Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2017. 04. 21. at 18:00, Korzika írta:

"milyen lehetőség van a katalizátor pótlására"

Semmilyen! Oda bizony ugyanolyat kell betenni, mert más autómárkáké nem megy bele! Úgy tudom, a katalizátor maga egy sima kerámiacsőre rádiffundáltatott (fém felgőzölögtetésével felhordott) valamilyen katalizátor-anyag, ami aztán lehet palládium, platina, vanádium, tantál, kadmium vagy esetleg simán réz - netán akármi más. Hogy újonnan és árában mennyibe kerül - azt nem tudom, se sejtem - nem túlzottan olcsó. Ha azonban nélküle a motor nem megy, mert az elektronikus agy nem engedi, akkor bizony - nincs más teendő - vagy venni egy vadiújat, vagy marad a bontó ... Nem tudom, egy ilyen katalizátor a gyakorlatban mennyit bír ki, és mikor kellene regenerálni (bár az autóiparban szerintem nem szokták) - inkább kidobják és cserélik. Mi az iparban elég sokfélét használtunk, de azokat mind regenerálták. A platina vagy a palládium - bizony nem azok a kimondottan olcsó fémek ... így még a kevés is sokba kerül. No meg maga az a luxus, hogy katalizátor ... Haha!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Semmilyen! Oda bizony ugyanolyat kell betenni, mert más autómárkáké nem megy bele! Úgy tudom, a katalizátor maga egy sima kerámiacsőre rádiffundáltatott (fém felgőzölögtetésével felhordott) valamilyen katalizátor-anyag, ami aztán lehet palládium, platina, vanádium, tantál, kadmium vagy esetleg simán réz - netán akármi más. Hogy újonnan és árában mennyibe kerül - azt nem tudom, se sejtem - nem túlzottan olcsó. Ha azonban nélküle a motor nem megy, mert az elektronikus agy nem engedi, akkor bizony - nincsen más teendő - vagy venni egy vadiújat, vagy marad a bontó ... Nem tudom, egy ilyen katalizátor a gyakorlatban mennyit bír ki, és mikor kellene regenerálni (bár az autóiparban szerintem nem szokták) - inkább kidobják és cserélik. Mi az iparban elég sokfélét használtunk, de azokat mind regenerálták. A platina vagy a palládium - bizony nem azok a kimondottan olcsó fémek ... így még a kevés is sokba kerül. No meg maga az a luxus, hogy katalizátor ... Haha!

Itt 50db van ami közül lehet választani.

https://cromax.hu/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator_univerzalis/?kereso_modell=48

Ezek szerint mégis van alternatíva! És ez csak egy weboldal.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Itt 50db van ami közül lehet választani.

https://cromax.hu/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator_univerzalis/?kereso_modell=48

Ezek szerint mégis van alternatíva! És ez csak egy weboldal.

 

Igen van, de ezek nem a leömlőbe épített katalizátorok, hanem a kocsi alatt vannak a középdob előtt. Ettől még az üres leömlő katalizátor háznak ugyanúgy meglesz a repedt fazék hangja hacsak ki nem vágják, és át nem építik ezt a részt sima csőre. Ezek is teljesítik ( legalábbis nekem) a zöld kártya előírásokat, de csúnya hangja van, legalábbis ennek.

Jobbra az univerzális balra a gyári:

2525575-20170423-DQffnd.jpg

 

A helyén, a hegesztés minőségét most hagyjuk:

2525576-20170423-E6ZEif.jpg

Neki olyan kellene amit a leömlőbe-leömlőre lehetne szerelni az eredeti helyére. Valami ilyesmi: http://www.vatera.hu/katalizator-opel-astra-g-zafira-z14xe-z16xe-2463685025.html

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Igen van, de ezek nem a leömlőbe épített katalizátorok, hanem a kocsi alatt vannak a középdob előtt. Ettől még az üres leömlő katalizátor háznak ugyanúgy meglesz a repedt fazék hangja hacsak ki nem vágják, és át nem építik ezt a részt sima csőre. Ezek is teljesítik ( legalábbis nekem) a zöld kártya előírásokat, de csúnya hangja van, legalábbis ennek.

