voszi

Váltó tuning

72 hozzászólás ebben a témában

Na igen. Pl Róóóbinak ott a karbis kadett E, abban még a régi fajta váltókulissza van, és az ezer éves ismeretlen állapotú f10-es váltóval is olyan pontos és vaj a váltás, hogy nem akartam elhinni. Fele annyi csukló van benne.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen, azt néztem, hogy a cr-ek ugyanazok kb, mde ez szerintem wr lesz, mert sima alap vectrából van, az viszont jóval hosszabb mint ami most van. Csak kérdés hogy belemegy e.

A váltóút már nekem is rövidített, de még mindig elég fostos. Na meg oldal irányba is kéne valamit alkotni, mert ott még olyan mint a lekvár.

Ha egybe cseréled a fokozatokat, szerintem úgyis belemegy, csak hosszúak lesznek a fokozatok a WR-nél.

Nekem short shifterrel nemcsak rövidebb lett az út, de jobban betalál a fokozatokba, lehet kikopott a kulisszádban valami.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ezaz,hogy elvileg sehol nem lóg, mikor rövidítettem, ki lett hajigálva minden ami lógott.

Pont az volna a cél, hogy hosszabb legyen, mert így most 3500-4000 körül forog autópályán, és lezabálja a fejemet. Csak az ötödiket akarom áttenni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Na igen. Pl Róóóbinak ott a karbis kadett E, abban még a régi fajta váltókulissza van, és az ezer éves ismeretlen állapotú f10-es váltóval is olyan pontos és vaj a váltás, hogy nem akartam elhinni. Fele annyi csukló van benne.

Igen arra gondoltam én is csak astránál "útban van " a tűzfal :) A régi kadetteknek tényleg patent a váltója.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ezaz,hogy elvileg sehol nem lóg, mikor rövidítettem, ki lett hajigálva minden ami lógott.

Pont az volna a cél, hogy hosszabb legyen, mert így most 3500-4000 körül forog autópályán, és lezabálja a fejemet. Csak az ötödiket akarom áttenni.

Esetleg még az lehet (ha neked is short shifter van bent), hogy nem pontosan van beállítva.

Ha a WR 5. fokozatát cseréled csak át, annyi gond lesz, hogy a 4. fokozatot kihúzatva kell váltanod 5.-be, mert nagyot esik, illetve visszaváltáskor meg nagyot ugrik majd a fordulatszám.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Beállítva jól bevan, bár nem volt egyszerű, egyszerűen olyan az egész mint mikor lekvárban kanalaz az ember.

Na igen, ezért is akartam komplett váltót cserélni, de jelenleg ez a leggyorsabb, legköltséghatékonyabb, és legkevésbé helyigényes művelet.

Ezért lenne jó egy hatos váltó, de a c20let váltóján kívül másról nem tudok ami felmegy, annak az áttételei viszont hosszúak az xe-nek, meg a váltó is dögnehéz. (jha, meg találjon az ember, és fizesse ki az árát)

Esetleg vmeik saab váltó nem passzol? :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A short sifterek jellemzője, hogy valamivel nehezebb a váltás, mint előtte, viszont sokkal rövidebb a váltási idő. Valamit valamiért. :D

Lehet költséghatékonyabb csak az 5.-t cserélni, de a 4-ből 5.-be 2-2,5e közötti fordulatot esik. Ha érdekel betehetek egy táblázatot, amin látod a fokozatokhoz tartozó fordulatszámon mennyivel megy az autó.

Az F28-as(let) váltó fokozatai 1.-5.-ig rövidebbek az F20-nál, csak a 6. hosszú benne, és minimum 15kg-l nehezebb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ha én egy f16 w394-be be akarom tenni az f18 w374 difijét, az hogy működik? Bemegy egy az egybe? Vagy van amit visz magával? (gondolok itt a tengelyből kialakított fogaskerekekere, meg ilyesmi)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ötezer font? Azt a dolgozó lány. Csak ez az egész összességében rövidebb, mint akár az f20-am. Mondjuk a simóba is csináltunk ötös váltót, akkor ezek szerint ebben sem lehetetlen a hatos. :D

Bár azt néztem, hogy a h astrából elvileg az m32-es hatos váltó felmegy az xe-re.

Ide is beteszem, ne unatkozzatok: http://napivuki.blog.hu/2015/08/13/vadasz_vadasz_358 :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az a váltó versenyzésre és/vagy gyorsulásra jó.

Nagyon rövidek a fokozatok a másodiktól. Közútra használhatatlan.

Cserébe brutálisat gyorsulhat vele az autód, csak bírd időben váltani. :icon1:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok valaki segítsen ha tudd!van egy c20ne-m egy f16 al es nagyon hosszú mit ajánlatok.corsaba van a moci és nagyon rövidet szeretnek!!!!ascona 1.6 d vagy astra 1.7 d vagy ami ezzel a motorral össze megy es kibasz.... rovid legyen előre is köszi szépen csoki

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A dízelé pont hosszú mint a busz. Cr-es váltókat keress. Pl az f20 c355 az egy elég rövid váltó, illetve lehet kettőből egyet csinálni, hogy még rövidebb legyen.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2015. 08. 24. at 21:49, reddish írta:

Az a váltó versenyzésre és/vagy gyorsulásra jó.

Nagyon rövidek a fokozatok a másodiktól. Közútra használhatatlan.

Cserébe brutálisat gyorsulhat vele az autód, csak bírd időben váltani. :icon1:

Az M32-es váltó?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem voltam mostanában fent,

Amire válaszoltam az a wegapower ebayről belinkelt váltójának szólt.

Lehet kicsit félreérthető volt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Most raktam össze egy legó váltót F18 rövid 1-2-3-4-5 3,57 es difivel ez most nagyon jó de egy még rövidebbet még csinálok az pont jó lesz szaladgálni is meg ha kell gyorsul is az autó. az ugyan ezek a rövid fokozatok lesznek+ 3,94 difi. Végre levettem az a (shit) F23 at, nehéz ha kiforgatod a motort megreccsen, nem tudom a turbósok hogy szeretik de én nagyon meggyűlöltem.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2015. 01. 16. at 12:39, TomTech írta:

Diesel kocsit kellett volna vennetek, azokban jo hosszu valto van gyarilag. :)

En a hosszu 1-esen agyalok mar regota, nekem az kell mert 429C a valtom, igy csak esztergal 1-esben. Azert ha talalok normalis aron 453-ast akkor lecserelem. :)

Opelnél sajnos nem teljesen így van. 

Nekem 2.2 Diesel A Zafirám van. 2000 fordulaton megy 90 km/h sebességgel, 5.-ben. Annak kapcsán csöppentem ide, mert agyalok rajta, hogy valamiképp nyújtani kellene az 5.-et. Ha jól rémlik, F 35 váltó van rajta. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 03. 21. at 9:29, Suby írta:

Opelnél sajnos nem teljesen így van. 

Nekem 2.2 Diesel A Zafirám van. 2000 fordulaton megy 90 km/h sebességgel, 5.-ben. Annak kapcsán csöppentem ide, mert agyalok rajta, hogy valamiképp nyújtani kellene az 5.-et. Ha jól rémlik, F 35 váltó van rajta. 

0.66 os az ötödiked már így is duplázza majdnem a főtengely fordulatát hova akarsz ennél hosszabb váltót? 3000 forog 140 nél. ha lejebb viszed a fordulatot elvesződik az erő. Mégis csak egy téglát tolsz széllel szemben. vagy G astrából F35 és akkor kicsit hosszabb a difi 2000 nél 98 at megy. De kár bántani szerintem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Egy kis segítség kellene! Az Astrám x16xe és jelenleg egy f15 c355 van rajta. Ez nekem kicsit hosszú mivel nem járok pályán csak szökőévente. 

Úgy tudom, hogy a régi Rendőr Astrák váltói nagyon pörgős rövidek! Ha ez igaz akkor segítsetek már hogy az pontosan milyen végáttéllel illetve fokozatok milyen hosszúak benne? ahogy láttam az F15-ből van több fajta is csak nem tudom melyik lenne jó, mivel TÚL rövidet sem akarok esetleg lehet e cserélni az 5.-et?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Felrakhatsz F13-at is. C374 egy kicsit rövidebb, C394 mégrövidebb. W-t nem javasolom. Mindegy miből jön, corsa astra vectra.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 06. 03. at 7:01, Police írta:

Egy kis segítség kellene! Az Astrám x16xe és jelenleg egy f15 c355 van rajta. Ez nekem kicsit hosszú mivel nem járok pályán csak szökőévente. 

Úgy tudom, hogy a régi Rendőr Astrák váltói nagyon pörgős rövidek! Ha ez igaz akkor segítsetek már hogy az pontosan milyen végáttéllel illetve fokozatok milyen hosszúak benne? ahogy láttam az F15-ből van több fajta is csak nem tudom melyik lenne jó, mivel TÚL rövidet sem akarok esetleg lehet e cserélni az 5.-et?

Az a legjobb áttételű váltó. Volt szinte minden váltóm ami létezik c-w, rövid-hosszú, dízel-benzin , most is egy f18 van ugyan azzal az áttétellel mint az F15 öd, kicsit lehetne rövidebb de szerintem az a legjobb.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nem mondom hogy nem vagyok vele elégedett de egy kicsit rövidebb a vágyam! :) csak azt nem tudom hogy 3.74 vagy 3.94 legyen!?!?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés