Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

  • 1 year later...

Használtan vettem a kocsit elvileg 98e km-el. Most 137e-nél lett benne hátúl fékbetét cserélve. Ami bent volt már az sem volt eredeti. Még most elbír egy fékbetét cserét, de legközelebb már tárcsákat is cserélni kell. Azt néztem 22e/db a gyári. ( a fékbetét csere mindennel együtt 26e volt, gyári GM ment bele)

Ami érdekes, hogy a jobb oldali kb 1mm-el volt vékonyabb, mint a bal. Az akkusztikus fékkopás jelző csak hátra fele csikorgott, először azt hittem, hogy valami más a gondja.

Nektek mennyit bírt a fékbetét?

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltem 185 e km-nél, első-hátsó tárcsát betétekkel, a tárcsák szerintem gyáriak voltak még, de már a végét rúgták. A gyári garnitúrára nem vágytam, ugyan is amikor felhívtam az érdi opelt, kapásból 180e Ft-t mondtak a garnitúrára ( 5x114,3 ). Majd most elválik, hogy a nem gyári mennyit bír.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. szeptember 17. at 14:35, Dom írta:

Én most cseréltem 185 e km-nél, első-hátsó tárcsát betétekkel, a tárcsák szerintem gyáriak voltak még, de már a végét rúgták. A gyári garnitúrára nem vágytam, ugyan is amikor felhívtam az érdi opelt, kapásból 180e Ft-t mondtak a garnitúrára ( 5x114,3 ). Majd most elválik, hogy a nem gyári mennyit bír.

Betéteket még nem cseréltél? Azok mennyit mehetnek el elől, és hátul? Én mondjuk megvétel óta 40e-et mentem, és most cseréltem még csak hátul. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, imy írta:

Betéteket még nem cseréltél? Azok mennyit mehetnek el elől, és hátul? Én mondjuk megvétel óta 40e-et mentem, és most cseréltem még csak hátul. 

De cseréltem betéteket is. Elvileg írtam is, vagy csak akartam?

Az mondjuk hozzá tartozik, hogy nem az utolsó pillanatban fékező típus vagyok, így remélem, hogy egy 60e km-t elmennek. De majd elválik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.