hemi

Általános műszaki problémák!

39.785 hozzászólás ebben a témában

2 órája, L.Fazakas írta:

A benzinszűrő cseréjéhez illik kissé felemelni a kocsit, avagy el lehet alatta "úgy is" ügyködni?

Érdemes aknából csinálni, vagy megemelni, meg tud szivatni. A szemedre vigyázz! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, nzozz írta:

Szerintem érdemes valahogy megoldani, hogy kellően messze legyen szerelés közben az arcod a szűrőtől, nehogy valahonnan a szemedbe is kerüljön a benzinből. Azt meg te érzed, hogy hogy férsz el ott. Szerintem célszerű megemelni. Meg az üzemanyaghídon "leengedni" a nyomást, biztos, ami biztos.

Óóó, szemembe-számba ... már nem is egyszer ment! Kissé csípős, és biza elég szar íze van. De tegyük félre a viccet. Az üzemanyaghídon hol található az a "nyomás leengedő"? Egyáltalán - hol található az az "üzemanyag-híd"? Az adagoló alatt lenne - elől a motortérben? Vagy a jobb oldali sárvédőnél - az az oldható valami?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, peacetrang írta:

Érdemes aknából csinálni, vagy megemelni, meg tud szivatni. A szemedre vigyázz! 

Kössz! A 40 éves "első-lépcsős" nehézvegyipari és 10 éves munkavédelmis multam után ...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, L.Fazakas írta:

Óóó, szemembe-számba ... már nem is egyszer ment! Kissé csípős, és biza elég szar íze van. De tegyük félre a viccet. Az üzemanyaghídon hol található az a "nyomás leengedő"? Egyáltalán - hol található az az "üzemanyag-híd"? Az adagoló alatt lenne - elől a motortérben? Vagy a jobb oldali sárvédőnél - az az oldható valami?

Milyen motorod van?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, L.Fazakas írta:

Kössz! A 40 éves "első-lépcsős" nehézvegyipari és 10 éves munkavédelmis multam után ...

Akkor nem szóltam! :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, L.Fazakas írta:

Most egy kicsit azért keverednek a dolgok. Benzinszűrőt és adagolót írtál, a kettő egy autóban nincs.

Ha benzines, akkor az üzemanyagszűrő hátul az autó alatt van, talán a bal hátsó kerék környékén, az üzemanyaghíd pedig a szívósor felett, az egyik végén egy kis fekete műanyag kupak alatt egy olyasmi szeleppel, mint a gumiabroncsoknál szokásos (középen kis pöcköt óvatosan benyomod valamivel, akkor nyit és "nyomástalanít". Meg amúgy üa. nyomást lehetne ott mérni műszerrel). Az üzemanyagcsövek elég speciális csatlakozókkal vannak szerelve. Az enyémet mondjuk a szervízben cseszték szét, majd kötötték be egy darab gumicsővel és 2 csőbilinccsel, én meg néztem nagyokat, amikor legutóbb itthon akartam szűrőt cserélni, hogy na most mégis mit csináljak, hogy ez jó legyen...  Persze külön nem lehet ezeket cserélni, csak egyben a komplett csőszakaszokat.

A képeken valamennyire talán látszik, hogy hogyan is néznek ki ezek a csatlakozók illetve mivel lenne célszerű szerelni őket. 

dsc09709-medium-jpg.42763fuel-line-connector-pliers-4734-ehardwarestore-1509-30-ehardwarestore@6.jpg

Ha meg adagoló van, akkor igazából gőzöm nincs, a dieseleket nem ismerem, de ott a motortérben van az üzemanyagszűrő is, viszont csere után a légtelenítéssel lehetnek gondok.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, HaPetya írta:

Milyen motorod van?

Z12XE - ha ez esetleg mond valamit?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 órája, nzozz írta:

Most egy kicsit azért keverednek a dolgok. Benzinszűrőt és adagolót írtál, a kettő egy autóban nincs.

Igen - adagolót írtam! Mert ha azt írnám, hogy porlasztó (ami persze nem igaz) akkor itt mindenki csak kiröhögne.

Én adagoló alatt a motor "szívó-csövén" levő fémes, fekete műanyag fedelű micsodát értem, amelyik a benzint a motorba adagolja. Lehet, hogy elnevezése részemről valóban nem kimondottan adagoló, hanem inkább benzin-befecskendező, de akkor újra jönne majd az ellenvélemény, hogy olyan is csak diesel-motoroknál van. A lényeg - amibe a benzin szépen belemegy - s ahonnan a hengerek azt utána majd számítógép-vezérelten megkapják!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, L.Fazakas írta:

Igen - adagolót írtam! Mert ha azt írnám, hogy porlasztó (ami persze nem igaz) akkor itt mindenki csak kiröhögne.

Én adagoló alatt a motor "szívó-csövén" levő fémes, fekete műanyag fedelű micsodát értem, amelyik a benzint a motorba adagolja. Lehet, hogy elnevezése részemről valóban nem kimondottan adagoló, hanem inkább benzin-befecskendező, de akkor újra jönne majd az ellenvélemény, hogy olyan is csak diesel-motoroknál van. A lényeg - amibe a benzin szépen belemegy - s ahonnan a hengerek azt utána majd számítógép-vezérelten megkapják!

Kicsit megkavarodtál! :hiya:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, L.Fazakas írta:

Mindegy, hagyjuk szerintem, hogy mit minek kéne hívni. :D

A lényeg, hogy benzines. Arról írtam 1-2 sort, nem egy nagy művelet, de ha valami még nem tiszta, majd megírod, aki meg tudja a választ, majd jól megválaszolja. :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés