Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok! Az ajtókárpitok eléggé odavannak már... pontosabban nem is a kárpit, hanem a műanyagok. Kapaszkodók, ablaktekerők, hangszórórácsok, van amelyik zseb már akkor sem volt meg mikor megvettük a kocsit. Szeretném lecserélni. Az autó egy lépcsőshátú 4 ajtós 96-os B1 Vectra. Ilyen szempontból van különbség a különböző kivitelek között? Teszem azt pl az ötajtósnak a hátsó ajtaja pár centivel hosszabb-rövidebb, vagy a B2 kárpitja ugyanilyen esetleg vagy az nem jó bele? 

Mert nem biztos, hogy találok egy pontosan ugyanilyen Vectrából származó ajtókárpit garnitúrát. Vagy külön a műanyagokat meg lehet rendelni valahonnan?

 

Valamint merre érdemes keresgélni? Jófogás, vatera, stb-től kicsit félek, nehogy valami leharcoltat kapjak. Köszönöm a tippeket :)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 02., zsiz88 írta:

Sziasztok! Az ajtókárpitok eléggé odavannak már... pontosabban nem is a kárpit, hanem a műanyagok. Kapaszkodók, ablaktekerők, hangszórórácsok, van amelyik zseb már akkor sem volt meg mikor megvettük a kocsit. Szeretném lecserélni. Az autó egy lépcsőshátú 4 ajtós 96-os B1 Vectra. Ilyen szempontból van különbség a különböző kivitelek között? Teszem azt pl az ötajtósnak a hátsó ajtaja pár centivel hosszabb-rövidebb, vagy a B2 kárpitja ugyanilyen esetleg vagy az nem jó bele? 

Mert nem biztos, hogy találok egy pontosan ugyanilyen Vectrából származó ajtókárpit garnitúrát. Vagy külön a műanyagokat meg lehet rendelni valahonnan?

 

Valamint merre érdemes keresgélni? Jófogás, vatera, stb-től kicsit félek, nehogy valami leharcoltat kapjak. Köszönöm a tippeket :)

Ez alapján szerintem nincs különbség (színt leszámítva). Csergőből biztosan tudsz újan rendelni, de elég borsos ára lesz. Azért kérdezz rá.

Csak személyes átvétellel vegyél, és akkor nem kaphatsz olyat amit nem szeretnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, Tápiószecső said:

Ez alapján szerintem nincs különbség (színt leszámítva). Csergőből biztosan tudsz újan rendelni, de elég borsos ára lesz. Azért kérdezz rá.

Csak személyes átvétellel vegyél, és akkor nem kaphatsz olyat amit nem szeretnél.

Köszönöm a linket! Én is így gondoltam, hogy nincs különbség.. de hűtővel is jártam már úgy, hogy megvettem mert biztosan jó lesz, aztán kiderült hogy mégsem jó, vissza pedig hiába küldtem, nem vették át. Azóta is a szekrény tetején pihen egy egyszer sem használt vízhűtő. 

Dobtam egy mail-t a Csergőnek, de félek hogy nem fog tetszeni a válasz. :) Viszont így hogy elvileg ugyanolyan a kárpit még B1-B2-ben is, nagyobb eséllyel találok egy autót a közelben ami bontódik. 

Egy ajánlatot már kaptam, 4 kárpitra 15 ezer Ft, hangszórórács 1500Ft/db, kapaszkodó 3 ezer/db.

Személyes átvétellel csak annyi bajom van, hogy kb a világ végén túl lakom egy kis faluban, mindentől messze :) de valószínűleg az lesz a vége, hacsak nem valami megbízható helyről veszem. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B Vectra  caravan vásárlás előtt állok, azt szeretném kérdezni, hogy előfordulhat -e, hogy az ajtó becsukásakor, a tetőlemez is megmozdul a légnyomástól?

( és furcsa lemezhangot lehet hallani, de az ajtók nagyon jól és könnyen csukódnak,7 éve F astra caravanom van, de ilyen hangot soha nem hallottam.)

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, mégpedig hogy találkoztatok-e már olyannal, hogy a tetőkárpiton a vezető és anyósoldal környéke az A oszlopnál vizes? Az antennánál be szokott ázni? Vagy esetleg van másik ilyen pont? Tetőablak nélküli verzióról van szó. Esetleg sérült lehetett a kocsi? 

Kollégám kérésére néztem ma egy amúgy pöpec B Vekit, de ez aggasztott, hogy a tetőkárpit vizes volt ezeken a részeken.

Előre is köszi!

