Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, L.Fazakas írta:

MIÉRT IS?    Nem lehet külön CSAK a gumiperselyeket megvenni az autósboltban? Régebben minden gépkocsihoz lehetett.

A "stabpálca" meg sose romlik el, miközben a gumija csereáru. Mint például az autófelni! Ott sem kell a gumit a kerékkel együtt folyton kicserélni, csakis a gumit kell rajta - a régit az újra, vagy - a télit a nyárira - stb.

Ennyire feltört nálunk az autóalkatrész kereskedelem maffia, hogy a piacon (és szervizekben) már mindenféle árukapcsolással élvezkednek? Pedig egy izzó cseréjéhez se kell soha a teljes fényszóróelemet lecserélni! Úgy aztán sokkal drágább persze ....

Lehet hogy régen így volt de most már a 21. században élünk. Sajnos cserélni kell egyben, de amúgy sem hiszem hogy nagyon szerelhető lenne, azok a gumi perselyek úgy lehetnek belepréselve. Szerintem nincs mindenkinél otthon présgép a cseréhez... Szóval csere (pont).

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Tisztelettel engedj meg egy személyes véleményt:
tényleg sok hasznos, segítőkész hozzászólásod van, jók a meglátásaid de sokszor mikor "olvaslak" elmész hosszadalmas, összeesküvés gyártó okfejtésekbe és már nem is arról beszélünk amiről kéne.....

Az valóban lehetséges, hogy némi-nemű igazad van, ámde én az ilyesmiken nem sértődöm meg. - Hiszen - kinek a pap, kinek a paplan ....

Ha néha nagy hülyeséget írok, az megeshet attól, hogy valaha autószerelést tanultam. Így még mindig "bennem vannak" egyes régi autók alap-alkatrészei.

Ez a "stabpálca" is - számomra egy valóban nagy újdonság. Én ezt inkább valami kormánymű/futómű segédkarnak nézném. Egy első futómű régebbi stabpálcája valójában négypontosan megfogatott, és négy ponton gumi-perselyezett vasrúd volt, amivel a karosszériához való megcsavarodást - mintegy rugóként ellensúlyozva - hozta vissza alaphelyzetbe a futóművet és a kerekeket. De most kissé valóban más világ van - és ez tényleg nagyon igaz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !
Lenne néhány kérdésem, hátha tudtok rá választ adni.
Néhány hónapja minden reggelre remerült az akksim, kiderült generátor diódás volt, illetve volt a kocsiban a csomagtartónál zárlat. Ez orvosolva lett viszont azóta folyamatosan világít a légzsák visszajelző a műszerfalon, amit nem lehet kiütni.
Másik pedig néhány napja "kialudt a fedélzeti computerem" (ha az óra,dátum,hőfok kijelzőt úgy hívják :D).
Esetleg ötletek, hogy mik a leggyakoribb hibák?
Köszi szépen előre is !

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vojni írta:

Sziasztok !
Lenne néhány kérdésem, hátha tudtok rá választ adni.
Néhány hónapja minden reggelre remerült az akksim, kiderült generátor diódás volt, illetve volt a kocsiban a csomagtartónál zárlat. Ez orvosolva lett viszont azóta folyamatosan világít a légzsák visszajelző a műszerfalon, amit nem lehet kiütni.
Másik pedig néhány napja "kialudt a fedélzeti computerem" (ha az óra,dátum,hőfok kijelzőt úgy hívják :D).
Esetleg ötletek, hogy mik a leggyakoribb hibák?
Köszi szépen előre is !

Például túltöltés, 15V feletti feszültséggel.

Link to comment
Megosztás:

On 06/21/2017 at 2:59, bluemirage írta:

Szerintem neked Mann-ból a WK 613-as kell 16 XEL-es motorhoz. De vidd be a forgalmidat egy jobb bolthoz ahol rendes adatbázis... pl. Unix-os van és akkor kiderül.

