Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

13 órája, kobraCode írta:

Nálam is dettó. Két hete jött elő, körforgalomba, vagy ha teljesen alászedve tolatok akkor hallom jobb oldalról. Féltengelyre gyanakodok. De érdekes mert nem mindig hallom.

Toronycsapágy is okozhat ilyet. Legalábbis nekem megnézték kutyacsontot, féltengelyt, és zat mondták toronycsapágy, meg szilent.

Az már vagy fél éve volt, már eléggé rottyon van. Most lesz cserélve.

Most legutóbb is megnézétk egy szervízben, és szintén azt mondták toronycsapágy...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

A féltengely ropogás sebesség függő hang, ahogy gyorsítasz gyorsabban is ropog. Igazából tolatáskor nem hallatszik ha jól tudom, mert 99% ban előre mész ezért a golyó pályája is így kopik ki. Ha tolatsz a csillag másik ágán kapja a terhelést, de igazából most nem emlékszem hogy mielött kipotyogtak volna a Boxerból a golyók tolatáskor is hallottam-e. 

Elég jellegzetes hang hozzáértő azonnal meg tudja mondani hogy ez hallatszik vagy más.

 

7 órája, outsider írta:

Toronycsapágy is okozhat ilyet. Legalábbis nekem megnézték kutyacsontot, féltengelyt, és zat mondták toronycsapágy, meg szilent.

Az már vagy fél éve volt, már eléggé rottyon van. Most lesz cserélve.

Most legutóbb is megnézétk egy szervízben, és szintén azt mondták toronycsapágy...

Ma kicsit jobban füleltem, előrefelé hátrafelé minden irányban hallom már, főleg alacsony sebességkor mikor még a menetzaj nem nyomja el. Kicsit olyan volt most a hangja mintha egy rugó nyikorogna :D holnap megyek szerelőmhöz akkor megmondja a diagnózist.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, laci1978 írta:

Sziasztok! Egy gyors kérdés! Tudja valaki hogy mivel kezelik le az új gyári féktárcsákat? Valami porszerű tök jó illatú anyag van rajta!

Le kell ezt mosni féktisztító folyadékkal előtte mielőtt felraknám vagy maradhat rajta és majd leég róla?

Többen ajánlották a fórumon a Zimmermann féktárcsákat és betéteket. A tárcsák alumíniummal gőzöltek, nem korrodálnak. Én is ilyeneket szereltem fel és

én sem tapasztaltam rajtuk ezt az olajos filmréteget meg ha jól emlékszem a dobozon is rajta volt, hogy nem kell féktisztítóval fújkálni. (azért egy picit áttöröltem mielőtt feldobtam :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, csicsó írta:

Féltengely szilentblokk az mi?:huh:

Függöcsapszeg az a Skoda meg a Trabant volt:)

 

Bocsánat, de szilentblokk valójában a függőcsapszegben szokott lenni. Hogy aztán olyan csapszeg az Opel futóműben van-e? Én sohase néztem ...

A Skodákban egészen biztosan volt, mivel nekem volt Skodám, s még mindig van 2 vadiúj a pincémben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 18. at 7:34, pupak78 írta:

Sziasztok.Kérdésem lenne,megfogom az első kereket 9 és 3 óránál erőssen elkezdem mozgatni és kotyogó hangot hallok,illetve lassabban haladok,gurulok ropogó hang amikor jobbra balra tekerem a kormányt és ezt a sebesség váltó karon is érzem.Nem kell gázt adjak neki alátekerve nem csinálja.Ötlet?Köszi!!!

Kerékcsapágy vagy féltengelycsukló vagy kormányösszekötő. ( ha menet közben kicsit egyenetlebb úton akkor a "kutyacsont" elöl).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A tegnapi hozzászólásomra nem érkezett válasz, újra megpróbálnám.

Bizonyos S. Zoltán autószerelő mester 30 ezer forintért katalizátor tisztítást/javítást/felújítást hirdet bármilyen autóra 12 hónap garanciával az interneten.

