Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, Róóóbi írta:

Nem úgy, gyári felni vagy valami. Golf felniket szoktak feltenni ami bár 4x100, középfurat nem stimmel vagy esetleg 4x98. Keréksúlyok megvannak-e, gumi szálszakadásos stb.

Jaaa, Gyári GM lemezfelni szóval az agyméret stimm, pár éves téli gumik annyi h egyik kapott egy padkát (aminek köszönhetően hátsó híd cserét is nyertem de az már meg volt  ) de új kerék lett feltéve ami ki lett centírozva, annyi h próbálva volt úgy is hogy 2 hátsó előre de nem volt változás .

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Barret írta:

Jaaa, Gyári GM lemezfelni szóval az agyméret stimm, pár éves téli gumik annyi h egyik kapott egy padkát (aminek köszönhetően hátsó híd cserét is nyertem de az már meg volt  ) de új kerék lett feltéve ami ki lett centírozva, annyi h próbálva volt úgy is hogy 2 hátsó előre de nem volt változás .

Akkor a kerekeket kizárhatjuk.

Említetted volt a rázópadot ott kijött volna, de én a kormányösszekötők/kormánymű körül néznék szét még. Meg az összes csavart meghúzni az első futóműben hátha valaki fellazult az úthibák miatt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Róóóbi írta:

Akkor a kerekeket kizárhatjuk.

Említetted volt a rázópadot ott kijött volna, de én a kormányösszekötők/kormánymű körül néznék szét még. Meg az összes csavart meghúzni az első futóműben hátha valaki fellazult az úthibák miatt.

A csavarokat meg áthúztam , nem volt meg lazulva,  de a rázó pad kb 1 hónapja volt meg hideg volt most melegbe mint ha elő jött volna.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bandika írta:

Hello

Éerdemes a legolcsóbb első lengőkar hátsó szilentjét megvenni, vagy inkább egyel drágábat?

Ki mit tapasztalt?

Szerintem a hátsó szilentnek jóval nagyobb az igénybevétele, ezért ha nincs nagy különbség árban érdemesebb jobb minőségűt venni. Nekem most megint jobb elölről jön koppanás, terhelésváltáskor, pölö ha alászedve kifordulsz a parkolóból, majd tekered vissza közben elindulsz előre. Úgy láttam a kormányösszekötő kottyan, de majd szépen megkeresik nekem előműszakin, ha ott helyben azonnal megcsinálják és utána megkapom a műszakit, ki is cseréltettem velük. Ezért nincs értelme hazamennem, alkatrészért mászkálni, kicserélni meg visszamenni. Kerék összetartást úgyis kell állítani utána. 

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna egy cikkszámot adni vagy akár oldal linket ahol tudok venni F-astrámhoz kerék tárcsa csavart ?  Vettem új fékeket és nem kaptam  mellé ilyen csavarokat és ki kell cserélni azokat is  csak sehol nem találok.  1.6 Se a motorkód (hűtött 236 os tárcsa ). 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Barret írta:

Valaki tudna egy cikkszámot adni vagy akár oldal linket ahol tudok venni F-astrámhoz kerék tárcsa csavart ?  Vettem új fékeket és nem kaptam  mellé ilyen csavarokat és ki kell cserélni azokat is  csak sehol nem találok.  1.6 Se a motorkód (hűtött 236 os tárcsa ). 

Erre gondolsz? http://mullerautowebshop.hu/kerekcsavar/360-opel-kerek-csavar.html

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Na következő felfedezést tettem.  

A kormányt kb 1-2 cm be tudom nyomni . Én szerintem ennek nem így kell működnie.

Ha nem légzsákos akkor van ott az a megrogyó hengeres háló, ami arra való, hogy ha csattansz csökkentse a mellkas sérülését a biztonsági öv ellenére is. Esetleg valamikor az rogyott meg, ha aláfekszel és felnézel a pedáloktól látni. Amúgy a toldó tárcsánál ( hardy?) nincs holtjáték, s kormánymű csonkját és a rudat úgy köti össze hogy koppon van, a kormánymű ugye meg fixen fel van csavarozva a tűzfalra, ott sem tud kottyanni. 

