forumadmin

ASTRA K-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek

12 hozzászólás ebben a témában

Nagyon örülök, hogy végre létrejött a K Astrás topik. Már régebben is hiányoltam.

Jelenleg még nincs K Astrám, de tervezem a beszerzését egy H Astra "nyugdíjzajásást" követően. Ha beindul itt az élet, szerintem gyakran fogok idelátogatni, írni.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Egy másik fórumon találtam ilyen topicot, de az csak arról szól, kié drágább. Örülök, hogy visszatérhetek ide. 

3 hete vagyok boldog tulaja egy 5 ajtós Enjoynak és nem bántam meg, hogy Opelos maradtam a 15 éves G Astrám után. Amotornak semmi hangja, csak a gumit hallani. Igaz még bejáratós, nem hajtottam még meg, akkor talán lesz majd hangja is. Nagyon jó uttartás, a rugózás a hátul ülőknek sem fapados. Anyagi okokból kihagytam a LED fényszórókat, de nekem a halogénnel is tökéletes. OnStar nincs, mert tavaly rendeltem meg, de idén már alapfelszereltség, 12 hónapig ingyenes utána kb 32ezer HUF évente. Az 5 ajtósban kicsit kevés a tároló rekesz. De szép kényelmes és minden kézre esik benne. A kocsi tanulmányozásánál kicsit meglepett, hogy az akku a kocsi alján van a hátsó kerekeknél.

Egyetlen apró zavaró dolog, hogy nemigazán lehet utólag beépíteni semmit, a computer vezérlés miatt. A legtöbbhöz computert is kellene cserélni. 

A lényeg: tetszik és kell nekem ☺

Bocs, ha hosszú lett.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, cinke írta:

Sziasztok!

Egy másik fórumon találtam ilyen topicot, de az csak arról szól, kié drágább. Örülök, hogy visszatérhetek ide. 

3 hete vagyok boldog tulaja egy 5 ajtós Enjoynak és nem bántam meg, hogy Opelos maradtam a 15 éves G Astrám után. Amotornak semmi hangja, csak a gumit hallani. Igaz még bejáratós, nem hajtottam még meg, akkor talán lesz majd hangja is. Nagyon jó uttartás, a rugózás a hátul ülőknek sem fapados. Anyagi okokból kihagytam a LED fényszórókat, de nekem a halogénnel is tökéletes. OnStar nincs, mert tavaly rendeltem meg, de idén már alapfelszereltség, 12 hónapig ingyenes utána kb 32ezer HUF évente. Az 5 ajtósban kicsit kevés a tároló rekesz. De szép kényelmes és minden kézre esik benne. A kocsi tanulmányozásánál kicsit meglepett, hogy az akku a kocsi alján van a hátsó kerekeknél.

Egyetlen apró zavaró dolog, hogy nemigazán lehet utólag beépíteni semmit, a computer vezérlés miatt. A legtöbbhöz computert is kellene cserélni. 

A lényeg: tetszik és kell nekem ☺

Bocs, ha hosszú lett.

Most már szinte minden autóban hátra kerül az akkumulátor biztonsági okokból, illetve súlyelosztás miatt is. Mondjuk baleset esetén a tűzoltók nem tudom mennyire örülnek neki! :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az az igazság, hogy nehezen tudom elhinni, hogy szinte semmit nem lehet utólag beletenni. Itthon több kereskedésben is ezt mondták, a fedélzeti masinára hivatkozva. Honnan tudhatnám meg tutira, hogy így van-? Küldjem el a gyárnak az alvázszámom? :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
31 perce, cinke írta:

Az az igazság, hogy nehezen tudom elhinni, hogy szinte semmit nem lehet utólag beletenni. Itthon több kereskedésben is ezt mondták, a fedélzeti masinára hivatkozva. Honnan tudhatnám meg tutira, hogy így van-? Küldjem el a gyárnak az alvázszámom? :D

Erősen kétlem, hogy ne lehetne, szakszerviz valószínűleg azért mondja ezt mert vagy túl egyszerű és azért nem éri meg, vagy bonyolult ergo sok munka és azért.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 03. 28. at 18:56, Davee írta:

Erősen kétlem, hogy ne lehetne, szakszerviz valószínűleg azért mondja ezt mert vagy túl egyszerű és azért nem éri meg, vagy bonyolult ergo sok munka és azért.

Nos. Arra jutottam, hogy szinte mindent meg lehet csinálni... de fedélzeti vezérlőt kell cserélni. Ami több százezres tétel. Indok, hogy amilyen konfigot alapból rendelsz, az azt éppen kiszolgáló vezérlőt építenek be. Nehogy több dolgot tudjon lekezelni, mint amit kell.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 04. 01. at 12:14, cinke írta:

Nos. Arra jutottam, hogy szinte mindent meg lehet csinálni... de fedélzeti vezérlőt kell cserélni. Ami több százezres tétel. Indok, hogy amilyen konfigot alapból rendelsz, az azt éppen kiszolgáló vezérlőt építenek be. Nehogy több dolgot tudjon lekezelni, mint amit kell.

Biztos spórolnak rajta pár eurocentet azzal hogy nem egységes a vezérlő, hanem legyártanak harminc félét... :( Amúgy én azt vallom, hogy inkább rendeléskor legyen picit drágább a kocsi, átgondolom hogy mi kellhet bele és azt meg is rendelem, de ne kelljen vele utólag "barkácsolni".

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 04. 04. at 20:30, Cserenkov írta:

Biztos spórolnak rajta pár eurocentet azzal hogy nem egységes a vezérlő, hanem legyártanak harminc félét... :( Amúgy én azt vallom, hogy inkább rendeléskor legyen picit drágább a kocsi, átgondolom hogy mi kellhet bele és azt meg is rendelem, de ne kelljen vele utólag "barkácsolni".

Alapvetően én is. Ha hitelre vettem volna a kocsit, belerakok mindent, de mivel a keretem adott volt, így csak amit nagyon akartam azt tettem bele. Végül is a többi már tényleg csak extra lenne. Imádom :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Első Opelem. Astra K 1.4T 110kw gazdija lettem. Még február elején. Nagyon csípem, ismerkedős fázis egyenlőre azért még...

Ahogy látom hasonló felszereltség mint Cinkéjé...

Lényeg, ajánlom mindenkinek!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Úgy látom nem tolongunk!

Minden esetre leírom ,én nagyon megszívtam a 150l K val,és senkinek nem ajánlom, a saját hibámból tanulva!

1 éve kinlódok vele!

Nagy rakás szar!

Külföldi oldalakat nézegessétek,úgynevezett bakugrás,rángató motor!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés