Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, L.Fazakas írta:

Ilyen nincs! Az elektronika annyi áramot vesz fel, amennyire gyárilag maga az IC tervezve van! Teljesen mindegy, hogy az 1 db. 3 V-os, avagy 2 db. 1,5 V-os elemből van neki szolgáltatva. A 2 darabos megoldásnál még az érintkezés esetleges hibáiból is adódhat némi csökkenés ...

Mindig maga a fogyasztó maximális áramfelvétele szabja meg az áramkör ilyetén jellegű paramétereit!

Namost azért az áramfelvétel és a feszültség kicsit más. Az áramfelvétel alatt az ampert érjük, amit a fogyasztó ellenállása határoz meg. Ezért is lehet ugyanarról az akkuról működtetni egy rizsszem izzót és az önindítót is gond nélkül, hiába kap az önindító több 100Ampert, (mert ennyit vesz fel) a rizsszem izzó nem megy tönkre, mert az meg csak tizedeket vesz fel ( ki lehet számolni de lényegtelen) Ha van beépítve feszültség szabályzó akkor mindegy hány gombelemet pakolsz bele ésszerű határokon belül. Mondjuk én az IC--hez nem értek de az áramfelvétel egy áramkörben adott fogyasztóval így működik.  Teljesítményt lehet növelni feszültség növelésével, aztán hogy az adott elektronika elviseli-e az más kérdés. Ha egy 6Voltos izzónak adsz 12Voltot ( és tegyük fel nem ég ki) erősebben világít, nagyobb a teljesítménye, de ettől még szerintem az ellenállása az izzószálnak ( és egyben az áramfelvétele) nem fog változni. Hiszen az ellenállás egy fix dolog, ohm mérővel mérhető . De persze lehet tévedek. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Hogyan lehet kideríteni, hogy pontosan milyen típusú váltó van az autóban? Lehet, hogy kuplungcsere lesz esedékes és elég fontos lenne ezt tudni! (Astra G, 2007, Z14XEP)

 

Köszönöm

Körbe kell nézni, számokat, betűkombinációt keresni rajta. Ha ezeket beírod a keresőbe ki szokott dobni infót. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kobraCode írta:

A másik elem típusa is 3V szóval 2x3V-ról van szó. Így is tök mindegy a 2db?!

Hááát - az már inkább 6 V!

És ha az a vezérlő IC csak 5V-ot bír, akkor annak egyből annyi! De 2 db. 3 voltos az - ráadásul kissé vastag is oda! Bele se férne a kulcs nyelébe!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Namost azért az áramfelvétel és a feszültség kicsit más. Az áramfelvétel alatt az ampert érjük, amit a fogyasztó ellenállása határoz meg. Ezért is lehet ugyanarról az akkuról működtetni egy rizsszem izzót és az önindítót is gond nélkül, hiába kap az önindító több 100Ampert, (mert ennyit vesz fel) a rizsszem izzó nem megy tönkre, mert az meg csak tizedeket vesz fel ( ki lehet számolni de lényegtelen) Ha van beépítve feszültség szabályzó akkor mindegy hány gombelemet pakolsz bele ésszerű határokon belül. Mondjuk én az IC--hez nem értek de az áramfelvétel egy áramkörben adott fogyasztóval így működik.  Teljesítményt lehet növelni feszültség növelésével, aztán hogy az adott elektronika elviseli-e az más kérdés. Ha egy 6Voltos izzónak adsz 12Voltot ( és tegyük fel nem ég ki) erősebben világít, nagyobb a teljesítménye, de ettől még szerintem az ellenállása az izzószálnak ( és egyben az áramfelvétele) nem fog változni. Hiszen az ellenállás egy fix dolog, ohm mérővel mérhető . De persze lehet tévedek. 

Kissé igen! Egy ilyen izzólámpás ellenállásnak valójában más a bekapcsolási hideg-ellenállása, és teljesen más a meleg!

Amit eleve 6 voltra terveznek, azt nem illik a duplájával járatni! Persze - meg lehet próbálni, DE!

Ha meg elfüstöl, az kissé többe kerül, minthogy - és csak a példánál maradva - miért nem jó annak a távszabályzó kulcsnak a kb. 15 méteres észlelési távolság?

Számítógépeknél szokás "húzni" kissé a processzort - aztán vagy gyorsabb lesz, de jobban melegszik, vagy indián lesz és füstjeleket ad! Lehet választani!

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, L.Fazakas írta:

Kissé igen! Egy ilyen izzólámpás ellenállásnak valójában más a bekapcsolási hideg-ellenállása, és teljesen más a meleg!

Amit eleve 6 voltra terveznek, azt nem illik a duplájával járatni! Persze - meg lehet próbálni, DE!

Ha meg elfüstöl, az kissé többe kerül, minthogy - és csak a példánál maradva - miért nem jó annak a távszabályzó kulcsnak a kb. 15 méteres észlelési távolság?

Számítógépeknél szokás "húzni" kissé a processzort - aztán vagy gyorsabb lesz, de jobban melegszik, vagy indián lesz és füstjeleket ad! Lehet választani!