 

Szerintem olyan nem nagyon van, hogy elfelejtette, hiszen amikor az ember fizet, akkor még egy számla nélküli fusi falusi szerelőnél is végigmegy, hogy akkor főnök volt egyszer... ez meg ez... meg az... meg az... és akkor ez így összesen. A kép alapján én inkább úgy mondanám, hogy átvert. 

Bárdiba mentem. Srác vakarta a fejét, mert ahogy mondtam az adatbázisuk hozza az 512-est :) Nem vettem másikat, még utánanézek....

Link to comment
Megosztás:

14 órája, L.Fazakas írta:

Ez a "stabpálca" is - számomra egy valóban nagy újdonság. Én ezt inkább valami kormánymű/futómű segédkarnak nézném. Egy első futómű régebbi stabpálcája valójában négypontosan megfogatott, és négy ponton gumi-perselyezett vasrúd volt, amivel a karosszériához való megcsavarodást - mintegy rugóként ellensúlyozva - hozta vissza alaphelyzetbe a futóművet és a kerekeket. De most kissé valóban más világ van - és ez tényleg nagyon igaz!

Az a vasrúd amiről írsz, ma is van az Astrákban, az a stabilizátor rúd. Ez a stabilizátor pálca pedig, amiről fentebb szó van (szlengben kutyacsontnak is szokták nevezni) az előbb említett stabilizátor rúdnak a két végét köti össze a gólyalábbal. A stabilizátor rúd nemigen szokott tönkremenni, mert még a leginkább alulmotoroizált változatban is 18mm-es átmérőjű (de a Zafirában pl. 23), míg a stabpálca gyárilag egyszerű műanyag, legalábbis gyári futómű esetén (nekem a gewindéhez már ez is acélból van és rövidített szárú).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Az a vasrúd amiről írsz, ma is van az Astrákban, az a stabilizátor rúd. Ez a stabilizátor pálca pedig, amiről fentebb szó van (szlengben kutyacsontnak is szokták nevezni) az előbb említett stabilizátor rúdnak a két végét köti össze a gólyalábbal. A stabilizátor rúd nemigen szokott tönkremenni, mert még a leginkább alulmotoroizált változatban is 18mm-es átmérőjű (de a Zafirában pl. 23), míg a stabpálca gyárilag egyszerű műanyag, legalábbis gyári futómű esetén (nekem a gewindéhez már ez is acélból van és rövidített szárú).

Sima G-hez, mint pl az enyém nem lehet ilyet kapni? Kicsit unalmas téma hogy hol a jobb hol a balt kell cserélgetni. Gyárik kifulladtak, bírták 12-13 évig, a mostani sz@r utángyártottak meg jó ha 2 évig elmennek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, kobraCode írta:

Sima G-hez, mint pl az enyém nem lehet ilyet kapni? Kicsit unalmas téma hogy hol a jobb hol a balt kell cserélgetni. Gyárik kifulladtak, bírták 12-13 évig, a mostani sz@r utángyártottak meg jó ha 2 évig elmennek.

De lehet. Nekem is ilyen van most.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Maverick087 írta:

Bárdiba mentem. Srác vakarta a fejét, mert ahogy mondtam az adatbázisuk hozza az 512-est :) Nem vettem másikat, még utánanézek....

Megnéztem a Mann oldalán. Szerintük a WK613-as az F-Astra X16 XEL motrához jó, míg a nálad is lévő WK512-es G-s Astra X16 XEL motrához.

WK512

WK613

A második fülén lehet megnézni a hol alkalmazható típusokat.

 

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, kobraCode írta:

Hol lehet kapni? Cromax, Bárdi, Kovács autó körökben még nem láttam. Esetleg egy linket tudnál adni?

Tapasztalatok mik vele? Mióta használod?

Köszi.

Már nem emlékszem, hogy hol vettem, de én is ebből a megfontolásból hátha többet bír. Sajnos már ezek is kopognak. 4-5 éve raktam be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Már nem emlékszem, hogy hol vettem, de én is ebből a megfontolásból hátha többet bír. Sajnos már ezek is kopognak. 4-5 éve raktam be.

