Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

A hátsó fékdobok lepattintására van valami praktika?

Nincs mihez feszíteni, mert a hátsó védőlemez gyeng, és a dob is csak rugózik a középső nagy átmérőről nem tudom lepattintani.

Ütögettem, feszegettem, befújtam csavarlazítóval, de félek, hogy eltörik az öntvény, ha ennél jobban feszegetem!

Szia!

Ha jól emlékszem, a dob hátsó részén van egy "lik", ott benyomsz egy csavarhúzót és a munkahenger összébb húzódik és könnyebben lejön a dob.

Link to comment
Megosztás:

Valaki legyen kedves segíteni a következő kipróbálásában:

- közvetlen leállítás után, ha benyomod a féket, könnyen megy 3-4 nyomást, majd felkeményedik?

- vagy rögtön kemény, de járó motornál érezhetően segít a szervó?

Egyéb autóknál én az első opciót tapasztaltam eddig (mivel a szervódobnak kéne tárolni egy kis szuflát leállítás után is), de ez az Astra a második módon "működik" és szerintem ez nem oké, de ha másnak is ilyen, akkor nem fektetnék bele túl sok energiát és pénzt a hiba feltárásába. :-)

Link to comment
Megosztás:

vsz, on 16 Jul 2015 - 1:49 PM, said:

Valaki legyen kedves segíteni a következő kipróbálásában:

- közvetlen leállítás után, ha benyomod a féket, könnyen megy 3-4 nyomást, majd felkeményedik?

- vagy rögtön kemény, de járó motornál érezhetően segít a szervó?

Egyéb autóknál én az első opciót tapasztaltam eddig (mivel a szervódobnak kéne tárolni egy kis szuflát leállítás után is), de ez az Astra a második módon "működik" és szerintem ez nem oké, de ha másnak is ilyen, akkor nem fektetnék bele túl sok energiát és pénzt a hiba feltárásába. :-)

Én nem fektetnék bele, menet közben legyen jó. Esetleg ha fékolajat nem cseréltél több éve, azt érdemes. Nem nagy kiadás.

Link to comment
Megosztás:

Én nem fektetnék bele, menet közben legyen jó. Esetleg ha fékolajat nem cseréltél több éve, azt érdemes. Nem nagy kiadás.

Év elején cseréltem fékfolyadékot, most van 1 éve nálam a kocsi, előtte nem tudom mikor cserélték.

Azért szeretném tudni, hogy mi a normális működés, mert a rángatás (ami miatt néha felgyújtanám ezt a ****t) még akár össze is függhet a szervódob hibájával, mivel az ugye a szívósorra csatlakozik és ha falsot szív, az nem túl jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki legyen kedves segíteni a következő kipróbálásában:

- közvetlen leállítás után, ha benyomod a féket, könnyen megy 3-4 nyomást, majd felkeményedik?

- vagy rögtön kemény, de járó motornál érezhetően segít a szervó?

Egyéb autóknál én az első opciót tapasztaltam eddig (mivel a szervódobnak kéne tárolni egy kis szuflát leállítás után is), de ez az Astra a második módon "működik" és szerintem ez nem oké, de ha másnak is ilyen, akkor nem fektetnék bele túl sok energiát és pénzt a hiba feltárásába. :-)

Amikor cseréltük a fékfolyadékot és légtelenítettük a rendszert, majd próbáltuk, ott tudom hogy ilyen volt 3-4 nyomás után, felkeményedett

Link to comment
Megosztás:

Év elején cseréltem fékfolyadékot, most van 1 éve nálam a kocsi, előtte nem tudom mikor cserélték.

Azért szeretném tudni, hogy mi a normális működés, mert a rángatás (ami miatt néha felgyújtanám ezt a ****t) még akár össze is függhet a szervódob hibájával, mivel az ugye a szívósorra csatlakozik és ha falsot szív, az nem túl jó. :)

Ha egyből kemény, az hibás működés. Valószínűleg egy vákuum cső hibás valahol.

Nekem szervizben azt mondták, ha leállás után 1-2 napig megtartja a vákuumot (tehát puha a pedál álló motornál), akkor nem érdemes vele foglalkozni.

Viszont ha neked egyből elmegy, figyelj oda, mert lehet hogy hamarosan menet közben is lesznek problémák sok egymást követő fékezésnél.

Az enyém 1-1,5 hét után lesz keményebb valamivel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki legyen kedves segíteni a következő kipróbálásában:

- közvetlen leállítás után, ha benyomod a féket, könnyen megy 3-4 nyomást, majd felkeményedik?

- vagy rögtön kemény, de járó motornál érezhetően segít a szervó?

