Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok

nekem mostanában az alábbi gondom van a kocsival:
1. - fix tempóban megyünk egyenes úton városban (30-60km/h) és elkezdek hallani kis csikorgó hangot, mint amikor nagyon kicsit rálépek a fékre (betét-tárcsához ér), ha elkezdem kicsit tekergetni a kormányt jobbra balra elmúlik, de amint visszatérek a kormánykerékkel az eredeti szögbe előjön újra
- ez általában egy kis idő után elmúlik
2. - a héten már másodszorra jött elő az a hiba, hogy megállás után elindulok (pl lámpánál) és úgy érzem (nem megy) és hallom (csikorgás) mintha nyomnám a féket, pedig nem
- aztán rányomok a fékre egyet és utána simán jó minden

Nem tudom, hogy ez a 2 dolog összefügg e egymással....

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

10 órája, FPepe írta:

Üdv!

Nem nagy nehézség, lehúzod a keréknél a jeladóról a csatit, a másik csatiját kicsit nehezebb széthúzni, jó gumitömítése van, és máris a kezedben a kb. fél méteres kábel. Kéteres egyébként, jól le kell szigetelni a toldásoknál (zsugorcső, erenként is, és egy hosszú kívülre még). Lehet kapni a kábelt, Ebay-en 7000Ft körül már láttam. Itt tudsz cikkszámokat nézni, attól függően, melyik fajta kábel van a Tiédben (amit mi csináltunk, az az 1-es számú volt).

 

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, bonat írta:

sziasztok

nekem mostanában az alábbi gondom van a kocsival:
1. - fix tempóban megyünk egyenes úton városban (30-60km/h) és elkezdek hallani kis csikorgó hangot, mint amikor nagyon kicsit rálépek a fékre (betét-tárcsához ér), ha elkezdem kicsit tekergetni a kormányt jobbra balra elmúlik, de amint visszatérek a kormánykerékkel az eredeti szögbe előjön újra
- ez általában egy kis idő után elmúlik
2. - a héten már másodszorra jött elő az a hiba, hogy megállás után elindulok (pl lámpánál) és úgy érzem (nem megy) és hallom (csikorgás) mintha nyomnám a féket, pedig nem
- aztán rányomok a fékre egyet és utána simán jó minden

Nem tudom, hogy ez a 2 dolog összefügg e egymással....

Nálam is ilyen.
Szerintem a városi használat miatt a fékbetétek üvegesre vannak égve..
Én nem foglalkozok vele.
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 
Szeretném a segítségeteket kérni! 
'99-es benzines G Astrám olyan jelenséget produkál,hogy egyszerűen üzemi hőfok alatt,néha üzemin is,olyan ~3000rpm alatt elkezd rángatni,kihagy,erőtlen,nem megy abszolút,majd egyszer csak megtorpan,és elkezd húzni! 
Gyertyákat cseréltünk,check lámpa nem jelez,viszont rádugtuk obd2-re ,és mikor folyamat 3000rpm körül tartottuk,akkor dobott egy hibát! 
A beáramló levegő mennyiségével akadtak problémái... Légtömegmérő esetleg? Vagy valami vákuumcső van kilyukadva? Hogy lehetne ezt a hibát orvosolni lépésenként? Hol induljak el? 
Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni: 2000-es Astra G x14xe olyat csinál az autó hogy hidegen mikor beindítom szépen ketyeg olyan 1000es fordulaton majd le is megy olyan 750-800-ra. De mikor olyan 75-80 fokos a víz megemeli az alapjáratot olyan 900-ra. Ez mitől lehet? Már alapjárat motort és vízhőfok jeladót is cseréltem rajta, de a hiba továbbra is fenn áll. Volt műszeren is de semmi féle hibakódot nem dobott ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

 

Sajnos generátor problémával küzdök, mai nap folyamán megadta magát  a 4 hónapja bontóban vásárolt generátorom. (Lehet csak feszültségszabályózó gondja van, mert autó indítása után váltakozik a feszültség amivel tölt állandóan) Olyan kérdésem lenne hogy érdemes e újat venni és ha igen az milyen márkájú legyen? Esetleg a régit felújítani érdemes lenne e ?

Köszi előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Erik1986 írta:

Sziasztok!!