Köszi! Még az is jobb mintha 2-3 évente cserélni kellene. Persze kérdés milyen utakon használod. Én mostanában sokszor az isten háta mögé kell közlekedjek, olyan utakon ha nem figyelek akkor a kocsi fél eleje eltűnne a kátyúban. Persze így sem tudok mindent kivédeni.

2 perce, Maverick087 írta:

Bárdiban is van....

Köszi! Kicsit furán néz ki a másik után. Van kedvezmények megkérdezem mennyi az ára és döntök hogy milyen legyen akkor.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, kobraCode írta:

Köszi! Még az is jobb mintha 2-3 évente cserélni kellene. Persze kérdés milyen utakon használod. Én mostanában sokszor az isten háta mögé kell közlekedjek, olyan utakon ha nem figyelek akkor a kocsi fél eleje eltűnne a kátyúban. Persze így sem tudok mindent kivédeni.

Köszi! Kicsit furán néz ki a másik után. Van kedvezmények megkérdezem mennyi az ára és döntök hogy milyen legyen akkor.

Két típust látok a bárdiban most ilyet 3743;4522 Ft legalábbis az enyémhez. Érdekes a műanyagokból nagyobb a választék az áruk viszont azonos vagy fölötte mint az acél párjaik. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Maverick087 írta:

Két típust látok a bárdiban most ilyet 3743;4522 Ft legalábbis az enyémhez. Érdekes a műanyagokból nagyobb a választék az áruk viszont azonos vagy fölötte mint az acél párjaik. 

Nekem is csak kettőt hoz a fémből. S árban ugyan azt mint neked.

Azt esetleg lehet tudni hogy a gyárit ki gyártja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorom van. Az utóbbi időben érdekes dolgot produkál, ami főleg motorfék üzemnél jön elő. Hosszabb motorfékes gurulás után a kuplungot kinyomva elkezd esni a fordulat alapjárat irányába, ahogy kell. A fordulat viszont beesik akár 500 alá is néha, majd onnan emeli vissza a jó értékre. Olyan, mintha lassan reagálna a fordulatszám esésére. Alapjárat egyébként stabil. 

Van ötletetek, hol érdemes keresgélni a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 A segítségeteket szeretném kérni. Van egy G Astra , amelyben gyújtáskapcsolót cseréltem azaz cserélnék. Vettem egy új kapcsolót (zárbetétet) , mivel megakadt a kormányzár és csak nehezen jött ki a kulcs. Olvastam itt a topikot és úgy gondoltam nekem is ez a baj. 

 Tehát vettem egy új kulcsos zárszerkezetet, amelyet be is építettem, de nem olyan volt a kialakítása mint az előzőnek ,ezért megakadt a kulcs és nem tudtam elfordítani.

Kicserélték a boltban a szerkezetet. Ez most jó is lenne, mivel a tengely vége is nagyobb átmérőjű ("T" vége) és az a biztosító alkatrész ami felül beakasztja szerintem a szerkezetet (mind a két szélén szögben le van munkálva) , viszont az elején nem akadt meg a szerkezet a 2-es állásban. Most megakad ha picit vissza nyomom és rátartok. Viszont indításkor nem indul az autó. Tehát van gyújtás, forgatja a motort de nem indul. Nem immobiliser-es a kulcs. Olyan, mintha letiltana azaz nem kapna üzemanyagot. 

A régi szerkezetet visszatéve pöccre indul az autó.

Esetleg valakinek nincs ötlete mi lehet a megoldás?

A segítséget mindenkinek nagyon szépen köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Sait írta:

Sziasztok!

 A segítségeteket szeretném kérni. Van egy G Astra , amelyben gyújtáskapcsolót cseréltem azaz cserélnék. Vettem egy új kapcsolót (zárbetétet) , mivel megakadt a kormányzár és csak nehezen jött ki a kulcs. Olvastam itt a topikot és úgy gondoltam nekem is ez a baj. 