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Beválhat? Nekem túl egyszerűnek tűnik, hogy igaz legyen....

 

P0420 hibakódnál van valamilyen módszer, amivel megtudhatom, hogy lambda szonda, vagy katalizátor irányába induljak a hibakereséssel?

 

Üdv: Zoli

 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Atlon írta:

Sziasztok!

 

A tegnapi hozzászólásomra nem érkezett válasz, újra megpróbálnám.

Bizonyos S. Zoltán autószerelő mester 30 ezer forintért katalizátor tisztítást/javítást/felújítást hirdet bármilyen autóra 12 hónap garanciával az interneten.

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Beválhat? Nekem túl egyszerűnek tűnik, hogy igaz legyen....

 

P0420 hibakódnál van valamilyen módszer, amivel megtudhatom, hogy lambda szonda, vagy katalizátor irányába induljak a hibakereséssel?

 

Üdv: Zoli

 

Először meg kéne nézni a kipufogógáz összetételét. Ezt mondjuk elég körülményes otthon, így inkább szervizben. Ha a katalizátor gyenge hatásfokú (megnövekedett szén-monoxid és szénhidrogén tartalom arra utal) akkor lassan cserés lesz. A katalizátor is fogyó alkatrész bármilyen hihetetlen, a konverziót végző anyag elfogy belőle. Az mondjuk más kérdés ha motorolaj származék van ráégve és azért rossz a konverzió hatásfoka.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, HaPetya írta:

Először meg kéne nézni a kipufogógáz összetételét. Ezt mondjuk elég körülményes otthon, így inkább szervizben. Ha a katalizátor gyenge hatásfokú (megnövekedett szén-monoxid és szénhidrogén tartalom arra utal) akkor lassan cserés lesz. A katalizátor is fogyó alkatrész bármilyen hihetetlen, a konverziót végző anyag elfogy belőle. Az mondjuk más kérdés ha motorolaj származék van ráégve és azért rossz a konverzió hatásfoka.

Mi a cégnél elég gyakran saját magunk gyártottunk magunknak katalizátort - például csontszenes paládium-kloridot. De jött be hozzánk aktív szenes platina és sok más egyéb is ...

Többnyire mindet lehetett használat után regenerálni, de mi általában kiküldtük az olaszokhoz. Ott ők általában nagyon szakemberek ebben. A legtöbb katalizátor valami ritka fém- vagy ritka földfém - amely valamiféle nagy felületű hordozóra van "rácsapatva". Az autókban többnyire valami kerámia-csőre (mázatlan porcelán) ...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 19. at 18:14, kobraCode írta:

 

Ma kicsit jobban füleltem, előrefelé hátrafelé minden irányban hallom már, főleg alacsony sebességkor mikor még a menetzaj nem nyomja el. Kicsit olyan volt most a hangja mintha egy rugó nyikorogna :D holnap megyek szerelőmhöz akkor megmondja a diagnózist.

Na megvan a diagnózis. Jobb első stab.pálca kezdeti haldokló állapota :D Eddig mondjuk csak kopogni szoktam hallani mikor már durván ki voltak kopva, most valamiért ilyen fura hangot ad ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem rég Opel márkaszervizben érdeklődtem az olajnyomásszabályzó szelep felől, tudnak -e rendelni... Azt mondták, hogy csak olajszivattyúval együtt lehet kapni.

Ezzel szemben, ma egy kis autó alkatrészes üzletben a rugót, a dugattyút és a csavart külön cikkszám alatt rendelhettem.

Szóval, aki ezt az alkatrészt keresi, az ne üljön fel az ilyen szövegnek, hogy nincs külön csak a szelep. Van és össz -vissz nincs 8000 ft.

Olajszivattyú kicsit drágább... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

Sziasztok!

Elvileg 1 éve volt cserélve az üzemanyagszűrőm. Azért mondom hogy elvileg mert 1 év után nézhet így ki? 

Mellette az új, amiben megerősítetek sztem, hogy nem megfelelő a mérete miatt. Viszont ha a szerelő mégsem felejtette el cserélni (sok apróság volt akkor)
akkor honnan tudjam melyik a jó méret?????

