Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

Ha utána egyből szabályoz és visszaemeli a vezérlő akkor nem gond. A hűtőventi nagy fogyasztó , terheli a generátort az meg a motort. 

Így igaz!

Ha meg ráadásnak még a klíma is megy, akkor a kocsi álló helyzetében szinte folyamatos lehet a menet ... Menet közben legalább valamennyire beleszól a szabályozásba (és hűtésbe) menetszél. Mindez teljesen normális! Ha viszont a klíma-kompresszor bekapcsol, NOS - hát az is lerántja a cuccost rendesen! És akkor még állandóan sokan okoskodnak nekem, hogy a városban használt (ámde ott nem kötelező) tompított fényszóró világítás nem fogyaszt sokat!

Nem a szart nem!  A semmiből valójában SOHASEM LESZ energia!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Jobb hátsó ajtóhatárolóm megadja magát. Annyira szorul, ajtót lassan két kézzel sem lehet becsukni. Mostam, olajoztam, zsíroztam, semmi... Szorul benne a két oldalsó fémhenger.

Érdemes bontottat nézni ebből, vagy létezik új (még nem találtam, csak más alakút vagy első ajtóhoz)

 

IMG_20170625_102437.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Jobb hátsó ajtóhatárolóm megadja magát. Annyira szorul, ajtót lassan két kézzel sem lehet becsukni. Mostam, olajoztam, zsíroztam, semmi... Szorul benne a két oldalsó fémhenger.

Érdemes bontottat nézni ebből, vagy létezik új (még nem találtam, csak más alakút vagy első ajtóhoz)

 

 

Érdemes szétszedni ( ha még nem tetted) mielőtt másikat veszel, a bontott ki tudja milyen az új drága. Elmosni, zsírozni, összerakni, veszteni nem vesztesz vele semmit.

2573217-20170625-9txler.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Érdemes szétszedni ( ha még nem tetted) mielőtt másikat veszel, a bontott ki tudja milyen az új drága. Elmosni, zsírozni, összerakni, veszteni nem vesztesz vele semmit.

2573217-20170625-9txler.jpg

 

Remek. Meg is fogom csinálni, csak nem tudtam hogy a 4 kis pántnak neki-e lehet ugrani roncsolás nélkül. 

Köszönöm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 24. at 8:53, Robz írta:

Sziasztok!

Z14XE motorom van. Az utóbbi időben érdekes dolgot produkál, ami főleg motorfék üzemnél jön elő. Hosszabb motorfékes gurulás után a kuplungot kinyomva elkezd esni a fordulat alapjárat irányába, ahogy kell. A fordulat viszont beesik akár 500 alá is néha, majd onnan emeli vissza a jó értékre. Olyan, mintha lassan reagálna a fordulatszám esésére. Alapjárat egyébként stabil. 

Van ötletetek, hol érdemes keresgélni a hibát?

Én fojtószelep tisztítással kezdenék. Esetleg a MAP szenzort is meg lehet nézni.

18 órája, OAG78 írta:

Sziasztok,

a nagy nyári kánikulában előfordul ugye, hogy bekapcsol a hűtőventillátor, amivel nincs is baj persze.

Viszont, amikor bekapcsol, kicsit leesik a motor fordulatszáma és beleremeg az autó (a fordulateséstől).

A kérdésem csak annyi, hogy ez normális-e. Ha nem, akkor mi a teendő?

Köszönöm!

Ja: Z14XE, 2004

Nézesd meg az akksit illetve a töltést.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 21. at 19:37, L.Fazakas írta:

MIÉRT IS?    Nem lehet külön CSAK a gumiperselyeket megvenni az autósboltban? Régebben minden gépkocsihoz lehetett.

A "stabpálca" meg sose romlik el, miközben a gumija simán csereáru. Mint például az autófelni! Ott sem kell a gumit a kerékkel együtt folyton kicserélni, csakis a gumit kell rajta - a régit az újra, vagy - a télit a nyárira - stb.

Ennyire feltört nálunk az autóalkatrész kereskedelem maffia, hogy a piacon (és szervizekben) már mindenféle árukapcsolással élvezkednek? Pedig egy izzó cseréjéhez se kell soha a teljes fényszóróelemet lecserélni! Úgy aztán sokkal drágább persze ....

