Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tápiószecső

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Berepedt a szélvédőm. :( Milyet érdemes beletenni és hol? Jó és rossz tapasztalatok is érdekelnek.

Kicsit utánajártam. 6 és 160ehuf között kapni B Vectrához szélvédőt. Utóbbi gyári hővédő üvegezés, de kétlem hogy 25-szor többet tudna, mint a legolcsóbb.Végül ez lett: http://www.pilkingtonagr.hu/

Meglepően kedvező ár (12300huf) úgy, hogy a szerelés is benne van. Ezért egy YES GLASS márkájú állítólag lengyel üveg jár. Nem volt cél, hogy a legolcsóbbat válasszam, de nem találtam semmi konkrétumot, ami miatt a drágább mellett dönthettem volna.

A szerelés elég profinak látszott. Letakartak sérülékeny dolgokat, letisztogatták a szélvédő körüli műanyag elemeket, az illesztéseket (és a végén a szélvédőt!), kiporszívózták a koszt a keretből.

SIKA szélvédőragasztóval dolgoztak. Kicsit siettem ezért kérésre egy 60 percessel rakták össze.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jól döntöttél, hogy a legolcsóbbat választottad.

Képzeld el mi lenne, ha a 120 ezer Ft-os szélvédőd rakatod be, és kapsz egy követ rá az első utadon.

Ez a szempont erősen meghatározó volt. A fehérrel is volt régen egy szélvédőcserém, és a csere után 1-2 hónappal kaptam is rá követ. :(

Hogy ne csak jót mondjak, az üvegen észrevettem egy fénytörési hibát is, de csak álló helyzetben kifejezetten ezt keresve található meg. Vezetés közben még keresve sem tűnik fel. Ha zavaró helyen lenne mindenképp visszavinném, de így marad a következő kavicsig. :)

Jótanács tehát, ha egy mód van rá nézze meg mindenki alaposan a szélvédőt még berakás előtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van egy 1997 évjáratú Vectrám. Kérdésem ez lenne, hogy van benne ülésfűtés! De pont bal oldalon nem működik! Szeretnék új üléseket venni, mert bal oldalt törött és hegesztett az ülés, és a gerinctámasz sem jó, meg persze a fűtés sem. Neten keresgéltem de fűthető ülést nem találtam... Akkor most alapból mindegyik ülésben benne volna a fűtő lap?

Link to comment
Megosztás:

Van egy 1997 évjáratú Vectrám. Kérdésem ez lenne, hogy van benne ülésfűtés! De pont bal oldalon nem működik! Szeretnék új üléseket venni, mert bal oldalt törött és hegesztett az ülés, és a gerinctámasz sem jó, meg persze a fűtés sem. Neten keresgéltem de fűthető ülést nem találtam... Akkor most alapból mindegyik ülésben benne volna a fűtő lap?

Nincs benne fűtő lap mindegyikben. Ez egy feláras, rendelhető extra volt annak idején.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es bőr belsős B vetrám.

Szeretném leszedni az ajtókról a kárpitot, hogy a benne lévő világítás vezetékéhez hozzáférjek.

Az alján találtam 2 csavart (Az elsőnél 3-at), de azzal csak a kis tárolórekesz, meg az alja lazult meg.

Hogy kéne nekilátni leszedni? Van valakinek tapasztalta?

Itt a képek az ajtóról.

http://hogyanok.com/vectra/elso.jpg

http://hogyanok.com/vectra/hatso.jpg

Köszi

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Szeretném leszedni az ajtókról a kárpitot, hogy a benne lévő világítás vezetékéhez hozzáférjek.

Az alján találtam 2 csavart (Az elsőnél 3-at), de azzal csak a kis tárolórekesz, meg az alja lazult meg.

Hogy kéne nekilátni leszedni? Van valakinek tapasztalta?

