Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

On ‎2017‎.‎03‎.‎18‎. at 20:01, Cserenkov írta:

Kipattintod a kézifék alatti burkolatot. Elöl a váltó felé van két rorx csavar, ami a váltó körüli műanyagot fogja. A két csavart kicsavarva a váltókeretet hátrafelé és felfelé húzva kijön. Ez fogja be a hamutartós-szivatgyújtós részt. Ennyi az egész.

Nem akarok beleszólni, de nem egyszerűbb egy szivargyújtóba dugható USB aljzat? Akkor nem kell vele barkácsolni és ha mégis kell a szivargyújtó, egy mozdulattal ki tudod húzni. Nekem pl ilyen van: 3_1.jpg

Köszönöm a leírást, így már menni fog. Természetesen egyszerűbb lenne, de esztétikusabb megoldás ez: (és kb 2ezer ft)

15050_szivar.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

A Cserenkov féle usb dugó jópofa, nem is tudtam róla, hogy vannak ilyenek. (Mondjuk nem is hiányzott, nem vagyok az a kimondott kütyübolond, GPS-em sincs, meg okostelóm se... :) ) Vajon bedugva a szivargyújtóba, mennyire lóg ki belőle? A fedél rácsukható, vagy annyira azért nem passzentos?

 

 

edit: Eddig nem láttam a tutis-féle képet, most meg igen. Szóval erre gondolok, hogy esztétikusabb, mint egy kilógó toldat.

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 24. at 13:33, tutis írta:

Köszönöm a leírást, így már menni fog. Természetesen egyszerűbb lenne, de esztétikusabb megoldás ez: (és kb 2ezer ft)

 

 

Az nem baj, hogy non-stop világít az aljzat? Vagy nem szokott 1 hetet állni az autó? Én már rigolyás vagyok ilyenekre, mert kétszer lemerült az akksim a  nyomkövető miatt.

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Stofl írta:

Az nem baj, hogy non-stop világít az aljzat? Vagy nem szokott 1 hetet állni az autó? Én már rigolyás vagyok ilyenekre, mert kétszer lemerült az akksim a  nyomkövető miatt.

Elvileg nem akkora baj, egy ilyen LED 10mA koruli arammal is elmegy, ami azert eleg hosszu ido alatt meriti le az akkut.

Ettol fuggetlenul en nem rakom be allando fogyasztonak, mert csak gond lehet belole; egyszeruen ott van a hamutartoban a kutyu, es ha nagy ritkan kell, akkor felcserelem a szivargyujtoval, nem olyan hatalmas erofeszites :) Vagy ki lehet kotni a LED-et, bar maganak az aramkornek is van egy minimalis fogyasztasa, illetve a fixnek szant verziokon nem is nagyon van LED.

 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Kishenceg írta:

A Cserenkov féle usb dugó jópofa, nem is tudtam róla, hogy vannak ilyenek. (Mondjuk nem is hiányzott, nem vagyok az a kimondott kütyübolond, GPS-em sincs, meg okostelóm se... :) ) Vajon bedugva a szivargyújtóba, mennyire lóg ki belőle? A fedél rácsukható, vagy annyira azért nem passzentos?

 

 

edit: Eddig nem láttam a tutis-féle képet, most meg igen. Szóval erre gondolok, hogy esztétikusabb, mint egy kilógó toldat.

 

Nem lóg ki semennyire. Teljesen síkba belemegy az aljzatba. Na jó, talán 2mm-t kilóg, kb olyan vastag a műanyag pereme. Az ajtót bőven rá lehet csukni. Nem találok konkrétan arról oldalnézetet, amit mutattam, de kb így kell elképzelni, tövig belemegy a lyukba:

667trust_szivargyujto_ada.jpg

 

Én is úgy használom, mint Csaba. Ha nem kell, kihúzom. De ha benne felejteném, nem hiszem, hogy az a kis led fogja az akkut lemeríteni. A riasztó ledje is villog folyamatosan, működik az UH-egysége, stb, ami szerintem több áramot vesz fel mint ez és mégse merül le tőle az akku. Ha 10mA az áramfelvétel, egy kis 56Ah-s akkuhoz is bőven több mint fél év kéne, hogy lemerüljön. De ha ennyit áll az autó, akkor szerintem édes mindegy, hogy ott volt ez a led vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, racpower írta:

Sziasztok!

