Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na ez is kipipálva! Szétszedtem ezt a szívcsonkos gyújtócsövet! Hát semmi nem volt eltörve benne és a csavarok sem voltak fellazulva amik a terelőlemezeket tartják benne!

Marha retkes volt az az egy biztos de hibátlan szóval ez tuti nem kopog.

Most már ötletem sincs hogy mi kopoghat még! Létezhet hogy akkor most már tényleg csak a szelepek vannak kikopva és ezek okozzák a kopogást. Ezen gondolom csak a komplett hengerfej felújítás segíthet akkor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy nálatok mi a helyzet az első ABS-sel. A saját kocsim egy 2000-es G Astra, ferdehátú, Comfort fokozat.

Egyik nap éles csikorgást hallottam a a kocsi hátulja felül, arra gondoltam, hogy hátha a hátsó dobfék befogott vagy kavicsot kapott. Felemeltük, leszedtük a kereket, megnéztük a féket, de semmi. Később megismétlődött a csikorgás, de ezúttal a jobb első felől. Leszedtük a kereket, és kiderült, hogy nincs kábel az agynál lévő jeladó és a torony tetejénél lévő csatlakozó között. Csatoltam pár képet, hogy hogyan néz ki, illetve a bal oldalról is.

Viszont itt jön a fordulat: Elől a bal oldalon két csatlakozó van, abba a csatlakozóba nincs bekötve semmi, mint ami a jobb oldalira hasonlít. Nálatok is ilyen a megoldás? Vagy esetleg amikor elhagytam a kábelt, akkor a csatlakozót is kitépte? Ami furcsa, az az, hogy a műszerfalon nincs hibajelzés az ABS-re utaló problémára.  

Illetve elkezdtem járni a környékbeli bontókat ilyen kábel után kutatva, olyan csatlakozósat, mint ami a képen van, sehol nem találtam, csak olyat, mint ami a bal oldalon van.

A képek:

https://drive.google.com/open?id=0B-e2C9snwoasZkZiLTd6RmtkNGs

Azon gondolkozok, hogy ezt hogyan tudnám megoldani, illetve mi lehet a pontos probléma...

Ha valakinek van valamilyen ötlete, azt nagyon megköszönném!

 

Üdv: János

Link to comment
Megosztás:

Az üres csatlakozók jobb és bal oldalon is a fékkopásjelző csatlakozói, semmi közük az ABS-hez.

Ha lenne BC-d (gyári fedélzeti computer), és ezek be lennének kötve (plusz ugye kopásjelzős fékbetétek lennének benne), akkor ki tudná írni a BC ha elkopott a betéted, így csak a hagyományos "akusztikus kopásjelződ" van (ha elfogyott a betét, akkor csikorog).

Link to comment
Megosztás:

2 perce, tgabika76 írta:

Az üres csatlakozók jobb és bal oldalon is a fékkopásjelző csatlakozói, semmi közük az ABS-hez.

Ha lenne BC-d (gyári fedélzeti computer), és ezek be lennének kötve (plusz ugye kopásjelzős fékbetétek lennének benne), akkor ki tudná írni a BC ha elkopott a betéted, így csak a hagyományos "akusztikus kopásjelződ" van (ha elfogyott a betét, akkor csikorog).

Köszönöm a választ!

Akkor már csak arra kell rájönnöm, hogy amíg a baloldalon van ABS csatlakozó, addig a jobboldalon nincs. Vagy ez a természetes? Mert az agyból kiáll a csatlakozója....

Link to comment
Megosztás:

5 perce, tgabika76 írta:

Ha csak baloldalt van ABS csatlakozód, akkor az a szomorú helyzet hogy valójában nincsen ABS az autódban: az az egy szem csatlakozó azért van, mert a műszeregység onnan veszi a sebességjelet, azaz az ABS nélküli autókban is a bal első kerékcsapágy jeladós.

