Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok ki milyen féktárcsa/ betétet ajánlotok? Brembo max-on gondolkodom de azt mondják hogy nagyon eszi a betétet! Valami magas széntartalmút szeretnék.

Elölre is köszönöm szépen a segítséget. Kellemes húsvétot mindenkinek!

Alap kategóriás Brembo, de csak ismételni tudom magam:

Brembot ne vegyetek! Hamisítják átlagon felüli arányban!

Két éves Brembo tárcsa:

DSCF5861_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Nem rég vettem észre hogy balra kanyarodásnál egy kicsit ingatag az autó, úgy mond beleng, emiatt nem is merek vele gyorsan utazni. Egy idő után a hátcső fékek nyikorognak elég hangosan(vagyis inkább csak a bal hátsó)amikor gyengéden rálépek a fékpedálra és ha jobban odalépek elhalkul. Hozzá teszem hogy kompletten ki lett cserélve a 4 féktárcsa, a fékbetétek, velük együtt a fékolaj is, emiatt is bosszant :/ ,a hátcsó kerékcsapágyakra gondoltam, mert a bal hátcsó kerék, rendesen zakatól, főleg nagy sebességnél, megmozgattam a bal hátcsó kereket, álló állapotban, a jobbhoz képest nagy a mozgása. nem tudom hogy összefüggenek e a problémák, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. előre is köszi :) opel astra g 1,6 16V

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem rég vettem észre hogy balra kanyarodásnál egy kicsit ingatag az autó, úgy mond beleng, emiatt nem is merek vele gyorsan utazni. Egy idő után a hátcső fékek nyikorognak elég hangosan(vagyis inkább csak a bal hátsó)amikor gyengéden rálépek a fékpedálra és ha jobban odalépek elhalkul. Hozzá teszem hogy kompletten ki lett cserélve a 4 féktárcsa, a fékbetétek, velük együtt a fékolaj is, emiatt is bosszant :/ ,a hátcsó kerékcsapágyakra gondoltam, mert a bal hátcsó kerék, rendesen zakatól, főleg nagy sebességnél, megmozgattam a bal hátcsó kereket, álló állapotban, a jobbhoz képest nagy a mozgása. nem tudom hogy összefüggenek e a problémák, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. előre is köszi :) opel astra g 1,6 16V

Emeld fel az autó, és kézzel tekerd meg a kereket. Akkor hallani kellene, hogy a tárcsa surrog-e vagy csapágy ropog.

Ha már mozog a kerék, akkor elég nagy lehet a baj. Legvalószínűbb a csapágy hiba. De ellenőrizd a kerék agy, tárcsa/felni rögzítését is, nem e lett valami ferdén, elcsúszva vagy nem megfelelően rögzítve.

Felemelve még egyértelműbb lehet a hiba, ha mozgatod a kereket. Nézd meg, hogy nem-e valamelyik futómű bekötési pont, csukló kotyog/lötyög!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

goose, on 19 Apr 2015 - 6:47 PM, said:goose, on 19 Apr 2015 - 6:47 PM, said:goose, on 19 Apr 2015 - 6:47 PM, said:

Sziasztok!

Észrevettem, hogy a futóműben rosszabb úton valami kopog . A jobb elejében tompa koppanás hallatszik.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kutyacsont, vagy stabilizátor szilent. Érdemes ezeket az alkatrészeket egyszerre cserélni ilyenkor.

A kutyacsont hivatalos neve stabilizátor pálca, vagy kar.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kutyacsont, vagy stabilizátor szilent. Érdemes ezeket az alkatrészeket egyszerre cserélni ilyenkor.

A kutyacsont hivatalos neve stabilizátor pálca, vagy kar.

Köszi!

Itthon cserélhető? Vagy szerelő és nézessem át, mert gondolom utána futómű beállítás sem ártana.? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem, hogy a futóműben rosszabb úton valami kopog . A jobb elejében tompa koppanás hallatszik.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget!

Nálam is volt ilyen probléma, 1 hónapja lett javítva. Cserélve lett mindkét oldalon:

-stabilizátor pálca

-külső kormányösszekötő

-gömbtámasz

-stabrúd szilentek

A kormányösszekötők és a gömbtámaszok még gyáriak voltak, 212.000 km után. Az előző gazdája nyugdíjas volt, gondolom nem hallotta hogy kopog a futómű. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

goose, on 19 Apr 2015 - 8:01 PM, said:

Köszi!

Itthon cserélhető? Vagy szerelő és nézessem át, mert gondolom utána futómű beállítás sem ártana.? :D

Cserélhető otthon, nem nagy művelet. Csak legyen szerszámod. Ha jól emlékszem, a kutyacsont anyához 18-as kulcs kell, ami nincs minden készletben. A stab szilentet fémpánt tartja két csavarral, igen szerencsétlen helyen van, úgy kell kitapogatni. Kis méretű krovával szedtem szét, konkrétan nem emlékszem hányas fej kell, 8-as vagy 10-es, és egy hosszabbító.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt ilyen probléma, 1 hónapja lett javítva. Cserélve lett mindkét oldalon:

-stabilizátor pálca

-külső kormányösszekötő

-gömbtámasz

-stabrúd szilentek

A kormányösszekötők és a gömbtámaszok még gyáriak voltak, 212.000 km után. Az előző gazdája nyugdíjas volt, gondolom nem hallotta hogy kopog a futómű. :D

Elvileg ebben 76 000 km van :D , nem rég vettem egy 65 éves figurától.

Lehet elviszem inkább egy szerelőhöz, az a biztos :icon1: .

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hátsó féktárcsákat szeretnék (kell)cserélnem hamarosan,azt hogyan tudom megállapítani,hogy Bosch rendszerű vagy Girling?

A tárcsák ára darabár vagy párban vannak?Mintex-re gondoltam(tárcsa+ betét is) mivel a Bárdinál fogom venni a kedvezmény miatt,használ valaki ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Hátsó féktárcsákat szeretnék (kell)cserélnem hamarosan,azt hogyan tudom megállapítani,hogy Bosch rendszerű vagy Girling?

A tárcsák ára darabár vagy párban vannak?Mintex-re gondoltam(tárcsa+ betét is) mivel a Bárdinál fogom venni a kedvezmény miatt,használ valaki ilyet?

Ha 99-es az Astrád akkor Bosch. De hogy biztosra menj, vedd le a kereket, és nézd meg a féknyergen a feliratot.

Másik márkára én csak a Lucast ismerem. Az kb. 2001-től van ha jól emlékszem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hello szisztok!olyan problémám lenne,1.4-es g astra caravan-om van és most lett első féktárcsa,fékbetét cserélve!Olyan mint ha nem lenne teljes fékrásegítés!(már 50-60km-t mentem vele fékcsere óta)Álló motornál ha nyomkodom a féket felkeményedik,amikor beindítom az autót akkor szépen besüpped!Viszont a fékhatás nem az igazi!Be kell még járódnia vagy mi lehet a problémája!!aki tud segíteni megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

hello szisztok!olyan problémám lenne,1.4-es g astra caravan-om van és most lett első féktárcsa,fékbetét cserélve!Olyan mint ha nem lenne teljes fékrásegítés!(már 50-60km-t mentem vele fékcsere óta)Álló motornál ha nyomkodom a féket felkeményedik,amikor beindítom az autót akkor szépen besüpped!Viszont a fékhatás nem az igazi!Be kell még járódnia vagy mi lehet a problémája!!aki tud segíteni megköszönöm!

Normál használat mellett nem kopik össze ekkora távon. Fékezgess gyakrabban, hosszabban. Forgalommentes területen gázzal együtt nyomogasd közepes erővel, hosszan. Csak ne melegedjen túl.
Link to comment
Megosztás:

Új hátsó féktárcsához visszalehet(szabad) tenni a használt betéteket?holnap megnézem milyenek,de sok nem hiányzik belőle,viszont a tárcsa az még gyári lehet(mikor vettem a kereskedő állitólag kicserélte a betéteket műszaki előtt,hogy ő volt nem tudom de újak voltak 3éve,30 ezer km van benne)

Link to comment
Megosztás:

Új hátsó féktárcsához visszalehet(szabad) tenni a használt betéteket?holnap megnézem milyenek,de sok nem hiányzik belőle,viszont a tárcsa az még gyári lehet(mikor vettem a kereskedő állitólag kicserélte a betéteket műszaki előtt,hogy ő volt nem tudom de újak voltak 3éve,30 ezer km van benne)

Én nem tenném!

Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 14 May 2015 - 9:40 PM, said:

Új hátsó féktárcsához visszalehet(szabad) tenni a használt betéteket?holnap megnézem milyenek,de sok nem hiányzik belőle,viszont a tárcsa az még gyári lehet(mikor vettem a kereskedő állitólag kicserélte a betéteket műszaki előtt,hogy ő volt nem tudom de újak voltak 3éve,30 ezer km van benne)

A régi tárcsát gondolom azért cseréled, mert elkopott. Akkor viszont hullámos, ez szinte biztos. Ehhez van hozzákopva a használt betéted. Ha összerakod az új tárcsával, csak a hullámok teteje fog hozzáérni, alig lesz fékhatás. Ráadásul hullámosra koptatja a tárcsát is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A régi tárcsát gondolom azért cseréled, mert elkopott. Akkor viszont hullámos, ez szinte biztos. Ehhez van hozzákopva a használt betéted. Ha összerakod az új tárcsával, csak a hullámok teteje fog hozzáérni, alig lesz fékhatás. Ráadásul hullámosra koptatja a tárcsát is.

teljesen igazatok van,betétek cserélve lesznek! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most vásároltam egy Opel Astra G Cabrio-t, mely bódító hajószerű hintázással vesz minden akadályt, így egyértelmű, hogy a lengéscsillapító csere aktuális, de arra gondoltam, hogy ha már egyszer úgyis erre vetemedek, akkor miért ne legyen állítható futómű. Persze utána néztem, hogy egy igazán jó minőségű annyiba kerülne, mint az autó, így valami belépő szintűben gondolkodtam és így találtam a http://www.tatechnix.de verzióra. Az oldalt böngészve azonban két szettet is találtam:

- http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/language/en/info/p8515_tuningart-gewindefahrwerk-opel-astra-g.html/

- http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/info/p783_ta-technix-gewindefahrwerk-opel-astra-g.html

Kérdés, hogy szerintetek érdemes-e ilyen árkategóriájú készlettel foglalkozni, illetve mi lehet a különbség a kettő közt. Írtam kérdést mind a .de, mind a http://www.ta-technix.hu oldalra is, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is :)

Köszi :)

Módosítva : Tommx
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most vásároltam egy Opel Astra G Cabrio-t, mely bódító hajószerű hintázással vesz minden akadályt, így egyértelmű, hogy a lengéscsillapító csere aktuális, de arra gondoltam, hogy ha már egyszer úgyis erre vetemedek, akkor miért ne legyen állítható futómű. Persze utána néztem, hogy egy igazán jó minőségű annyiba kerülne, mint az autó, így valami belépő szintűben gondolkodtam és így találtam a http://www.tatechnix.de verzióra. Az oldalt böngészve azonban két szettet is találtam:

- http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/language/en/info/p8515_tuningart-gewindefahrwerk-opel-astra-g.html/

- http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/info/p783_ta-technix-gewindefahrwerk-opel-astra-g.html

Kérdés, hogy szerintetek érdemes-e ilyen árkategóriájú készlettel foglalkozni, illetve mi lehet a különbség a kettő közt. Írtam kérdést mind a .de, mind a http://www.ta-technix.hu oldalra is, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is :)

Köszi :)

Bár nincs tapasztalatom vele, de az adatlapján ott a különbség, mégpedig hogy nem egyforma súlyt bírnak:

Kék rugós:

front load: 1100kg

rear load: 1165kg

Piros rugós:

front load: 1035 kg

rear load: 885 kg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így van, a kék a Turbóshoz való. Nekem a kisebbik (piros rugós) van és bár sokan szidják az ilyen olcsó kategóriás futóműveket (ezt meg az FK-t is pl.), én mégis azt mondom hogy együtt lehet élni vele. Ez ugyan még csak másfél éve van bent, de eddig semmi bajom nincs vele, ahogy a korábban 3 évig használt FK-val sem volt, csak felelősségteljesen kell közlekedni. Én a kátyúkat pl. folyton kerülgetem, a fekvőrendőrök előtt meg teljesen állóra lassítok és úgy indulok el újra lépésben.

Ja, komfortra ne számíts, az nincs (bár mondjuk az enyém rendesen le is van tekerve), viszont az úttartás klasszisokkal jobb lesz tőle.

Link to comment
Megosztás:

kobraCode:
Igen, a terhelhetőség különbséget észrevettem, csak azt nem tudtam/tudom, hogy ezáltal keményebb is lesz a rugózás, vagy csak tartósabb a szett.

tgabika76:
Én sem olvastam jókat a belépő szintről, de nem versenyezni fogok vele és csak adnak rá két év garit. Azzal tisztában vagyok, hogy sokkal keményebb lesz a rugózás, de emiatt kell ennyire óvatosan járnod vele, vagy az ültetés miatt? Valamilyen arany középutat kellene találni az utazási komfort és a stabilitás közt :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.