Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, nzozz írta:

Nem rossz, nem rossz. :D Mondjuk gondolkoztam rajta, hogy ma megnézzem közelebbről is, mi van ott. Köszönöm az infót!

Majd lenne mindehhez utólag egy érdekes kérdésem. Az ajtónyitás határoló ajtó felőli része az magába az ajtóba általába befelé esik?  Tehát akkor előtte az ajtókárpítot sem ártana nagyon leszedni, hiszen csupán onnan lehet azokhoz a "rugós-görgős" mechanikai részekhez is "tisztitásilag vagy kenésileg" jobban hozzáférni.

Na persze - és HAHA - csak osztom itt az észt (persze simán úgy józan paraszti logikailag) - oszt mindezt még én sem szedtem szét, és csináltam meg soha.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, L.Fazakas írta:

Majd lenne mindehhez utólag egy érdekes kérdésem. Az ajtónyitás határoló ajtó felőli része az magába az ajtóba általába befelé esik?  Tehát akkor előtte az ajtókárpítot sem ártana nagyon leszedni, hiszen csupán onnan lehet azokhoz a "rugós-görgős" mechanikai részekhez is "tisztitásilag vagy kenésileg" jobban hozzáférni.

Na persze - és HAHA - csak osztom itt az észt (persze simán úgy józan paraszti logikailag) - oszt mindezt még én sem szedtem szét, és csináltam meg soha.

Igen befelé, és arra is lehet kiszedni. ha ki lehet venni a hangszóró rácsot és a hangszórót úgy hogy fent a kárpit ( ezt viszont én nem tudom) akkor onnan is ki lehet húzni, de ez autófüggő. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

Igen befelé, és arra is lehet kiszedni. ha ki lehet venni a hangszóró rácsot és a hangszórót úgy hogy fent a kárpit ( ezt viszont én nem tudom) akkor onnan is ki lehet húzni, de ez autófüggő. 

Ki lehet! Nem kell levenni az egész kárpitot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, L.Fazakas írta:

Háááát - valójában a hangszórókat csak 4 kis csavar tartja. Tehát egyszerűbbnek tűnik onnan kiműteni, mint leszedni a teljes kárpitot (amit - ráadásul azt sem tudom, hogy kell)

Általában nem a hangszórónál bukik meg a dolog, hanem a rács sérülésmentes kipattintásán.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, gezoli írta:

Ki lehet! Nem kell levenni az egész kárpitot.

Módosítom! Nem lehet kivenni mivel ott van a hangszóró. Sajnos a rácsot kisebbre tervezték mint a hangszóró,így ezt nem lehet kiemelni csak ha le van véve a kárpit. Nem jól emlékeztem, pedig már vettem ki a határolókat. :(

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

21 perce, gezoli írta:

Módosítom! Nem lehet kivenni mivel ott van a hangszóró. Sajnos a rácsot kisebbre tervezték mint a hangszóró,így ezt nem lehet kiemelni csak ha le van véve a kárpit. Nem jól emlékeztem, pedig már vettem ki a határolókat. :(

Hozzátennék én is....

A hátsó határolókat szedtem már ki. Van egy kárpit rögzítő csavar az alsó részen, 1 db az ablakemelő kapcsoló alatt, meg 1 db amit egy kis műanyag kupak rejt valahol középtájékon. Ha a hangszóró körüli résznél meghúzod a kárpitot, engednek a patentok. Nekem ennyi hely elég volt, hogy kivegyem a hangszórót, aztán a határolót. Kicsit szenvedés mert az egyik kezeddel tartani kell a kárpitot, de én nem akartam leszedni az egészet.....

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Hozzátennék én is....

A hátsó határolókat szedtem már ki. Van egy kárpit rögzítő csavar az alsó részen, 1 db az ablakemelő kapcsoló alatt, meg 1 db amit egy kis műanyag kupak rejt valahol középtájékon. Ha a hangszóró körüli résznél meghúzod a kárpitot, engednek a patentok. Nekem ennyi hely elég volt, hogy kivegyem a hangszórót, aztán a határolót. Kicsit szenvedés mert az egyik kezeddel tartani kell a kárpitot, de én nem akartam leszedni az egészet.....

