Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

3 perce, zotya975 írta:

Ugye csavarlazító mehet rá bőven, aztán úgy szoktam csinálni, hogy ráteszek egy kalapácsot az öntvényre ( tehát amibe bele van szorulva a csap és közvetlenül mellette) és azt a kalapácsot ütöm egy másikkal. Közben be lehet feszíteni egy pajszerrel-laposvésővel, a gólyaláb és a lengőkar közé, óvatosan. Persze a legjobb a gömbfej kiszedő, de nekem sincs. 

Két kalapáccsal még nem próbáltam. Holnap reggel azzal kezdem. Rendesen megszivatott. Remélem ha ez meg lesz akkor utána már nem lesz komolyabb gond. Köszi.

Ha valakinek még van egyéb ötlete szívesen olvasom, hátha szenvedek még vele.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Diabo6 írta:

Két kalapáccsal még nem próbáltam. Holnap reggel azzal kezdem. Rendesen megszivatott. Remélem ha ez meg lesz akkor utána már nem lesz komolyabb gond. Köszi.

Ha valakinek még van egyéb ötlete szívesen olvasom, hátha szenvedek még vele.

Hát ha nem volt mostanában kiszedve nagyon be tud szorulni. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Diabo6 írta:

Kb 3 éve lett cserélve az a trapéz. Fújtam rá bőven csavarlazítót. Remélem reggelre megkönnyíti a dolgom 

Én rézpasztát vettem egyszer, és azóta azt kenek az olyan helyekre amiket esélyes hogy szét kell még szedni. Pont a múlt hétvégén kellett ezt kiszednem, gondoltam hogy faragok hozzá valami kiszedőt, de aztán kicsit bekalapáltam egy laposvésőt a talpas egyik szegecse ( akkor még gyári volt) meg a gömbfej mellett az öntvény sarka közé hogy feszüljön lefelé , oda lett koppintva kalapáccsal és ki is jött. Ennek ellenére a kiszedő készítése még tervben van. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Diabo6 írta:

Lejött sikeresen. Csak mikor tettem be a másikat akkor vettem észre hogy az a retek bontós tetű rosszat adott. 2 millivel vastagabb a bordás rész. Természetesen a paraszt ma nincs nyitva.

Váltóolajból mit javasoltok, milyet töltsek utána?

Akkor az nagyblokkoshoz, vagy dieselhez való féltengely lehet. Váltóolajnak a GM a legjobb szerintem. https://alkatreszek.hu/op_valtoolaj_93165290

A tetején a szuszogón tudod betölteni, úgy hogy leveszed a fehér műanyag kupakot, és letekered 17-es dugókulccsal a szellőző csavart és a lyukon tölcsérrel beleöntesz. A szintellenőrző csavar oldalt van a féltengely kihajtás mellett, a lyuk alatt 1.5-2 centivel legyen a szint, egy L alakú dróttal tudod ellenőrizni. 

2808681-20180407-VHSpq5.jpg

2808682-20180407-V9xLxS.jpg

A szintellenőrző csavar mágneses, ha szedett össze fémreszeléket azt szedd le róla mielőtt visszatekered.

2808683-20180407-EHPK9p.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Az a baj hogy szerintem ha a helyén van ez nem látszik. 

Szétszedtem ismételten a gólyalábat! :)  A helyén nem látszott semmi, ahogy te is feltételezted!  Kivéve is jónak látszott, passzolt a régi nyomathoz! De elforgattam kb 1-1.5 cm a  legmagasabb pont felé az ütközöt a rúgó végéhez nézve, vagy hogy fogalmazzak! És eddig úgy néz ki 120km után hogy jó lett!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, free0228 írta:

Szétszedtem ismételten a gólyalábat! :)  A helyén nem látszott semmi, ahogy te is feltételezted!  Kivéve is jónak látszott, passzolt a régi nyomathoz! De elforgattam kb 1-1.5 cm a  legmagasabb pont felé az ütközöt a rúgó végéhez nézve, vagy hogy fogalmazzak! És eddig úgy néz ki 120km után hogy jó lett!

Hát ki tudja lehet hogy úgy kell, és én tök véletlenül jól raktam össze elsőre.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 07. at 14:11, zotya975 írta:

Akkor az nagyblokkoshoz, vagy dieselhez való féltengely lehet. Váltóolajnak a GM a legjobb szerintem. https://alkatreszek.hu/op_valtoolaj_93165290

A tetején a szuszogón tudod betölteni, úgy hogy leveszed a fehér műanyag kupakot, és letekered 17-es dugókulccsal a szellőző csavart és a lyukon tölcsérrel beleöntesz. A szintellenőrző csavar oldalt van a féltengely kihajtás mellett, a lyuk alatt 1.5-2 centivel legyen a szint, egy L alakú dróttal tudod ellenőrizni. 