 

Nem is értem teljesen, hogy honnan jött az ötlet, hogy 1 db 3V-os elem helyett két darab 3V-osat szeretne valaki betenni a tavirányitóba. Még ha fizikailag bele is férne, valószínűleg azonnal tönkre menne a panel a túlfeszültség miatt. Ha mégis elviseli, az csak azért van, mert a tervezésekor gondoltak egy ilyen hiba elleni védelemre. A távirányító hatótávolságát (amennyiben a tápfeszültség rendben van), csak a rádiós paraméterek befolyásolják, pl. a kiadott jel a tereptárgyak függvényében pont kioltásban ér-e oda, vagy hogy a távirányítóban lévő microstrip antennának milyen a sugárzási képe (milyen irányban vannak minimum és maximum pontjai).

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

14 órája, L.Fazakas írta:

Kissé igen! Egy ilyen izzólámpás ellenállásnak valójában más a bekapcsolási hideg-ellenállása, és teljesen más a meleg!

Amit eleve 6 voltra terveznek, azt nem illik a duplájával járatni! Persze - meg lehet próbálni, DE!

Ha meg elfüstöl, az kissé többe kerül, minthogy - és csak a példánál maradva - miért nem jó annak a távszabályzó kulcsnak a kb. 15 méteres észlelési távolság?

Számítógépeknél szokás "húzni" kissé a processzort - aztán vagy gyorsabb lesz, de jobban melegszik, vagy indián lesz és füstjeleket ad! Lehet választani!

 

Igen, de ott is csak tized voltokkal húzzák a procit emlékeim szerint. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 27. at 21:14, Janó32 írta:

Csak azért is ma lepróbáltam: cégtől kifelé menet közelítve a kocsihoz (jobb hátulja felé nyitott parkolóban) elkezdtem nyomogatni a gombot. Villanástól számoltam a lépések számát (normál lépés), 22 lépésről nyitott.. Gyári mindene, a kulcsban az elemet még az előző tulaj cserélhette, én nem (2013-ban vettük a kocsit) .

az nagyon jo en is lemertem kb mennyi lehet pontositva es egy bevasarlokozpontban mentem a kocsihoz es az ures parkolohelyeken mentem normal lepesben es a kocsitol 4 parkolohellyen arrebb nyitott a gomb nyomkodasokra ami kb 1 parkolohelyet nezve 2m lehet es akkor az ugy 8m ami nem is rossz es azt a 15ot csak tippnek mondtam de egy kicsit ugylatom tulbecsultem :D de lenyeg hogy ez igy eleg is amugy 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hogyan tudnám kivenni a gyújtáskapcsolót, mert a kulcsot nem tudom elfordítani, a kormányburkolat csavarjaihoz nem férek hozzá. Kint állok az utcán, be sem tudom tolni, szerelőhöz nem tudom elhúzni, mert a kormányzár is zárva. Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Bmájki írta:

Sziasztok! Hogyan tudnám kivenni a gyújtáskapcsolót, mert a kulcsot nem tudom elfordítani, a kormányburkolat csavarjaihoz nem férek hozzá. Kint állok az utcán, be sem tudom tolni, szerelőhöz nem tudom elhúzni, mert a kormányzár is zárva. Köszi a segítséget!

Ezt láttad már? Bár ehhez is el kell fordítani a kulcsot, ( bőséges WD-40 vagy szilion segíthet) és igazából abban sem vagyok biztos hogy G:

 

A pöcök felül van, így fent maradt kormány burkolattal is leszedhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Ezt láttad már? Bár ehhez is el kell fordítani a kulcsot, ( bőséges WD-40 vagy szilion segíthet) és igazából abban sem vagyok biztos hogy G:

 

A pöcök felül van, így fent maradt kormány burkolattal is leszedhető.

Köszi! Kb. 2,5 óra tömény szenvedés után sikerült elfordítani. Beálltam az udvarba, leállítottam, hogy becsukjam a kaput és egy röpke óra múlva újra el tudtam fordítani. :angry: Sikerült leszednem a burkolatot, most szedem majd ki a kapcsolót. Utána meglátom, hogy mi lehet a bibi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Ma reggel félrebillent antennával várt az autó, Az antennatalp alatti tömítés már korábban az idő martalékává vált, és most a talp tört el valahogyan, most miintha csak a kábel tartaná a helyén.

Néztem hazai oldalakat (új alkatrész és bontás egyaránt), de nem találtam megfelelő megoldást (bontott nincs a közelben, új tizenezer forint).

Ebay-en találtam ezt, az a kérdésem, hogy milyen a gyári antenna csatlakozása, mennyire szerelésmentes (plug and play) ez a verzió: http://www.ebay.com/itm/390999973546?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Tehát stimmel-e koax kábel csatlakozása, és van-e 13,5mm a tetőn lévő furat?

köszönöm

 

rpetya

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, rpetya írta:

Sziasztok,

 

Ma reggel félrebillent antennával várt az autó, Az antennatalp alatti tömítés már korábban az idő martalékává vált, és most a talp tört el valahogyan, most miintha csak a kábel tartaná a helyén.