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, Bundee írta:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, mégpedig hogy találkoztatok-e már olyannal, hogy a tetőkárpiton a vezető és anyósoldal környéke az A oszlopnál vizes? Az antennánál be szokott ázni? Vagy esetleg van másik ilyen pont? Tetőablak nélküli verzióról van szó. Esetleg sérült lehetett a kocsi? 

Kollégám kérésére néztem ma egy amúgy pöpec B Vekit, de ez aggasztott, hogy a tetőkárpit vizes volt ezeken a részeken.

Előre is köszi!

Ha Caravan, akkor a tetősín rögzítésénél beázhat.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, Tiv. írta:

Akkor a szélvédőnél ázhat be.

Rendben, tolmácsolom az érintettnek. Azért furcsállottam a dolgot, mert egyébként teljesen épnek tűnt a beltér és a bódé is, a szélvédő pedig gyári.

Meg persze csak koromsötétbe, lajhogó esőbe, telefonnal világítva tudtam megnézni a kocsit. Ami viszont még aggaszt az az hogy a légzsák lámpa nem alszik el.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 17., kalman76 írta:

B Vectra  caravan vásárlás előtt állok, azt szeretném kérdezni, hogy előfordulhat -e, hogy az ajtó becsukásakor, a tetőlemez is megmozdul a légnyomástól?

( és furcsa lemezhangot lehet hallani, de az ajtók nagyon jól és könnyen csukódnak,7 éve F astra caravanom van, de ilyen hangot soha nem hallottam.)

Minden előfordulhat, de nem gondolnám hogy jellemző. Én sosem figyeltem még fel erre.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Bundee írta:

Rendben, tolmácsolom az érintettnek. Azért furcsállottam a dolgot, mert egyébként teljesen épnek tűnt a beltér és a bódé is, a szélvédő pedig gyári.

Meg persze csak koromsötétbe, lajhogó esőbe, telefonnal világítva tudtam megnézni a kocsit. Ami viszont még aggaszt az az hogy a légzsák lámpa nem alszik el.

Felesleges találgatni. Le kell szedni a tetőkárpitot, vagy legalábbis megbontani.

Légzsáknál a legenyhébb hogy szétcsúszott (magától persze nem tud) valami csatlakozó (pl: ülés alatt), de az silehet hogy nincs benne légzsák valahol. Amíg világít addig egyetlen légzsák sem fog működni, akár van jó akár nincs.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Tápiószecső írta:

Felesleges találgatni. Le kell szedni a tetőkárpitot, vagy legalábbis megbontani.

Légzsáknál a legenyhébb hogy szétcsúszott (magától persze nem tud) valami csatlakozó (pl: ülés alatt), de az silehet hogy nincs benne légzsák valahol. Amíg világít addig egyetlen légzsák sem fog működni, akár van jó akár nincs.

Nyilván, de egy világvégi német autókereskedés udvarán, koromsötétben nem állok neki bontani mert valószínűleg nem állná meg röhögés nélkül az eladó :) S mivel a B Vekiket nem nagyon ismerem ezért kérdeztem hogy gyakori jelenség-e.
A légzsákkal kapcsolatban a helyzet, hogy a kollégám aki vásárolná a kocsit, van egy törött, de 2 évvel idősebb Vekije, ép légzsákokkal, gyaníthatóak csereszabatosak. De egyébként nem láttam semmi légzsáknyílásra utaló jelet a kocsin ami indokolná a lámpát.

Köszi szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

On 11/18/2015, 6:37:55, Bundee said:

Nyilván, de egy világvégi német autókereskedés udvarán, koromsötétben nem állok neki bontani mert valószínűleg nem állná meg röhögés nélkül az eladó :) S mivel a B Vekiket nem nagyon ismerem ezért kérdeztem hogy gyakori jelenség-e.
A légzsákkal kapcsolatban a helyzet, hogy a kollégám aki vásárolná a kocsit, van egy törött, de 2 évvel idősebb Vekije, ép légzsákokkal, gyaníthatóak csereszabatosak. De egyébként nem láttam semmi légzsáknyílásra utaló jelet a kocsin ami indokolná a lámpát.

Köszi szépen a segítséget!

Ezek mind olyan dolgok, hogy így távolról megállapítani nem lehet, hogy apróbb probléma, vagy komolyabb.

Valószínűleg amúgy komolyabb, mert különben javították volna. 

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk annak a kereskedőnek a helyében nem röhögnék sokat aki nem tudja megmondani, hogy az általa eladni kínált autó miért ázik be. Mindemellett én nem gondolom, hogy túl nagy (költséges) lehet a probléma. Egy szélvédő újraragasztás, gumikéder csere vagy hasonló nem egy nagy tétel. A legrosszabb amit el tudok képzelni, hogy teljesen el van rozsdásoda a tető belülről. Úgyhogy ha más baja nincs ne ti szedjétek le, hanem a kereskedő, és mutassa meg mi van alatta, aztán viszitek ha rendben.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. november 20. 9:23:23, Tápiószecső írta:

Én mondjuk annak a kereskedőnek a helyében nem röhögnék sokat aki nem tudja megmondani, hogy az általa eladni kínált autó miért ázik be. Mindemellett én nem gondolom, hogy túl nagy (költséges) lehet a probléma. Egy szélvédő újraragasztás, gumikéder csere vagy hasonló nem egy nagy tétel. A legrosszabb amit el tudok képzelni, hogy teljesen el van rozsdásoda a tető belülről. Úgyhogy ha más baja nincs ne ti szedjétek le, hanem a kereskedő, és mutassa meg mi van alatta, aztán viszitek ha rendben.

Konkrétan gőze sem volt róla, 3 napja volt mobile-n a kocsi mikor elmentem megnézni. Aztán megnéztem pénteken vilagosban, akkor sem láttam rosszabbnak, de az említett dolgok miatt 200€-t faragtam az árból és foglalóztam. Reméljük tényleg nem nagy disznóság, kollégámnak meg kell mindenképp valami jármű.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Decemberben történt egy kis baleset a vectrámmalm hátulról belémjött egy bmw és benyomta a hátfalat valamint a csomagtérajtómat ahogy a képen is látszik nem kicsit!

Szóval a kérdésem az lenne ti mit tennétek kihúzatnátok a hátfalat vagy kompletten cseréltetnétek? 

Valamint a csomagtér ajtót nem találok sehol sem 2001-es B 2-es vectrám Z382-es szinkóddal (ural mountain pearl metallic) rendelkezik.

Ötlet honnan tudnék olcsón hozzájutni egyhez?

Válaszokat köszönöm.

no.jpg

20160121_222325.jpg

nyomás.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolnám, hogy ezt így két kép alapján meg lehet mondani. De minden esetre elég csúnyán elment a hátfal.

Ez otthoni körülmények közt nem javítható. Karosszéria lakatos meg tudja mondani, ha van gépe hozzá és húzható, akkor szerintem ki is tudja húzni.

Színazonos csomagtérajtót szerintem ne is keress, mert úgysem lesz. Nagy szerencse kell hozzá. A fényezést meg úgysem tudod elkerülni, bontott lökös is kelleni fog, az sem lesz színazonos, szóval a kettőt egyszerre kell majd fényezni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. 99'-s Vectrám van. Feltehetőleg a bal első ajtó zárbetét összerohad, mert nem fordul el a kulcsal. Szétszedtem de nem tudom kihúzni sem a zárból. Hogy tudnám kiszedni, mivel a kulcs nem kezeli. A csomagtér zárbetétje jó lehet az ajtóba? Mivel arra gondoltam, hogy a csomgtartó betétjét tenném az ajtóba a csomagtartóbe pedig vennék újat. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nem kompatibiis a csomagtartó és az ajtók zárbetétje.

Én még nem hallottam olyat, hogy ez összerohadt volna. Nem lehet, hogy nem is ahhoz a kulcshoz való?

Itt az a legolcsóbb, egyben legjobb megoldás, hogy veszel egy ajtó zárbetétet, (bontó, zugbontó, vagy bontogató topiktárs) és hozzá lamellázod a gyújtáskapcsolót.

Szükség esetén még kérheted hozzá a csomagtér és a kesztyűtartó zárbetétet is. Ha azt akarod, hogy ezek mind egy kulccsal nyithatóak legyenek. A gyújtáskapcsoló zárbetétje az egyedül, amit nem kell venned, mert hozzá lehet alakítani másik kulcshoz.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Ezelőtt Golf 3-m volt és annak is összevolt rohadva a zárbetét. Nem rozsdásodva, hanem mivel nem használták, a szirban megülő kosz összekeményedett annyira, hogy a lamellák nem tudtak mozogni. De, azt legalább kitudtam húzni a zárrból és addig áztattam (hígító+csavarlazító), hogy szépen egyenként fellazultak és jó lett. Az a baj, hogy nem tudom a betétet kivenni sem a kilincsből, Egyébként két kulcsot kaptam a kocsihoz, és mind a kettő eredeti és az ajtón kívül nyit is mindent.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.