2808681-20180407-VHSpq5.jpg

2808682-20180407-V9xLxS.jpg

A szintellenőrző csavar mágneses, ha szedett össze fémreszeléket azt szedd le róla mielőtt visszatekered.

2808683-20180407-EHPK9p.jpg

 

Felhívtam a unixot, azt mondták, hogy van vmi AZ típusú váltóolaj, ami egy szakértőjük szerint nyugodtan rátölthető a gyárira. Hozzá tud valaki szólni ehhez? A gyári GM olajat sokallom kicsit annyiért. Csak a legvégsőbb esetben költenék rá annyit.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Diabo6 írta:

Felhívtam a unixot, azt mondták, hogy van vmi AZ típusú váltóolaj, ami egy szakértőjük szerint nyugodtan rátölthető a gyárira. Hozzá tud valaki szólni ehhez? A gyári GM olajat sokallom kicsit annyiért. Csak a legvégsőbb esetben költenék rá annyit.

Igazából általában az olajmárkán nagy viták szoktak lenni de abban a fórumozók, nagy része ( ha nem mind) egyetért abban hogy a váltóolajból a GM a nyerő. Ennyit tudok hozzáfűzni, de persze a te döntésed. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Diabo6 írta:

Felhívtam a unixot, azt mondták, hogy van vmi AZ típusú váltóolaj, ami egy szakértőjük szerint nyugodtan rátölthető a gyárira. Hozzá tud valaki szólni ehhez? A gyári GM olajat sokallom kicsit annyiért. Csak a legvégsőbb esetben költenék rá annyit.

En meg azt fuznem hozza hogy nem nagyon ajanljak a kulonbozo olajok kevereset.vagy az egyik, vagy a masik, de ne a ketto egyutt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, aholy írta:

En meg azt fuznem hozza hogy nem nagyon ajanljak a kulonbozo olajok kevereset.vagy az egyik, vagy a masik, de ne a ketto egyutt.

Értem. Elég sok kifolyt, így megkockáztattam, hogy rátöltöttem. Gondolván, hogy ha keveredik is, több lesz az új olaj, mint a régi.

A művelet amúgy sikerrel zárult, még megnehezítette a dolgom, hogy gumiharangot is.kellett cserélnem. Kicsit elszórakoztam a csapágyleszedéssel. Mimdezek ellenére ritkább, tompa koppanás még mindig hallatszik, szerintem a jobbos is.cserére szorul. Szerencsére a sűrűbb, menet közbeni koppanások már eltűntek.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Diabo6 írta:

Értem. Elég sok kifolyt, így megkockáztattam, hogy rátöltöttem. Gondolván, hogy ha keveredik is, több lesz az új olaj, mint a régi.

A művelet amúgy sikerrel zárult, még megnehezítette a dolgom, hogy gumiharangot is.kellett cserélnem. Kicsit elszórakoztam a csapágyleszedéssel. Mimdezek ellenére ritkább, tompa koppanás még mindig hallatszik, szerintem a jobbos is.cserére szorul. Szerencsére a sűrűbb, menet közbeni koppanások már eltűntek.

Szárazon akkor sem megy ha sok olaj kijött, mert a diferenciálmű nagy fogaskereke egészen a váltóház aljról hordja fel az olajat, de persze jobb ha rendben van a szint. 

2810744-20180410-RMuajB.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Opel Astra F Classic kormánykerék hátsó oldalán van egy körkörös réz érintkező,amihez egy rugós érintkező csatlakozik.Ez a kürt érintkezője lenne?Erősen súrlódó hangot ad,amikor tekerem a kormányt.Valamivel be lehetne kenni esetleg,hogy megszűnjön a súrlódó hang?Esetleg grafit,vagy mit javasoltok?Köszi

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Zámbi írta:

Sziasztok!

Opel Astra F Classic kormánykerék hátsó oldalán van egy körkörös réz érintkező,amihez egy rugós érintkező csatlakozik.Ez a kürt érintkezője lenne?Erősen súrlódó hangot ad,amikor tekerem a kormányt.Valamivel be lehetne kenni esetleg,hogy megszűnjön a súrlódó hang?Esetleg grafit,vagy mit javasoltok?Köszi

Igen a dudáé szerintem kenhetsz oda bármilyen zsírt gyárilag valamim zöld színű van itt. A grafit nem biztos hogy jó ugye áramvezető esetleg mindíg szólni fog a duda. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Igen a dudáé szerintem kenhetsz oda bármilyen zsírt gyárilag valamim zöld színű van itt. A grafit nem biztos hogy jó ugye áramvezető esetleg mindíg szólni fog a duda. 

