Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

13 órája, anahofer írta:

Sajnos igazad lett, néha bedob egy 0400as hibakódot. A héten mentem 700 km-t, az első 500 alatt 3szor jelent meg, az utolsó Szeged-Pécs távon viszont semmi, pedig meghajtottam rendesen. De cserébe hidegen is, melegen is gyönyörűen indul. 

Köszi a tippeket mindenkinek! :)

Más téma:

Vettem egy kínai bicskakulcs házat, átpakolnám bele a távirányítós kulcs belét, de a chip sehogy se akar kijönni. A videókon, amiket néztem, könnyedén, kézzel szedik ki, van ennek valami trükkje? Mennyire sérülékeny ez a chip, érdemes fogóval nekiesni? Nem akarom szétbarmolni az eredeti kulcsot sem, nem tudom mennyire lesz tartós az új.

Nekem pillanatragasztóval volt beleragasztva, műszerész csavarhúzóval alá lehet nyúlni, de a durvább eszközöket inkább kerüld. Ha te is látsz ragasztót körülötte, először próbáld meg azt késsel felkapargatni/felvágni.

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 12. at 11:10, Krajcso írta:

Nekem pillanatragasztóval volt beleragasztva, műszerész csavarhúzóval alá lehet nyúlni, de a durvább eszközöket inkább kerüld. Ha te is látsz ragasztót körülötte, először próbáld meg azt késsel felkapargatni/felvágni.

Bele volt ragasztva, jó alaposan. Kb 20 percig faragtam szikével, mire megmozdult. Ha ez gyárilag ragasztott, akkor gratulálok a kitalálójának, ragasztó nélkül is elég stabilan áll a helyén. Köszi az infót, most már sínen van a kulcsátalakító projekt. :)

Link to comment
Megosztás:

Kiderült mièrt zörgött a kipufogom. A szerelő mondta hogy a lamdba szonda kupakja esett le. Pár ezer forintèrt kiszedte. Örülök hogy csak ennyi de bosszantó mert a szonda alig egy èves Bosch volt nem a legolcsóbb gagyi.Kèrdès kupak nèlkül meddig lesz jó a szonda ès ha elromlik milyet vegyek bele. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Jaszo írta:

Kèrdès kupak nèlkül meddig lesz jó a szonda ès ha elromlik milyet vegyek bele. 

A kupak ott milyen funkciót lát el? Csak úgy elvan hozzá, avagy valami por-, és szennyeződés-védő funkciója is van? Mert ha csupán egy mezei porvédő, akkor oda bármit rá lehet applikálni!

A legrosszabb esetben az Opel szervizeket kell járni (s a kidobott "rossz" alkatrészek között nézelődni), vagy netán egy autóbontóban kell összekukázni egyet! Én például a néhai volt Skoda S105-ösömhöz úgy gyűjtöttem be 1300-as Dacia elektronikus ablaktörlő ütemvezérlőket. A kis elektronika kissé átalakítva éppen jó volt hozzá, és sokkal többet tudott, mint az eredeti drága gyári PAL, meg aztán - sokkal olcsóbban (ingyen) adott hozzá plusz idő-intervallum-lehetőségeket. (2-16 másodperces törlés-időköz, ami persze folyamatosan állítható is volt) Ráadásul a benne levő 12 voltos minirelé miatt "már megérte az árát"! Néha bizony a szeméthegyek között aranyat is lehet lelni! Gyakran jártam ki böngészni a 17. ker. Kaszáló utcai autó-szervízbe (megjegyzés - azóta már megszünt!) A fogasléces kormányművet például onnan hoztam el (szervízvezetői engedéllyel, de ingyen), és egyénileg áttervezve-átalakítva - később azt építettem be a kocsimba!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, revcorps írta:

Sziasztok!

 

A belső levegő keringető motort, hogy lehet addig kikapcsolni amíg lesz rá anyagi keret a javítására mert nem szeretném ha teljesen meghalna a motorja.

Húzd le a sarut a motorról, nekem is le van, mióta eltörte újra a lapát tengelyét, már 2X cseréltem a lapátot - pedig volt benn DV féle elektronika:doze:

ritka sz@r konstrukció....

Link to comment
Megosztás:

4 órája, flali írta:

Húzd le a sarut a motorról, nekem is le van, mióta eltörte újra a lapát tengelyét, már 2X cseréltem a lapátot - pedig volt benn DV féle elektronika:doze:

ritka sz@r konstrukció....

jó köszönöm szépen ha jól tudom akkor a kesztyűtartó belsejét kell kiszednem és ott van ez a csodás szerkezet mögötte. De javíts ki ha tévednék

Link to comment
Megosztás:

8 órája, revcorps írta:

Sziasztok!

 

A belső levegő keringető motort, hogy lehet addig kikapcsolni amíg lesz rá anyagi keret a javítására mert nem szeretném ha teljesen meghalna a motorja.

