogy utána kéne járni.

Ha ráadom a gyújtást akkor világít,beindítom elalszik.mint az olaj vagy mikor melyik van soron

Amikor rádugtuk gépre nem volt hiba.ismerős meg hol ráér hol nem hogy rádugjuk és lássuk.

Link to comment
Megosztás:

Egyik is vette a fáradságot hogy levegye a szivosort és belenezzen?

Olajad nem fogyogat?

Üzemmeleg járó motornál le tudod venni az olaj betöltő sapkát?

az elsőre nem tudom a választ sajnos, az olajat folyamatosan nézegetem nem vettem észre hogy fogyna, az olaj betöltő sapkát letudtam venni.

Most mentem vele további 300 km, ment is rendesen viszont sokszor elég durva benzin szag volt az utastérben, ja és a hiba tankolás után jött elő nem sokkal, nem tudom hogy ennek mennyi köze lehet hozzá.

Link to comment
Megosztás:

az elsőre nem tudom a választ sajnos, az olajat folyamatosan nézegetem nem vettem észre hogy fogyna, az olaj betöltő sapkát letudtam venni.

Most mentem vele további 300 km, ment is rendesen viszont sokszor elég durva benzin szag volt az utastérben, ja és a hiba tankolás után jött elő nem sokkal, nem tudom hogy ennek mennyi köze lehet hozzá.

A benzinszagnak elég sok köze lehet hozzá, ezen érdemes elindulni akár!

A benzingőz csapdát (fogalmam sincs mi a magyar neve - fuel evaporator, carbon canister) és a csőrendszerét érdemes lenne végignézned.

Ha ott valami le van csúszva/lazulva vagy repedt, a motor szépen falsot szív, te meg benzingőzt!

http://www.partsbase.org/opel/astra-h-2004--7--7-21-2-fuel-evaporation-tank-z16xep-lj7-z16xe1-lj7-petrol-engines/

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kedves Opelos kollégák ! Nagy bajban vagyok és szeretném a segítségeteket kérni.

A helyzet a következő , a váltó szoknya cseréje közben sikerült eltörni a felhúzó mechanikát ( azt a fekete műanyag b....ást ) abban szeretnék segítséget kérni hogy kellene nekem egy ilyen ,vagy egy bármilyen állapotú váltó gomb amiben ez benne van. Természetesen nem várom el ingyen . Vidékről is jó , állom a postát meg mindent.

Kérem próbáljatok meg segíteni mert égen földön nem lehet kapni bontott váltó gombot .

Nem tudom az autóm rükvercbe tenni !

Ha valakinek nincs ilyen kérem adja tovább hátha másnak van.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kedves Opelos kollégák ! Nagy bajban vagyok és szeretném a segítségeteket kérni.

A helyzet a következő , a váltó szoknya cseréje közben sikerült eltörni a felhúzó mechanikát ( azt a fekete műanyag b....ást ) abban szeretnék segítséget kérni hogy kellene nekem egy ilyen ,vagy egy bármilyen állapotú váltó gomb amiben ez benne van. Természetesen nem várom el ingyen . Vidékről is jó , állom a postát meg mindent.

Kérem próbáljatok meg segíteni mert égen földön nem lehet kapni bontott váltó gombot .

Nem tudom az autóm rükvercbe tenni !

Ha valakinek nincs ilyen kérem adja tovább hátha másnak van.

Köszönöm.

Szia,

Azt tudom Neked esetleg tanácsolni,hogy a facebook-on van egy olyan csoport,hogy Opel Astra H Hungary több,mint 300 taggal.Van benne mindenféle ember.Lehet ott hamar segítségre találnál ez ügyben.(amennyiben van facebook-od).

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,mint új opelos tulaj,hogy a sokat emlegetett EGR szelepet érdemes é lekötni,kiiktatni,letiltani?

Mert levettem egyik nap a pillangó szelepet,és durva volt amit láttam!

Koksz koksz hátán! Idős,első tulajos emberé volt az autó,nem hiszem hogy hajtotta volna,ez is tett rá.

Tehát,hogyan,és érdemes "lekapcsolni" az EGR szelepet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,mint új opelos tulaj,hogy a sokat emlegetett EGR szelepet érdemes é lekötni,kiiktatni,letiltani?

Mert levettem egyik nap a pillangó szelepet,és durva volt amit láttam!

Koksz koksz hátán! Idős,első tulajos emberé volt az autó,nem hiszem hogy hajtotta volna,ez is tett rá.

Tehát,hogyan,és érdemes "lekapcsolni" az EGR szelepet?