Jobbra az univerzális balra a gyári:

A helyén, a hegesztés minőségét most hagyjuk:

Neki olyan kellene amit a leömlőbe-leömlőre lehetne szerelni az eredeti helyére. Valami ilyesmi: http://www.vatera.hu/katalizator-opel-astra-g-zafira-z14xe-z16xe-2463685025.html

 

 

https://cromax.hu/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator/katalizator_leomlovel_egyutt_opel_1_4_1_6_43097

Itt is lehet válogatni.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Korzika írta:

Hát szerintem mivel 10 centi vastag mindenképpen vágni kell utána összehegeszteni, gondolom ezt szerelő ( kipufogós) fogja csinálni, legjobb lenne tőle megkérdezni. Biztos hogy csináltak már ilyet. Pölö: http://www.karosszeria.net/cikkek/katalizator-reszecskeszuro-csere-es-kipufogo-javitas.html akár fel lehet őket hívni árajánlatot kérni, de több ilyen cég is van. A katalizátor betét ára és a garancia miatt nem biztos hogy otthon megéri kicserélni, még ha ért is valaki hozzá.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Igen van, de ezek nem a leömlőbe épített katalizátorok, hanem a kocsi alatt vannak a középdob előtt. Ettől még az üres leömlő katalizátor háznak ugyanúgy meglesz a repedt fazék hangja hacsak ki nem vágják, és át nem építik ezt a részt sima csőre. Ezek is teljesítik ( legalábbis nekem) a zöld kártya előírásokat, de csúnya hangja van, legalábbis ennek.

Jobbra az univerzális balra a gyári:

2525575-20170423-DQffnd.jpg

 

A helyén, a hegesztés minőségét most hagyjuk:

2525576-20170423-E6ZEif.jpg

Neki olyan kellene amit a leömlőbe-leömlőre lehetne szerelni az eredeti helyére. Valami ilyesmi: http://www.vatera.hu/katalizator-opel-astra-g-zafira-z14xe-z16xe-2463685025.html

 

 

Az X16XEL motorkódú astrában nem a leömlőnél van a katalizátor. Vagy az automata az más?? 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, toma2105 írta:

Az X16XEL motorkódú astrában nem a leömlőnél van a katalizátor. Vagy az automata az más?? 

Értem, elnézést kérek, akkor játszik az amit a képen látni. Passzoljon a köbcenti, a hossz, a csőátmérő. Mivel fél napja erről van szó, és senki nem mondta hogy hülyeséget beszélek, nem feltételeztem hogy rossz helyen keresem a katalizátort. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget kérnék igaz nem g astráról, hanem toyota corolláról lenne szó. Fateromank 1,4-es 2005-ös corollája vacakol. Indulás után traktorhang. Gyertya csere volt, jelenség megmaradt. Vitték szerelővel próbaútra. Az autó tökéletesen megy. Vitték hegyre semmibaj nem volt addig, amíg meg nem akartak fordulni és a kuplungot nem nyomták ki. Akkor leállt. Másodszora indult, hazafelé tökéletes alapjáraton megmaradt a traktorhang. Szikra mind a négy gyertyán van. Hibakód nincs. Minden ötletet szivesen fogad. Előre is köszön(i)öm.

Módosítva : palicska
Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek egy kérdésem lenne

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat 

hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? probalta mar esetleg valaki? elore is koszonom a segitseget! 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Opel-Csabii írta:

Üdv emberek egy kérdésem lenne

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat 

hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? probalta mar esetleg valaki? elore is koszonom a segitseget! 

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért kell 15 métertől nagyobb távolság? 

Módosítva : Maverick087
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Opel-Csabii írta:

Üdv emberek egy kérdésem lenne

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat 

hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? probalta mar esetleg valaki? elore is koszonom a segitseget! 