Őszinte leszek: örököltem a kocsit, apu vette, s használta. A comfort fokozat miatt gondoltam, hogy van benne ABS, mert azt olvastam, hogy ez a fokozat már ABS-el szerelt.... Akkor itt volt a félreértés. Köszönöm a gyors választ! Akkor nincs probléma, ami jó hír. :) A rossz az abs hiánya...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

Újabban mintha jobban melegedne a motor... Pénteken is észrevettem (meg tegnap is), hogy a kinti 23-25 fokban (nem 35-ben ahol még talán érteném is) 90km/h környékét autózva minden normális, de amint kicsit lassulok (pl lakott területre érek máris kapcsol a venti). Ha lakott területen belül megyek, amit meg kell állni vagy tartósan 50 alá lassítani mindig bekapcsol a hűtés és elég sokáig megy mire lekapcsol. semmi más (egyelőre?) hibakép nincs... Valaki tapasztalt hasonlót? 

Nem hangzik jól. Én is járok városban, de ennyit nem kapcsolgat a venti. Kánikulában nyilván többet, de nem minden megálláskor.

Megnéztem a helyedben.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, csicsó írta:

F,és G esetében a 8 szelepes verziókban van 1 trafó és gyujtókábel

a 16 szelepes verzióknál trafóhíd van kábelek nélkül

H-nál nincsen 8 szelepes benzines motor

Hát nem tudom, nem láttam még sokszor 16szelepes motort de tök úgy tűnik mintha ezen a X16XEL-en kábelek lennének. Meg mintha a X14XE-n is. Mindegyiket szerelték F-be és G-be is. Nem lehet hogy több fajta gyújtással gyártották? 

2591004-20170717-pCHU4w.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Úgy általában nemigen, jelen esetben meg van 4 is....

2590403-20170717-r2z5bg.jpg

Alapból ez nem modell hanem motorfüggő....kadetban még mindegyikben volt, F astrában már nem mindegyikben , ugyanigy a G-ben is. H-ban már tudtommal egyben sem. 

Hááát - erre mit válaszoljak? Én csak a sajátomról, no meg az utcabeli szomszédoméról látom, hogy nekünk ilyen bizony nincs. A motor tetején/közepén van egy hosszú, oda becsúsztatható valami - feltehetően egybeöntve benne a 4 db. gyujtótekercs és hozzá való elektronika. Alatta meg a gyertyák .... Ezeddig csak abból tudtam kiindulni.

Vagy - mivel az Opeleket több országban gyártják, simán megeshet - van ilyen is, meg olyan is. Pl. az angliai Wauxhall is félig-meddig - csak más néven nevezve - ámde teljes egészében Opel. Mint pl. a Suzuki Swift (az első kiadású) és mellette a Geo Metro (Chevrolet).

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Proh írta:

Köszönöm a választ!

Akkor már csak arra kell rájönnöm, hogy amíg a baloldalon van ABS csatlakozó, addig a jobboldalon nincs. Vagy ez a természetes? Mert az agyból kiáll a csatlakozója....

Megjegyzendő - nekem elől, a hűtők mellett lóg ki egy hasonló dugalj, és azt sosem tudom, oda valójában mi való? Vagy a kétmotoros hűtőhöz lenne a másik motor dugasza, vagy egyszerűen szellentésem sincs. Az Astra G-kben az egy egyventilátoros, de több fokozatú sebességre képes nagyventi van beépítve. Jól tudom, mert nekem egyszer cserélve lett - kb. 80 ezerért. Miközben az ellenállás-soron csak az egyiknek törött el a lába .... Amit persze szépen megforrasztottam - így aztán van egy komplett tartalékom ....

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Hát nem tudom, nem láttam még sokszor 16szelepes motort de tök úgy tűnik mintha ezen a X16XEL-en kábelek lennének. Meg mintha a X14XE-n is. Mindegyiket szerelték F-be és G-be is. Nem lehet hogy több fajta gyújtással gyártották? 

2591004-20170717-pCHU4w.jpg

Ahány ország gyártja a motort, mintha annyiféle megoldása lenne. Például az Opel motort - tudtommal gyártják Szentgotthárdon, de Gliwicében (Lengyelország) is.

Nem beszélve a rüsselsheimi és bochumi gyárról (Németország, utóbbi 2016-ban zárt be), no meg a - "még ki tudja hol" - mindenféle gyártásokról - szintén. Pl. Az amerikai GM-ről, vagy az angliai Wauxhall-ról.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Megjegyzendő - nekem elől, a hűtők mellett lóg ki egy hasonló dugalj, és azt sosem tudom, oda valójában mi való? Vagy a kétmotoros hűtőhöz lenne a másik motor dugasza, vagy egyszerűen szellentésem sincs. Az Astra G-kben az egy egyventilátoros, de több fokozatú sebességre képes nagyventi van beépítve. Jól tudom, mert nekem egyszer cserélve lett - kb. 80 ezerért. Miközben az ellenállás-soron csak az egyiknek törött el a lába .... Amit persze szépen megforrasztottam - így aztán van egy komplett tartalékom ....

Meg amelyikbe 2 ventillátor van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.6 8V Opel Merivám (Z16SE), amin hengerfejtömítés csere (mellette komplett vezérlés/vízpumpa) és szelepszár szimmering csere volt. A szelepszár szimmering-ből 2 szettet is vettem, mert létezik belőle ehhez a motorhoz 6 és 7 mm-es is. Amikor kivettük a gyárit, megmértük (7mm) és az új alkatrészekkel összeraktuk.

AZ első 150 km után "elfogyott" az olaj az autóból (ezt az olajszintjelző lámpa mutatta). Azonnal után töltöttem, de azt vettem észre, hogy hideg indításnál kéken füstöl (szerintem a szimmering vacak, amit vettem bele) és legközelebb 80km után ismét elfogyott az olaj (kb 1 liter).

Mivel leginkább non-stop dolgozom, így idővel (és pénzzel is) elég gyatrán állok, beszéltem két ismerős szerelővel is, mert kell az autó, de csak augusztus közepe környékén tudnának fogadni, azt mondták, töltögessem addig az olajat.

A baj az, hogy töltögettem, de rángatott és elkezdett egyre jobban rángatni (vettem bele zsír új (belevaló) gyertyákat, azt is kicseréltem), majd ma reggel éjszakai műszak után hazafelé egyszer csak elkezdett 3 hengerezni és világítani a motorhiba lámpa. :(

Egyértelmű, hogy az autót letettem (de kéne), viszont tanácstalan vagyok.

Tudtok olyan szerelőt ajánlani Bp környékén, aki ráér, nem ver át és tudna segíteni? Augusztusban már van nekem is...

Gyűrűk nem kopottak, hengerek szépek, vezérlés új. Az autóra szükségem lenne, de hitelre vettem másfél hónapja (!), jól átvágtak vele (nyomta ki a vizet a hengerfejtömítésnél és ette az olajat, ami vételnél lepucolt motornál persze nem látszik), tehát nincs pár százezrem arra (és nem is tartom szükségesnek), hogy teljes motorgenerált csináljunk rajta.

Ha van esetleg bármi ötlet, szívesen fogadom.

Előre is köszi

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Van egy 1.6 8V Opel Merivám (Z16SE), amin hengerfejtömítés csere (mellette komplett vezérlés/vízpumpa) és szelepszár szimmering csere volt. A szelepszár szimmering-ből 2 szettet is vettem, mert létezik belőle ehhez a motorhoz 6 és 7 mm-es is. Amikor kivettük a gyárit, megmértük (7mm) és az új alkatrészekkel összeraktuk.

AZ első 150 km után "elfogyott" az olaj az autóból (ezt az olajszintjelző lámpa mutatta). Azonnal után töltöttem, de azt vettem észre, hogy hideg indításnál kéken füstöl (szerintem a szimmering vacak, amit vettem bele) és legközelebb 80km után ismét elfogyott az olaj (kb 1 liter).

Mivel leginkább non-stop dolgozom, így idővel (és pénzzel is) elég gyatrán állok, beszéltem két ismerős szerelővel is, mert kell az autó, de csak augusztus közepe környékén tudnának fogadni, azt mondták, töltögessem addig az olajat.

A baj az, hogy töltögettem, de rángatott és elkezdett egyre jobban rángatni (vettem bele zsír új (belevaló) gyertyákat, azt is kicseréltem), majd ma reggel éjszakai műszak után hazafelé egyszer csak elkezdett 3 hengerezni és világítani a motorhiba lámpa. :(

Egyértelmű, hogy az autót letettem (de kéne), viszont tanácstalan vagyok.