 

 

Én le akartam szedni az egészet, de az lett belőle, amit te írtál, mert a tetejét valamiért nem bírtam lepattintani, csak az alját, hiába szedtem ki a fölső csavart is. De mindegy, egyenlőre ez kész.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Általában nem a hangszórónál bukik meg a dolog, hanem a rács sérülésmentes kipattintásán.

Óóó, én azokat a rácsokat már elég sokszor kipattintgattam, azzal nekem nem volt soha gondom ... és nem törtek le a fülei.

De azt viszont még sohase néztem, hogy azon a helyen a hangszóró majd valóban ki akar-e jönni.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

29 perce, L.Fazakas írta:

Óóó, én azokat a rácsokat már elég sokszor kipattintgattam, azzal nekem nem volt soha gondom ... és nem törtek le a fülei.

De azt viszont még sohase néztem, hogy azon a helyen a hangszóró majd valóban ki akar-e jönni.

Az enyémen még én sem, Fiaton vettem ki itt az ajtóhatárolót.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, nzozz írta:

Én le akartam szedni az egészet, de az lett belőle, amit te írtál, mert a tetejét valamiért nem bírtam lepattintani, csak az alját, hiába szedtem ki a fölső csavart is. De mindegy, egyenlőre ez kész.

 

Én sem akartam és nem is bírtam :) Valahogy az ajtókárpitok leszedésének mindig hatalmas lelkesedéssel indulok neki, aztán a tipikus "jól van az úgy-gyal" végződik :)
Külön "frusztrál" az a fólia ami fel van ragasztva belül.... Ha valaki tudna segíteni hogyan lehet mögé jutni az jó lenne. Valami zörög a vezetői oldali ajtómban.......

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Maverick087 írta:

Külön "frusztrál" az a fólia ami fel van ragasztva belül.... Ha valaki tudna segíteni hogyan lehet mögé jutni az jó lenne. Valami zörög a vezetői oldali ajtómban.......

A fóliát simán le lehet húzni a szélénél alányúlva, öntapadós. Csak vigyázz hogy el ne szakítsd, mert kevésbé felszerelt autóknál ugyan csak párazáró szerepe van, de ha netán oldallégzsákos az autód (mint az enyém), akkor ha ez a fólia sérült vagy hiányzik, nem fog működni az oldallégzsákod, az ugyanis az ajtó belsejében levő hirtelen nyomásnövekedésre aktiválódik, az meg ugye a fólia hiányában nem következik be, lévén az ajtókárpit nem zár légmentesen.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Témánál maradva. Az asszony panaszkodik, hogy az anyós oldali ajtó nehezen nyílik/ csukódik. (nagy az ellenállása) Nekem speciel tetszik, mert így az erősebb szelek se tudják becsukni a nyitott ajtót, de legyen meg az ő akarata. Hogy tudnám csökkenteni az ajtó ellenállását?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

most ahogy a "hidegebb idő beállt", észrevettem, hogy amikor elindítom az autót (X16XEL), akkor az alapjárat elkezd ingadozni 800-1300 között, mintha a szabályzása túl durva lenne. Ha rápöccintek a gázra, akkor szépen beáll 1000 környékire, onnantól jó.

Ma megpróbálom Opcommal monitorozni az indítást, majd visszanézni, mi ugrált, de találkoztatok már ilyennel, milyen vonalon induljak el?

Az az érdekes, ha hidegebb vagy melegebb van, akkor nem jelentkezik ennyire durván a hiba, csak ekkor. Lehet, hogy valami szenzor (beszívott levegő?) pont ebben a tartományban ad fals értéket?

Előre is köszi,
Attila

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fulmen írta:

Üdv!

Témánál maradva. Az asszony panaszkodik, hogy az anyós oldali ajtó nehezen nyílik/ csukódik. (nagy az ellenállása) Nekem speciel tetszik, mert így az erősebb szelek se tudják becsukni a nyitott ajtót, de legyen meg az ő akarata. Hogy tudnám csökkenteni az ajtó ellenállását?

Nem közlekedsz nyitott ajtóval - így egyre kisebb tőle a kocsi légellenállása.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fulmen írta:

Üdv!

Témánál maradva. Az asszony panaszkodik, hogy az anyós oldali ajtó nehezen nyílik/ csukódik. (nagy az ellenállása) Nekem speciel tetszik, mert így az erősebb szelek se tudják becsukni a nyitott ajtót, de legyen meg az ő akarata. Hogy tudnám csökkenteni az ajtó ellenállását?

