Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tápiószecső

Recommended Posts

Én se használom az ajtón a zárbetétet, mindig távirányítóval nyitok, zárok. Ennek ellenére az ajtózár nem rohad be soha nálam. Ellentétben a csomagtér zárral, na az be szokott :)Azt se használom sokat, csak néha megjáratom.

Szerintem ez a hígítós megoldás itt is működik, ki lehet azt szerelni, belülről kell megbontani. Ha valóban a kulcsokhoz való a zár, akkor működni fog az.

Jó, ha működőképes állapotban van tartva az a zár is, hisz a távkapcsoló bármikor megviccelheti az embert. Elég ha csak leejted, elmozdul benne az elem, elfelejti a tanítást, aztán kész, nem tudsz bejutni a kocsiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Adott egy 2001-es 2.2 dízel kombi Vectra B. Elvégeztük rajta az olajcserét, és ha már alatta voltunk akkor leszedtük az egész műanyag borítást.

Nos akkor ért a meglepetés, hogy a bölcső a 2 kerék felfüggesztésnél igen keményen rohad. (nagyon).

Kérdésem az lenne van-e valakinek ilyen típusú bölcsője és/vagy Budapest, Fót környékén tud-e valami szakit aki vállalja ennek cseréjét?

Ez egyébként betegsége a kocsinak?

Csak ilyen motorhoz lévő bölcső jó hozzá, vagy esetleg más verziókkal kompatibilis?

Link to comment
Megosztás:

Hát én is így gondoltam. Amikor az ujjamat be tudom dugni a lyukon az már nem felületi :)

Szóval biztos, hogy cserés. Nagyon durván rohad :(

15-ért szeretzem egyébként egy másikat lengőkarokkal amin tényleg csak felületi rozsdák voltak. Szépen lecsiszoltam, majd rozsdamróval végigmentem rajta. Most szárad rajta az új alvázvédő festék, és hétfőn kérek időontot a cserére.

A cserét egyébként 20-50-ig saccolták attól függően, hogy a csavarok és egyéb dolgok hogy indulnak meg rajta. Hát majd kiderül. Ha végeztem jelentkezni fogok az eredménnnyel.

Link to comment
Megosztás:

20 ezer az reális. Szerintem két főnek egy napos munkája kb a csere, csápos emelőről.

Pár dolgot le kell kötni. Váltó bakokat, a váltót meg kell támasztani addig. Hűtőket fel kell rögzíteni a csere idejére. Lehet, hogy a kormányművet is. Szerintem a lengőkar szilentjeid alapból cseréld, ha már szét van szedve. Futóművet is állítani kell a végeztével.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

Na megtörtént a csere, végül stabilizátorokat és szilenteket is kellett cserélni elöl hátul, meg pár dolgott megcsináltattam, így 35 lett a vége.

Képek, hogy szét volt rohadva:

https://www.dropbox.com/s/k9u57o7ocm8wy0b/2016-06-08 17.38.05.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/25mupxg3l4zs82a/2016-06-08 17.38.11.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ldj48ygtu0h87my/2016-06-08 17.38.31.jpg?dl=0

Ez került be helyére:

https://www.dropbox.com/s/a3cscph5o60amow/2016-05-29 18.07.55.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/veyg1vz7e1u88wr/2016-05-29 18.38.50.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/sfdfoae7nwlw6no/2016-05-29 18.38.56.jpg?dl=0

 

Szóval a csere szükséges volt mindenképpen, de most legalább 10 évig nem kell vele foglalkozni :)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem tudom, mert nem voltam ott mikor a szerelő csinálta. Nekem azt mondta szívott vele, mert nagy dízel motor van benne és tele van minden szarral a kocsi :)

Említette, hogy benzinest sokkal könnyebb szétszedni. A csavarok szerencsére könnyen megindultak azokkal nem volt gond, egyikkel sem. Azt mondta a kipufogónál volt nagy szívás, mert nem lehetett hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 hours ago, th3pilotF said:

Sziasztok!
Szélvédőt kell cserélnem. Tud valaki ajánlani valakit? 
A sokat hallot Carglasstól kaptam árajánlatot 45-ezerért. Ezt kicsit sokallom :D
Nagyon köszönöm!