Ez így van!! Nekem mikor meg vettem a kocsit, rögtön cserélni kellett a stabilizátor rúd belső két gumiperselyt, sajnos, mert zörgött az egész kocsi döcögős útun, az meg van bőven. Ja, és a cseréje, eléggé, macerás, sajnos, mert a motort kicsit le kell hátul ereszteni, különben 2 kicsi csavart nem lehet kivenni. Más a két szélső kutya csont csere, az nagyon egyszerű, ott csak a kereket kell kivenni! Ja, és nekem még a stabil pálcám átmérője sem az volt mint amit adtak a boltban, vissza mentem, vagy 3 szor, mire el hitték, hogy nem 22 es a stabil rudam!! :D 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 18. at 17:31, Janó32 írta:

Az előző oldalon volt egy tipp (ha visszalapozol)... Az grafitos meg olyan üzletben kapható 6-700Ft-ért ami szinte (?) mindenhol van. 

 

On 2017. 06. 19. at 10:42, outsider írta:

Láttam. A ilyen Aldis, Lidlis termékekkel csak annyi a baj, hogy többnyire nem állandó termék, vagy van, vagy nincs.

Aldit körüljártam, ott nem találtam semmit. Emellett 3-4 boltban is voltam már (autósbolt, bevásárlóközpont stb.), sehol semmi.

Vagy jégoldó van, vagy WD40-et ajánlottak.

Megnézem még akkor a Lidlibe, hátha ott van.

Nem volt a Lidlben, :( csak lakkfesték...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, alibi írta:

Ez így van!! Nekem mikor meg vettem a kocsit, rögtön cserélni kellett a stabilizátor rúd belső két gumiperselyt, sajnos, mert zörgött az egész kocsi döcögős útun, az meg van bőven. Ja, és a cseréje, eléggé, macerás, sajnos, mert a motort kicsit le kell hátul ereszteni, különben 2 kicsi csavart nem lehet kivenni. Más a két szélső kutya csont csere, az nagyon egyszerű, ott csak a kereket kell kivenni! Ja, és nekem még a stabil pálcám átmérője sem az volt mint amit adtak a boltban, vissza mentem, vagy 3 szor, mire el hitték, hogy nem 22 es a stabil rudam!! :D 

Eddig 2x cseréltek nekem, de még a kereket sem kellett hozzá levenni :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

2007 -es, 5 ajtósnál mekkorák az első ablaktörlők? Az egyik 510mm, a másik pedig 480mm? 

 

Köszönöm

Én sohase néztem, de azt elég biztosra tudom, hogy a baloldali (vezető-oldali) valamivel hosszabb. Volt már nekem kamionos ablaktörlő is felszerelve, az aztán majdnem a tetőig törölt. Most például egy Ford autós törlőlapát van fenn, mert nálam sose a méret lényeges, hanem az, hogy csepergő esőben is jól töröljön!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

 

Nem volt a Lidlben, :( csak lakkfesték...

Sajnos nem mindig van mindenből... Ugorj be ha felém jársz, átolajozzuk a zárakat. :)

2 órája, L.Fazakas írta:

Én sohase néztem, de azt elég biztosra tudom, hogy a baloldali (vezető-oldali) valamivel hosszabb. Volt már nekem kamionos ablaktörlő is felszerelve, az aztán majdnem a tetőig törölt. Most például egy Ford autós törlőlapát van fenn, mert nálam sose a méret lényeges, hanem az, hogy csepergő esőben is jól töröljön!

Én nem vagyok benne biztos, hogy az ablatrörlő mechanizmusnak hosszútávon jót tesz ha nagyságrendekkel nagyobb lapátot használsz. szakadó esőben órákon át lényegesen nagyobb terhelés kap ha mondjuk 38cm szélesség helyett 50cm-en kell dolgoznia, ez százalékosan is jelentős eltérés. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Március végén cseréltettem hátul féktárcsát (Ferodo) és fékbetétet (Bosch). Már legalább 2 ezer km belement az új alkatrészekbe, de a csere után jelentkező csikorgás nem múlt el. Most már úgy tapasztalom, hogy ha lassú tempónál fékezek és utána még haladok tovább, de féket már nem taposom akkor is nyüszít  hátul a fék. Gyorsabb tempónál ez elmúlik.

Hogy tudnám szerintetek kiküszöbölni ezt a hibát?

 

Módosítva : Fulmen
Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

 

Nem volt a Lidlben, :( csak lakkfesték...

Sajnos nem mindig van, sőt... Ugorj be ha erre jársz, átkenjük a zárakat. :)

2 órája, L.Fazakas írta:

Én sohase néztem, de azt elég biztosra tudom, hogy a baloldali (vezető-oldali) valamivel hosszabb. Volt már nekem kamionos ablaktörlő is felszerelve, az aztán majdnem a tetőig törölt. Most például egy Ford autós törlőlapát van fenn, mert nálam sose a méret lényeges, hanem az, hogy csepergő esőben is jól töröljön!

Én nem vagyok biztos abban, hogy ha mondjuk egy 38cm szélesség helyett 50cm szélességen kell dolgozni, akkor az nem extra terhelés az ablaktörlő mechanikának órákon át szakadó esőben. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Fulmen írta:

Üdv!

Március végén cseréltettem hátul féktárcsát (Ferodo) és fékbetétet (Bosch). Már legalább 2 ezer km belement az új alkatrészekbe, de a csere után jelentkező csikorgás nem múlt el. Most már úgy tapasztalom, hogy ha lassú tempónál fékezek és utána még haladok tovább, de féket már nem taposom akkor is nyüszít a hátul a fék. Gyorsabb tempónál ez elmúlik.

Hogy tudnám szerintetek kiküszöbölni ezt a hibát?

 

A féknyereg vezetők szabadon mozognak? Régi kenőanyagtól érdemes megtisztítani őket és szilikonzsírral átkenni. 

Kisebb a valószínűsége, de a porvédők nem érintkezik semmivel? Nekem olyan szinten szét volt rohadva hátul, hogy olykor beleérhetett a tárcsába is ahogy fityegett jobbra - balra. 

Mind a két oldalon vagy csak az egyiken hallod a hangot?

 

Üdv

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Fulmen írta:

Üdv!

Március végén cseréltettem hátul féktárcsát (Ferodo) és fékbetétet (Bosch). Már legalább 2 ezer km belement az új alkatrészekbe, de a csere után jelentkező csikorgás nem múlt el. Most már úgy tapasztalom, hogy ha lassú tempónál fékezek és utána még haladok tovább, de féket már nem taposom akkor is nyüszít  hátul a fék. Gyorsabb tempónál ez elmúlik.

Hogy tudnám szerintetek kiküszöbölni ezt a hibát?

 

Rézpaszta a betét hátuljára, oda ahol a dugattyúval érintkezik.

Mielőtt berakom az új fékbetétet akkor a betét szélét reszelővel le szoktam törni. Így a fékpor könnyebben távozik.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a kérdésem: a műszerfali hőmérséklet visszajelző jó néhány fokkal kevesebbet mutat, mint ami a valós lehet. Vagy ez így normális?

Ezt onnan sejtem, hogy termosztát csere után beáll 88 fok körül a hőmérséklet (92-es termosztát van benne, azonban a dugóban se megy 90 fok fölé, ott megáll, majd amikor már nagyon melege van, akkor 91-92 fok körül beindul az első fokozat a ventin. Ma dugóban araszoltam vagy 20 percet, de klímával se ment 93 fok fölé a hőmérséklet.

A radiátoron a ventilátornak nem 100 fok fölött kéne kapcsolnia?

Amikor régebben OpCommal néztem, akkor két menüpontban (asszem az egyik a műszerfali értékek, a másik a működési értékek voltak) két más értéket láttam, ugyanúgy pár fok eltéréssel.

Hőgombát cseréltem, ami a termosztátháznál van, semmi változás.

Ötlet, hol keressem a bugot? :)

Attila

mod: Az autó '99 X16XEL Caravan

Módosítva : KrenAti
Link to comment
Megosztás:

37 perce, KrenAti írta:

Sziasztok!

A következő a kérdésem: a műszerfali hőmérséklet visszajelző jó néhány fokkal kevesebbet mutat, mint ami a valós lehet. Vagy ez így normális?

Ezt onnan sejtem, hogy termosztát csere után beáll 88 fok körül a hőmérséklet (92-es termosztát van benne, azonban a dugóban se megy 90 fok fölé, ott megáll, majd amikor már nagyon melege van, akkor 91-92 fok körül beindul az első fokozat a ventin. Ma dugóban araszoltam vagy 20 percet, de klímával se ment 93 fok fölé a hőmérséklet.

A radiátoron a ventilátornak nem 100 fok fölött kéne kapcsolnia?

Amikor régebben OpCommal néztem, akkor két menüpontban (asszem az egyik a műszerfali értékek, a másik a működési értékek voltak) két más értéket láttam, ugyanúgy pár fok eltéréssel.

Hőgombát cseréltem, ami a termosztátháznál van, semmi változás.

Ötlet, hol keressem a bugot? :)

Attila

mod: Az autó '99 X16XEL Caravan

Ennek így kell működnie!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Maverick087 írta:

A féknyereg vezetők szabadon mozognak? Régi kenőanyagtól érdemes megtisztítani őket és szilikonzsírral átkenni. 