 

Tudja valaki mi a H asta műszerfal közepén a rácsnál a kis félgömb érzékelő?

...mert én még nem jöttem rá, de gondolom nem esőérzékelő.

Digit klíma, naperősség mérője, automata módban az alapján is szabályoz a klíma.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, racpower írta:

Köszi Dave!

 

Gondoltam valami hőmérséklet szabályozáshoz van köze, kipattintottam láttam be van kötve 3 vezetékes és gondoltam valami célja van.

Nekem meg ugye digit (automata) klímám van. :-)

Igen, azt hagyd ott, had csinálja a dolgát! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kiszedtem az autó hátsó üléslapját,mert huzat került rá. Kiszedni sem volt egyszerű,de visszatenni nem birom.Van ötletetek hogy próbálkozzam? Először a hátsó akasztókba akasztom be,majd próbálom az első kihúzós részbe bepattintani de nem akar belemenni.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Kotama írta:

Sziasztok!

Kiszedtem az autó hátsó üléslapját,mert huzat került rá. Kiszedni sem volt egyszerű,de visszatenni nem birom.Van ötletetek hogy próbálkozzam? Először a hátsó akasztókba akasztom be,majd próbálom az első kihúzós részbe bepattintani de nem akar belemenni.

Az orosz oldalon találsz leírást.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=hu&u=http://www.astra-h.ru/folding.html&usg=ALkJrhgAj2-rMiOV_V1AgPsiIqs5AyA2gw

 

 

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎05‎.‎11‎. at 20:45, jesszus97 írta:

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

WD88-al fújd le a forgáspontokat.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 11. at 20:45, jesszus97 írta:

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Úgyis ki kell venni ha cserés, akkor meg majd meglátod lehet-e javítani. Nemrég csináltam egy Puntóét, azt meg lehetett menteni, a tengely kopott és tört el, csak azt kellett cserélni. Bár ez úgy tudom más elven fékez.  

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 11. at 20:45, jesszus97 írta:

Sziasztok!

Van egy opel astra h caravan személyautóm, ami már lassan 2 éve megvan és a hetekben előjött egy olyan probléma, hogy a vezető oldali ajtó (bal első) elkezdett nyikorogni. Kicsit megzsiroztam  a fémrészét hátha elmulik, de sajna nem múlt el, mellé kattog is rendesen és nehezebben tudom kihajtani - becsukni. 

Mi lehet az oka? Valami mehanika el lenne már kopva? Szét kell szedjem az ajtót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/204/elso_ules_nyikorgas_megszuntetese

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok segítséget kérnék,h astra caravan ,csomagtér rolón lehet valahogy javitani a nyitófület? az enyém most csak lóg lefelé és nem oldja a ki a rolót,láttam egy pici lyukat ott egy stifnek kéne lennie vagy minek?lehet ezt barkácsolni vagy bontó? válaszokat előre is köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 03. at 10:47, Pepe07 írta:

Sziasztok segítséget kérnék,h astra caravan ,csomagtér rolón lehet valahogy javitani a nyitófület? az enyém most csak lóg lefelé és nem oldja a ki a rolót,láttam egy pici lyukat ott egy stifnek kéne lennie vagy minek?lehet ezt barkácsolni vagy bontó? válaszokat előre is köszönöm

 

Szia!

Egy speciális popszegecs kell bele, ami idővel elnyíródik, az enyém 6 évet bírt. Holnap reggel megírom mi a cikkszáma - csak gyári létezik, és normál popszegecs húzóval berakható. Alkatrész/katalógus száma: 93193006/2084716. Normál ára 410Ft.

Módosítva : Kombitomi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, kezdőkabriós írta:

Mindig beugrom, rákattintok a linkedre de soha semmit nem tudtam megnézni, mert nem akarok regisztrálni.

Ennél csak az lenne becsapósabb, ha egy fizetős oldal linkjét tennéd be.

1 perc az életedből legrosszabb esetben és nem jár semmilyen kötelezettséggel, de te tudod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.