A fűtőmotorra gondolsz, vagy arra a kisméretű szervo-motorra, ami a külső-belső zsalu állítgatást végzi? A fűtőmotor - ha nincs rányitva az autó hőcserélője, akkor általában hideg levegőt fúj. Ha a zsalu külső levegő-vételre van állítva, akkor simán kívülről veszi a levegőt. Ha azonban a belsőre, akkor a belső levegőt keringeti folyamatosan, de mindezt csakis a fűtőmotor segítségével!

Ha kiveszed a kesztyűtartót (6 db. torx fejű csavar), akkor mögötte már láthatod. Ha a kis motorról lehúzod a sarut, akkor tovább simán nem működik! Azon a beállításon marad, amin éppen utoljára volt! 

Valójában ott SOHASEM a kismotor szokott behalni, hanem többnyire a levegő-váltó zsalu lemeze törik el!  A tengelyhajtásnál kissé megnyilik - "oszt jónapot!"

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 15. at 12:57, flali írta:

Húzd le a sarut a motorról, nekem is le van, mióta eltörte újra a lapát tengelyét, már 2X cseréltem a lapátot - pedig volt benn DV féle elektronika:doze:

ritka sz@r konstrukció....

Tedd bele ezt! SOHA többé nem fog eltörni!

Csupán a szervo elektronikában - a kis motornál - kell átvágni az egyik áram-bevezető fóliát, és áthidalni 330 ohm-mal! Nekem lassan fél éve így megy! Amikor a motor átváltotta a zsalu pozicióját, utána simán leáll! Azután az autó terhelésfigyelő-elektronikája onnan szépen elveszi az áramot ... Van neki minderre kb. 15 mp-e!

 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Kérdésem lenne,megfogom az első kereket 9 és 3 óránál erőssen elkezdem mozgatni és kotyogó hangot hallok,illetve lassabban haladok,gurulok ropogó hang amikor jobbra balra tekerem a kormányt és ezt a sebesség váltó karon is érzem.Nem kell gázt adjak neki alátekerve nem csinálja.Ötlet?Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, pupak78 írta:

Sziasztok.Kérdésem lenne,megfogom az első kereket 9 és 3 óránál erőssen elkezdem mozgatni és kotyogó hangot hallok,illetve lassabban haladok,gurulok ropogó hang amikor jobbra balra tekerem a kormányt és ezt a sebesség váltó karon is érzem.Nem kell gázt adjak neki alátekerve nem csinálja.Ötlet?Köszi!!!

Vagy első kerék csapágy, vagy valamelyik kormánygömbfej kikopása.  Nem írtad, hogy melyik oldalon? Esetleg netán mindkettőn? Egy szerelővel nézesd meg!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

https://1kulcs.hu/abus-PS88-zartisztito-spray-50-ml

Ezzel van valakinek tapasztalata?

Más zárolajozót nem találok.

Zárolajozó néven csak jégoldóra jön találat, ami nettó hülyeség.

Egy jégoldó az oldószer alapú, nyilván nem lehet kenőanyag.

Az előző oldalon volt egy tipp (ha visszalapozol)... Az grafitos meg olyan üzletben kapható 6-700Ft-ért ami szinte (?) mindenhol van. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Vagy első kerék csapágy, vagy valamelyik kormánygömbfej kikopása.  Nem írtad, hogy melyik oldalon? Esetleg netán mindkettőn? Egy szerelővel nézesd meg!

Köszi! Mindkét oldalon lehet érezni a kotyogást.Meglesz amikor szabad az aknája a szerelőmnek mindenképp..

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Vagy első kerék csapágy, vagy valamelyik kormánygömbfej kikopása.  Nem írtad, hogy melyik oldalon? Esetleg netán mindkettőn? Egy szerelővel nézesd meg!

Ezeket szerettem volna én is írni, de ez a ropogó érzet a sebesség váltó karon visszatartott :) Ez miként jöhet ide?? 

Hasonló volt nekem is: Élesebb kanyar, körforgalom, az autó dőlését szinte mindig követte 2 vagy 3 db, hallható és a sebesség váltó karón érezhető roppanás. 

Motortartó bakok cserélve lettek, váltókulisszát átnéztem, semmit nem találtam, fél évig ropogott folyamatosan. 1 hete eltűnt, máig nem értem......

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Maverick087 írta:

a ropogó érzet a sebesség váltó karon visszatartott :) 

Mivel többnyire az első kerék a hajtott kerék, az összes első futóművi és sebességváltói zajok simán "bejöhetnek" a váltókaron keresztül ...

Ha netán a kuplungot egy ici picit lenyomod, tán még azon is érezhetően bejön ... Persze leginkább a mechanikus (tehát nem hidraulikus) kuplungnál.

