Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, huggybear írta:

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors segítséget. Mai nap szétszedtem a hátsó tárcsaféket, mert tárcsát és betétet kell cserélnem. Sajnos a szétszedés is nehezen ment, de ez nem is lényeg, viszont az összerakás nem sikerült. Egyszerűen nem tudom visszanyomni a munkahengert a helyére. Próbáltam pillanatszorítóval, csavarhúzóval, sehogy nem adta meg magát, pedig korábban első fékeknél sosem volt gondom. Mi lehet ennek az oka? Mit próbáljak még meg? Másik, hogy a porvédőt is ki szeretném cserélni, de nem tudom kivenni a kerékagyat, mert rá van kötve a fékcső ( a fém rész is). Pont a cső mögött van egy külső torx csavar, ami fogja a cső tartóját, de nem fér be semmilyen kulcs. A fém csövet nem akarnám bolygatni, mert félek, hogy lemegy a menet. Légyszi, ha tudtok, segítsetek. Köszi szépen. G.

Fékkel ne szórakozz! Ha nem értesz hozzá,akkor szerelőre kell bízni! Ne gyakorolj vele! Ha rosszul csinálod.........

Link to comment
Megosztás:

1 óra, huggybear írta:

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors segítséget. Mai nap szétszedtem a hátsó tárcsaféket, mert tárcsát és betétet kell cserélnem. Sajnos a szétszedés is nehezen ment, de ez nem is lényeg, viszont az összerakás nem sikerült. Egyszerűen nem tudom visszanyomni a munkahengert a helyére. Próbáltam pillanatszorítóval, csavarhúzóval, sehogy nem adta meg magát, pedig korábban első fékeknél sosem volt gondom. Mi lehet ennek az oka? Mit próbáljak még meg? Másik, hogy a porvédőt is ki szeretném cserélni, de nem tudom kivenni a kerékagyat, mert rá van kötve a fékcső ( a fém rész is). Pont a cső mögött van egy külső torx csavar, ami fogja a cső tartóját, de nem fér be semmilyen kulcs. A fém csövet nem akarnám bolygatni, mert félek, hogy lemegy a menet. Légyszi, ha tudtok, segítsetek. Köszi szépen. G.

Neked olyan szupi autód van, hogy hátul is tárcsaféked van. Ez csak kinézetre hasonlít az elsőhoz. Hátul az üzemi és a rögzítőfék egybe van integrálva, ami azt jelenti, hogy a hátsó munkahengert az üzemi fékkörben felépülő folyadéknyomás és ettől függetlenül a kézifékkötél is működteti. Szerintem a dugattyú homlokfelületén lenni kell két furatnak esetleg két/négy lemunkálásnak speciális körmös kulcshoz. Ott kellene megfogni és forgatva visszatolni.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, HaPetya írta:

Neked olyan szupi autód van, hogy hátul is tárcsaféked van. Ez csak kinézetre hasonlít az elsőhoz. Hátul az üzemi és a rögzítőfék egybe van integrálva, ami azt jelenti, hogy a hátsó munkahengert az üzemi fékkörben felépülő folyadéknyomás és ettől függetlenül a kézifékkötél is működteti. Szerintem a dugattyú homlokfelületén lenni kell két furatnak esetleg két/négy lemunkálásnak speciális körmös kulcshoz. Ott kellene megfogni és forgatva visszatolni.

Sziasztok!

Köszönöm szépen a választ, most jöttem a garázsból, vissza tudtam nyomni, tekerés plusz nyomás kombinációval. Már csak annyi kérdésem lenne, hogy ha a mozgatom a kart, amibe a kézifék kötél van beakasztva - ugye ez a kar automatikusan visszarúg - akkor nem kellene előre kihaladnia a munkahengernek? Sajnos valamiért nem tudom beszúrni a képet. Gondolom annak csak kicsit kellene kinyomni a hengert, hogy befogjon a kézi, de egy videón láttam, hogy a mókus azt nyomogatja és ment előre a munkahenger. Egyébként ha magától visszarúg az a kar, akkor miért van plusz rugó kívül? Köszi szépen. G.