De ennek a gyűrűnek pont az a lényege h mindig vezessen és a duda kapcsolója adja a kakaót ezen keresztül :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Volt itthon rézpasztám.Kipróbáltam azzal.A kürt is működik,de pár tekerés a kormánykeréken,és a rugós érintkező leszedi a körérintkezőről az összes pasztát.Súrlódik ugyanúgy.A grafit jobban megtapadna a felületen?Jó lenne egy hangtalan kormányzás.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Zámbi írta:

Volt itthon rézpasztám.Kipróbáltam azzal.A kürt is működik,de pár tekerés a kormánykeréken,és a rugós érintkező leszedi a körérintkezőről az összes pasztát.Súrlódik ugyanúgy.A grafit jobban megtapadna a felületen?Jó lenne egy hangtalan kormányzás.

Acélgyapot vagy mikronos polírpapír. Attól szép sima fényes lesz, szerintem a hangja is elmúlik majd.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Sedan  alá belehet tenni a caravan rugóit? Asszonyka kocsija igencsak megül már egy ember súlyától is hátiul, gondoltam cserélek neki majd két hátsó telot, még a gyáriak vannak benne! De ez ugye csak fél megoldás, és mivel lenne otthon legyengült caravan rugóm gondoltam beteszem alá! Nézegetem bárdinál méreteket, kb 6cm különbség van a 2 rugó között! Ebből ki indulva gondoltam, hogy talán nem emelné a csillagok közé a hátulját!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, free0228 írta:

Üdv! Sedan  alá belehet tenni a caravan rugóit? Asszonyka kocsija igencsak megül már egy ember súlyától is hátiul, gondoltam cserélek neki majd két hátsó telot, még a gyáriak vannak benne! De ez ugye csak fél megoldás, és mivel lenne otthon legyengült caravan rugóm gondoltam beteszem alá! Nézegetem bárdinál méreteket, kb 6cm különbség van a 2 rugó között! Ebből ki indulva gondoltam, hogy talán nem emelné a csillagok közé a hátulját!

Úgy tudom hogy nem. Nem tudom pontosan miért nem, amikor kerestem az enyémbe rugót, akkor mondta valaki hogy nem passzol egyik a másikba. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Most egy visszatérő problémával fordulok hozzátok, 1994-es F-es C14NZ 5 ajtós az alany, valami régi rühes a jóöreg michelin energy volt fent eddig a 13-as gyári felni szetten, viszont van egy téli szettem is, ami 14-es, de ez utóbbival többször volt gond, de mivel télen nem jártam annyival, nem érdekelt annyira. A problémám nem újkeletű, 120 körül elkezd rázni a kormány, mintha centírozási probléma lenne, de addig olyan szépen fut, hogy észre sem venni, hogy úton vagyunk, 120-nál vagy fölötte a gázt ha elengedem, akkor mégjobban beremeg. Érdekes módon a régi nyári szettel nem csinálta soha, de a télivel az első 2 évadot végigremegte és ráadásul úgy, hogy az első hátsó minden évben váltva lett feltéve. Érdekes módon a legutóbbi télen most egyáltalán nem csinálta, amin meglepődtem, viszont most kerültek fel új gumik a nyári szettre és a rémálmom valóra vált, mert ráz 120 körül. Tavaly ilyenkor volt futómű beállítás, lengőkar szilent, stabilizátor szilent cserélve, akkor még a téli volt fent és egy fokkal jobb lett, de ugyanúgy rázott. Ezért voltam meglepődve, hogy most télen meg nem rázott. Szóval a felnit, gumit kizárnám, mert tuti hogy nem üt, le is lett forgatva többször centíron, biztos, ami tuti, a féktárcsám már elég viseltes, sok a vakrozsda, talán megérne egy cserét, de még az sem üt veszedelmesen. A kormányművem már kicsit kopottnak tűnik, mert nagyobb a játék, mint egy jó 100 ezer km-el ez előtt, de azon ugye túl sok mindent nem lehet variálni (nem szervós egyébként). Amit még észrevettem, pl. ma reggel, hogy 120-ra beállva elkezdte és ahogy sokat haladtam egyenesen előre, egyszer csak elhagyta és kisimult. Jobbos kanyar után nem jött elő kigyorsításkor, balos után azonnal rázta a kormányt. Majd 1-1,5 km múlva az enyenesben ismét kisimult. A találós kérdés adott, mi lehet a probléma? A válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv, Árpi

Módosítva : arpii
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.