Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2004. 09. 18. at 12:12, agocsp írta:

Sziasztok!

 

Hogy / hol lehet G astrában a fényszóró magasságot állítani?

(mert az utastérben lévő 0 állásban is nagyon lefelé világít)

 

Az F astrában volt a fényszórónál egy nagy tekerő gomb, valami ilyesmit keresek itt is.

Elsősorban szervízben, mert kell hozzá az a fényszóró-beállító szerkezet. Olyan otthon általában senkinek sincs.

Mellesleg - nekem egyszer "felvitt" a bal lámpám az égbe. Mindig villogtak is érte szemből, mert általában azt hitték, hogy a távfényszóróm ég.

Aztán kiderült - valami gagyi izzó volt benne, és gyárilag nem középen volt az izzószál. Na persze így még a legszélsőbb állásában sem lehetett beállítani.

Így a szervízben kicserélték egy Hellára. - Nos azóta semmi gondom vele.

Lehetséges, hogy Nálad is pontosan az van, valami tesco gazdaságos, vagy kínai piacos (magyarul - már alapból gyárilag hibás) izzót használsz

Link to comment
Megosztás:

24 perce, L.Fazakas írta:

Elsősorban szervízben, mert kell hozzá az a fényszóró-beállító szerkezet. Olyan otthon általában senkinek sincs.

Mellesleg - nekem egyszer "felvitt" a bal lámpám az égbe. Mindig villogtak is érte szemből, mert általában azt hitték, hogy a távfényszóróm ég.

Aztán kiderült - valami gagyi izzó volt benne, és gyárilag nem középen volt az izzószál. Na persze így még a legszélsőbb állásában sem lehetett beállítani.

Így a szervízben kicserélték egy Hellára. - Nos azóta semmi gondom vele.

Lehetséges, hogy Nálad is pontosan az van, valami tesco gazdaságos, vagy kínai piacos (magyarul - már alapból gyárilag hibás) izzót használsz

Remélhetőleg agocsp visszanéz még a topicra (ha eddig nem találta meg a megoldást, ha egyáltalán G astra-ja van még)...  :-) :icon13:

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

19 órája, csicsó írta:

A féltengely külsö végén van a kerékagyba csatlakozik,a hajtást viszi át,gumiharang van rajta

Ezt t biztosan cserélni kell, kenőanyag nem segíthet rajta? Hogyan szokták ezt vizsgálni, hogy milyen állapotban van?

Egyébként én is úgy tapasztaltam, autókon, hogy ez is szokott recsegő ropogó hangot kiadni, amikor már kezdi a végét járni.

Pont azért, mert az egyenes menetben kopnak jobban be a golyók, és ha elfordítjuk a kormányt, akkor keresztbe ezeken a vályatokon átugrálnak a golyók, míg a felső csukló golyóinak  viszonylag állandó a pályájuk. Nem jól tudom?

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

22 órája, gergely2319 írta:

Sziasztok.

Kb. 4 hete lekönyökölt az 1.6os Astránk. Azóta vettünk egy másikat, egy x18xe1-et. A problémám az lenne, hogy a váltón (még autón van) eddig nem találtunk írást, amiből tudnánk milyen van fent. Német papíros, így még nem is használtam.
A kérdésem az lenne, hogy ki milyen váltót használ/ajánl, mert a jelenlegi belül tegnap széthullott... Volt nagy reccs-reccs. Olyat szeretnék rá venni ami cupp felmegy rá és 100on, kb. 2200-2300at forog max!

Eddigi olvasmányaim szerint egy F17wr(+) amit be kellene szereznem. Lehet rosszul tudom még, így javítsatok ki ha tévedek.

Köszi előre is!