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a választ, most jöttem a garázsból, vissza tudtam nyomni, tekerés plusz nyomás kombinációval. Már csak annyi kérdésem lenne, hogy ha a mozgatom a kart, amibe a kézifék kötél van beakasztva - ugye ez a kar automatikusan visszarúg - akkor nem kellene előre kihaladnia a munkahengernek? Sajnos valamiért nem tudom beszúrni a képet. Gondolom annak csak kicsit kellene kinyomni a hengert, hogy befogjon a kézi, de egy videón láttam, hogy a mókus azt nyomogatja és ment előre a munkahenger. Egyébként ha magától visszarúg az a kar, akkor miért van plusz rugó kívül? Köszi szépen. G.

 

Told be a dugattyút ameddig tudod. Egyébként az új betét meg tárcsa miatt amúgy is csak így lehet összerakni. Utána az üzemit meg a kézit működtetve automatikusan beállítódik.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, HaPetya írta:

Neked olyan szupi autód van, hogy hátul is tárcsaféked van. Ez csak kinézetre hasonlít az elsőhoz. Hátul az üzemi és a rögzítőfék egybe van integrálva, ami azt jelenti, hogy a hátsó munkahengert az üzemi fékkörben felépülő folyadéknyomás és ettől függetlenül a kézifékkötél is működteti. Szerintem a dugattyú homlokfelületén lenni kell két furatnak esetleg két/négy lemunkálásnak speciális körmös kulcshoz. Ott kellene megfogni és forgatva visszatolni.

Így van! Két lemunkálás van. Új betétnél teljesen vissza kell tekerni és működés közben beállítja magát.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy robbantott ábrát és ha jól értem, akkor nem kell kijöjjön a dugattyú, ha nyomogatom a kézifékkötél karját, viszont hogy lehet, hogy kifelé egyenes tengelyben jön a dugattyú, befelé pedig tekerni kell? Ha van időtök magyarázzátok el kérlek, szeretném megérteni. Köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

A képeken a hátsó Bosch rendszerű féknyergem, szétszedett dugattyúját és a kézifék állítómechanizmusát látod. 
Ahogy már előttem leírták, akinek hátul tárcsafék van ott "integrálva" van a szükséges plusz mechanika a kézifékhez is.
Ha forgatás nélkül próbálod a dugattyút visszatolni azzal sérülhet a kézifék utánállító mechanizmusa!

2de930.jpg

 

IMG_20170603_133447.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hangjelenségre lettem figyelmes pár napja. 

Ütemesen, éles, de nem kirívóan hangos, súrolós jellegű hang, amely meleg motornál már nincs, és a motorfordulattól független. Vezérlés (40.000kmt futott,gyári anyag), ékszíjtárcsa, ékszíj (40.000kmt futott, gyári szíj), vízpumpa (40.00kmt futott, gyári alkatrész), generátor környékéről jön.

Van ötletetek esetleg tapasztaltatok már ilyesmit?

Ma voltam szerelőnél, de elbaltáztam, mert nem mutattam meg neki. :(

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Atis1213 írta:

A gyári kulcshoz lehet kapni elektronikát? Mert ebben le van szakadva az elem tartója.! 

Szerintem külön elektronika nincsen, csak maga a komplett távadós kulcs - valami 18 ezer forint körül. De nem egyszerűbb lenne megforrasztani azt a leszakadt elemtartót?

Én még egy smd LED-et is tettem bele, mivel a helye a nyákon gyárilag megvolt, és aztán tavaly mindkét nyomógomb is szépen ki lett cserélve, miután a régieket csak nyomkodhattam mindhiába, mint süket a csengőt, ám azt sohasem reagálta le nekem az elektronika.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

14 órája, wasquez írta:

A bilincset meg nem tudom, hogy, hogyan lehet leszedni bármilyen általános fogóval, mert be sem fér kinyitva egy kombinált fogó, de a lapos sem!?

Próbáld meg egy sima vízpumpafogóval (állítható csőrös fogó). Az általában jó nagyot átfog, ám viszonylag elég nagy erőt lehet vele - kis szenvedéssel - kifejteni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Szerintem külön elektronika nincsen, csak maga a komplett távadós kulcs - valami 18 ezer forint körül. De nem egyszerűbb lenne megforrasztani azt a leszakadt elemtartót?

Én még egy smd LED-et is tettem bele, mivel a helye a nyákon gyárilag megvolt, és aztán tavaly mindkét nyomógomb is szépen ki lett cserélve, miután a régieket csak nyomkodhattam mindhiába, mint süket a csengőt, ám azt sohasem reagálta le nekem az elektronika.