IMG_20170620_181616.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem neked Mann-ból a WK 613-as kell 16 XEL-es motorhoz. De vidd be a forgalmidat egy jobb bolthoz ahol rendes adatbázis... pl. Unix-os van és akkor kiderül.

 

Szerintem olyan nem nagyon van, hogy elfelejtette, hiszen amikor az ember fizet, akkor még egy számla nélküli fusi falusi szerelőnél is végigmegy, hogy akkor főnök volt egyszer... ez meg ez... meg az... meg az... és akkor ez így összesen. A kép alapján én inkább úgy mondanám, hogy átvert. 

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

2 órája, bluemirage írta:

Szerintem neked Mann-ból a WK 613-as kell 16 XEL-es motorhoz. De vidd be a forgalmidat egy jobb bolthoz ahol rendes adatbázis... pl. Unix-os van és akkor kiderül.

 

Szerintem olyan nem nagyon van, hogy elfelejtette, hiszen amikor az ember fizet, akkor még egy számla nélküli fusi falusi szerelőnél is végigmegy, hogy akkor főnök volt egyszer... ez meg ez... meg az... meg az... és akkor ez így összesen. A kép alapján én inkább úgy mondanám, hogy átvert. 

Emlékszem, hogy felírtam a cserélendő dolgokat egy papírra mikor átvettem végigmentünk rajta tételesen, de úgy látszik a kocsi alá is kellett volna néznem....

Köszi a választ...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Na megvan a diagnózis. Jobb első stab.pálca kezdeti haldokló állapota :D Eddig mondjuk csak kopogni szoktam hallani mikor már durván ki voltak kopva, most valamiért ilyen fura hangot ad ki.

Az az "un. stab pálca" úgy valójában nem igazán szokott haldokolni. Az vagy eltörik, vagy nem - de inkább és általában nem. Viszont az első futóműhöz és a karosszériához gumiperselyekkel való rögzítési helyein a gumiperselyek bizony "kiverődhetnek"! Szerintem azoknak a cseréjével orvosolható a probléma.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 21. at 2:59, bluemirage írta:

Szerintem neked Mann-ból a WK 613-as kell 16 XEL-es motorhoz. De vidd be a forgalmidat egy jobb bolthoz ahol rendes adatbázis... pl. Unix-os van és akkor kiderül.

 

Szerintem olyan nem nagyon van, hogy elfelejtette, hiszen amikor az ember fizet, akkor még egy számla nélküli fusi falusi szerelőnél is végigmegy, hogy akkor főnök volt egyszer... ez meg ez... meg az... meg az... és akkor ez így összesen. A kép alapján én inkább úgy mondanám, hogy átvert. 

Szerintem ezen szűrőnek a benzincsövek rácsatlakozási pontjai lenne a fő lényege. A többi más mérete (hossz, átmérő, stb.) - az aztán teljesen tök mindegy! Ha külső átmérőjében megegyezik, akár még bele is mehetne a régi befoglaló hevederbe. Legfeljebb a hozzávezető benzincsöveket kell kissé ide-oda huzigálni, hogy "ne legyen annyira hasas!" - ha netalán tán hosszabb mérete van.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

4 órája, bluemirage írta:

Szerintem neked Mann-ból a WK 613-as kell 16 XEL-es motorhoz. De vidd be a forgalmidat egy jobb bolthoz ahol rendes adatbázis... pl. Unix-os van és akkor kiderül.

 

Szerintem olyan nem nagyon van, hogy elfelejtette, hiszen amikor az ember fizet, akkor még egy számla nélküli fusi falusi szerelőnél is végigmegy, hogy akkor főnök volt egyszer... ez meg ez... meg az... meg az... és akkor ez így összesen. A kép alapján én inkább úgy mondanám, hogy átvert. 

