Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

Húúú, nekem most a 236-os tömör tárcsán meg a kisdobon van fent a 25-ös főfék. :D olyan mintha egy téglát próbálnál benyomni a padlón, meg kb annyira is fog. Egyébként a kisfékes abs-eseken alapból 22-es főfék van.

Ha valakit érdekel van eladó 236-os hűtött fékem, párezret futott tárcsákkal, betétekkel.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Imi (Astra) írta:

Én is cseréltem 236-os hűtött tárcsára, de ekkor a nyerget is cserélni kell, az is más. Sokkal jobb fékhatásom lett, és ami fontos, hogy nem fárad el olyan hamar, nem melegszik el (pl. 4-en megpakolva 130-140-ről 0-ra után is simán maradt fékhatás, míg a tömör tárcsánál érezhetően fáradtak már...)

Ez lehet amúgy az idős fékolaj miatt is, vagy nem megfelelő DOT számú. Nekem DOT3-as volt benne régebben és persze 3 éves lehetett a fékolaj. Hosszabb fékezés után éreztem, hogy gyengül a fékhatás, jobban rá kellett nyomnom. Kapott DOT 4-es új fékolajat, maradt ugyanaz a fék és azóta van homloknyom a kormány karimájában. 236 hűtött.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 09. at 13:46, pszilaj írta:

Ha a főfékhengert cseréled nagyobbra, már jobb lesz a fékhatás. ;-)
Én elsőnek ezt cseréltem, igaz 236-os hűtött tárcsánál, és sokkal jobb lett a fék.

Pl. egy B Omega dupla devanderes főfékhengerrel ez a 256-os tárcsa jó lenne?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Bundee írta:

B Veki jóltudom hogy kicsavar/becsavar?

Azt passzolom. Ekkora rutinom nincs benne.

 

Szerk:

Végülis nem akkora tragédia az omega főfék beépítése sem. Csak a rúd nem egyezik ami a pedáltol jön, meg a felfogatása az egész főféknek :-):-)  . Na meg ugye ha nem abs-es az astra akkor van egy kicsi játék a fékcsövekkel is, de ez már a legkisebb :-)

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

18 perce, FPepe írta:

Melyik főfékhenger/devander plug&play Astrába a 256-os fékhez, amit érdemes is megcsinálni?

 

Gsi kadett az tuti, de fehér hollónak mondják. Meg az "csak" 22es, mindenképp az omegát akartam. (Az ugye 25ös)

Többet nem is láttam kiszedve, tehát nem tudom megmondani.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bundee írta:

Ha valaha sikerül haveromat rávenni hogy bontsuk szét a törött B Vekit, és belefaragom az enyémbe a 25-ös ffh-t, akkor lesz egy gazdátlan 22-es nem ABS-es ffh, tárcsához és dobhoz való patronszettel :D

Ez esetben gondolj majd rám légy szíves :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Szakik!

Nagyon kérlek benneteket, adjatok tanácsot, teljesen tanácstalan vagyok. A hibajelenség, hogy hosszabb, elnyújtott fékezés esetén, illetve ha "bemelegszik" a fék, a hátsó fékem ráz. A fékezéstől és véleményem szerint melegedésétől illetve terheléstől függően eltérő erősséggel. Téli-Nyári gumikkal/felnikkel egyaránt érezhető, Műszaki vizsgán, mérésnél semmi rendellenességet nem találtak, kéziféket finoman húzva 1-2 kattanásnál, mikor elkezd fogni, szintén érezhető. 4-5 évvel ezelőtt a hátsó fékdobokat (még a gyáriakat) leszerelték ellenőrzés/takarítás végett. Akkor a dobokat szinte le kellett kalapálni a helyéről. Azóta érezhető a rázás.

Ami cserélve lett: hátsó dob, fékpofák kompletten (korábbi két szettel is csinálta. A gyári szett cseréje után a gyengébb minőségű dobra gyanakodtam, ezért az újra cserélve lett. nem jött be :( ), fékmunkahengerek, fékdobban található rugószett kompletten, hátsó rugó, lengéscsillapító, hátsó híd szilent.

Van valakinek valami ötlete mi lehet a hiba oka? Nagyon kérlek adjatok ötleteket, mert megőrjít a hiba, ráadásul egy-egy fékezésnél nem is kellemes...

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki bármivel is hozzászól!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Imi (Astra) írta:

Sziasztok Szakik!

Nagyon kérlek benneteket, adjatok tanácsot, teljesen tanácstalan vagyok. A hibajelenség, hogy hosszabb, elnyújtott fékezés esetén, illetve ha "bemelegszik" a fék, a hátsó fékem ráz. A fékezéstől és véleményem szerint melegedésétől illetve terheléstől függően eltérő erősséggel. Téli-Nyári gumikkal/felnikkel egyaránt érezhető, Műszaki vizsgán, mérésnél semmi rendellenességet nem találtak, kéziféket finoman húzva 1-2 kattanásnál, mikor elkezd fogni, szintén érezhető. 4-5 évvel ezelőtt a hátsó fékdobokat (még a gyáriakat) leszerelték ellenőrzés/takarítás végett. Akkor a dobokat szinte le kellett kalapálni a helyéről. Azóta érezhető a rázás.