Az éjjel vissza lett forrasztva a tartó. A hét végéig megnézem a központi vezérlőjét, hogy mi is van ott. Jelenleg nem történik semmi sem,ha nyomkodom a gombokat. Elem kicserélve. 

Módosítva : Atis1213
Link to comment
Megosztás:

16 órája, wasquez írta:

Jelenleg ioncserélt víz van benne, nem tudom, hogy ez nem probléma, a kenés miatt?

Az olajban nincs emulzió képződés, a kipufogó nem tűnik jobban párásnak, mint általában.

Az olajteknő bal első sarkánál felülről benézve látok egy fekete foltot, arról nem tudtam eldönteni, hogy olaj, vagy esetleg a vízpumpától folyik e oda!? A vezérmű szett négy éves, elvileg jövőre kéne cserélni, de talán 10000km van benne.

A bilincset meg nem tudom, hogy, hogyan lehet leszedni bármilyen általános fogóval, mert be sem fér kinyitva egy kombinált fogó, de a lapos sem!?

A tágulási tartály nyomás alá helyezése már nekem is eszembe jutott, lehet ez lesz a leg gyorsabb!

A vezérmű szíjak fedelét hogyan kell leszedni, hány csavar tartja?

 

Ezt nem tudom, vezérlés környékén hozzáértés hiányában én nem piszkálom...

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Egy hangjelenségre lettem figyelmes pár napja. 

Ütemesen, éles, de nem kirívóan hangos, súrolós jellegű hang, amely meleg motornál már nincs, és a motorfordulattól független. Vezérlés (40.000kmt futott,gyári anyag), ékszíjtárcsa, ékszíj (40.000kmt futott, gyári szíj), vízpumpa (40.00kmt futott, gyári alkatrész), generátor környékéről jön.

Van ötletetek esetleg tapasztaltatok már ilyesmit?

Ma voltam szerelőnél, de elbaltáztam, mert nem mutattam meg neki. :(

Nálam is volt pont ilyen hang, random jelentkezett. A hosszbordás szíj feszítő tárcsájának a csapágya adta feszítés alatt (amikor levettük a szíjat, kézzel megpörgetve halkan még ciripelt is). Cseréltük csak a görgőt (konzolt nem kell), azóta -lekopogom- nincs ez a hang, de lehet h a hidegebb idővel visszajön majd, de remélem nem. 

13 perce, Atis1213 írta:

Az éjjel vissza lett forrasztva a tartó. A hét végéig megnézem a központi vezérlőjét, hogy mi is van ott. Jelenleg nem történik semmi sem,ha nyomkodom a gombokat. Elem kicserélve. 

Fel is tanítottad? Biztosan jól érintkezik az elem? Ismerek kulcsos szakit Székesfehérváron, lényegében hamvaiból szokta újjá éleszteni az autók kulcsait/elektronikáját (apró pénzért). Nekem a kulcsházak gombos fedelét cserélte, átnézte a forrasztásokat, minden gombot cserélt/beállította a mikrókapcsolókat, mindkét kulcs mint az új.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Szerintem külön elektronika nincsen, csak maga a komplett távadós kulcs - valami 18 ezer forint körül. De nem egyszerűbb lenne megforrasztani azt a leszakadt elemtartót?

Én még egy smd LED-et is tettem bele, mivel a helye a nyákon gyárilag megvolt, és aztán tavaly mindkét nyomógomb is szépen ki lett cserélve, miután a régieket csak nyomkodhattam mindhiába, mint süket a csengőt, ám azt sohasem reagálta le nekem az elektronika.

Hol van benne gyárilag a helye? A napokban szedtem szét én is, forrasztottam az elemtartót s akkor gondoltam rá milyen jó lenne ha benne lenne a led...

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Atis1213 írta:

Jelenleg nem történik semmi sem,ha nyomkodom a gombokat. Elem kicserélve. 