X18XE1-en F17 van gyárilag is, de a CR, azaz rövid végáttételű. Neked valóban F17WR kell, ebből a leghosszabb áttételűeket típuson belül az Y-al vagy Z-val kezdődő motorkódú 1.7-es dízeleken találod (Y17DT, Z17DTL). Igaz ugyan hogy az X17DTL-en is F17WR van, de az rövidebb végáttételű, félő hogy nem érnéd el vele a kívánt eredményt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

X18XE1-en F17 van gyárilag is, de a CR, azaz rövid végáttételű. Neked valóban F17WR kell, ebből a leghosszabb áttételűeket típuson belül az Y-al vagy Z-val kezdődő motorkódú 1.7-es dízeleken találod (Y17DT, Z17DTL). Igaz ugyan hogy az X17DTL-en is F17WR van, de az rövidebb végáttételű, félő hogy nem érnéd el vele a kívánt eredményt.

A cél az, hogy ne forogja szét magát a motor. Egy a motornak sem tesz jót, és az én fülemnek sem jó ;) Örülnék egy 2200-2300 ford. / 100Km/h-nak. Közben ma kiderítettük és F17C374 van fent. A törötten és az "újon" is. Ajánlottak még F18 váltót is vagy egy 2.2 motor váltóját is. Ezt nem tudom, hogy benzin vagy diesel motorról, de szerintem egy ilyen kaliberű váltó már kicsit sok lenne az 1.8as 116lovas motornak...

A törötten lévő nem tudom milyen állapotban van. Amint időnk engedi le fogjuk  szedni. Ha működőképes akkor van egy váltóm. Igaz pörgős, de van. Olyanról is hallottam, hogy szétszedik és az 5. fokozat helyére betesznek egy hosszabb áttételt, így az utazó sebesség kényelmesebb. Erről Ti hallottatok már?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Update!

Kicsit segitseg kene. Hibakodok megszuntek (vegre...), tehat a ma reggeli nem indulast nem jeladok okoztak. GM akkum van, a kukucskalon benezve nem zold hanem fekete, azaz kuka az akku. Oke, eddig zold volt. Ma reggel mikor inditoztam, majd egy poffenes utan csak forgatta, akkor kigyulladt a ventilator lampa ami azt jelenti hogy "limp" módba kerult a kocsi azaz vész program?! Innen állt fel padlogazzal.

Hasznalok szivargyujtos volt merot, ami igen JOL mukodik! Peugeotba 14,4 , en automba orulok ha 12 folott van. Generator vagy akku, oke ezen lenduljunk is tul! Gyenge akku power okozhat limp modot autonal inditaskor? Holnap mindenkeppen veszek uj akkut, mert ez szar, az mar biztos.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 28. at 15:47, wasquez írta:

Nem tudom, mik a szakmabeli finomságok, ez a keréknél lévő gömbcsukló akár lenni?

A fekete varázsszem még nem jelent törvényszerűen használhatatlan akkut, ha meg tudja forgatni normális tempóban a motort akkor még jó. A legtöbb energia az önindítónak kell, utána már csak töredéke a benzinpumpának ( ha meg tartja a nyomást akkor ez nem is érdekes indításkor) és a gyújtásnak. Ha forgatja és nem indul akkor az nem gyenge akku probléma. 12Volt az még nem olyan kevés, csak mennyire esik közben vissza? A generátornak meg nincs szerepe indítózáskor. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

A fekete varázsszem még nem jelent törvényszerűen használhatatlan akkut, ha meg tudja forgatni normális tempóban a motort akkor még jó. A legtöbb energia az önindítónak kell, utána már csak töredéke a benzinpumpának ( ha meg tartja a nyomást akkor ez nem is érdekes indításkor) és a gyújtásnak. Ha forgatja és nem indul akkor az nem gyenge akku probléma. 12Volt az még nem olyan kevés, csak mennyire esik közben vissza? A generátornak meg nincs szerepe indítózáskor. 

Inditaskor, 10 ala boven lemegy sajnos. Jaro motornal fogyaszto nelkul megy fel nagyon ritkan 12 volt fole. 