Kisebb a valószínűsége, de a porvédők nem érintkezik semmivel? Nekem olyan szinten szét volt rohadva hátul, hogy olykor beleérhetett a tárcsába is ahogy fityegett jobbra - balra. 

Mind a két oldalon vagy csak az egyiken hallod a hangot?

 

Üdv

Mind a kettő oldalon hallom,de lehet bal oldalt kicsit erősebben bár a fene tudja, ebben nem vagyok biztos

3 órája, gezoli írta:

Rézpaszta a betét hátuljára, oda ahol a dugattyúval érintkezik.

Mielőtt berakom az új fékbetétet akkor a betét szélét reszelővel le szoktam törni. Így a fékpor könnyebben távozik.

Amúgy köszönöm a tanácsokat! A szabadidőmben ránézek.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

" - ha mondjuk 38cm szélesség helyett 50cm-en kell dolgoznia, ez százalékosan is jelentős eltérés. "

Ha pl. hosszban 38 helyett 42 centis van fenn, azt bizony még bőven belefér! A vizes üvegen a gumi ráadásul jobban siklik, nem szárazon kell vele élvezkedni!

Ha a hűtő-fűtő zsalu kis motorja kibírja azt, hogy valamelyik végállásában egyszerűen csak meg van fogva, miközben persze menne (s aztán töri rendre a tengelyt vagy magát a zsalulapátot), akkor egy sima ablaktörlő motor - ráadásul elég tetemes nyomatéki áttétellel - nehogy máá ne bírja. Láttam én már üzleteknek kirakatánál leereszthető vasfüggönyöket, amiket Zsigulik ablaktörlő motorja visz (Bakony Művek, Made in Hungary)! Soha semmi baja - és bírja, mert az a dolga!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, gezoli írta:

Rézpaszta a betét hátuljára, oda ahol a dugattyúval érintkezik.

Mielőtt berakom az új fékbetétet akkor a betét szélét reszelővel le szoktam törni. Így a fékpor könnyebben távozik.

Lehet, hogy az alsó helyrehúzó fékpofa-rugókat fordítva raktad be, s így egy kissé hozzáér a fékdobhoz! Akkor szokott így nyikorogni vagy "cincogni")!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, KrenAti írta:

Sziasztok!

A következő a kérdésem: a műszerfali hőmérséklet visszajelző jó néhány fokkal kevesebbet mutat, mint ami a valós lehet. Vagy ez így normális?

Ezt onnan sejtem, hogy termosztát csere után beáll 88 fok körül a hőmérséklet (92-es termosztát van benne, azonban a dugóban se megy 90 fok fölé, ott megáll, majd amikor már nagyon melege van, akkor 91-92 fok körül beindul az első fokozat a ventin. Ma dugóban araszoltam vagy 20 percet, de klímával se ment 93 fok fölé a hőmérséklet.

A radiátoron a ventilátornak nem 100 fok fölött kéne kapcsolnia?

Amikor régebben OpCommal néztem, akkor két menüpontban (asszem az egyik a műszerfali értékek, a másik a működési értékek voltak) két más értéket láttam, ugyanúgy pár fok eltéréssel.

Hőgombát cseréltem, ami a termosztátháznál van, semmi változás.

Ötlet, hol keressem a bugot? :)

Attila

mod: Az autó '99 X16XEL Caravan

Azért nézz rá a termosztátra, hogy jól működik-e.

Nekem a 3. termosztát lett jó. Swag kuka, gyári kuka (elkezdett folyni a kis csonknál, mellesleg az is valamivel alacsonyabb hőfokon nyitott).

Wahler lett a jó! Hideg motornál lehet nézni, hogy jól nyit-e a termosztát. Amikor a nagy vastag cső ami jön ki a termosztátból elkezd melegedni, akkor nyit. Akkor kell megnézni a hőfokot.
A rutinos szerelők melegítik is berakás előtt, megnézik megfelelő hőfokon nyit-e.

Nekem a gyári (a csere gyári), óra szerint 85-88 °C körül nyitott. A Wahler hajszálpontosan 90 °C-nál (óra szerint).

Egyébként én is néztem már OPCOM-al, és a venti 100 °C-nál kapcsol. Óra szerint 93-95 °C körül.
Szerintem ebben a tartományban szándékosan csal az óra.
Hogy a mezei haladó ne tojjon be, hogy "úristen 100 °C-os a víz, mingyá felforr..."
Pszichológiai hadviselés :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.