Jó helyre lett visszaforrasztva? Elég kicsi az a nyák, és bizony könnyű mellétolni. No meg aztán - kap áramot egyáltalán? Rá kellene mérni valahol az áramfelvételre. Az elektronika többnyire sohase szokott tönkremenni, csak ha azok a nagyok okos nagyokosok 2 db. (és a lapos fajta) 3 voltos gombelemmel próbálják meg hajtani - hogy akkor (és állítólag) úgy messzebbről is működtethető.  (Na nem mintha az a 6-8 méter nem lenne bőven elég rá)

Persze - valójában a 3 V-os elektronika - azzal a 6 V-tal .... vagy kibírja, vagy nem. Szerencsejáték - "occóba".   (A Cromaxnál pl. 18 ezer egy ilyen kulcsos távvezérlő)

És akkor persze - már messzire is működik, hiszen jó messzire lehet eldobni ....

Link to comment
Megosztás:

13 perce, kobraCode írta:

Hol van benne gyárilag a helye? A napokban szedtem szét én is, forrasztottam az elemtartót s akkor gondoltam rá milyen jó lenne ha benne lenne a led...

A nyáklemezen magán megvan a helye. Az előtét-ellenállásával együtt. Persze - ott minden esetben CSAKIS  SMD LED-ben kell ám gondolkozni!

Link to comment
Megosztás:

51 perce, L.Fazakas írta:

A nyáklemezen magán megvan a helye. Az előtét-ellenállásával együtt. Persze - ott minden esetben CSAKIS  SMD LED-ben kell ám gondolkozni!

Sejtettem hogy csak SMD led megy rá. Pont azt kérdezem hogy hol van a helye? Tudsz képet feltenni róla te hogyan hova és mit forrasztottál fel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek, összeraktam a tegnap szétszedett oldalt. Remélem nem ment tönkre a kézifékállító csavarom. A másik, hogy szerettem volna még kicserélni a féktárcsa porvédőt is, de hiába szedtem le a kerékagyat, nem tudtam kiszedni a porvédőt, mert nem tudom, hogy jönne szét az agy rész attól a laptól, amin keresztül fel van szerelve az egész az autóra. Sebaj délután nekiugrom a jobb oldalnak is, remélhetőleg ma elkészülök vele. Viszont ami kérdés lenne, hogy a légtelenítés sorrendje mindegy? Korábban kérdeztem itt és kétféle válasz jött, viszont az opel program is úgy írja, ahogy Zotya975, bár nem tér ki az ABS-re külön. Tudok bajt csinálni, ha nem megfelelő a sorrend? Köszi. G.

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Ezt nem tudom, vezérlés környékén hozzáértés hiányában én nem piszkálom...

Nálam is volt pont ilyen hang, random jelentkezett. A hosszbordás szíj feszítő tárcsájának a csapágya adta feszítés alatt (amikor levettük a szíjat, kézzel megpörgetve halkan még ciripelt is). Cseréltük csak a görgőt (konzolt nem kell), azóta -lekopogom- nincs ez a hang, de lehet h a hidegebb idővel visszajön majd, de remélem nem. 

Fel is tanítottad? Biztosan jól érintkezik az elem? Ismerek kulcsos szakit Székesfehérváron, lényegében hamvaiból szokta újjá éleszteni az autók kulcsait/elektronikáját (apró pénzért). Nekem a kulcsházak gombos fedelét cserélte, átnézte a forrasztásokat, minden gombot cserélt/beállította a mikrókapcsolókat, mindkét kulcs mint az új.

Ez érdekelne! Megadnád az elérhetőségét?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, megcsináltam a jobb hátulját is a gépnek, azonban nagy meglepetésemre az egyik fékbetéten szinte semmi nem volt! Azt vettem észre, mikor feltettem az új féket és megpörgettem a tárcsát, hogy olyan, mintha 8-as lenne benne. Egy szakaszon beleér a betétbe. Mi okozhatja ezt? Szar lenne az új tárcsa (másik oldalon minden ok volt)? Másik amit észrevettem, hogy a régi úgy volt bent, hogy a fékbetét hátulján lévő bütyök nem illeszkedett bele a munkahengeren lévő kibontásba, tehát ferdén állt a betét, mivel a bütyök eltartotta a munkahenger síkjától. Szóval amire szeretnék választ kapni, hogy mitől lehet benne 8as illetve jól raktam-e össze, ha a kibontásba tettem a fékbetéten lévő bütyköt? Jah és az előző kérdésemből a légtelenítés is érdekelne :) . Köszi szépen. G.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=51220170816_150858_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=87220170816_150901_f.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=75920170816_150906_f.jpg

Link to comment
Megosztás:

11 órája, L.Fazakas írta:

Szerintem külön elektronika nincsen, csak maga a komplett távadós kulcs - valami 18 ezer forint körül. De nem egyszerűbb lenne megforrasztani azt a leszakadt elemtartót?