Tudtok olyan szerelőt ajánlani Bp környékén, aki ráér, nem ver át és tudna segíteni? Augusztusban már van nekem is...

Gyűrűk nem kopottak, hengerek szépek, vezérlés új. Az autóra szükségem lenne, de hitelre vettem másfél hónapja (!), jól átvágtak vele (nyomta ki a vizet a hengerfejtömítésnél és ette az olajat, ami vételnél lepucolt motornál persze nem látszik), tehát nincs pár százezrem arra (és nem is tartom szükségesnek), hogy teljes motorgenerált csináljunk rajta.

Ha van esetleg bármi ötlet, szívesen fogadom.

Előre is köszi

 

Vegyétek le a szelepfedélről a szívócsőhöz menő kartergáz csövet bal oldalról nézd meg úgy is rángat-e illetve mennyire"füstöl" itt,  mennyi karter gáza van. Kopott szelepszár szimeringel sem szabadna ennyi olajfogyásnak lennie. Le lehet venni a szelepfedelet is megnézni hogy nem csúsztak-e fel a szimeringek a szelepszárakon. Amúgy én is úgy tudom hogy 7 milis a szelepszár vastagsága tehát jó szimering került bele. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, nzozz írta:

Szerintem hűtővíz hőmérséklet jeladó hiba. ~2500Ft, fél óra és kész. :D

Ez merre van a kocsiban? Nem tudod esetleg? 

10 órája, Cs. Zoltán írta:

Nem hangzik jól. Én is járok városban, de ennyit nem kapcsolgat a venti. Kánikulában nyilván többet, de nem minden megálláskor.

Megnéztem a helyedben.

Tegnap hazamentem munkából (6km, végig emelkedő, 26 fok a hőmérő szerint a kinti), beálltam udvarba majd leállítottam (kb 88 fokot mutathatott, hűtés nem kapcsolat, ez így rendben. Fél órára rá indulás be a belvárosba, kora esti forgalom (nem volt dugó csak pár lámpa, max 60-nal lehetett haladni de inkább 50-el), kb 10km-es táv de mire odaértem már kapcsolt is a venti, majd 2-3perc után le is kapcsolt (visszaállt a mutató), leállítottam. Két órára rá nyugis hazaút, 60 környéke max,, hazaérve nem kapcsolt de a hőmérséklet is 23 fok volt kint, mikor álltam be garázsba akkor épphogy kezdte volna a mutató elérni a 90-et. Néztem, csövek egyenletesen melegek, kiegyenlítőben is rendben a szint, ott is baromi meleg a hűtőfolyadék, a csövek nem kemények.... tanácstalan vagyok, de lehet h ez így van rendben...

1 órával ezelőtt, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Van egy 1.6 8V Opel Merivám (Z16SE), amin hengerfejtömítés csere (mellette komplett vezérlés/vízpumpa) és szelepszár szimmering csere volt. A szelepszár szimmering-ből 2 szettet is vettem, mert létezik belőle ehhez a motorhoz 6 és 7 mm-es is. Amikor kivettük a gyárit, megmértük (7mm) és az új alkatrészekkel összeraktuk.

AZ első 150 km után "elfogyott" az olaj az autóból (ezt az olajszintjelző lámpa mutatta). Azonnal után töltöttem, de azt vettem észre, hogy hideg indításnál kéken füstöl (szerintem a szimmering vacak, amit vettem bele) és legközelebb 80km után ismét elfogyott az olaj (kb 1 liter).

Mivel leginkább non-stop dolgozom, így idővel (és pénzzel is) elég gyatrán állok, beszéltem két ismerős szerelővel is, mert kell az autó, de csak augusztus közepe környékén tudnának fogadni, azt mondták, töltögessem addig az olajat.

A baj az, hogy töltögettem, de rángatott és elkezdett egyre jobban rángatni (vettem bele zsír új (belevaló) gyertyákat, azt is kicseréltem), majd ma reggel éjszakai műszak után hazafelé egyszer csak elkezdett 3 hengerezni és világítani a motorhiba lámpa. :(

Egyértelmű, hogy az autót letettem (de kéne), viszont tanácstalan vagyok.

