Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

47 perce, barics írta:

Arra a csatira gondolsz ami a termosztátból jön ki a hőmérő szenzorból?

Az a kétvezetékes vízhőfok jeladó szerintem ami a motorvezérlőnek adja a jelet. De azt nem tudom hogy neked még van-e egyvezetékes külön csak az órának, vagy csak ez van. Ha félre tudsz állni akkor amikor fekszik a mutató, mozgasd meg, nézd meg hogy van-e változás. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, zotya975 said:

Az a kétvezetékes vízhőfok jeladó szerintem ami a motorvezérlőnek adja a jelet. De azt nem tudom hogy neked még van-e egyvezetékes külön csak az órának, vagy csak ez van. Ha félre tudsz állni akkor amikor fekszik a mutató, mozgasd meg, nézd meg hogy van-e változás. 

Én úgy tudom már csak ez az 1 db érzékelő van, de már meg is rendeltem az új termosztátot,  egyébként is lassú volt már. Ha meg tovább csinálja akkor a hőfok jeladót is cserélem plusz a vezetékezést is.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, wasquez írta:

Sziasztok!

Minek a hibájára utal, ha balra kanyarodásnál nyikorog a bal oldali keréknél valami? A forgás ütemében hallható, és fokozódik, egyre kisebb kormánymozdulatnál csinálja már.

Első körben talán a fékkopás jelzőre tippelek....le kell venni a kereket meg kell nézni. Fémes inkább nyiszorgó hang.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, barics írta:

Sziasztok,

 

Tegnap nagyon furcsa dolgot művelt a hőfokmérőm. 100km autópálya után a városba érve lement a hőfokmérő 90-ről alaphelyzetbe,

majd 1 perc múlva felkúszott 90 fokra. Kb 2 másodperc alatt oda és vissza. ezt még 1x és utána minden rendben. Termosztát rendben nyitott 

ezt többször is ellenőriztem, motor nem főtt meg. Mi lehet ez műszerhiba? Ja Z16XE a gép.

Sziasztok

Nekem is volt hasonló probléma. A kocsit tartotam karban a motortetben és utána tetem e kört. Minden ok nem rángat. De másnap menten vele és meg sem moccant hideg jol hozot minden de amikor felmelegszik nekialt rángatni nem indult nincs alapjarat remegett. A kábelt megmozgattam és a hiba megszűnt lett hőfokom minden rendbe. Azota is működik mit kéne csinálni hogy ne forduljon tobbet elő ez a hiba mi csereljek ki? Ja Z16XE a gép

Módosítva : Manfi01
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Manfi01 írta:

Sziasztok

Nekem is volt hasonló probléma. A kocsit tartotam karban a motortetben és utána tetem e kört. Minden ok nem rángat. De másnap menten vele és meg sem moccant hideg jol hozot minden de amikor felmelegszik nekialt rángatni nem indult nincs alapjarat remegett. A kábelt megmozgattam és a hiba megszűnt lett hőfokom minden rendbe. Azota is működik mit kéne csinálni hogy ne forduljon tobbet elő ez a hiba mi csereljek ki? Ja Z16XE a gép

Hátha konkathibás volt a csati, akkor kontaktsprét kell bele fújni, vagy nagyon óvatosan kicsit hajlítani a két lábon. Vagy ha azóta nem volt hiba hagyni úgy ahogy van. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

Minek a hibájára utal, ha balra kanyarodásnál nyikorog a bal oldali keréknél valami? A forgás ütemében hallható, és fokozódik, egyre kisebb kormánymozdulatnál csinálja már.

Kicsi vagy nagyobb, tempósabb kanyarodáskor is hallod?

Én pl. a pláza parkolóban lettem erre figyelmes, aztán rájöttem, hogy a gumik nyöszörögnek. A fékekre ránéznék én is a helyedben, ha ezt a lehetőséget kizártad, nálam is most jön féktárcsa+fékbetét+fékfolyadék csere, aztán biztos ami biztos meghallgatom megint, hogy nyikorog, nyöszörög-e még kanyarodáskor.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, peacetrang írta:

Kicsi vagy nagyobb, tempósabb kanyarodáskor is hallod?

Én pl. a pláza parkolóban lettem erre figyelmes, aztán rájöttem, hogy a gumik nyöszörögnek. A fékekre ránéznék én is a helyedben, ha ezt a lehetőséget kizártad, nálam is most jön féktárcsa+fékbetét+fékfolyadék csere, aztán biztos ami biztos meghallgatom megint, hogy nyikorog, nyöszörög-e még kanyarodáskor.