A Bárdiautó webshopja is hozza az 512-est. Minden lehetséges adatot beírtam az autóhoz.....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Az az "un. stab pálca" úgy valójában nem igazán szokott haldokolni. Az vagy eltörik, vagy nem - de inkább és általában nem. Viszont az első futóműhöz és a karosszériához gumiperselyekkel való rögzítési helyein a gumiperselyek bizony "kiverődhetnek"! Szerintem azoknak a cseréjével orvosolható a probléma.

Valóban a perselyek mennek tönkre. De nem értem miért tekered ki ennyire a mondanivalódat? Hiszen a perselyek külön nem cserélhetők, egybe kell cserélni az egész stab.pálcát: 

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/elso_stabilizator_rud_gombfej/elso_stabilizator_rud_gombfej_opel_astra_g_h_zafira_a_b_32299

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, kobraCode írta:

Valóban a perselyek mennek tönkre. De nem értem miért tekered ki ennyire a mondanivalódat? Hiszen a perselyek külön nem cserélhetők, egybe kell cserélni az egész stab.pálcát: 

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/elso_stabilizator_rud_gombfej/elso_stabilizator_rud_gombfej_opel_astra_g_h_zafira_a_b_32299

Mert okos!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 21. at 8:21, kobraCode írta:

egybe kell cserélni az egész stab.pálcát: 

MIÉRT IS?    Nem lehet külön CSAK a gumiperselyeket megvenni az autósboltban? Régebben minden gépkocsihoz lehetett.

A "stabpálca" meg sose romlik el, miközben a gumija simán csereáru. Mint például az autófelni! Ott sem kell a gumit a kerékkel együtt folyton kicserélni, csakis a gumit kell rajta - a régit az újra, vagy - a télit a nyárira - stb.

Ennyire feltört nálunk az autóalkatrész kereskedelem maffia, hogy a piacon (és szervizekben) már mindenféle árukapcsolással élvezkednek? Pedig egy izzó cseréjéhez se kell soha a teljes fényszóróelemet lecserélni! Úgy aztán sokkal drágább persze ....

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Mert okos!

Lehetséges de tény, hogy tényleg okos vagyok, ám amikor nálam a fűtőventilátornál beszart a külső-belső levegő-váltó zsalu, én nem ám az egész cuccot cseréltem ki, CSUPÁN csak azt a sérült lapátot! A komplett csere - az alkatrész beszerzésekor - kb. 18 ezerbe lett volna, míg a lapát önmaga CSAK 8500 Ft.-ba volt! Nekem árban azért nem mindegy - még a Cromax-nál se!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, L.Fazakas írta:

MIÉRT IS?    Nem lehet külön CSAK a gumiperselyeket megvenni az autósboltban? Régebben minden gépkocsihoz lehetett.

De ma már fogyasztói társadalomban élünk, és senki nem áll neki perselyezni egy stabrudat, amikor az új kompletten (perselyekkel) 3000Ft/db.

Amúgy nem tudom hogy bontható-e egyáltalán a stabilizátor pálca, de én magam sem álltam volna neki szétszedni ennyiért, ha meg szerelőre bízod, akkor az óradíj miatt rosszabbul is jársz mint ha külön vennéd. Gyári alkatrész esetében amúgy egyben van a stabrúd, nem szerelhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

37 perce, L.Fazakas írta:

Lehetséges de tény, hogy tényleg okos vagyok, ám amikor nálam a fűtőventilátornál beszart a külső-belső levegő-váltó zsalu, én nem ám az egész cuccot cseréltem ki, CSUPÁN csak azt a sérült lapátot! A komplett csere - az alkatrész beszerzésekor - kb. 18 ezerbe lett volna, míg a lapát önmaga CSAK 8500 Ft.-ba volt! Nekem árban azért nem mindegy - még a Cromax-nál se!

Tisztelettel engedj meg egy személyes véleményt:
tényleg sok hasznos, segítőkész hozzászólásod van, jók a meglátásaid de sokszor mikor "olvaslak" elmész hosszadalmas, összeesküvés gyártó okfejtésekbe és már nem is arról beszélünk amiről kéne.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.