Egyéb autóknál én az első opciót tapasztaltam eddig (mivel a szervódobnak kéne tárolni egy kis szuflát leállítás után is), de ez az Astra a második módon "működik" és szerintem ez nem oké, de ha másnak is ilyen, akkor nem fektetnék bele túl sok energiát és pénzt a hiba feltárásába. :-)

Leállítást követően a 3.-4. lenyomás után felkeményedik. Mintha fokozatosan történne, tehát fokozatosan keményedik fel. Az 5. után már nyomni is nehéz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így a jó! Ennek így kell működnie!

Nálam mikor leteszem a garázsba és sokszor van hogy hétköznap nem is használom akkor hétvégére felkeményedik magától a pedál, de gondolom ez normális, a végtelenségig nem tartja a vákumot, vagy? de persze így működik ahogy leírta a kolléga is, soha nem volt panaszom, mentem kolléga octaviájával (abba még abs sincs) meg ősöm VW polojában, én többre becsülöm az opel fékrendszerét, szerintem sokkal hatékonyabb, mérföldekkel jobb a fékhatás az én érzésem szerint.

Link to comment
Megosztás:

Nálam mikor leteszem a garázsba és sokszor van hogy hétköznap nem is használom akkor hétvégére felkeményedik magától a pedál, de gondolom ez normális, a végtelenségig nem tartja a vákumot, vagy? de persze így működik ahogy leírta a kolléga is, soha nem volt panaszom, mentem kolléga octaviájával (abba még abs sincs) meg ősöm VW polojában, én többre becsülöm az opel fékrendszerét, szerintem sokkal hatékonyabb, mérföldekkel jobb a fékhatás az én érzésem szerint.

Azért előre és hátra is jobb lenne a nagyobb tárcsa!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A családban használunk egy Opel Astra G személyautót (Z14XEP) típusút.
Használt volt az autó, óra szerint kevés km-rel, az előéletéről nem tudunk semmit.

Egy-két utóbb gyanús jel: egy a karosszéria színével egyező festett csavar az utastérben.
Egy-egy illesztés pontatlannak látszik az első lökhárítón. A lényeg, hogy nem tudjuk, hogy mielőtt megvettük, nem volt-e sérülése az autónak.

Nálunk volt egy baleset az autóval, autópályán mentünk, amikor nekiszaladt egy őz az autónak, de ez balról történt, a kocsi jobb oldala teljesen sértetlen maradt. És bár a bal oldal, főleg az eleje eléggé megsérült, a kereket szerintünk nem érte ütés.

Nyári gumival szinte tökéletesen egyenesen megy az autó, autópályán, símának tűnő szakaszon,

szélcsendben többször kipróbáltam.

A vásárlás évében vettünk a kocsira téli gumikat, mihelyt felszerelték azokat, abban a pillanatban

elkezdett a kocsi jobbra félrehúzni. Rögtön visszementünk a gumishoz, megcserélték az azonos oldali

kerekeket (elsők hátra, hátsók előre). Nem írnék márkát, de utólag olvasva legfeljebb közép, inkább

alsó-közép kategóriájú gumik. (Utóbb jobbakat választanánk, de nekünk az Astra a luxusautó

kategória, hiszen kényelmes, takarékos, nyáron hűt, télen fűt, szóval ami kell, benne van, előtte 4

évszak gumik voltak - vannak most is - a két Ladánkon :))

Ez a kis kitérő után a lényeg, hogy utóbb azt hittük, hogy a gyengébb kategóriájú gumi okozhatja a

jobbra húzást. A tavaszi visszacsere után a nyári gumival szintén nagyon jónak tűnt az

egyenesfutás. Három szezont követően, szinte alig 15-20 ezer km után a téli gumikon a bal oldali

abroncsok jobb szélén szemmel is jól látható kopás észlelhető. A nyári gumik már hét évesek, lassan

csereérettek lesznem, de szintén szemmel láthatóan egyenletesen kopnak.

Egy hirdetés során alkalmunk nyílt futómű átvizsgálásra vinni az autót, hiszen nem hagyott nyugodni

ez a jobbra húzás. A futómű bevizsgáltatása során meglepődtünk, két szempontból is: a kellemes

meglepetés az volt, hogy közel a 70 ezer km-hez minden állítható érték jó volt. A nem annyira jó

információ viszont az volt, hogy az utánfutás, vagy más néven csaphátradőlés érték a jobb első keréknél a hibahatáron kívül van, a szerviz tájékoztatása szerint azonban ez az Astránál nem állítható érték. Illetve "húzatópadon" lehetne ezt beállítani, ami már a nevéből adódóan sem finommechanikai megoldásnak hangzik.

Nem azt mondom, hogy nem lehet használni az autót ezzel a "félrehúzással", de szerintem ha kis

mértékben is, rontja a kocsi stabilitását, másrészt azért kicsit kényelmetlen állandóan balra

tartani a kormányt.

Ezen kívül legalább ennyire zavar, hogy nem szeretnénk úgy járni, hogy megveszünk 4 gumiabroncsot, egy jobb minőségű darabját kb. 20.000,-Forintért, és 20-30 ezer km után elkezdi lerágni valamelyik szélét a guminak.

Ebben kérnék segítséget, vajon miként lehetne ezt orvosolni.

Mennyire "durva" hozzányúlás az autóhoz a húzatópad, mennyire kell szétszerelni a kocsit hozzá, illetve ennek milyen költségei lehetnek? Egyáltalán megoldja-e a problémát? Illetve létezik-e más megoldás is ennek megoldására?

Minden segítséget, ötletet köszönök.

Njoeker

Módosítva : njoeker
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Cseréltem féket mivel nagyon kopott volt,és rázta a kormányt is.. Zimmermann tárcsa és betét,de a kormány szitalas megmaradt.. De csak mikor fekezek.. Gumisok megneztek a kerekeket jó a centir..

Vlkinek valami ötlet?

Magadnak cserélted?

Lehet nem lett fémtisztára letakarítva a kerékagy és nem fekszik fel tökéletesen a tárcsa. Vagy a kerékcsapágy/agy nem százas, Peugeot 206-osnál jártam így, maga a kerékagy ütött. Indikátorórával meg kell nézetni a tárcsát először, ha üt, akkor leszedni és megnézni a kerékagyat is, ha az is üt, akkor ott a hiba. Így ki tudod zárni egyiket vagy másikat.

Viszont így nem használnám a kocsit, mert tönkre fogod tenni az új tárcsát is.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól sejtem megvan a hiba,mikor cseréltem a tárcsát nem vettem észre,hogy a munkahenger gumi tomitese szakadt alul.. Erre úgy jöttem rá h melegedet. Szóval nem engedi vissza..Szetszedtem megint de nem mertem nekiugrani szetszedni a munkahenger.Van ebben valami nagyobb buktató esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Y20DTL motorkódú G-épsárkányom (2.0 DTL), ami hátul is tárcsafékes. A betét megérett a cserére, de ahogy látom a boltok kínálatait, több fékrendszerrel is szerelték a kocsit. (Bosch, Lucas meg valami TWR vagy mi)

Meg lehet valamiből állapítani - anélkül, hogy leszedem a kereket és kiveszem a betétet -, hogy milyen fékrendszer van a kocsin?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Y20DTL motorkódú G-épsárkányom (2.0 DTL), ami hátul is tárcsafékes. A betét megérett a cserére, de ahogy látom a boltok kínálatait, több fékrendszerrel is szerelték a kocsit. (Bosch, Lucas meg valami TWR vagy mi)

Meg lehet valamiből állapítani - anélkül, hogy leszedem a kereket és kiveszem a betétet -, hogy milyen fékrendszer van a kocsin?

Köszi előre is!

Nálam a féknyergen rajta van,de olvass vissza,nemrég le lett írva

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy apró problémám a kormánnyal.

Kicsit arrébb kellene fordítani, mert rosszul rakták vissza (előző tulaj), kicsit balra kellene fordítanom, mert amikor egyenesen vannak a kerekek a kormány egy kicsit jobbra áll.

Meg lehet ezt otthon "ambulánsan" oldani?

Valahol láttam egy videót, (most nem találom) hogy a középső légzsákos részt hátulról lecsavarni, majd középen van egy csavar amit ha kicsavarok lejön a kormány. Gondolom csak arrébb kell rakni és kész.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy apró problémám a kormánnyal.

Kicsit arrébb kellene fordítani, mert rosszul rakták vissza (előző tulaj), kicsit balra kellene fordítanom, mert amikor egyenesen vannak a kerekek a kormány egy kicsit jobbra áll.

Meg lehet ezt otthon "ambulánsan" oldani?

Valahol láttam egy videót, (most nem találom) hogy a középső légzsákos részt hátulról lecsavarni, majd középen van egy csavar amit ha kicsavarok lejön a kormány. Gondolom csak arrébb kell rakni és kész.?

Biztos, hogy nem jól lett visszarakva? Miért kellett leszedni? Nem lehet, hogy kapott egy ütést a futómű?

Egyébként a kormányrúd és a kormány össze van jelölve nem igazán lehet arrébb rakni.

A kormány hátulján van két torx csavar. Ezeket kiveszed és le is jön a légzsák. Ezután a légzsák átvezetőt kell széthúzni és így hozzá is férsz a kormány rögzítő csavarhoz.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.