Néztem hazai oldalakat (új alkatrész és bontás egyaránt), de nem találtam megfelelő megoldást (bontott nincs a közelben, új tizenezer forint).

Ebay-en találtam ezt, az a kérdésem, hogy milyen a gyári antenna csatlakozása, mennyire szerelésmentes (plug and play) ez a verzió: http://www.ebay.com/itm/390999973546?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Tehát stimmel-e koax kábel csatlakozása, és van-e 13,5mm a tetőn lévő furat?

köszönöm

 

rpetya

 

Kedves rpetya!

Ezt is nézted?
http://mullerautowebshop.hu/antenna/2218-opel-astra-corsa-vectra-antenna-tetoantenna-komplett-talppal-kombi.html

Üdvözlettel,

Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A hétvégén bedöglött a szervóm, mondjuk már lassan egy hónapja "sír". Egy haverom azonnal hozott is bontóbol egy másikat. Kérdést gondolom már kitaláltátok, neki merjek állni cserélni?? Opel Astra G 1,6V, 2001, X16XEL. Elektromos szervó

Cseréltem már komplett féktárcsát fékekkel, kipufogorendszert rajta, olajcserét , motorfedéltömítés, szoval kicsit értek a dolgokhoz, mit tanácsoltok?? Van valami nehézség vagy ki merjek cserélni? Köszi

Módosítva : webster
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Bmájki írta:

Köszi! Kb. 2,5 óra tömény szenvedés után sikerült elfordítani. Beálltam az udvarba, leállítottam, hogy becsukjam a kaput és egy röpke óra múlva újra el tudtam fordítani. :angry: Sikerült leszednem a burkolatot, most szedem majd ki a kapcsolót. Utána meglátom, hogy mi lehet a bibi.

Kapcsoló kint, a zárbetét cserés. Van több variáció. 1: utángyári betét, azonnal, 2600-5000Ft és kétkulcsos lesz, 2:gyári betét, 3 nap, 26000-46000Ft és marad egy kulcsos. Most az első verziót választottam, nem tudom 3 napig nélkülözni az autót.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Bmájki írta:

Kapcsoló kint, a zárbetét cserés. Van több variáció. 1: utángyári betét, azonnal, 2600-5000Ft és kétkulcsos lesz, 2:gyári betét, 3 nap, 26000-46000Ft és marad egy kulcsos. Most az első verziót választottam, nem tudom 3 napig nélkülözni az autót.

Attól függően mi ment tönkre benne át lehet lamellázni szerintem az új betétet a régi kulcshoz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Bmájki írta:

Remélem, hogy igazad lesz, mert az F-nél megoldottuk, de ez más fajta kulcs.

bontoba kapsz olyat amibe belemegy a kulcsod és csak lamellázni kell én is azt csináltam a g asztrámnál mikor letört a vége ami az elektromos részét mozgatja

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 03. at 19:00, webster írta:

vagy ki merjek cserélni?

Én még valamikor a Skodámmal voltam így! Aztán a legvégén már a saját magam áttervezte komplett fogasléces kormányművet cseréltem ki (egy bontóból elkért rossznak a felújításával). Pedig ahhoz valójában ki kellett szedni a komplett első futóművet! De utána többé soha nem volt semmi baja, hogy - eredetileg és gyárilag egy kissé félre-(alá) tervezték!

Én például kopásálló nanamidból gyártattam le a kormánysegédkarok kivezető csapperselyeit, s aztán a kicserélttel működött - de jobban!

Általában úgy vagyok én az autószereléssel - ha van hely, ha van anyag  ... és persze - ha van hozzá szerszám, akkor - AKI MER - AZ NYER!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Handbrake írta:

Erről valaki írt már egy DIY-t?

Bocsi, mi az a DIY???:confused:

 

53 perce, L.Fazakas írta:

Én még valamikor a Skodámmal voltam így! Aztán a legvégén már a saját magam áttervezte komplett fogasléces kormányművet cseréltem ki (egy bontóból elkért rossznak a felújításával). Pedig ahhoz valójában ki kellett szedni a komplett első futóművet! De utána többé soha nem volt semmi baja, hogy - eredetileg és gyárilag egy kissé félre-(alá) tervezték!

Én például kopásálló nanamidból gyártattam le a kormánysegédkarok kivezető csapperselyeit, s aztán a kicserélttel működött - de jobban!

Általában úgy vagyok én az autószereléssel - ha van hely, ha van anyag  ... és persze - ha van hozzá szerszám, akkor - AKI MER - AZ NYER!

Teljesen igazad van. A gyárban kitaláltak valamit, ami működik, de sajna kompromisszumokkal. Ha 1 fillérrel olcsóbb, azt választják, még akkor is, ha minőségben sokkal gyengébb. Itt a fórumon is tudnak sokkal jobb megoldásokat (pl. szellőző zsalu), ezeket megosztjuk egymással, így mindenkinek előnyére javulhat az autója egy kis szereléssel. Ja: és akkor aki merít az nyerít? :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.