Tudtok olyan szerelőt ajánlani Bp környékén, aki ráér, nem ver át és tudna segíteni? Augusztusban már van nekem is...

Gyűrűk nem kopottak, hengerek szépek, vezérlés új. Az autóra szükségem lenne, de hitelre vettem másfél hónapja (!), jól átvágtak vele (nyomta ki a vizet a hengerfejtömítésnél és ette az olajat, ami vételnél lepucolt motornál persze nem látszik), tehát nincs pár százezrem arra (és nem is tartom szükségesnek), hogy teljes motorgenerált csináljunk rajta.

Ha van esetleg bármi ötlet, szívesen fogadom.

Előre is köszi

 

Vezérlés jól van a helyén? (Rángatás...) A HF tömítés cseréje körül nem volt gond? miért kellett cserélni? Nemrégen vetted az autót... 

Link to comment
Megosztás:

 

2 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Van egy 1.6 8V Opel Merivám (Z16SE), amin hengerfejtömítés csere (mellette komplett vezérlés/vízpumpa) és szelepszár szimmering csere volt. A szelepszár szimmering-ből 2 szettet is vettem, mert létezik belőle ehhez a motorhoz 6 és 7 mm-es is. Amikor kivettük a gyárit, megmértük (7mm) és az új alkatrészekkel összeraktuk.

AZ első 150 km után "elfogyott" az olaj az autóból (ezt az olajszintjelző lámpa mutatta). Azonnal után töltöttem, de azt vettem észre, hogy hideg indításnál kéken füstöl (szerintem a szimmering vacak, amit vettem bele) és legközelebb 80km után ismét elfogyott az olaj (kb 1 liter).

Mivel leginkább non-stop dolgozom, így idővel (és pénzzel is) elég gyatrán állok, beszéltem két ismerős szerelővel is, mert kell az autó, de csak augusztus közepe környékén tudnának fogadni, azt mondták, töltögessem addig az olajat.

A baj az, hogy töltögettem, de rángatott és elkezdett egyre jobban rángatni (vettem bele zsír új (belevaló) gyertyákat, azt is kicseréltem), majd ma reggel éjszakai műszak után hazafelé egyszer csak elkezdett 3 hengerezni és világítani a motorhiba lámpa. :(

Egyértelmű, hogy az autót letettem (de kéne), viszont tanácstalan vagyok.

Tudtok olyan szerelőt ajánlani Bp környékén, aki ráér, nem ver át és tudna segíteni? Augusztusban már van nekem is...

Gyűrűk nem kopottak, hengerek szépek, vezérlés új. Az autóra szükségem lenne, de hitelre vettem másfél hónapja (!), jól átvágtak vele (nyomta ki a vizet a hengerfejtömítésnél és ette az olajat, ami vételnél lepucolt motornál persze nem látszik), tehát nincs pár százezrem arra (és nem is tartom szükségesnek), hogy teljes motorgenerált csináljunk rajta.

Ha van esetleg bármi ötlet, szívesen fogadom.

Előre is köszi

 

 

4 perce, nzozz írta:

Ettől informatívabb ábrát sajnos nem találtam. Alul a 3., ECT.

opisy_z16xe.jpg

 

1 óra, Janó32 írta:

Ez merre van a kocsiban? Nem tudod esetleg? 

Tegnap hazamentem munkából (6km, végig emelkedő, 26 fok a hőmérő szerint a kinti), beálltam udvarba majd leállítottam (kb 88 fokot mutathatott, hűtés nem kapcsolat, ez így rendben. Fél órára rá indulás be a belvárosba, kora esti forgalom (nem volt dugó csak pár lámpa, max 60-nal lehetett haladni de inkább 50-el), kb 10km-es táv de mire odaértem már kapcsolt is a venti, majd 2-3perc után le is kapcsolt (visszaállt a mutató), leállítottam. Két órára rá nyugis hazaút, 60 környéke max,, hazaérve nem kapcsolt de a hőmérséklet is 23 fok volt kint, mikor álltam be garázsba akkor épphogy kezdte volna a mutató elérni a 90-et. Néztem, csövek egyenletesen melegek, kiegyenlítőben is rendben a szint, ott is baromi meleg a hűtőfolyadék, a csövek nem kemények.... tanácstalan vagyok, de lehet h ez így van rendben...

Vezérlés jól van a helyén? (Rángatás...) A HF tömítés cseréje körül nem volt gond? miért kellett cserélni? Nemrégen vetted az autót... 

 

4 perce, nzozz írta:

Ettől informatívabb ábrát sajnos nem találtam. Alul a 3., ECT.

opisy_z16xe.jpg

Szuper! Köszi!:icon13:

2 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

Van egy 1.6 8V Opel Merivám (Z16SE), amin hengerfejtömítés csere (mellette komplett vezérlés/vízpumpa) és szelepszár szimmering csere volt. A szelepszár szimmering-ből 2 szettet is vettem, mert létezik belőle ehhez a motorhoz 6 és 7 mm-es is. Amikor kivettük a gyárit, megmértük (7mm) és az új alkatrészekkel összeraktuk.

AZ első 150 km után "elfogyott" az olaj az autóból (ezt az olajszintjelző lámpa mutatta). Azonnal után töltöttem, de azt vettem észre, hogy hideg indításnál kéken füstöl (szerintem a szimmering vacak, amit vettem bele) és legközelebb 80km után ismét elfogyott az olaj (kb 1 liter).

Mivel leginkább non-stop dolgozom, így idővel (és pénzzel is) elég gyatrán állok, beszéltem két ismerős szerelővel is, mert kell az autó, de csak augusztus közepe környékén tudnának fogadni, azt mondták, töltögessem addig az olajat.

A baj az, hogy töltögettem, de rángatott és elkezdett egyre jobban rángatni (vettem bele zsír új (belevaló) gyertyákat, azt is kicseréltem), majd ma reggel éjszakai műszak után hazafelé egyszer csak elkezdett 3 hengerezni és világítani a motorhiba lámpa. :(

Egyértelmű, hogy az autót letettem (de kéne), viszont tanácstalan vagyok.

Tudtok olyan szerelőt ajánlani Bp környékén, aki ráér, nem ver át és tudna segíteni? Augusztusban már van nekem is...

Gyűrűk nem kopottak, hengerek szépek, vezérlés új. Az autóra szükségem lenne, de hitelre vettem másfél hónapja (!), jól átvágtak vele (nyomta ki a vizet a hengerfejtömítésnél és ette az olajat, ami vételnél lepucolt motornál persze nem látszik), tehát nincs pár százezrem arra (és nem is tartom szükségesnek), hogy teljes motorgenerált csináljunk rajta.

Ha van esetleg bármi ötlet, szívesen fogadom.

Előre is köszi

 

Most olvastam el még egyszer az egészet egyben... De ez miért nem a kereskedő fizeti????!!!! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 
Valaki le tudná nekem írni a lambda szonda csere menetét ?  Valaki mondta hogy csak melegen szabad kiszedni a szondát . Neten olvasni hogy ha "új" lambda szondát rakok be (meg felelő zsírozás mellet)  akkor törölni kell a régi szonda adatit vagyis ha elvileg ki dobja a check lámpát. Ez mennyire igaz ?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

A kereskedő átvert.

Az autót az adásvételi szerint egy kínai úriembertől vettem (akit nem fogok megtalálni), a "kialkudott összegért".

Voltam nála, elhajtott. Beszéltem egy ügyvéddel, de szerinte felesleges belemennem a pereskedésbe.

Az autó alapvetően szép állapotú, törve nem volt, németből behozott 90e km-el (fene tudja milyen valós kilométerrel) és tényleg rendben volt kívül-belül.

1-2 hét után vettem észre, hogy elfogy a kiegyenlítőtartályból a hűtővíz. Kiderült, hogy a hengerfejtömítésnél szivárog. Az olaj nem keveredett a vízzel és a víz sem az olajjal, így nehezen jöttem rá.