Ha nem zavar, hogy folyamatosan ég a motorkontroll lámpa, akkor egyszerűen le lehet húzni róla a csatlakozót (én így használom)..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,mint új opelos tulaj,hogy a sokat emlegetett EGR szelepet érdemes é lekötni,kiiktatni,letiltani?

Mert levettem egyik nap a pillangó szelepet,és durva volt amit láttam!

Koksz koksz hátán! Idős,első tulajos emberé volt az autó,nem hiszem hogy hajtotta volna,ez is tett rá.

Tehát,hogyan,és érdemes "lekapcsolni" az EGR szelepet?

Miért akarod kiiktatni? Én 125 ezernél takarítottam ki, nem volt különösebben retkes. Ha kitakarítod, évekig elmegy gond nélkül. egyik cartárs most cserélt 260 ezer van az autójában. Ha ennyit kibírt, kár vele kínlódni. Egyébként le lehet falazni, de számíts rá, hogy hibának fogja venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,mint új opelos tulaj,hogy a sokat emlegetett EGR szelepet érdemes é lekötni,kiiktatni,letiltani?

Mert levettem egyik nap a pillangó szelepet,és durva volt amit láttam!

Koksz koksz hátán! Idős,első tulajos emberé volt az autó,nem hiszem hogy hajtotta volna,ez is tett rá.

Tehát,hogyan,és érdemes "lekapcsolni" az EGR szelepet?

Miért akarod kiiktatni? Én 125 ezernél takarítottam ki, nem volt különösebben retkes. Ha kitakarítod, évekig elmegy gond nélkül. egyik cartárs most cserélt 260 ezer van az autójában. Ha ennyit kibírt, kár vele kínlódni. Egyébként le lehet falazni, de számíts rá, hogy hibának fogja venni.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtógyetyával kapcsolatban lenne egy kérdésem. A motor Z16XEP. A gyertyákat cserélni kellene.

Vettem GM (Bosch) gyertyát ehhez a motorhoz (csergő). Ennek az elektródatávolsága 0,9mm.

Viszont a TIS200 azt írja, hogy 1,35mm az előírt távolság ennél a motornál. Egy 2004-es és egy 2011-es TIS-ben is megnéztem, mind a kettőben ezt írják, mint szükséges távolság (egy TIS-en belül is van eltérés, de csak, hogy egyik helyen 1,35mm van, a másik helyen pedig 1,3-1,4mm intervallum).

Ezt egy kicsit (nagyon) soknak találom. A benne lévő is ~1mm most 32ekm után, azaz berakás előtt ez is kb. 0,9mm lehetett.

Utánanézve a neten ehhez a motorhoz a kapható gyertyák 0,9-1mm-resek.

A szervíz is 0,9mm-t mond, hogy az a jó.

Viszont a neten azt olvasom (akár a totalcaron-is), hogy a nagy hézagtávolság kinyírhatja a trafót is.

Ezzel kapcsolatban valakinek van valami infó, hogy a TIS-ben miért ekkora a különbség és inkább ezt kellene mérvadónak tekinteni, hiszen ez a gyári javító/ellenőrző program.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtógyetyával kapcsolatban lenne egy kérdésem. A motor Z16XEP. A gyertyákat cserélni kellene.

Vettem GM (Bosch) gyertyát ehhez a motorhoz (csergő). Ennek az elektródatávolsága 0,9mm.

Viszont a TIS200 azt írja, hogy 1,35mm az előírt távolság ennél a motornál. Egy 2004-es és egy 2011-es TIS-ben is megnéztem, mind a kettőben ezt írják, mint szükséges távolság (egy TIS-en belül is van eltérés, de csak, hogy egyik helyen 1,35mm van, a másik helyen pedig 1,3-1,4mm intervallum).

Ezt egy kicsit (nagyon) soknak találom. A benne lévő is ~1mm most 32ekm után, azaz berakás előtt ez is kb. 0,9mm lehetett.

Utánanézve a neten ehhez a motorhoz a kapható gyertyák 0,9-1mm-resek.

A szervíz is 0,9mm-t mond, hogy az a jó.

Viszont a neten azt olvasom (akár a totalcaron-is), hogy a nagy hézagtávolság kinyírhatja a trafót is.

Ezzel kapcsolatban valakinek van valami infó, hogy a TIS-ben miért ekkora a különbség és inkább ezt kellene mérvadónak tekinteni, hiszen ez a gyári javító/ellenőrző program.

Azt hiszem megvan a válasz, hátha valaki később belefut:

Játszottam az évszámokkal a TSI-ben és 2006-tól a TIS2000 is 0,9mm-t ír.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.