Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, zotya975 írta:

Nem is nagyon van értelme, ritka az a közlekedési szituáció, amikor gurulás közben kell egyest kapcsolni. Ha már mozgásban van az autó még a 60 ló is megindítja a tonnás bódét kettesben. Ennek ellenére rengetegen jöttek-jönnek azzal a "problémával" hogy gurulás közben erőltetni kell az egyest.

Sztem nem ritka. Városi forgalomban sok olyan szitu van, ahol sok még az alapjárat kettes is és akkor igenis jó lenne 1-be visszatenni és nem megrántatni az autót kettesben, vagy bocsánat csúsztatni a kuplungot 2-ben (nem szokásom :) )

Módosítva : Maverick087
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, Maverick087 írta:

Sztem nem ritka. Városi forgalomban sok olyan szitu van, ahol sok még az alapjárat kettes is és akkor igenis jó lenne 1-be visszatenni és nem megrántatni az autót kettesben, vagy bocsánat csúsztatni a kuplungot 2-ben (nem szokásom :) )

Nagyon lassú haladáskor ( lépésben) lehet kapcsolni egyest, akkor alapból nem szabad hogy akadjon a váltás, ha ennél gyorsabban gurulsz akkor meg elég már a kettes. Amikor tanultam vezetni és problémát okozott még a lámpánál sárgára egyest kapcsolni, akkor szoktam olyant hogy már a lámpa felé guruláskor beraktam 1-be , ekkor jelentkeztek a kapcsolási nehézségek. Aztán ugye csak okosodtam és leszoktam erről.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Nem is nagyon van értelme, ritka az a közlekedési szituáció, amikor gurulás közben kell egyest kapcsolni. Ha már mozgásban van az autó még a 60 ló is megindítja a tonnás bódét kettesben. Ennek ellenére rengetegen jöttek-jönnek azzal a "problémával" hogy gurulás közben erőltetni kell az egyest.

Ezen vitatkoznék!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Ezen vitatkoznék!

Én meg egyetértek. Mármint Zotyával. Bár el tudom képzelni hogy forgalomfüggő, nagyobb városokban ahol gyakran van dugó, előfordulhat ilyen helyzet, de én például tizenéve sofőrködöm, és nem emlékszem rá hogy a tanulókorom óta előfordult-e olyasmi hogy gurulás közben egyest kellett raknom... Persze az is lehet hogy én csak olyan autókat használok amikben van elég nyomaték ahhoz hogy kettesben alapjáratról is megmozdítsa az álló(!) autót akár...:cool:

Link to comment
Megosztás:

51 perce, tgabika76 írta:

Én meg egyetértek. Mármint Zotyával. Bár el tudom képzelni hogy forgalomfüggő, nagyobb városokban ahol gyakran van dugó, előfordulhat ilyen helyzet, de én például tizenéve sofőrködöm, és nem emlékszem rá hogy a tanulókorom óta előfordult-e olyasmi hogy gurulás közben egyest kellett raknom... Persze az is lehet hogy én csak olyan autókat használok amikben van elég nyomaték ahhoz hogy kettesben alapjáratról is megmozdítsa az álló(!) autót akár...:cool:

Dugóban araszoláskor van hogy váltogatva kapcsolok egyest-kettest, mert az egyesnek már sok aztán a kettőnek kevés vinni a bódét, de ilyenkor talán nem beszélhetünk még jelentős sebességről, ugye arról indult a téma hogy mikor kapcsolható egyes nehézség nélkül ha nincs szinkronizálva. Amúgy a 60 ló is elindítja a kocsit kettesben, sőt hármasban is persze az utóbbi már kínzás.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 14. at 5:34, L.Fazakas írta:

Pont az opelekben, mi? Az autók nagy többségében se az 1-es fokozatot, se a hátramenetet nem igazán általánosan szokás! Népautókba nem építenek be flancos dolgokat.

Az F23-as váltó a G Astrámban pont ilyen. Persze az esetek nagy részében álló helyzetben kapcsolok hátramenetet, de ha figyelmetlen az ember, akkor sem történik semmi baj. És kivétel nélkül mindig beveszi a hátramenetet, de gondolom. ez drágább és bonyolultabb szerkezet mint az F13-as. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Krajcso írta:

Az F23-as váltó a G Astrámban pont ilyen. Persze az esetek nagy részében álló helyzetben kapcsolok hátramenetet, de ha figyelmetlen az ember, akkor sem történik semmi baj. És kivétel nélkül mindig beveszi a hátramenetet, de gondolom. ez drágább és bonyolultabb szerkezet mint az F13-as. 