Próbáld meg a görgőt megolajozni, nem biztos hogy kivülről hozzáférsz. Ha be tudod dugni pölö szilikon csövét befújhatsz neki a szár mellett:

2598932-20170727-WsiTmo.jpg

Link to comment
Megosztás:

30 perce, KrenAti írta:

Sziasztok,

most ahogy a "hidegebb idő beállt", észrevettem, hogy amikor elindítom az autót (X16XEL), akkor az alapjárat elkezd ingadozni 800-1300 között, mintha a szabályzása túl durva lenne. Ha rápöccintek a gázra, akkor szépen beáll 1000 környékire, onnantól jó.

Ma megpróbálom Opcommal monitorozni az indítást, majd visszanézni, mi ugrált, de találkoztatok már ilyennel, milyen vonalon induljak el?

Az az érdekes, ha hidegebb vagy melegebb van, akkor nem jelentkezik ennyire durván a hiba, csak ekkor. Lehet, hogy valami szenzor (beszívott levegő?) pont ebben a tartományban ad fals értéket?

Előre is köszi,
Attila

Szia, 

Sajnos nem tudok megoldást konkrétan a problémádra, DE nekem is ingadozik az alapjáratom, terhelésre ejti le ( kormány tekergetés, hátsó ablakfűtés kapcsolása stb.) Sokat szenvedtem már vele még mindig nem jó...

Lényeg: Nekem is van Opcom-mom és ugyanaz a motortípusunk, ha bármilyen referenciaértékre van szükséged összehasonlítás miatt szólj és értekezünk, nekem is hasznos lenne. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Próbáld meg a görgőt megolajozni, nem biztos hogy kivülről hozzáférsz. Ha be tudod dugni pölö szilikon csövét befújhatsz neki a szár mellett:

2598932-20170727-WsiTmo.jpg

ne mán - ma én is megnéztem a témát! A hangszóró tényleg nem fér ki azon a hangszóró-rács nyíláson. Tehát - aki nagyon lelkes,szedheti le az egész kárpitot!

Link to comment
Megosztás:

16 perce, gezoli írta:

És aki tudja hogyan kell! :-)

Én coupéról szedtem már le, nem tudom hogy a többi is így működik-e, de íme nagy vonalakban:

  1. ha van tükörállító kapcsoló és villanyablak kapcsoló, akkor először azokat kipattintani vékony csavarhúzóval (ha egyik sincs, akkor ablaktekerő kar le az omega-gyűrű lepattintásával (értelemszerűen csatikat le kell húzni róluk miután kint vannak)
  2. óvatosan, ugyanúgy keskeny csavarhúzóval alányúlva kipattintani a belső kilincs körüli műanyag elemet
  3. tükörháromszög le, 3 patent tartja, óvatosan mert szeretnek törni!
  4. van 4db csavar a 2. lépésben lepattintott belső kilincs körüli műanyag alatt, ezeket kitekerni
  5. ablakkeretnélküli ajtónál (coupé/cabrio, nem tudom a többi változatnál is van-e ilyen) a kárpit felső széle és az ablaküveg közti szigetelő gumicsíkot kihúzni, fém klipszek tartják, szeretnek elugrálni
  6. ajtókárpit alsó szélén, a térképzseb alatt van 3db csavar, ezeket kihajtani
  7. és végül a kárpitot óvatosan, körben feszegetve valami műanyag szerszámmal (hitelkártya pl., hogy az alatta levő fényezett részt meg ne karcoljuk) elválasztani az ajtó lemezétől. Körben patentek tartják, amiknek a rögzítője rá van ragasztva az ajtókárpit belső felére. Óvatosan, mert ha ezek eltörnek, nem lehet külön megvenni, csak komplett ajtókárpittal együtt! Alatta a párazáró fóliát pedig le lehet húzni, ahogy már írtam korábban.