 Tehát vettem egy új kulcsos zárszerkezetet, amelyet be is építettem, de nem olyan volt a kialakítása mint az előzőnek ,ezért megakadt a kulcs és nem tudtam elfordítani.

Kicserélték a boltban a szerkezetet. Ez most jó is lenne, mivel a tengely vége is nagyobb átmérőjű ("T" vége) és az a biztosító alkatrész ami felül beakasztja szerintem a szerkezetet (mind a két szélén szögben le van munkálva) , viszont az elején nem akadt meg a szerkezet a 2-es állásban. Most megakad ha picit vissza nyomom és rátartok. Viszont indításkor nem indul az autó. Tehát van gyújtás, forgatja a motort de nem indul. Nem immobiliser-es a kulcs. Olyan, mintha letiltana azaz nem kapna üzemanyagot. 

A régi szerkezetet visszatéve pöccre indul az autó.

Esetleg valakinek nincs ötlete mi lehet a megoldás?

A segítséget mindenkinek nagyon szépen köszönöm előre is!

Nem rég nekem is kellett cseréni betétet.

Ugyan azt csinálta mint neked,de az enyém immos.Indítottam nem indult.Kulcsba átraktam a chippet indult.

Nem villog akkor a műszerfalon valami?

Biztos hogy nem immos?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Sait írta:

Sziasztok!

 A segítségeteket szeretném kérni. Van egy G Astra , amelyben gyújtáskapcsolót cseréltem azaz cserélnék. Vettem egy új kapcsolót (zárbetétet) , mivel megakadt a kormányzár és csak nehezen jött ki a kulcs. Olvastam itt a topikot és úgy gondoltam nekem is ez a baj. 

 Tehát vettem egy új kulcsos zárszerkezetet, amelyet be is építettem, de nem olyan volt a kialakítása mint az előzőnek ,ezért megakadt a kulcs és nem tudtam elfordítani.

Kicserélték a boltban a szerkezetet. Ez most jó is lenne, mivel a tengely vége is nagyobb átmérőjű ("T" vége) és az a biztosító alkatrész ami felül beakasztja szerintem a szerkezetet (mind a két szélén szögben le van munkálva) , viszont az elején nem akadt meg a szerkezet a 2-es állásban. Most megakad ha picit vissza nyomom és rátartok. Viszont indításkor nem indul az autó. Tehát van gyújtás, forgatja a motort de nem indul. Nem immobiliser-es a kulcs. Olyan, mintha letiltana azaz nem kapna üzemanyagot. 

A régi szerkezetet visszatéve pöccre indul az autó.

Esetleg valakinek nincs ötlete mi lehet a megoldás?

A segítséget mindenkinek nagyon szépen köszönöm előre is!

Tudomásom szerint minden G Astra immos gyárilag, 1996-tól már az F-ek is azok voltak szériában. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszaitokat és segítségeteket!

Lehet rosszul tudom,de elvileg az immobiliser esetén a kulcsban van a chip.

Ez egy teljesen natúr kulcs.

Gondoltam rá én is,hogy az immo lehet a baj,de el is vetettem magamban ezt a felvetést mert a kulcs az sima kinézetre.

http://mullerautowebshop.hu/gyujtaskapcsolo/265-opel-astra-g-corsa-zafira-gyujtaskapcsolo-kulcs.html

Az általam vásárolt drágább fajta de így néz ki, mint a képen a szerkezet és a kulcs.

Nem pattintottam szét a burkolatát,de holnap szétszedem. 

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

 

 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Sait írta:

Köszönöm szépen a válaszaitokat és segítségeteket!

Lehet rosszul tudom,de elvileg az immobiliser esetén a kulcsban van a chip.

Ez egy teljesen natúr kulcs.

Gondoltam rá én is,hogy az immo lehet a baj,de el is vetettem magamban ezt a felvetést mert a kulcs az sima kinézetre.

http://mullerautowebshop.hu/gyujtaskapcsolo/265-opel-astra-g-corsa-zafira-gyujtaskapcsolo-kulcs.html

Az általam vásárolt drágább fajta de így néz ki, mint a képen a szerkezet és a kulcs.