Lehet kapcsolni amikor még előre gurul az autó akkor viszont kerreg. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Indítás után néha 1-2 másodperc is eltelik mire kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa, addig csörömpöl is a motor rendesen. Nem tűnik túl egészségesnek. Miket kéne ellenőrizni/megtisztítani/cserélni ennek megszüntetéséhez? 2007, Z14XEP.

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 13. at 9:42, simi6811 írta:

sziasztok!olyan problémám lenne,hogy az olajhütönél folyik a motorolaj,2002-es astra 1.7dti y17dt isuzu motoros ,cseréltük az olajhütö tömitögyürüket ,de ugyan ugy folyik.Ha van valakinek ötlete, kérem segitsetek.elöre is köszönöm a segitségeteket

Maga az olajhűtő is kilyukadhatott, ki kellene venni és csinálni rajta egy nyomáspróbát, hogy úgy is enged-e. Víz nem keveredik olajjal?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Sziasztok!

Indítás után néha 1-2 másodperc is eltelik mire kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa, addig csörömpöl is a motor rendesen. Nem tűnik túl egészségesnek. Miket kéne ellenőrizni/megtisztítani/cserélni ennek megszüntetéséhez? 2007, Z14XEP.

 

Köszönöm

Szia! Hasonló problémával küzdök (egyébként, mióta 5W-30-as olajat használok), azzal a különbséggel, hogy nekem azonnal kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa. Reggelenként 3-5 másodperctől - akár 10 percig is! csörömpölnek a hidrotőkék, majd amikor melegszik, "felér az olaj" azonnal megszünik, átmegy doxába".  A szakik eddigi véleménye, akiktől rákérdeztem mit tehetünk a következők voltak:

- Töltsd túl az olajat (pedig már max. jelzésen van állandóan)

- semmit nem tehetsz, ez OPEL betegség, konstrukciós hiba

- miért nem használsz 10W-40-es olajat:icon13: ha azzal csendes volt...

- tisztítsuk, vagy cseréljük a hidrotőkéket - de lehet, hogy nem lesz értelme, mert úgyis előjön...

- ezzel kell élni, nem lesz baja tőle a motornak

magyarul fogalmuk sincs mitől van.

Rohadt idegesítő, olyan mint egy roncs - majd pedig mintha új lenne....

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Indítás után néha 1-2 másodperc is eltelik mire kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa, addig csörömpöl is a motor rendesen. Nem tűnik túl egészségesnek. Miket kéne ellenőrizni/megtisztítani/cserélni ennek megszüntetéséhez? 2007, Z14XEP.

 

Köszönöm

 

2 órája, flali írta:

Szia! Hasonló problémával küzdök (egyébként, mióta 5W-30-as olajat használok), azzal a különbséggel, hogy nekem azonnal kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa. Reggelenként 3-5 másodperctől - akár 10 percig is! csörömpölnek a hidrotőkék, majd amikor melegszik, "felér az olaj" azonnal megszünik, átmegy doxába".  A szakik eddigi véleménye, akiktől rákérdeztem mit tehetünk a következők voltak:

- Töltsd túl az olajat (pedig már max. jelzésen van állandóan)

- semmit nem tehetsz, ez OPEL betegség, konstrukciós hiba

- miért nem használsz 10W-40-es olajat:icon13: ha azzal csendes volt...

- tisztítsuk, vagy cseréljük a hidrotőkéket - de lehet, hogy nem lesz értelme, mert úgyis előjön...

- ezzel kell élni, nem lesz baja tőle a motornak

magyarul fogalmuk sincs mitől van.

Rohadt idegesítő, olyan mint egy roncs - majd pedig mintha új lenne....

 

Fiat-nál tipikus hiba ha rossz olajszűrő volt feltéve. Próbáltatok másik olajszűrőt?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, flali írta:

Szia! Hasonló problémával küzdök (egyébként, mióta 5W-30-as olajat használok), azzal a különbséggel, hogy nekem azonnal kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa. Reggelenként 3-5 másodperctől - akár 10 percig is! csörömpölnek a hidrotőkék, majd amikor melegszik, "felér az olaj" azonnal megszünik, átmegy doxába".  A szakik eddigi véleménye, akiktől rákérdeztem mit tehetünk a következők voltak:

- Töltsd túl az olajat (pedig már max. jelzésen van állandóan)

- semmit nem tehetsz, ez OPEL betegség, konstrukciós hiba

- miért nem használsz 10W-40-es olajat:icon13: ha azzal csendes volt...

- tisztítsuk, vagy cseréljük a hidrotőkéket - de lehet, hogy nem lesz értelme, mert úgyis előjön...

- ezzel kell élni, nem lesz baja tőle a motornak

magyarul fogalmuk sincs mitől van.

Rohadt idegesítő, olyan mint egy roncs - majd pedig mintha új lenne....

 

Nekem Dexos2 -es 5W40 van, bár általában nem max. -on. A 10W40 -et meg ugye inkább hanyagoljuk. A hidrotőkének nagy köze szerintem nincs az olajnyomáshoz... bár mondjuk ha kiürülnek, akkor fel kell töltődniük és addig tényleg lehet, hogy leesik a nyomás. 16db hidrotőke cseréjét egyenlőre kihagynám.

Amit ki akarnék cserélni, ha találnék új alkatrészt, az a olajnyomásszabályzó rugó (55354283) és esetleg ennek a dugattyúja (90529546) illetve az olajszivattyú visszacsapója (55351932). Ezeket 1-1 zárócsavar kicsavarásával ki lehet szedni, behelyezni az újat és visszacsavarni a csavart. Bár a képek alapján ezek a csavarok egyben vannak egy kis lemez alátéttel, tehát érdemes lehet a tömítettség miatt azt a 2 csavart is cserélni (11099271 és 11099272). Ezekkel sokat nem vesztenék. Illetve az olajgomba helyére valami nyomásmérőt becsavarva még szeretném majd megmérni az olajnyomást (az említett alkatrészek cseréje előtt és után mindenképp).

Link to comment
Megosztás:

14 perce, kobraCode írta:

 

Fiat-nál tipikus hiba ha rossz olajszűrő volt feltéve. Próbáltatok másik olajszűrőt?

Most gyári GM szűrő van benne. Előtte Bosch volt, de emlékeim szerint azzal is csinálta, de már nem tudom. Visszacsapó szelep nem volt egyikben se.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Indítás után néha 1-2 másodperc is eltelik mire kialszik az olajnyomás visszajelző lámpa, addig csörömpöl is a motor rendesen. Nem tűnik túl egészségesnek. Miket kéne ellenőrizni/megtisztítani/cserélni ennek megszüntetéséhez? 2007, Z14XEP.

 

Köszönöm

Nem a lánc kerepel?mivel olajnyomás fesziti

Link to comment
Megosztás:

Just now, csicsó írta:

Nem a lánc kerepel?mivel olajnyomás fesziti

De jó esély van rá. Viszont az továbbra is zavar, hogy több másodpercen keresztül annyira alacsony az olajnyomás, hogy a visszajelző is világít. De ha nem telik el túl sok idő a motor leállítása és a következő indítás közt, akkor általában nincs ilyen gond. Amúgy a lánc nem olyan túl rég lett cserélve (1-2 éve max). Majd kimérem a motorolaj nyomást, kíváncsi leszek az eredményre.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, nzozz írta:

De jó esély van rá. Viszont az továbbra is zavar, hogy több másodpercen keresztül annyira alacsony az olajnyomás, hogy a visszajelző is világít. De ha nem telik el túl sok idő a motor leállítása és a következő indítás közt, akkor általában nincs ilyen gond. Amúgy a lánc nem olyan túl rég lett cserélve (1-2 éve max). Majd kimérem a motorolaj nyomást, kíváncsi leszek az eredményre.

Nálam is ez volt a szitu lánccsere elött:(

Az olajnyomás visszajelzönek kell 2-3 msp mig kialszik nekem most is,de nem kerepel vagy csattog addig

Ellenben mig kb.60 fokig nem megy fel a vizhöfok,egy enyhe csattogó hang megmaradt a lánccsere után is,aztán elhallgat,csendesen jár melegen

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nzozz írta:

Most gyári GM szűrő van benne. Előtte Bosch volt, de emlékeim szerint azzal is csinálta, de már nem tudom. Visszacsapó szelep nem volt egyikben se.

Vegyél Mahle-t, abban van. Én csak ezt fogok használni a jövőben.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

4 órája, csicsó írta:

Nálam is ez volt a szitu lánccsere elött:(

Az olajnyomás visszajelzönek kell 2-3 msp mig kialszik nekem most is,de nem kerepel vagy csattog addig

Ellenben mig kb.60 fokig nem megy fel a vizhöfok,egy enyhe csattogó hang megmaradt a lánccsere után is,aztán elhallgat,csendesen jár melegen

 

Hidegindításnál mire visszaesik a fordulat, nálam teljesen elcsendesednek a dolgok. A visszajelző is elalszik, max 2 mp. alatt.