Idáig az ajtókárpit félig lógni fog a helyén, mert a belső kilincs rudazata nem lett kiakasztva és az még tartja, de már hozzá lehet férni a hangszóróhoz, az ablakemelő szerkezethez vagy oldallégzsák indítóhoz. Aki teljesen le akarja venni az ajtókárpitot, az akassza ki a kilincs rudazatát is.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, tgabika76 írta:

Én coupéról szedtem már le, nem tudom hogy a többi is így működik-e, de íme nagy vonalakban:

  1. ha van tükörállító kapcsoló és villanyablak kapcsoló, akkor először azokat kipattintani vékony csavarhúzóval (ha egyik sincs, akkor ablaktekerő kar le az omega-gyűrű lepattintásával (értelemszerűen csatikat le kell húzni róluk miután kint vannak)
  2. óvatosan, ugyanúgy keskeny csavarhúzóval alányúlva kipattintani a belső kilincs körüli műanyag elemet
  3. tükörháromszög le, 3 patent tartja, óvatosan mert szeretnek törni!
  4. van 4db csavar a 2. lépésben lepattintott belső kilincs körüli műanyag alatt, ezeket kitekerni
  5. ablakkeretnélküli ajtónál (coupé/cabrio, nem tudom a többi változatnál is van-e ilyen) a kárpit felső széle és az ablaküveg közti szigetelő gumicsíkot kihúzni, fém klipszek tartják, szeretnek elugrálni
  6. ajtókárpit alsó szélén, a térképzseb alatt van 3db csavar, ezeket kihajtani
  7. és végül a kárpitot óvatosan, körben feszegetve valami műanyag szerszámmal (hitelkártya pl., hogy az alatta levő fényezett részt meg ne karcoljuk) elválasztani az ajtó lemezétől. Körben patentek tartják, amiknek a rögzítője rá van ragasztva az ajtókárpit belső felére. Óvatosan, mert ha ezek eltörnek, nem lehet külön megvenni, csak komplett ajtókárpittal együtt! Alatta a párazáró fóliát pedig le lehet húzni, ahogy már írtam korábban.

Idáig az ajtókárpit félig lógni fog a helyén, mert a belső kilincs rudazata nem lett kiakasztva és az még tartja, de már hozzá lehet férni a hangszóróhoz, az ablakemelő szerkezethez vagy oldallégzsák indítóhoz. Aki teljesen le akarja venni az ajtókárpitot, az akassza ki a kilincs rudazatát is.

A Coupe-ban rudazat van?

Nekem bowden nyitja a zárat. De valóban az az utolsó lépés, hogy ki kell akasztani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! 
Olyan problémám lenne,hogy a szelepfedélnél nyomja ki az olajat (X14XE),így megvettem bele a szelepfedél tömítést,de egyszerűen a mai nap folyamán ennek cseréje bonyodalmakba ütközött... Vezérlés oldalt a fokolókerekek burkolatát eltávolítottuk ,minden csövet lekötöttünk,szabaddá tettük a szelepfedelet ,de egyszerűen nem bírtuk leszedni teljesen,hogy a tömítéshez hozzáférjünk... A fokolókerekek műanyag burkolatától nem tudjuk kiszedni a fedelet... Egyszerűen mi ennek a menete? Van valami trükk? Nem hinném,hogy az egész vezérlést lekellene ahhoz bontani,hogy egy egyszerű tömítést cseréljünk?! 
A válaszokat előre is köszönöm!  

Link to comment
Megosztás:

14 órája, IPV754 írta:

 Sziasztok!

2 hibakódom van : P0115 és P1403 semmi tünet nincs.Kitörlöm és annyi?

 

P0115 Motor hűtőközeg hőmérséklet áramkör

P1403 Driver power window up switch circuit failure vagy Exhaust Gas Recirculation System Valve 1

Utóbbi, ha jól nézem az EGR szelepre vonatkozna.

Töröld ki, aztán kiderül, hogy megjelennek-e újra.

Link to comment
Megosztás:

Sokszor előfordul, hogy jobbra mozdítva a kormányon, köszörülő hangot hallok elöl a fék irányából. Gumisnál megnéztük, a bal oldali tárcsa mögötti lemez közelebb volt, mint a jobb oldalon, kicsit állított rajta, de nem ez volt a gondja, mert egyből előjött utána. Olyan a hangja, mintha a fékbetétet érné el adott kormánymozdulatra a tárcsa. A komplett első fék 30 ezer km-t futott (ATE tárcsa+ATE betét). Mit nézessek még meg rajta? Lehet, hogy a fékbetét nem megy vissza fékezés után? Városban araszolva, leengedett ablaknál is nagyon sokszor hallom, amikor mozgatom a kormányt. Még annyit mondott a gumis, hogy a bal oldali toronycsapágyat cserélné, mert kicsit lötyög, de ettől lenne szerintetek hangja?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.