Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

2 hours ago, koco írta:

Magát az ülést mindössze négy csavar tartja, előtte az öv alsó csatlakozási pontját és az elektromos csatlakozást kell oldani (akkusaru levétel javasolt). Bontóban a komplett ülés 15-25 eFt között mozog, célszerű a tieddel egyező huzatú, de a magasságállítás mellett dönthető ülőlapos, deréktámaszos (kisebb csoda estén könyöklős) darabot keresni. Nagyon tartósak a huzatok, és szakemberek az erősen szennyezett ülést is újjá tudják varázsolni, szóval a kosz ne rettentsen el.

A kárpitot sem nehéz leszedni. Utána mosható pl mosógépben, vagy átrakható másik ülésre.

Link to comment
Megosztás:

A középkonzom burkolatot (rádió körüli műanyag) mi tartja? Nekem mintha rémlene, hogy alul láttam volna két csavart, mikor kivettem a váltó és a szivargyújtó körüli keretet. Jól rémlik?

Időnként rezonál, kattog, nyekereg a burkolat és nagyon idegesít. Ha a jobb térdemmel megtámasztom, akkor addahagyja, de szeretnék valami végleges megoldást találni rá.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Cserenkov írta:

A középkonzom burkolatot (rádió körüli műanyag) mi tartja? Nekem mintha rémlene, hogy alul láttam volna két csavart, mikor kivettem a váltó és a szivargyújtó körüli keretet. Jól rémlik?

Időnként rezonál, kattog, nyekereg a burkolat és nagyon idegesít. Ha a jobb térdemmel megtámasztom, akkor addahagyja, de szeretnék valami végleges megoldást találni rá.

Kiveszed a rádiót, alul kipattintod a klímavezérlő modult, és 2 csavar tartja a klímavezérlő mögött.

Felül meg műanyag fülek....

Video

Módosítva : Sztaricsnaja
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
11 hours ago, pjotr írta:

2005-ös Astra H-hoz hol lehet olcsón autószőnyeget venni? Lehet darabonként is venni, vagy csak garnitúrában (4 darab)? Igazából, csak az első kettő kéne, a hátsók kifogástalan állapotban vannak..

Két éve vettem a Csergőnél 9097858 cikkszámon olcsó lengyel szőnyeget (nem plüss) kb. 6.000 Ft volt. Ennél olcsóbban nem láttam akkor sehol.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Korábban már írtam róla, az általános szereléshez, most láttam, van rá külön topic is:

Nem rég vett 5 ajtós Astra csomagterében a kalaptartó csapok be voltak csúszva a burkolatba. Bal oldalon a burkolat nyitható, így a csapot is vissza tudtam hátulról tenni, de a jobb oldali burkolatot fel kellene szedni ahhoz, hogy a csapot visszategyem (annyira sikerült felfeszegetnem, hogy kivegyem a leesett csapot, de visszatenni, csak azt leszedve lehet). Nem tudom mi a helyes menete a burkolat leszerelésének, de nagyon nem merem feszegetni, mivel láttam. hogy a csomagtérburkolathoz a felső burkolatot is le kell szedni (a kalaptartó fölött), az alatt meg már légzsák van, (attól pedig félek hogy berobbanhat, ha rossz helyre nyúlok). Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm!

 

Módosítva : c_coupe
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziaztok!

 

Nem régiben vettem a H Astrat. Vettem rá üléshuzatot, hogy szépen feltudjam tenni le kell szednem a kartámaszt, na ez az amit nem tudom hogy jön le. Az oldalán a műanyag kupak csak be van pattintva vagy menetes?, alatta a csavarral ami rögzíti? Nem akarnám a műanyagot szétbarmolni. segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Balco33 írta:

Sziaztok!

 

Nem régiben vettem a H Astrat. Vettem rá üléshuzatot, hogy szépen feltudjam tenni le kell szednem a kartámaszt, na ez az amit nem tudom hogy jön le. Az oldalán a műanyag kupak csak be van pattintva vagy menetes?, alatta a csavarral ami rögzíti? Nem akarnám a műanyagot szétbarmolni. segítségeteket előre is köszönöm!

Szia! Csak húzd ki erősen az egészet egyben. A kupak nem jön ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
17 perce, gabo75 írta:

Szerintetek átépíthető angol autóból teljes ülés szett és oldal kárpit?

Persze, csak elől ha gerinctámaszos a vezetőülés, de az anyós nem akkor nálad pont fordítva lesz, ha egyiksem vagy mindkettő az akkor nincs gond.

Kárpit meg szimmetrikus, tehát mehet.