Link to comment
Megosztás:

Az akkuhiba sok érdekeset produkálhat. Ha belefér cserélj akkut (még ma), érdemes itt kezdeni, azért neked nem rendszeresen megy a géped. Nekem ez a márka vált be: Exide premium, de gondolom a Varta, Banner sem szar. Ha 10 alá is beesik, így tél előtt ne kockáztass. Vagy tedd el téli álomra és járj a Puggal :)

Mérjél azért rendes mérővel is, bár nekem is van a Saab-ba kínai " szivargyujtos volt merot", de az ért az nem egy igazi voltmérő.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Kölyök írta:

Inditaskor, 10 ala boven lemegy sajnos. Jaro motornal fogyaszto nelkul megy fel nagyon ritkan 12 volt fole. 

Hát figyelj, ha amúgy is időszerű volt akkor legegyszerűbb akkut cserélni először. De a komolyabb üzletekben ki tudják mérni a régit mielőtt rádsózzák az újat.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon. Mostmár 2 hónapja használok egy G Astrát Z14XE motoros. Olyan problémám van vele hogyha tartom a gázt akkor elkezd ingadozni a fordulatszám. Ha gyorsítok akkor rendesen húz (már amennyire ez a motor húz :)). Ha felengedem a gázt akkor van hogy csinálja van hogy nem. Főleg 2-3 ezer között csinálja felette egyáltalán nem, amikor városban használom, van amikor kilómétereken keresztül is akár. De van hogy pár száz méter és elmúlik. Illetve hidegen is melegen is jelentkezik a gond. Van esetleg aki találkozott ilyennel, és tudja mi a gond? Másik fórumon javasolták az OP-Com diagnosztikát. Na most az lenne a kérdésem hogy Pécsen vagy a környékén tudtok-e olyan helyet ahol ilyet csinálnak, illetve hogy mennyit kérnek el egy ilyen diagnosztikáért?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát figyelj, ha amúgy is időszerű volt akkor legegyszerűbb akkut cserélni először. De a komolyabb üzletekben ki tudják mérni a régit mielőtt rádsózzák az újat.

Koszonom szépen! Most olyan fejlemény van, hogy stabil 13.3 körüli töltés van járó motornal , 20fokos kinti hőmérsékletnél. Tegnap 11.8 fölé nem ment ugyan ebben az esetben csak 16fok nal. Ha leallitom 30mp alatt kb lemegy 12.5 rol 11 ig. Szemmel követhető a zuhanas. Na ez aggasztó.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Kölyök írta:

Koszonom szépen! Most olyan fejlemény van, hogy stabil 13.3 körüli töltés van járó motornal , 20fokos kinti hőmérsékletnél. Tegnap 11.8 fölé nem ment ugyan ebben az esetben csak 16fok nal. Ha leallitom 30mp alatt kb lemegy 12.5 rol 11 ig. Szemmel követhető a zuhanas. Na ez aggasztó.

A hőmérséklet különbség a generátort elvileg nem érdekli, de az akkumulátort annál inkább, szóval egyre gyanúsabb az akksid. Akku csere után mérd majd meg, hogy mennyi a töltés, lehet helyre is jön a generátorod. A 11V valóban aggasztó, mélykisütött akksi sem megy 11.9V alá (amennyiben amúgy jól működik).

Módosítva : Krajcso
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

A hőmérséklet különbség a generátort elvileg nem érdekli, de az akkumulátort annál inkább, szóval egyre gyanúsabb az akksid. Akku csere után mérd majd meg, hogy mennyi a töltés, lehet helyre is jön a generátorod. A 11V valóban aggasztó, mélykisütött akksi sem megy 11.9V alá (amennyiben amúgy jól működik).