Én még egy smd LED-et is tettem bele, mivel a helye a nyákon gyárilag megvolt, és aztán tavaly mindkét nyomógomb is szépen ki lett cserélve, miután a régieket csak nyomkodhattam mindhiába, mint süket a csengőt, ám azt sohasem reagálta le nekem az elektronika.

Ismét tévedsz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

P0301 tehát...

Az 1. hengerben nulla a kompresszió.

A szerelők kipufogó szelep elégésére tippeltek.

Szerintetek milyen lehetőségeim vannak úgy, hogy eladásra szánom az autót?

Nyilván működőképesen szeretném eladni, beszámíttatni...

De lehetőség szerint minimális ráfordítással.

Az autó egyébként rendszeresen karbantartott. Új kipufogó új hűtő új termosztát friss hűtőfolyadék friss fékfolyadék stb. Vezérlés is nemrég cserélve. Alkatrész számlákat többnyire elteszem. Prémium olajat használok, prémium benzint stb...

Ennek ellenére ez a típushiba is megtalált.

Mit javasoltok, és kb mire, mennyire számíthatok?

Link to comment
Megosztás:

16 perce, outsider írta:

Sziasztok!

P0301 tehát...

Az 1. hengerben nulla a kompresszió.

A szerelők kipufogó szelep elégésére tippeltek.

Szerintetek milyen lehetőségeim vannak úgy, hogy eladásra szánom az autót?

Nyilván működőképesen szeretném eladni, beszámíttatni...

De lehetőség szerint minimális ráfordítással.

Az autó egyébként rendszeresen karbantartott. Új kipufogó új hűtő új termosztát friss hűtőfolyadék friss fékfolyadék stb. Vezérlés is nemrég cserélve. Alkatrész számlákat többnyire elteszem. Prémium olajat használok, prémium benzint stb...

Ennek ellenére ez a típushiba is megtalált.

Mit javasoltok, és kb mire, mennyire számíthatok?

Hát a szelep cseréhez minimum le kell venni a hengerfejet. Felrakáskor ellenőrizni kell az egy síkúságot, és ha az jó akkor még síkolni sem kell, új HF-tömítés mindenképpen, új csavarok nem ha eladod, de a gyáriak szerintem amúgy is kibírnak még egy lehúzást. Ha van, vagy tudsz szerezni endoszkóp kamerát meg lehetne nézni azt a szelepet, hogy tuti az-e a gond.  Nekem valahol volt pici fogorvosi tükröm az is befért a gyertyanyíláson. Meghajtva derékszögben látszik vele a szelep, nem tudom nálad mennyire hozzáférhető. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Behr tipusú fűtéskapcsolót, amiben a 3 kapcsoló van, (klima, belső ker., tükör fűtés) sikerült már valakinek szétszedni? Akad az egyik kapcsoló és szét szeretném szedni! Van az oldalán egy kis pöcök ami gátolja a szétszedésben és nem tudom, hogy azzal mit kéne kezdeni és nem szeretném eltörni! Az alsó szürke "egységre" gondolok! A felső résztől már leszedtem ... Köszi, ha valaki tud valami hasznosat!

 

images?q=tbn:ANd9GcSAcLX4OU41lBsaeYJ-JZH

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Sziasztok!

P0301 tehát...

Az 1. hengerben nulla a kompresszió.

A szerelők kipufogó szelep elégésére tippeltek.

Szerintetek milyen lehetőségeim vannak úgy, hogy eladásra szánom az autót?

Nyilván működőképesen szeretném eladni, beszámíttatni...

De lehetőség szerint minimális ráfordítással.

Az autó egyébként rendszeresen karbantartott. Új kipufogó új hűtő új termosztát friss hűtőfolyadék friss fékfolyadék stb. Vezérlés is nemrég cserélve. Alkatrész számlákat többnyire elteszem. Prémium olajat használok, prémium benzint stb...

Ennek ellenére ez a típushiba is megtalált.

Mit javasoltok, és kb mire, mennyire számíthatok?

Elég nyűgös az a verda. Sokat szívsz vele.

A szelepszorulás tipushiba, egy tisztító adalék, szerintem nem nagy kockázat. 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.