Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fojtószelepház tisztítása


tgabika76

Recommended Posts

  • Első lépésként nem árt áramtalanítani
  • a légszűrőház és a fojtószelep ház közötti cső levétele. 1-1 bilincs fogja. A szenzor csatlakozóját is le kell venni. A cső aljához hozzá van pattintva 2 kisebb cső, azokat ki kell pattintani belőle mielőtt levennéd. (A vízcsöveket kombinált fogóval vettem le. Csavarsz rajta kicsit, bilincset meglazít, és már jön is. A kartergáz csővel is ez a helyzet.)

gallery_123_176_78541.jpg

gallery_123_176_31537.jpg

gallery_123_176_43947.jpg

  • Az elektromos csatlakozása a fojtószelepnek nagyon jól rajta van! Én egy szöget hajlítottam meg L alakra, a rövidebb oldalát (az volt a hegyes) laposra csiszoltam, h beférjen a csati alá, ott fogja egy fül. Kb. olyan, mint az AGR szelep esetében, csak itt nem lehet hozzáférni.

gallery_123_176_26344.jpg

  • Magát a szelepet 4 torx csavar fogja, nem voltak nagyon meghúzva. Hát igazából ennyi volt a levétel.

gallery_123_176_135128.jpg

gallery_123_176_5345.jpg

  • A tisztításhoz nitro-hígítót használtam, de nem áztattam be, hanem ecsettel, később egy régebbi fogkefével kisikáltam belőle a retket.

gallery_123_176_23218.jpg

  • Visszarakni ugyanaz, csak visszafelé!
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.