Úgy jártam vele, mint a "hímestojással", de az olajat is fogyasztotta, így úgy döntöttem, hogy egyébként is szeretnék vezérlést cserélni, nekiállunk és kicserélünk mindent, ami problémás lehet. Vettem Bosch vezérlés szettet vízpumpával, hengerfejtömítés garnitúrát, szelepszár szimmeringeket, termosztátot, stb... ...és mikor raktuk össze feltűnt, hogy a szelep kis "rúdján" nagyon könnyen csúszik a szimmering, de mivel ez volt (7mm-es) hozzá való, így összeraktuk azzal.

Olyannyira nem foglalkoztak előttem az autóval, hogy soha semmi sem volt cserélve benne, a 13 éves gyári gyertyákat én cseréltem újra. Fekete volt az olaj, mikor leengedtem... :( A henger, a dugók jónak tűntek, szerintem gyűrűzni nem kell, viszont valószínű vacak lehet a szimering, mert összerakás után porszáraz a motor és a tömítések, de iszonyú módon elkezdte enni az olajat és indításkor kéken füstölt. Beszéltem egy ismerős szerelővel, azt mondta vállalja, de minimum 2-3 hét, addig figyeljem az olajat és töltsek utána.

Először gyönyörűen ment és járt a motor, tehát a vezérlés biztosan rendben van, majd eltelt 1 hét és egyre inkább rángatott gyorsításkor.

Ez addig fajult, míg tegnap reggel (éjszakai műszak után tartottam hazafelé), mikor már erősen rángatott (olaj van benne, víz, minden rendben), majd leállt az egyik henger és 3 hengerrel mentem hazáig (kb. 2 km). Azóta be sem indítottam... :(

Szerintem azért rángatott, mert az egyik henger kihagyhatott, de a fene tudja. 3 ezres fordulat felett nem rángatott, hanem kilőtt, mint a rakéta, de pörgetni meg a jelenlegi állapotában nem akartam.

Most várom a szerelőt, hogy jelezzen, amikor lesz rám ideje, de az autó nélkül kicsit meg vagyok lőve a munkám miatt is.

 

 

 

 

Szuper! Köszi!:icon13:

Most olvastam el még egyszer az egészet egyben... De ez miért nem a kereskedő fizeti????!!!! 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Létezhet hogy gyárilag szar lenne egy két új INA tőke? Honnan tudhatom meg hogy olajozási gond van e és azért nem tölt fel rendesen a tőke? Ha kivenném újra a vezérműtengelyeket akkor kiderülne hogy melyik tőke nem végzi megfelelően a feladatát? Elköltöttem egy rakás pénzt(most már 100 felett járok) Jó lett volna ha megoldódik ez a kopogás. Azt hittem azzal megoldódik ha kicserélem a tőkeéket újra, csendesebb is lett de kopog még mindig.

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, laci1978 írta:

Sziasztok. Létezhet hogy gyárilag szar lenne egy két új INA tőke? Honnan tudhatom meg hogy olajozási gond van e és azért nem tölt fel rendesen a tőke? Ha kivenném újra a vezérműtengelyeket akkor kiderülne hogy melyik tőke nem végzi megfelelően a feladatát? Elköltöttem egy rakás pénzt(most már 100 felett járok) Jó lett volna ha megoldódik ez a kopogás. Azt hittem azzal megoldódik ha kicserélem a tőkeéket újra, csendesebb is lett de kopog még mindig.

Mérj/méress olajnyomást. Lehet a szivattyú vagy jobb esetben csak a nyomásszabályzója már nem működik megfelelően. Ez elég gyorsan és olcsón kideríthető. Addig szerintem nem érdemes máshol keresni a hibát, amíg erről nem bizonyosodik be, hogy rendben van.  

Link to comment
Megosztás:

6 perce, nzozz írta:

Mérj/méress olajnyomást. Lehet a szivattyú vagy jobb esetben csak a nyomásszabályzója már nem működik megfelelően. Ez elég gyorsan és olcsón kideríthető. Addig szerintem nem érdemes máshol keresni a hibát, amíg erről nem bizonyosodik be, hogy rendben van.  

Van ötleted hogy hol tudnám ezt megtenni Pest megyében vagy Pesten?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.