Nem reklámozni akarok, de próbáljátok ki az Eneost. A korábban használtakhoz képest (Castrolok, Mobil), nekem az 5w40-el van most a legszebb hangja, hidegen, melegen.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Hidegindításnál mire visszaesik a fordulat, nálam teljesen elcsendesednek a dolgok. A visszajelző is elalszik, max 2 mp. alatt.

Nem reklámozni akarok, de próbáljátok ki az Eneost. A korábban használtakhoz képest (Castrolok, Mobil), nekem az 5w40-el van most a legszebb hangja, hidegen, melegen.

Nálam azonnal elalszik a visszajelző, sőt amíg bezárom a garázsajtót addig szinte alig hallani  a kerepelést, majd az első párszáz méteren előjön, bent is jól hallható. A gyereket kirakom az iskolánál (5 perc), utána a második indításnál előfordul, hogy már teljesen elhalkul. Egésznap áll a munkahelyen, majd 4 órakor az első indításnál ugyan az. Intézem a dolgaimat a városban, majd második indítás újra csend (pedig hideg a motor). Ki érti ezt? Rákérdeztem a szerelőnél korábbi hozzászólásban említett visszacsapószelep dologra:

igen, lehet az ok, de egyszerűen nem vizsgálható, cserélhető (le kell venni az olajteknőt, vezérlés burkolatot) - egyenlőre felejtős.

Egy olajnyomásmérést mindenképpen be fogok ütemezni.

Mióta van ilyen jellegü problémám keresem a megoldást a neten, eljutottam más opel fórumokra is... pl. insignia fórumon javasolják a Motul 5W-40-et, ami dexos2-es.

Lehet, hogy legközelebb kipróbálom Mahle (visszacs.) szűrővel, utolsó esélyként motorbontás előtt.

Egyébként az Eneos 5W-40 dexos2-es?

 

Link to comment
Megosztás:

Uraim, egy kis segítséget kérnék: észrevettem, hogy az első motortartó bak belseje teljesen szét van rohadva, vagyis az a benne lévő gumi vagy mi már szinte nincs benne. Egyrészt nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a képen bejelölt alkatrész valóban az első motortartó bak? Ha jól azonosítottam be, akkor ez mennyire gáz? Már csak azért, mert azt mondták, hogy ez nem játszik különösen fontos szerepet. Ez igaz?

Mennyi idő és mennyire bonyolult, költséges a csere? A Cromax kínálatában jó pár darab szerepel, kizárt, hogy a gyári GM-et vegyem az ára miatt, helyette szerintetek melyiket érdemes? LInk Pl. Automega, Hanspries, Reinweg?

Még egy kérdés: üzemanyag szűrőt ti hány km után szoktatok cserélni? Gyári GM van (ebből csak azt), 4 éves és kb. 50e km van benne.

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kukori írta:

Uraim, egy kis segítséget kérnék: észrevettem, hogy az első motortartó bak belseje teljesen szét van rohadva, vagyis az a benne lévő gumi vagy mi már szinte nincs benne. Egyrészt nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a képen bejelölt alkatrész valóban az első motortartó bak? Ha jól azonosítottam be, akkor ez mennyire gáz? Már csak azért, mert azt mondták, hogy ez nem játszik különösen fontos szerepet. Ez igaz?

Mennyi idő és mennyire bonyolult, költséges a csere? A Cromax kínálatában jó pár darab szerepel, kizárt, hogy a gyári GM-et vegyem az ára miatt, helyette szerintetek melyiket érdemes? LInk Pl. Automega, Hanspries, Reinweg?

Még egy kérdés: üzemanyag szűrőt ti hány km után szoktatok cserélni? Gyári GM van (ebből csak azt), 4 éves és kb. 50e km van benne.

Köszönöm!

 

Hello!

A motortartó bakodra sajnos nem tudok választ adni, viszont az üzemanyag szűrőre igen: minden 2. olajcserénél cserélem GM-re, azaz 30-35ezer km után.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kukori írta:

Még egy kérdés: üzemanyag szűrőt ti hány km után szoktatok cserélni? Gyári GM van (ebből csak azt), 4 éves és kb. 50e km van benne.

Köszönöm!

 

Szia, az én autómban minden második olajcserénél kicseréli a szerelőm, nálam ez 15e km-t jelent, szerintem nincs rá szükség amúgy ennyinként. Apum 2007-es G-jében (x14xep) még nem volt cserélve, 170e km-van benne és még sosem panaszkodott (annyi hogy mindig shell-nél tankol sima 95-s benzint) Szóval jó kérdés, sztem 30-50e km környékén elég lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.