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem hogy a szivacsot leszedni huzattal együtt tehát így átépíteni állítolag le lehet szedni róla

mondjuk én a kart nem használom alapon van lent de úgy tűnik mintha lejjebb is lenne mint az anyós ülés

Módosítva : gabo75
Link to comment
Megosztás:

No akkor pontosítsunk: az ülés alapvetően három részből áll: ülésváz (ezen van a billentő, az emelő, az előre-hátra mozgató kar), ülőlap és háttámla. Az ülőlap és háttámla (a korábban írt korlátozásokkal) cserélhető az ülésvázon. Tehát ha a szivacsozás vagy a tetszetősebb kárpit miatt akarod cserélni, akkor azt meg lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Bocs a sok hülye kérdését

Amit tenni szeretnék félbőr belső berakni kompletten az autóba de angol autból való így a vezető ülés a gondom hogy hozzám kerüljön a vezető oldal jelen esetben az angol fajta ezért gondoltam hogy szét lehet szedni ha igen hogyan vagy nagyon nehéz e

Link to comment
Megosztás:

23 órája, gabo75 írta:

Bocs a sok hülye kérdését

Amit tenni szeretnék félbőr belső berakni kompletten az autóba de angol autból való így a vezető ülés a gondom hogy hozzám kerüljön a vezető oldal jelen esetben az angol fajta ezért gondoltam hogy szét lehet szedni ha igen hogyan vagy nagyon nehéz e

Én a te helyedben az utasoldalt átraknám (és ott is állítható lenne a magasság), a vezető oldalon meg az eredeti ülésen cserélném szivaccsal a huzatot.

Nem túl nehéz. Az ülés huzatja a szélén van rögzítve. Lefelé húzva kiakasztható az ülésváz pereméből. kb 2 perc alatt szétszedhető.

A háttámla már bonyolultabb. Ott ki kell venni a fejtámla tartóját, Majd hátul alul és oldalt nyitható a huzat. Utána már csak a légzsák alól kell kivenni a szövetet, és fölfelé szivaccsal együtt lejön. Ez sem bonyolult, csak a fejtámlatartó kivétele trükkös.

A Youtubon találsz videót a szétszedésről. Egy Zafira üléshuzat cserét mutat be. Ha kell vannak képeim a szétszedésről.

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

17 órája, gabo75 írta:

Bocs a sok hülye kérdését

Amit tenni szeretnék félbőr belső berakni kompletten az autóba de angol autból való így a vezető ülés a gondom hogy hozzám kerüljön a vezető oldal jelen esetben az angol fajta ezért gondoltam hogy szét lehet szedni ha igen hogyan vagy nagyon nehéz e

Jelenleg a vezetőüléseden minden van? Úgyértem magasságállítás, gerinctámasz és billentés? Akkor csak azon cserélsz ülő és hátlapot minden más mehet be egy az egyben. Így mindkét oldalon meglesz mindenféle nyalánkság.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Szabi1.6 írta:

Jelenleg a vezetőüléseden minden van? Úgyértem magasságállítás, gerinctámasz és billentés? Akkor csak azon cserélsz ülő és hátlapot minden más mehet be egy az egyben. Így mindkét oldalon meglesz mindenféle nyalánkság.

 

6 órája, Sztaricsnaja írta:

Én a te helyedben az utasoldalt átraknám (és ott is állítható lenne a magasság), a vezető oldalon meg az eredeti ülésen cserélném szivaccsal a huzatot.

Nem túl nehéz. Az ülés huzatja a szélén van rögzítve. Lefelé húzva kiakasztható az ülésváz pereméből. kb 2 perc alatt szétszedhető.

A háttámla már bonyolultabb. Ott ki kell venni a fejtámla tartóját, Majd hátul alul és oldalt nyitható a huzat. Utána már csak a légzsák alól kell kivenni a szövetet, és fölfelé szivaccsal együtt lejön. Ez sem bonyolult, csak a fejtámlatartó kivétele trükkös.

A Youtubon találsz videót a szétszedésről. Egy Zafira üléshuzat cserét mutat be. Ha kell vannak képeim a szétszedésről.

Köszönöm mindenkinek a segítséget megoldódott végül találtam a bontóban europai modelt (olaszból behozott) sőt gerincmerevítős könyöklő plusz egy harmadig funkció amivel emelni is lehet a fezező  ülés magasságát 

Oldal légzsákomat és az övfeszítő kelet átraknom!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

 Van egy Opel Astra H járművem, az előbb kinyitottam a kesztyű tartót mint máskor, de nem záródik vissza, hiába próbáltam akárhogy nem záródik vissza. Az izzó peddig ég és nem szeretném hogy lemerüljön az aksi. Segitséget szeretnék kérni miért nem záródik vissza és hogy oldjam meg ?

 

op1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Adamkoo07 írta:

Szép napot!

 Van egy Opel Astra H járművem, az előbb kinyitottam a kesztyű tartót mint máskor, de nem záródik vissza, hiába próbáltam akárhogy nem záródik vissza. Az izzó peddig ég és nem szeretném hogy lemerüljön az aksi. Segitséget szeretnék kérni miért nem záródik vissza és hogy oldjam meg ?

Azt nem tudom miért nem záródik, de a világítás lekapcsolja magát (optimális esetben :) ). De ideiglenes megoldásként: a világítást nagyon könnyű kipattintani egy csavarhúzóval, ott pedig vagy lehúzod a vezetéket a csatlakozóról vagy kiveszed az izzót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.