 

Sajnos generátor problémával küzdök, mai nap folyamán megadta magát  a 4 hónapja bontóban vásárolt generátorom. (Lehet csak feszültségszabályózó gondja van, mert autó indítása után váltakozik a feszültség amivel tölt állandóan) Olyan kérdésem lenne hogy érdemes e újat venni és ha igen az milyen márkájú legyen? Esetleg a régit felújítani érdemes lenne e ?

Köszi előre is a válaszotokat.

Nekem 35 volt munkadíjjal a felújított!

azt javasolom

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Időről időre megjelenek itt, olyan hibákkal amikről még senki nem hallott. Tudjátok, van az a videó: "vadász, te sz.. jársz ide?" Kb így érzem magam.

Írtam, hogy p0340 volt hideg leállítás után meg nehéz beindulás. Ezt egy veztengely jeladó csere után továbbra is csinálja... DE(!!!!!4444négynégy)

Amennyiben teljesen üzemmeleg állapotot eléri a motor, pl sokat jár vagy legalább 3-5km-t megyek vele, BÁÁÁÁÁRMIT csinálok vele, bármennyiszer leállítom, első fordulatra simán beröffen és jár, örül, DEEEEEEEEEE ha üzemi hőmérséklet elérése előtt (ezt most nem vasszigorral kell venni, hogy üzemmeleg) leállítom már nehezen indul be és van CE lámpa.

Ha pl kimegyek lurdyba, leállítom, majd ott áll 2-3 órát és beindítom nincs semmi baj, szóval itt tényleg komoly lehülés kell hozzá.

Hát várom az ötleteket, én meg meglátogatom a medvét.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kölyök írta:

Sziasztok!

Időről időre megjelenek itt, olyan hibákkal amikről még senki nem hallott. Tudjátok, van az a videó: "vadász, te sz.. jársz ide?" Kb így érzem magam.

Írtam, hogy p0340 volt hideg leállítás után meg nehéz beindulás. Ezt egy veztengely jeladó csere után továbbra is csinálja... DE(!!!!!4444négynégy)

Amennyiben teljesen üzemmeleg állapotot eléri a motor, pl sokat jár vagy legalább 3-5km-t megyek vele, BÁÁÁÁÁRMIT csinálok vele, bármennyiszer leállítom, első fordulatra simán beröffen és jár, örül, DEEEEEEEEEE ha üzemi hőmérséklet elérése előtt (ezt most nem vasszigorral kell venni, hogy üzemmeleg) leállítom már nehezen indul be és van CE lámpa.

Ha pl kimegyek lurdyba, leállítom, majd ott áll 2-3 órát és beindítom nincs semmi baj, szóval itt tényleg komoly lehülés kell hozzá.

Hát várom az ötleteket, én meg meglátogatom a medvét.

Jeladó miféle lett véve bele? Nem szeretik ezek a noname jeladókat, csak a nagynevűeket....

Pl. BOSCH vagy DELPHI, de a bosch meg a deplhi már nem kell neki... :cool::-)

Esetleg valami hőfok jeladó nem rosszalkodik?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Jeladó miféle lett véve bele? Nem szeretik ezek a noname jeladókat, csak a nagynevűeket....

Pl. BOSCH vagy DELPHI, de a bosch meg a deplhi már nem kell neki... :cool::-)

Esetleg valami hőfok jeladó nem rosszalkodik?

Kivettuk egy mukodo x20xer-bol es atraktuk ebbe. Teljesen gyari

1 db hofok jelado van az egesz autoba, az pedig gyari GM, 2 eve csereltem. Finnyas egy gepezet annyi szent, rairom filccel nyomtatottan hogy BOSCH, hatha osszeszedi magat :D

 

UI: egyebkent a hiba fenn allhat kb tobb mint 1 ev ota is akar. Sose megyek rovid tavokat ezert nem vehettem eszre eddig. De most persze kimegyek indulas elott legozborotvazni....

Link to comment
Megosztás:

Hohooo! Megjottek a tunetek

Elindultam a garazsbol, 4 szer leallitottam beinditottam semmi baj! Megalltam a piros lampanal, ereztem h lement az alapjarati fordulatszam kb 900 950 kornyekere (stabil 1000 folott kell lennie ennek a motornak) alapjarati fogyasztas / ora is gyanus lett, 1,5 l/h ami mar nem normalis, mert 1.6 1.8 kozott kellene lennie.