15m az már túl nagy távolság. Nálam jó ha 5-10m-nél még működik. Örülj ennek ami van, s használd így szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, kobraCode írta:

15m az már túl nagy távolság. Nálam jó ha 5-10m-nél még működik. Örülj ennek ami van, s használd így szerintem.

na jo a 15 meterrel kapcsolatba lehet picit tuloztam mivel az ember szeme ugye csalhat egy picit na de esetleg valami otlet? mert lattam egy youtube videot amiben a leirt otletet alkalmaztak (az elemcserest) es elotte 20 lepesre nyilt ki a kocsi a legmesszebb utanna pedig megduplazodott szoval ezert is kerdeztem Hogy hatha tudna valak segiteni nekem ezugyben

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Maverick087 írta:

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért kell 15 métertől nagyobb távolság? 

Főleg hogy gyárilag is ennél jóval kevesebbet adnak meg, nem véletlenül: akkoriban még divat volt az ugrókódos riasztók kódjait ellopni, szóval szándékosan ilyen kicsi a hatótáv

tavir.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 24. at 20:36, Opel-Csabii írta:

Üdv emberek egy kérdésem lenne

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat 

hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? probalta mar esetleg valaki? elore is koszonom a segitseget! 

én tettem bele vékonyabbat mint a 2032 és müködött de kevesebb ideig az a kettö nem jo mert megkettözödik az áram mint ami az eredetiben van tönkreteszi a panelt

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 24. at 20:36, Opel-Csabii írta:

Üdv emberek egy kérdésem lenne

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat 

hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? probalta mar esetleg valaki? elore is koszonom a segitseget! 

Csak azért is ma lepróbáltam: cégtől kifelé menet közelítve a kocsihoz (jobb hátulja felé nyitott parkolóban) elkezdtem nyomogatni a gombot. Villanástól számoltam a lépések számát (normál lépés), 22 lépésről nyitott.. Gyári mindene, a kulcsban az elemet még az előző tulaj cserélhette, én nem (2013-ban vettük a kocsit) .

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 24. at 20:36, Opel-Csabii írta:

a taviranyito hatotavolsagat lehet valamilyen modon novelni? mivel markas nem kinai uj elemmel illetve nemreg megforrasztott elemtartoval is kb 15 meterrol tudja kinyitni maximum az ajtokat - hallottam olyat is hogy van aki a gyari CR2032 elem helyett 2Db CR2016ost tesz bele ez a megoldas vajon mukodik? 

A távszabályzó 15 métere történő működése már nagyon jó adat. Mivel az adóoldali antenna a nyákon valójában egy keskeny csíkocska, azon a frekvencián csak ennyire képes. A rajta levő vezérlő IC áramfelvétele pedig gyárilag adott! Tehát az tökre minden, hogy egy darab 3 voltos, vagy két darab másfél voltos elemből kapja! Ráköthetsz Te akár 12 voltos autóakksit is (a megfelelő - 3 V-ra való feszültség-ejtéssel együtt) de attól még nem fog megnőni a hatótávolság! Már alapból kb. ennyire van méretezve!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 25. at 22:00, astra írta:

" megkettözödik az áram"

Ilyen nincs! Az elektronika annyi áramot vesz fel, amennyire gyárilag maga az IC tervezve van! Teljesen mindegy, hogy az 1 db. 3 V-os, avagy 2 db. 1,5 V-os elemből van neki szolgáltatva. A 2 darabos megoldásnál még az érintkezés esetleges hibáiból is adódhat némi csökkenés ...

Mindig maga a fogyasztó maximális áramfelvétele szabja meg az áramkör ilyetén jellegű paramétereit!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, L.Fazakas írta:

Ilyen nincs! Az elektronika annyi áramot vesz fel, amennyire gyárilag maga az IC tervezve van! Teljesen mindegy, hogy az 1 db. 3 V-os, avagy 2 db. 1,5 V-os elemből van neki szolgáltatva. A 2 darabos megoldásnál még az érintkezés esetleges hibáiból is adódhat némi csökkenés ...

Mindig maga a fogyasztó maximális áramfelvétele szabja meg az áramkör ilyetén jellegű paramétereit!

A másik elem típusa is 3V szóval 2x3V-ról van szó. Így is tök mindegy a 2db?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.