Pontosítva: a generátort nem érinti közvetlenül a hőmérséklet (a töltőfeszültséget a fordulatszám befolyásolja, a feszszabályzó határolja 14,4 V-ig),

de melegben (vagy kontakthiba miatt melegedő) generátor-akku közötti kábel ellenállása növekedhet, a feszültség rovására. Nálam hideg reggel 14,5 V,

kánikulában 14,2 V szokott lenni

Ne csak az akkumulátort ellenőrizd, hanem a csatlakozási pontokat is. Engem az akkusaru szívatott, üzemállapotban forró volt, így a feszültség max. 13,8 V volt.

normál esetben 14,3-14,5 V (mérési pontosság szerint), indításkor sem mehet 11,5 V alá.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Voltam vasarolni, kb fel orat allt kinn a napon az auto. Szuperul forgat az akku azert tovabbra is, viszont nehezen szedte ossze magat a motor. Sajnos a feszultseget nem neztem. Checkengine - veztengely jelado. Mostmar az tuti nem lehet hibas.. Hazajottem leallitottam BARMIT csinaltam hibatlanul indult ujra. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Merkava írta:

Sziasztok.

Új vagyok itt a fórumon. Mostmár 2 hónapja használok egy G Astrát Z14XE motoros. Olyan problémám van vele hogyha tartom a gázt akkor elkezd ingadozni a fordulatszám. Ha gyorsítok akkor rendesen húz (már amennyire ez a motor húz :)). Ha felengedem a gázt akkor van hogy csinálja van hogy nem. Főleg 2-3 ezer között csinálja felette egyáltalán nem, amikor városban használom, van amikor kilómétereken keresztül is akár. De van hogy pár száz méter és elmúlik. Illetve hidegen is melegen is jelentkezik a gond. Van esetleg aki találkozott ilyennel, és tudja mi a gond? Másik fórumon javasolták az OP-Com diagnosztikát. Na most az lenne a kérdésem hogy Pécsen vagy a környékén tudtok-e olyan helyet ahol ilyet csinálnak, illetve hogy mennyit kérnek el egy ilyen diagnosztikáért?

EGR szelep takarítás vagy ha nem segít már akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, nyikszi írta:

Sziasztok! Hátsó ablaktörlőhöz (5 ajtós) hol lehet kapni gumit? Vettem a Homasitában, de az "sz@rt" se ér. Vagy az egészet ki kell cserélni?

A csomiajtóból kikerült az enyém és egy az egybe odaadtam a kart egy ismerősnek akinek rosszul törölt már a gyári. Nem úgy nézett ki a történet mintha darabjaira szedhető lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Update vol. végtelen

Akkucsere pipa. Jaro motornal 14 folottit tolt, nem sokkal azert, 14.1 14.4 kozott ugral alapajraton. Minden fogyasztot amit csak elertem felkapcsoltam (futes reflektor kodlampa hatso ablakfutes ) 13.4 re lement. Auto leallit, szepen lecsorog 12.6 ra es ott megall. Most autokazom kicsit.

 

UI: megalltam a bezinkuton, bennvoltam 5 percet. Jottem ki, elkezdtem inditozni es nem akart beindulni csak kohogott aztan nagyon nehezen szedte ossze az alapjaratot. Ezt mindig is csinalta, pedig azota hany vizhofokjeladom volt.. Na mind1 is. GSi-m is ezt csinalta. A jo c20ne sose akart elsore beindulni ha allt egy kicsit uzemmelegen. Hibat nem dobott, pedig ma egy ilyen inditasnal dobta a p0340-t

Link to comment
Megosztás:

22 órája, gergely2319 írta:

 Ajánlottak még F18 váltót is vagy egy 2.2 motor váltóját is. Ezt nem tudom, hogy benzin vagy diesel motorról, de szerintem egy ilyen kaliberű váltó már kicsit sok lenne az 1.8as 116lovas motornak...
 

Se az F18, se a 2.2-es motor F23 jelű váltója nem megy fel a te autódra, mert ezek már nagyblokkos váltók.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.