Leallitottam a motort es ereztem h nem all le egybol hanem olyan volt mintha tulforogna, nem azonnal all meg mint a szog hanem megy 1 fordulatot kb megtesz. Aztan bemelegedett, leallitottam beindit, onnan megint hibatlan. Hibatlan alapjarati fszam, + fogyasztas

 

Nem talalok csergobe uj kabelt hozza :\ Otletek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy kis problémám alacsony fordulaton a motor aljából kopogó hangot hallani /Z14XEP/. Mi lehet a gond lehet kaka  az olaj Castrol 5w40 van benne már hidrotőke tisztítót is raktam de eddig nem nagyon szűnik a kopogás,gondoltam lecserélem az olajat 0w 30-ra hátha. Valami tanács??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy elég hülye kérdésem. Hogyan kell az "air distribution switchet" (nemtudom mi a rendes magyar neve, ez szabályozza hova megy a levegő :) ) kiszedni? A szerelőnek nem sikerült ugyanúgy visszaraknia ahogy kiszedte, és így nem állítható rendesen, akad. Le kell szedni a központi konzolt, majd a felül 3, alul 2 pöcökkel ennek a résznek a fedőjét leszedni, és úgy hozzáférni, vagy ki lehet valahogy pattintani, húzni (ezt nem igazán sikerült, pedig próbálkoztam) magát a kapcsolót ezek elvégzése nélkül, és helyretenni? (opel astra g 2000)

Módosítva : todadot
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

A vízhőfokom szinte soha nem megy 80 fok fölé, így termosztát cserére készülök. Az Y20DTH motorokhoz kapható termosztátok mind az öntvény házzal együtt megvásárolhatók, próbált már valamelyikőtök olyan sarlatánságot, hogy csak termosztátot cserélte ki a házban?

 

köszönöm

 

rpetya

Link to comment
Megosztás:

9 órája, sjeneis írta:

Sziasztok van egy kis problémám alacsony fordulaton a motor aljából kopogó hangot hallani /Z14XEP/. Mi lehet a gond lehet kaka  az olaj Castrol 5w40 van benne már hidrotőke tisztítót is raktam de eddig nem nagyon szűnik a kopogás,gondoltam lecserélem az olajat 0w 30-ra hátha. Valami tanács??

"A Castrol Edge 5W-30 nem rendelkezik a GM jóváhagyásával, aminek vagy műszaki, vagy üzletpolitikai okai vannak. Hogy a kettő közül melyik, azt csak a Castrol tudná megmondani. A magam részéről csakis azt a terméket választanám, amelyik rendelkezik a megfelelő jóváhagyással, "Én gyári GM olajat használok 5W30.

 

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, sjeneis írta:

Sziasztok van egy kis problémám alacsony fordulaton a motor aljából kopogó hangot hallani /Z14XEP/. Mi lehet a gond lehet kaka  az olaj Castrol 5w40 van benne már hidrotőke tisztítót is raktam de eddig nem nagyon szűnik a kopogás,gondoltam lecserélem az olajat 0w 30-ra hátha. Valami tanács??

Ha a hidrotőkék már megkoptak, akkor azon idővel már csak a csere segíthet. Ez van. Sajnos ezeknek a motoroknak, ez egy gyenge oldaluk, mondhatni konstrukciós hibájuk. Minőségi olajjal (nem GM 5W-30) ki lehet tolni az idejét, hogy mikor jelentkezik a hiba. Van ahol már néhány 10 ekm után, van ahol közel 100 ekm-t is elmegy, mire megjelenik a jellegzetes kopogás.

Egy minőségi 0W-30-tól szerintem nem fog megszűnni, ha már egyszer megkopott... Talán(!) halkabb lesz és lassabban kopik tovább. De kb. ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

A segítségeteket szeretném kérni. G Astrámmal (Z14XEP) alakult ki olyan gond, hogy hideg motornál, az indítás után néhány percig tapasztalható egy olyan probléma max. 3. fokozatig, hogy mintha kihagyna a motor. Nyomom a gázt, de az autó mintha nem reagálna. Mintha kihagyna a fordulat, ez kb. 2-3 másodpercig tart, aztán megy tovább normálisan. Van, hogy 2-3 x is eljátssza, de aztán elmúlik. Nem tudom mi okozhatja ezt. A gyertyák ki lettek cserélve tavaly. Az olaj meg a szűrők is rendesen cserélve vannak.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.