Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó tuning


voszi

Recommended Posts

Ahoj!

Ki mit tud nekem ajánlani c20xe-re autópályázáshoz? Jelenleg a gyári f20 c355 van rajta, de ez nekem nagyon rövid, 130-nál 3500-4000 körül pörög, ami nagyon sok, tekintve hogy napi 140km-t megyek pályán, illetve két három havonta van egy 1200-1300km-es köröm.

A fokozatkiosztása nagyon jó, azt nem bántanám, viszont a difi lehetne hosszabb. CSak sajnos amennyire tudom, f20ból nincs hosszabb difi. Esetleg más váltóból áttehető darab? Várom az ötleteket.

hali ha érdekel nekem van egy F18WR-em 357es difivel 130nál 3000et pörög. én pont f20at keresek ha érdekel a csere írj rám... f20 tudtomal nem kompatibilis pl f18al. mármint az áttételek, de ezt nem tudom pontossan, nekem is tervben volt egy rövid 1-2-3-4 és hosszú 5. f18wr-crből összetéve,de miután kipróbáltam egyet amiben ilyen volt le is tettem róla. városban sajna bosszantó hogy kb 1500at ejt 4ből 5be

Link to comment
Megosztás:

F23srt esetleg jo lehet hozza. nekem van egy, kolcson adom probara.

120-at megy otodikben 3000 rpm-en, 215/40R17 gumikkal. nem a leghosszabb, de azert utazora az mar elegendo.

Köszi, de nem vagyok benne biztos hogy a G Astra váltóház stimmel B Vekihez, és egyelőre csak ötletelek, amíg nem végleges a motor addig valószínűleg nem módosítok a váltón. (csak akkor raktam volna egy hosszú 5-öst, ha egyszerűen meg lehetett volna oldani)

Egyébként az 5-öse nem sokkal hosszabb, amiatt csak 2,5km/h -t nyernék a mostanihoz 5-ben 3000-nél, a 3,632-es vég miatt viszont már nem olyan rossz (12km/h). A WR 5-öse viszont a 3.947-es véggel is 20 km/h-t hoz. (A 3,632-vel 30-at :))

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de nem vagyok benne biztos hogy a G Astra váltóház stimmel B Vekihez, és egyelőre csak ötletelek, amíg nem végleges a motor addig valószínűleg nem módosítok a váltón. (csak akkor raktam volna egy hosszú 5-öst, ha egyszerűen meg lehetett volna oldani)

Egyébként az 5-öse nem sokkal hosszabb, amiatt csak 2,5km/h -t nyernék a mostanihoz 5-ben 3000-nél, a 3,632-es vég miatt viszont már nem olyan rossz (12km/h). A WR 5-öse viszont a 3.947-es véggel is 20 km/h-t hoz. (A 3,632-vel 30-at :))

hát igen, az srt nem olyan hosszú, ez tény. de most nézem, hogy z22se motorod van, ahhoz egyébként elvileg passzol a váltó. nekem van wr váltóm is, a kettőből én is agyaltam anno, hogy egyet csinálok, csak a torsen difi nem jó csak az srt-be.

add:

visszanéztem, és olyan probléma volt, hogy a z22se-ből jövő váltó valamiért nem volt teljesen oké a z20let-hez, de mintha ott is a difi okozta volna a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Diesel kocsit kellett volna vennetek, azokban jo hosszu valto van gyarilag. :)

En a hosszu 1-esen agyalok mar regota, nekem az kell mert 429C a valtom, igy csak esztergal 1-esben. Azert ha talalok normalis aron 453-ast akkor lecserelem. :)

Dieselben az 1-es is hosszú, neked is azt kellett volna venni. :P

Csak hogy érzékeltessem a probléma lényegét 55-től elviszi az 5-öst kényelmesen, 110-nél forog 3000-et és 130nál már 3500 felett, mindezt egy viszonylag nagy nyomatékú jellemzően nem városi használatra tervezett autóban. Látsz ebben valami rációt? Én csak egyet tudok, lakott területen gyakorlatilag soha nem kell váltanom, de ezt a kényelmet szívesen feláldoznám.

Link to comment
Megosztás:

hát igen, az srt nem olyan hosszú, ez tény. de most nézem, hogy z22se motorod van, ahhoz egyébként elvileg passzol a váltó. nekem van wr váltóm is, a kettőből én is agyaltam anno, hogy egyet csinálok, csak a torsen difi nem jó csak az srt-be.

add:

visszanéztem, és olyan probléma volt, hogy a z22se-ből jövő váltó valamiért nem volt teljesen oké a z20let-hez, de mintha ott is a difi okozta volna a problémát.

De a háza is? Nincsenek különböző kialakítások a különböző felfogatásokhoz?

Link to comment
Megosztás:

nem tudom már, rég volt. annyi rémlik, hogy a házban a difi megakadt valamiben, amit le kellett esztergálni, és konkrétan az a kombó (f23sr ház + srt-ből belső) egyetlen [és persze első megmoccanás :)] padlógáztól szétesett, a szinkron rommá tört, a csapágyak megmakkantak.