2794571-20180321-JAUia2.jpg

A kép JOhnny Dezsőjét ábrázolja engedelmével tőle loptam ...ott látszik a fekete fém hálós henger.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Ha nem légzsákos akkor van ott az a megrogyó hengeres háló, ami arra való, hogy ha csattansz csökkentse a mellkas sérülését a biztonsági öv ellenére is. Esetleg valamikor az rogyott meg, ha aláfekszel és felnézel a pedáloktól látni. Amúgy a toldó tárcsánál ( hardy?) nincs holtjáték, s kormánymű csonkját és a rudat úgy köti össze hogy koppon van, a kormánymű ugye meg fixen fel van csavarozva a tűzfalra, ott sem tud kottyanni. 

2794571-20180321-JAUia2.jpg

A kép JOhnny Dezsőjét ábrázolja engedelmével tőle loptam ...ott látszik a fekete fém hálós henger.

Légzsákos a kormány 
Amm próbálok műszer fal kivétel nékül meg nézni, lehet a kormányt is leveszem hozzá . Remélem csak valami fel lazult. 
 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Robii írta:

Sziasztok

Nemreg vasaroltam egy f astrat! Es olyan kerdesem lenne hogy mitol lehet az, h a kormanyt menet kozben eltekerem utkozesig jobbra, szepen vissza all egyenesbe, viszont ha balra tekerem ugy marad! ((No szervo)) 

Üdv....a kormánymű nem szokott szorulni ( persze ettől még lehet) de inkább a rugó-toronycsapágy- toronyszilent hármas körül kellene nézelődni. Ugye a toronyszilent köti össze a toronnyal a gólyalábat, alatt van a toronycsapágy, hogy tudjon fordulni a rugó-gólyaláb-teleszkóp, és vele a kerék is. A másik meg az hogy a visszafordulás egyenesbe azért van mert az első kerekek összetartanak, bár szerintem ha rossz a kerék összetartás azt előbb vennéd észre arról hogy a kocsi félrehúz, vagy egyenesen haladva a kormány "ferdén van". Meg kell emelni az elejét, ha úgyis érezni szorulást-különbséget a két oldalra tekerve akkor kormánymű probléma, ha úgy már nem, akkor meg kell nézni fent a rugó véget nincs-e eltörve, ha nincs, akkor középen le kell kötni a kormány összekötőket a kormányműről,( lemez biztosítás plusz két csavar) így külön tudod kézzel forgatni a két oldalt a kereket-gólyalábat, itt már érezni kellene amelyik oldalon gond van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lengőkar szilenteket szeretnék cserélni, de előtte lenne pár kérdésem:

Aknáról, alulról ki lehet cserélni a szilenteket, vagy mindenképp ki kell hozzá szedni a lengőkart?

Ha ki kell, akkor elég "csak" a 2 szilent résznél megbontani, meg a stabilizátor pálca, és az alsó gömbfej 3 csavarját, utána ki is jön?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Raptor1 írta:

Külön cserélt gömbfejek, múlt héten cseréltem őket :)

Remélem a satu is elég lesz a szilent cseréhez.

Én úgy akartam hogy a lengőkart felmelegítem a szilentet meg fagyasztóba tettem, de aztán a  végén bekalapálás lett belőle. De az elsőt ami fekvő azt menetes szárral plusz nagy alátétekkel be is lehet húzatni a helyére. Mondjuk szerintem az megy tönkre ritkábban.

2800853-20180328-908sAe.jpg

Holnap az anyósoldali talpast cserélem még a gyári van benne ( élt 335 ezer kilométert) megpróbálok faragni valami kinyomót hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a gyári szegecselt volt benne, meg is szenvedtem vele. ( Bár én úgy cseréltem, hogy a helyén maradt a lengőkar.)

Először teljesen leköszörültem a 3 szegecs tetejét, majd alul alátámasztottam, és adtam neki kiütővel, de meg sem mozdult.

Végül kifúrtam, de még utána is kellett a kiütő, hogy a maradékot ki tudjam ütni belőle.

Ha ki van szedve a lengőkar, akkor biztos könnyebb meló.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Raptor1 írta:

Nekem is a gyári szegecselt volt benne, meg is szenvedtem vele. ( Bár én úgy cseréltem, hogy a helyén maradt a lengőkar.)

Először teljesen leköszörültem a 3 szegecs tetejét, majd alul alátámasztottam, és adtam neki kiütővel, de meg sem mozdult.

Végül kifúrtam, de még utána is kellett a kiütő, hogy a maradékot ki tudjam ütni belőle.

Ha ki van szedve a lengőkar, akkor biztos könnyebb meló.

Úgy voltam vele, hogy inkább lekötöm a stabrudat meg kiszedem a lengőkar két csavarját a bölcsőből, így kényelmesen az asztalon tudok dolgozni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.