Nem pattintottam szét a burkolatát,de holnap szétszedem. 

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

 

 

Az eredeti kulcsod milyen? Abban van a transponder chip elvileg (gyárilag). Amit vettél (amit linkeltél) hengerzárat a kulcsokkal, ott a kulcsba ezt a chip-et át kell tenni. De ha már valaki mókolt a kocsidon valamit (pl előző tulaj), akkor lehet bonyolultabb a dolog (pl a chip a kormányoszlop burkolat belső részébe van ragasztva, bár akkor indulnia kellene...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Sait írta:

Sziasztok!

 A segítségeteket szeretném kérni. Van egy G Astra , amelyben gyújtáskapcsolót cseréltem azaz cserélnék. Vettem egy új kapcsolót (zárbetétet) , mivel megakadt a kormányzár és csak nehezen jött ki a kulcs. Olvastam itt a topikot és úgy gondoltam nekem is ez a baj. 

 Tehát vettem egy új kulcsos zárszerkezetet, amelyet be is építettem, de nem olyan volt a kialakítása mint az előzőnek ,ezért megakadt a kulcs és nem tudtam elfordítani.

Kicserélték a boltban a szerkezetet. Ez most jó is lenne, mivel a tengely vége is nagyobb átmérőjű ("T" vége) és az a biztosító alkatrész ami felül beakasztja szerintem a szerkezetet (mind a két szélén szögben le van munkálva) , viszont az elején nem akadt meg a szerkezet a 2-es állásban. Most megakad ha picit vissza nyomom és rátartok. Viszont indításkor nem indul az autó. Tehát van gyújtás, forgatja a motort de nem indul. Nem immobiliser-es a kulcs. Olyan, mintha letiltana azaz nem kapna üzemanyagot. 

A régi szerkezetet visszatéve pöccre indul az autó.

Esetleg valakinek nincs ötlete mi lehet a megoldás?

A segítséget mindenkinek nagyon szépen köszönöm előre is!

A régi kulcsot tedd a gyújtáskapcsoló közelébe és az új kulccsal(zárbetéttel) próbálj meg indítani. A lényeg, hogy az immo chip a transzponder közelében legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a nagy nyári kánikulában előfordul ugye, hogy bekapcsol a hűtőventillátor, amivel nincs is baj persze.

Viszont, amikor bekapcsol, kicsit leesik a motor fordulatszáma és beleremeg az autó (a fordulateséstől).

A kérdésem csak annyi, hogy ez normális-e. Ha nem, akkor mi a teendő?

Köszönöm!

Ja: Z14XE, 2004

Link to comment
Megosztás:

18 perce, OAG78 írta:

Sziasztok,

a nagy nyári kánikulában előfordul ugye, hogy bekapcsol a hűtőventillátor, amivel nincs is baj persze.

Viszont, amikor bekapcsol, kicsit leesik a motor fordulatszáma és beleremeg az autó (a fordulateséstől).

A kérdésem csak annyi, hogy ez normális-e. Ha nem, akkor mi a teendő?

Köszönöm!

Ja: Z14XE, 2004

Ha utána egyből szabályoz és visszaemeli a vezérlő akkor nem gond. A hűtőventi nagy fogyasztó , terheli a generátort az meg a motort. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, OAG78 írta:

Sziasztok,

a nagy nyári kánikulában előfordul ugye, hogy bekapcsol a hűtőventillátor, amivel nincs is baj persze.

Viszont, amikor bekapcsol, kicsit leesik a motor fordulatszáma és beleremeg az autó (a fordulateséstől).

A kérdésem csak annyi, hogy ez normális-e. Ha nem, akkor mi a teendő?

Köszönöm!

Ja: Z14XE, 2004

Ha klimát bekapcsolod megy folyamatosan a venti?(már ha van klima persze:))

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.