De akár még az is bejöhet, hogy a féltengelyek szilentblokkja kopott ki, vagy maga a függőcsapszeg perselyezés ... (ha egyáltalán van olyan az Opelekben.) És akkor a "csapterpesztés-utánfutás" máris kissé nehézkesebben működik a kihajtott kerekeknél.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, pupak78 írta:

Sziasztok.Kérdésem lenne,megfogom az első kereket 9 és 3 óránál erőssen elkezdem mozgatni és kotyogó hangot hallok,illetve lassabban haladok,gurulok ropogó hang amikor jobbra balra tekerem a kormányt és ezt a sebesség váltó karon is érzem.Nem kell gázt adjak neki alátekerve nem csinálja.Ötlet?Köszi!!!

Ha sebesség függő a hang akkor féltengely külső csukló is lehet, általában kitekerve-alászedve hallatszik először. Ütemes kopogás-ropogás, 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Ha sebesség függő a hang akkor féltengely külső csukló is lehet, általában kitekerve-alászedve hallatszik először. Ütemes kopogás-ropogás, 

Nálam is dettó. Két hete jött elő, körforgalomba, vagy ha teljesen alászedve tolatok akkor hallom jobb oldalról. Féltengelyre gyanakodok. De érdekes mert nem mindig hallom.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kobraCode írta:

Nálam is dettó. Két hete jött elő, körforgalomba, vagy ha teljesen alászedve tolatok akkor hallom jobb oldalról. Féltengelyre gyanakodok. De érdekes mert nem mindig hallom.

A féltengely ropogás sebesség függő hang, ahogy gyorsítasz gyorsabban is ropog. Igazából tolatáskor nem hallatszik ha jól tudom, mert 99% ban előre mész ezért a golyó pályája is így kopik ki. Ha tolatsz a csillag másik ágán kapja a terhelést, de igazából most nem emlékszem hogy mielött kipotyogtak volna a Boxerból a golyók tolatáskor is hallottam-e. 

2569160-20170619-AZBY3W.jpg

Elég jellegzetes hang hozzáértő azonnal meg tudja mondani hogy ez hallatszik vagy más.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, L.Fazakas írta:

Mivel többnyire az első kerék a hajtott kerék, az összes első futóművi és sebességváltói zajok simán "bejöhetnek" a váltókaron keresztül ...

Ha netán a kuplungot egy ici picit lenyomod, tán még azon is érezhetően bejön ... Persze leginkább a mechanikus (tehát nem hidraulikus) kuplungnál.

De akár még az is bejöhet, hogy a féltengelyek szilentblokkja kopott ki, vagy maga a függőcsapszeg perselyezés ... (ha egyáltalán van olyan az Opelekben.) És akkor a "csapterpesztés-utánfutás" máris kissé nehézkesebben működik a kihajtott kerekeknél.

Féltengely szilentblokk az mi?:huh:

Függöcsapszeg az a Skoda meg a Trabant volt:)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autómat elkapta a P0420 - katalizátor hatásfok alacsony betegség.

Előzmény nagyjából annyi, hogy EGR szelep cserén vagyok túl, mert a régi kis fém darabokat eregetett már magából. Vettem Delphi-t, beleraktam, örültem. Legalább 100 kilométeren keresztül hibátlan volt az autó. Ez azért már valami :)

100 kilométer után városi forgalomban 2x leállt. Elkezdem figyelni az alapjáratot, 99%-ban tökéletes, a maradék 1%-ban viszont 500 alá esik, és alig tér magához. Ha ilyenkor nem adok gázt, le is áll.

Aztán elmentem egy hosszabb útra (értsd 120 km), és a p0420-al jöttem haza.

 

Azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy 2 lambda szonda, és 1 katalizátor jöhet szóba a hiba felelőseként.

Kocsiban 195 ezer km, katalizátor utáni szonda NGK-ra cserélve 15 ezer km-el ezelőtt, katalizátor előtti szonda még gyári Bosch.

Kérdéseim: - Hogy lehetne kiszűrni a hibás alkatrészt?

                   - Ha rámérünk a szondákra, meleg motornál mennyi a feszültsége, amit látnunk kellene? Első és hátsó szonda is érdekelne.

                   - Katalizátor cserére milyen lehetőségek vannak? Mert gyárit leömlővel sok száz ezer forintért nem akarok venni.

                   - Ez a neten fellelhető katalizátor tisztítás 30 ezerért bevált már valakinek?

Astra G 2001, Z16XE

 

Üdv! Zoli.

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Janó32 írta:

Az előző oldalon volt egy tipp (ha visszalapozol)... Az grafitos meg olyan üzletben kapható 6-700Ft-ért ami szinte (?) mindenhol van. 

Láttam. A ilyen Aldis, Lidlis termékekkel csak annyi a baj, hogy többnyire nem állandó termék, vagy van, vagy nincs.

Aldit körüljártam, ott nem találtam semmit. Emellett 3-4 boltban is voltam már (autósbolt, bevásárlóközpont stb.), sehol semmi.

Vagy jégoldó van, vagy WD40-et ajánlottak.

Megnézem még akkor a Lidlibe, hátha ott van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.