Ami cserélve lett: hátsó dob, fékpofák kompletten (korábbi két szettel is csinálta. A gyári szett cseréje után a gyengébb minőségű dobra gyanakodtam, ezért az újra cserélve lett. nem jött be :( ), fékmunkahengerek, fékdobban található rugószett kompletten, hátsó rugó, lengéscsillapító, hátsó híd szilent.

Van valakinek valami ötlete mi lehet a hiba oka? Nagyon kérlek adjatok ötleteket, mert megőrjít a hiba, ráadásul egy-egy fékezésnél nem is kellemes...

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki bármivel is hozzászól!

Nem lehet hogy a kalapálástól elhajlott az alaplemez amire a fékpofák rögzítve vannak?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Nem lehet hogy a kalapálástól elhajlott az alaplemez amire a fékpofák rögzítve vannak?

Az akár még lehet is. De ettől hogy rázhat a fék? Lüktet a pedál is, és a bódén is érezni, hogy remeg. 5 ajtós kasztni egyébként, 2002 Classic... 

Hogy hívják azt a lemezt, és hol találom meg? :) Kíváncsi vagyok mennyire lehet drága mulatság...

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Imi (Astra) írta:

Az akár még lehet is. De ettől hogy rázhat a fék? Lüktet a pedál is, és a bódén is érezni, hogy remeg. 5 ajtós kasztni egyébként, 2002 Classic... 

Hogy hívják azt a lemezt, és hol találom meg? :) Kíváncsi vagyok mennyire lehet drága mulatság...

Nekem akkor volt ilyen, mikor egyszer hátraguruláskor húztam kézit az eső után és a korrodált dob miatt befeszült a cucc. Én komplett cseréltem az egészet.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Imi (Astra) írta:

Az akár még lehet is. De ettől hogy rázhat a fék? Lüktet a pedál is, és a bódén is érezni, hogy remeg. 5 ajtós kasztni egyébként, 2002 Classic... 

Hogy hívják azt a lemezt, és hol találom meg? :) Kíváncsi vagyok mennyire lehet drága mulatság...

Az alaplemez az amire az egész fel van fogatva a munkahenger és a fékpofák is, mondjuk lehet hülyeséget írtam mert ez elég vastag a kalapálástól nem biztos hogy meggörbül. Meg kellene próbálni legalább azt kideríteni melyik oldallal van a baj. Az egyik feléről kivenni a pofákat a munkahenger dugattyúit meg összehúzatni hogy nyomódjanak ki. Pölö egy rá passzoló zárt szelvény szelettel. Aztán ha marad a hiba akkor a másik oldal gáz ha megszűnik akkor meg ez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Az alaplemez az amire az egész fel van fogatva a munkahenger és a fékpofák is, mondjuk lehet hülyeséget írtam mert ez elég vastag a kalapálástól nem biztos hogy meggörbül. Meg kellene próbálni legalább azt kideríteni melyik oldallal van a baj. Az egyik feléről kivenni a pofákat a munkahenger dugattyúit meg összehúzatni hogy nyomódjanak ki. Pölö egy rá passzoló zárt szelvény szelettel. Aztán ha marad a hiba akkor a másik oldal gáz ha megszűnik akkor meg ez.

Köszönöm a tippet. A másik tipp, amire még gondolok, az maga a kerékagy. Gyakorlatilag annyi mindent cseréltem már, hogy nem tudok másra gondolni...:( Ebbe van valami ráció véleményed szerint? Ha esetleg belefognék még ebbe, párba érdemes cserélni, mint pl. féket, rugót egyebet, vagy lehet a hibás oldalon is? Melyik az a márka amivel egyáltalán nem szabad foglalkozni?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Imi (Astra) írta:

Köszönöm a tippet. A másik tipp, amire még gondolok, az maga a kerékagy. Gyakorlatilag annyi mindent cseréltem már, hogy nem tudok másra gondolni...:( Ebbe van valami ráció véleményed szerint? Ha esetleg belefognék még ebbe, párba érdemes cserélni, mint pl. féket, rugót egyebet, vagy lehet a hibás oldalon is? Melyik az a márka amivel egyáltalán nem szabad foglalkozni?

Köszönöm!

Szerintem nem kell párban cserélni, nem szól bele a másik oldalba...márka hát ezt passzolom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 17. at 20:39, Imi (Astra) írta:

Köszönöm a tippet. A másik tipp, amire még gondolok, az maga a kerékagy. Gyakorlatilag annyi mindent cseréltem már, hogy nem tudok másra gondolni...:( Ebbe van valami ráció véleményed szerint? Ha esetleg belefognék még ebbe, párba érdemes cserélni, mint pl. féket, rugót egyebet, vagy lehet a hibás oldalon is? Melyik az a márka amivel egyáltalán nem szabad foglalkozni?

Köszönöm!

Ha melegedésre csinálja a fesztivált,akkor akár a fékolaj is lehet levegős,vizes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Szabadij írta:

Ha melegedésre csinálja a fesztivált,akkor akár a fékolaj is lehet levegős,vizes.

Köszi a tippedet. Sajnos nem lesz ennyire könnyű (és olcsó) a helyzet, mert mint említettem volt hátsó fékmunkahenger csere is, amikor is fékolajat is cseréltek. Szeptemberbe lesz két éve, lassan ismét cserélni kell az ok, de sajna a csere után sem változott a helyzet semmit.

Még egyszer köszi a hozzászólást! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.