Itt a képek az ajtóról.

http://hogyanok.com/vectra/elso.jpg

http://hogyanok.com/vectra/hatso.jpg

Első:

- csipogórács kipattint mögötte csavar kiszed

- tükörállító kipattint mögötte csavar kiszed

- ajtófogantyú gumiburkolata lehámoz mögötte csavar kiszed (kezet ráznék azzal, aki így találta ki)

- lámpa foglalat alul felül (nem kell egyszerre) a jelzésnél benyom és kipattint (mögötte nincs csavar, de a kábel fogja egy darabig)

- alsó 3 csavar kiszed

- patentokról lefeszít

- kárpitot fölfelé leemel (vagy inkább taszigál, mert nehezen jön)

Hátsó:

- csipogórács kipattint mögötte csavar kiszed

- ablakemelő kipattint mögötte csavar kiszed

- fogantyú alján gumipöcök kipattint mögötte csavar kiszed

- lámpa foglalat alul felül (nem kell egyszerre) a jelzésnél benyom és kipattint (mögötte nincs csavar, de a kábel fogja egy darabig)

- alsó 2 csavar kiszed

- patentokról lefeszít

- kárpitot fölfelé leemel (vagy inkább taszigál, mert nehezen jön)

A kis műanyag háromszögek ha minden igaz maradhatnak, bár én leszedtem azokat is. Pattintósak.

Ha nem elektromos, akkor a vakdugót kell kiszedni, és az ablaktekerő omega alakú biztosítóját lepattintani.

Ha jól látom a hátsó lámpaburkolatot sikerült letörnöd. :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a részletes leírást!

Eszembe nem jutott volna, hogy így el vannak rejtve benne a csavarok :)

A hátsót nem törtem le, csak amikor nézegettem, hogy lehetne hozzáférni akkor készítettem a képet, így még nem volt visszapattintva.

Még egyszer köszönöm a leírást. Remélem jövő héten nem lesz nagy hideg és nekilátok :)

A célom az lenne, hogy az oldal aljára egy LED csíkot rakjak, így mikor kinyitom az ajtót megvilágítja a földet, hogy hova is lépek.

Link to comment
Megosztás:

Hm.. Eddig 2 ajtónál szedtem már le, csak a plexit- Van két kis kallantyú ami tartja alul és felül, amit benyomva le lehet emelni. Legalábbis az kocsi másik oldalán lévő ajtóknál lejött.

Ha nem szednéd le, hogy tudod az izzót cserélni benne? Nekem irreálisnak tűnik, hogy egy izzó cseréhez lebontsam az egész kárpitot, bár a mérnökök mindenre képesek, mikor most már egy új autónál a fél elejét le kell bontani, hogy az első izzót kicseréljem :)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem szednéd le, hogy tudod az izzót cserélni benne? Nekem irreálisnak tűnik, hogy egy izzó cseréhez lebontsam az egész kárpitot, bár a mérnökök mindenre képesek, mikor most már egy új autónál a fél elejét le kell bontani, hogy az első izzót kicseréljem :)

A lámpát ki kell pattintani a kárpitból. Nem kell ahhoz lebontai a kárpitot.,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A lámpát ki kell pattintani a kárpitból. Nem kell ahhoz lebontai a kárpitot.,

Nos kicsit utánanéztem. És tényleg valóban igazad volt. A plexi tényleg a burkolat része. Az előző tulaj 3 ajtónál letörte és pillanatragasztóval volt vissza ragasztva. Most kiszedtem az egész lámpát, így már meg tudtam javítani normálisan. Valamint így már a vezetékhez is hozzá lehet férni.

Így az aljára fel tudtam tenni a led csíkokat és újrakötöttem a sarkuat, valamint ledesítve lett.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

A fékcsövem rettenetes korrodálódott állapotban van a tank környékén Vectra B 2.0Di '97. Mi a teendő ilyenkor? Mekkora szakaszt lehet cserélni? Lehet vasból??? a fékcső? Cserélt már valaki? Mennyire körülményes?

Köszönöm válaszotokat!

R.

Nézd meg, hogy hol van toldva a fékcső, akkora szakaszt tudsz cserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok.

Olyan kérdésem lenne,hogy a 97-es vectra b kombim bal hátsó ajtó zár beragadt,sem belülről sem kívülről nem nyitható.

A kárpitot belülről már leszedtem,a rudazatok

épek,müködnek szóval tanácstalan vagyok.Az ajtó központi záras amúgy bár régóta nem működik a hátsó csak nagyritkán.Kasznis haver azt mondta belülről csesztessem a zárat mert lehet a gyerekzár szívat.

Ha valaki tudna tanácsot adni,hogy hogy tudnám kinyitni azt megköszönném.

Módosítva : ilos30
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.