Ez nem a nyöszörgő gumi hangja, és nem is a surrogó fék hang. Inkább fémes nyikorgás. Olyan, mint ha két kemény acél gyűrű kenés nélkül forgás közben üttne és ettől minden fordulatnál egy pillanatra súrolnák egymást.

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, wasquez írta:

Ez nem a nyöszörgő gumi hangja, és nem is a surrogó fék hang. Inkább fémes nyikorgás. Olyan, mint ha két kemény acél gyűrű kenés nélkül forgás közben üttne és ettől minden fordulatnál egy pillanatra súrolnák egymást.

 

A betéteket egy éve cseréltem, nem sokat futottak, a tárcsa már a végét járja ugyan. A fékfolyadéknak mi köze lehet ilyen jellegű hibához? Azt gondoljátok, hogy a féktárcsák vállrésze ér hozzá a betéthez? Az akkor egyenes menetben is jelentkezne, nem?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wasquez írta:

A betéteket egy éve cseréltem, nem sokat futottak, a tárcsa már a végét járja ugyan. A fékfolyadéknak mi köze lehet ilyen jellegű hibához? Azt gondoljátok, hogy a féktárcsák vállrésze ér hozzá a betéthez? Az akkor egyenes menetben is jelentkezne, nem?

 

Bocsi, azt csak azért írtam, hogy cakk-pakk fékcsere következik nálam:-)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, wasquez írta:

Sziasztok!

Minek a hibájára utal, ha balra kanyarodásnál nyikorog a bal oldali keréknél valami? A forgás ütemében hallható, és fokozódik, egyre kisebb kormánymozdulatnál csinálja már.

Gömbcsukló! 

Én is így jártam. Ugyanez. Fémes, zörgő hang, balkanyarban. Cserélem mindkettőt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Remélem tudtok segíteni,hibakiolvasás után hűtőventilátor kettes fokozat hibát jelez.Elküldtek autóvillamossági szerelőhöz de azt mondta hogy kb 3 hét múlva tud fogadni,ennyi időre nem tudom lerakni a kocsit.Mi lehet az oka ennek a hibának?Milyen alkatrész kellhet hozzá,hátha valaki találkozott már ezzel a problémával.Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, atis79 írta:

Sziasztok.Remélem tudtok segíteni,hibakiolvasás után hűtőventilátor kettes fokozat hibát jelez.Elküldtek autóvillamossági szerelőhöz de azt mondta hogy kb 3 hét múlva tud fogadni,ennyi időre nem tudom lerakni a kocsit.Mi lehet az oka ennek a hibának?Milyen alkatrész kellhet hozzá,hátha valaki találkozott már ezzel a problémával.Előre is köszönöm.

https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_astra_g_zafira_a_2_0_2_2+diesel_49156

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36 perce, atis79 írta:

Köszönöm remélem megoldódik.

 

Arra azért figyelj oda, hogy kétféle hűtőventivel szerelték a vasat. Az egyikfajtába való a fent linkelt változatú előtétellenállás, azzal nincs is baj plug&play. Na most van a másik fajta amiben elvileg a ventivel együtt kell cserélni ezt a szart (ilyen van nekem is) itt azért mokólni kell egy kicsit, hiszen teljesen más az ellenállás.

Link to comment
Megosztás:

Just now, scream24 írta:

Arra azért figyelj oda, hogy kétféle hűtőventivel szerelték a vasat. Az egyikfajtába való a fent linkelt változatú előtétellenállás, azzal nincs is baj plug&play. Na most van a másik fajta amiben elvileg a ventivel együtt kell cserélni ezt a szart (ilyen van nekem is) itt azért mokólni kell egy kicsit, hiszen teljesen más az ellenállás.

Nem írt motorkódot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kb. 4 hete lekönyökölt az 1.6os Astránk. Azóta vettünk egy másikat, egy x18xe1-et. A problémám az lenne, hogy a váltón (még autón van) eddig nem találtunk írást, amiből tudnánk milyen van fent. Német papíros, így még nem is használtam.
A kérdésem az lenne, hogy ki milyen váltót használ/ajánl, mert a jelenlegi belül tegnap széthullott... Volt nagy reccs-reccs. Olyat szeretnék rá venni ami cupp felmegy rá és 100on, kb. 2200-2300at forog max!

Eddigi olvasmányaim szerint egy F17wr(+) amit be kellene szereznem. Lehet rosszul tudom még, így javítsatok ki ha tévedek.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.