Link to comment
Megosztás:

olvastam anno több helyen is, hogy valakik megoldották valahogy és az f23wr váltót benzines motorhoz passzították. hirtelen ezeket leltem:

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/670067-Z20LET-Turbo-gearbox-on-a-diesel

http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?215978-z20let-with-diesel-gearbox-EPIC-WIN&s=1ad8c4fc59d7ce420ee6292c990f0aa9

mint írja a csóka, a c korzája 160-at megy 3000rpm-nél :D és ha lenne annyi ereje, kb. 270 lenne a vége.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

nem rég csatlakoztam az Opelesek táborához,és máris gondal küszködök.

c corsám easitronoc váltóval szerelet,menet közben kirakja F-et.bent marad sebességbe és megy minha mi sem történt volna.de nem tudok váltani,se üres semmi.

kódolvasás megtörtént,kód törlése után megy miegint,amig a hőfök eléri a megfelelő hőmérsékletet,aztán kezdődik előlről.

Vaklakinek van valamilyen ötelte mi lehet a baj.

Köszönöm a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem rég csatlakoztam az Opelesek táborához,és máris gondal küszködök.

c corsám easitronoc váltóval szerelet,menet közben kirakja F-et.bent marad sebességbe és megy minha mi sem történt volna.de nem tudok váltani,se üres semmi.

kódolvasás megtörtént,kód törlése után megy miegint,amig a hőfök eléri a megfelelő hőmérsékletet,aztán kezdődik előlről.

Vaklakinek van valamilyen ötelte mi lehet a baj.

Köszönöm a segitséget

A kuplungot mozgató szervómotor szokott tönkremenni, de ha az már régóta kínlódik megöli az elektronikát is. Azt a váltót smart-tal együtt fejlesztették azért drága a javítása(meg egy kalap sz*r a váltó).Egy pár helyen csinálják a többi csak találgat hogy mi lehet a baja, te meg fizetsz mint a katonatiszt. Sajna mechanikusra lecserélni nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

A kuplungot mozgató szervómotor szokott tönkremenni, de ha az már régóta kínlódik megöli az elektronikát is. Azt a váltót smart-tal együtt fejlesztették azért drága a javítása(meg egy kalap sz*r a váltó).Egy pár helyen csinálják a többi csak találgat hogy mi lehet a baja, te meg fizetsz mint a katonatiszt. Sajna mechanikusra lecserélni nem éri meg.

köszönöm a gyors válasz,még egy kérdés,melyik a kuplunk szervó?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sok értelme nincs, mert azonos az 5. áttétele mind az F16-,F18-, F20CR-nél.

Hosszú autópályázáshoz csak az F16-,F18WR lehet ideális megoldás.

Én váltóút rövidítéssel oldottam meg a problémát. A feleannyi út miatt pontosabban tudom rakosgatni a fokozatokat.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azt néztem, hogy a cr-ek ugyanazok kb, mde ez szerintem wr lesz, mert sima alap vectrából van, az viszont jóval hosszabb mint ami most van. Csak kérdés hogy belemegy e.

A váltóút már nekem is rövidített, de még mindig elég fostos. Na meg oldal irányba is kéne valamit alkotni, mert ott még olyan mint a lekvár.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azt néztem, hogy a cr-ek ugyanazok kb, mde ez szerintem wr lesz, mert sima alap vectrából van, az viszont jóval hosszabb mint ami most van. Csak kérdés hogy belemegy e.

A váltóút már nekem is rövidített, de még mindig elég fostos. Na meg oldal irányba is kéne valamit alkotni, mert ott még olyan mint a lekvár.

Már az elképzelés megvan hogy mit kellene de még nem kezdtem bele. átalakítani vw-group bowdenesre. patent váltókar+mechanika. ha lesz időm rágyúrok . Van bowdenes F17 de ritka, azt lenne a legjobb lemásolni.

Link to comment
Megosztás:

Na mondjuk engem a bowdenes váltótól a hideg ráz, nekem csak az utastérben lévő résszel van a bajom.

Én úgy tudom egyébként hogy b vecitől, g astrától már volt sok bowdenes váltó, és asszem azok közt van is olyan ami passzol a régi f-es váltókra.

Link to comment
Megosztás:

Na mondjuk engem a bowdenes váltótól a hideg ráz, nekem csak az utastérben lévő résszel van a bajom.

Én úgy tudom egyébként hogy b vecitől, g astrától már volt sok bowdenes váltó, és asszem azok közt van is olyan ami passzol a régi f-es váltókra.

Az asszonynak a Seatba olyan patika a váltásérzet, meg a váltóút is, irigy vagyok rá. Az enyémben új persely, új olaj, minden sz*r új. Kicsit szoros és mégis van holtjátéka oldalra is meg előre hátra is . Sok a kis csiklicsukli benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.