Ádám

Attól függ mit tartalmaz a csere. Két oldalsó és a felső tömítést ha cserélni kell, az 25 kb, plusz az üveg 10-15 körül, 40 csak az anyag. Így inkább kevés.

Ha csak az üveg van benne, akkor szerintem kicsit sok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, Adam1 said:

Attól függ mit tartalmaz a csere. Két oldalsó és a felső tömítést ha cserélni kell, az 25 kb, plusz az üveg 10-15 körül, 40 csak az anyag. Így inkább kevés.

Ha csak az üveg van benne, akkor szerintem kicsit sok.

Itt pl: http://www.pilkingtonagr.hu/

13.300 FT beépítéssel együtt. Ha ehhez nézzük akkor a 45 valóban drága :)

Aki esetleg már rakatott be a közelmúltban itt üveget az megírhatná a véleményét. 1 vélemény már van az oldal elején, de hátha van más is :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Engem az érdekelne, hogy a 4 ajtós szedán és a kombi 4 oldalsó ajtója megegyezik? Vagyis konkrétan a kárpit, illetve az azon lévő műanyag elemek csereszabatosak? Ha veszek egy kombiból egy komplett ajtókárpit garnitúrát, akkor az jó a 4 ajtósba is, jól gondolom? Vagy kell valamire figyelni? Sajnos élőben nem tudom megnézni a kárpitot, amit vennék.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Halihó, ide is egy kérdés. :-)

Valaki javított már vezető deréktámaszt? A javító készlet 50+ ezer, az felejtő.

Először is törött a fekete műanyag nyomólap. Középen, függőlegesen.

Másodszor, kettészakadt(!) a bowden... Nem akárhogy, olyan foszlósan.

Gondoltam, veszek használt, bontott ülést. Naná, hogy mindenkinek a bal első kell, de ha van is, más színben, az enyém viszonylag ritka -legalábbis a hirdetett ülések színe alapján. Ötlete valakinek? Nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Foghorn írta:

Halihó, ide is egy kérdés. :-)

Valaki javított már vezető deréktámaszt? A javító készlet 50+ ezer, az felejtő.

Először is törött a fekete műanyag nyomólap. Középen, függőlegesen.

Másodszor, kettészakadt(!) a bowden... Nem akárhogy, olyan foszlósan.

Gondoltam, veszek használt, bontott ülést. Naná, hogy mindenkinek a bal első kell, de ha van is, más színben, az enyém viszonylag ritka -legalábbis a hirdetett ülések színe alapján. Ötlete valakinek? Nagyon köszönöm!

A kárpit mintája/színe ne gátoljon a javításban, ha a tied huzata amúgy ép és egyforma kialakításúak az ülések (mindkettő combtámaszos/dönthető vagy egyik sem az), akkor a kárpit egyszerűen lehúzható róla és át tudod húzni az ép szerkezetű ülésre. Nekem épp ezzel van bajom: az én ülésem szerkezetileg ép, csak pont a kárpit van a deréktámasznál a szokott helyen kilyukadva, de bézs textil sportülést bontottan lehetetlen találni, újonnan meg csak a háttámla huzata 100e Ft... Javítás megint csak nem jöhet szóba, olyan mintájú anyagot mint a gyári, nem lehet felhajtani, már egy tucat kárpitost kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Ez azért nem kínai bucsus műanyagból van, nem deformálódik el a melegtől :)

Inkább a benyomódás miatt deformálódott el, ami a karambol miatt kérte.

Ezt a lökhárítót cserélni kellene, plusz alatta megnézni, hogy a sárvédő lemez, illetve alul a nyúlványok mennyire mentek el. Ha sikerült beszerezned egy bontott vagy egy új lököst, akkor próbáld fel a helyére, és meglátod, hogy felmegy-e rendesen, vagy hézag marad azzal is.

Rendbe kell tenni, ezen nincs mit tovább ragozni. Kár, hogy csak most vetted észre, bele kellett volna alkudni az árba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.